Хакнат WP - бял екран или изтрити файлове (2 пъти за седмица)

Оправих се с проблема.

Това което го разреши беше следното:

1. Изтегляне на файловете и базите.
- сканиране, почистване.
2. Изтриване на файловете от хостинга.
3. Качване на почистените файлове и бази.

Установих, че имаше във всяка папка файлове и неща, които да се изпълняват.

Наистина БЛАГОДАРЯ на всички, които писаха и искаха да помогнат !
Този форум е №1 !
А разбра ли в крайна сметка как се е стигнало до проблема? За да си гарантираш, че няма да ти се налага да минаваш по същите процедури.
 
Обикновено остава 1 файл, който изпълнява зловредния код и продължава да пълни хостинга. Не, че е хакнат 2 пъти за една седмица - той си е бил хакнат през цялото време, ти си изчистил съмнителните файлове и останало това, което ги слага там. Решението е чиста инсталация на wp, инсталиране на плъгините и темите наново, импорт на цялото съдържание на локалната ти машина по възможност + смяна на хостинга и разбира се базовите неща - пароли, 2FA, забрана за редактиране на файлове от администрацията.
 
По-добре Sky че съм зает.
ахахахаа смешника с двете ЛЕВИ ръце :):):D
Абе няма такъв палячо като теб :p

Айде бинки ИДИ триЙ, да пазиш доблестта на НАЙ-ГОЛЕМИЯ некадърник у форума :p
Надутото копиле с двете уеви руки :p:D:D:D
 
ахахахаа смешника с двете ЛЕВИ ръце :):):D
Абе няма такъв палячо като теб :p

Айде бинки ИДИ триЙ, да пазиш доблестта на НАЙ-ГОЛЕМИЯ некадърник у форума :p
Надутото копиле с двете уеви руки :p:D:D:D
Ноука и Скай са WP shills от много години, ако търсиш мнения за WP, тях ще питаш, нещо си се объркал, че не разбират.
 
ахахахаа смешника с двете ЛЕВИ ръце :):):D
Абе няма такъв палячо като теб :p

Айде бинки ИДИ триЙ, да пазиш доблестта на НАЙ-ГОЛЕМИЯ некадърник у форума :p
Надутото копиле с двете уеви руки :p:D:D:D

Абе нема нужда да се трие - да седи че да се знае.

Това е @madgooglebot, за който не прави връзка.

ТЛДР: Имахме общ проект за около месец, после изведнъж откачи и почна да ги пише такива - все още ми е загадка защо. Да уточним, че той НИЩО не е инвестирал, освен малко лаф моабет с мене по вайбър. До него момент аз вършех всичко. Демек няма грам причина да се сърди за нещо.
 
ТЛДР: Имахме общ проект за около месец, после изведнъж откачи и почна да ги пише такива - все още ми е загадка защо. Да уточним, че той НИЩО не е инвестирал, освен малко лаф моабет с мене по вайбър. До него момент аз вършех всичко. Демек няма грам причина да се сърди за нещо.

МедГугъла има някакви проблеми с нервите според мен
 
  • Haha
Реакции: mid
А разбра ли в крайна сметка как се е стигнало до проблема? За да си гарантираш, че няма да ти се налага да минаваш по същите процедури.
Да, разбрах.
Наложи се да сваля и да разгледам, това с което беше атакуван сайта/хостинга.

След като го разгледах ми стана ясно как работи и съответно какво да направя и как да се предпазя в бъдеще време.
 
И с 2мата съм работил и за момента са ок нешата

Sky ми помогна за един смотан къстъм чекаут за вукомерс дето беше адски наакан.
Noke има повече усет за дизайн, направихме много готин онлайн магазин с него.

Та не знам защо така негативно реагираш.
 
jmb чаках да ми пратиш файловете, ама добре че си се правил евала :)
Прави си редовни бекъпи за да избегнеш такива ситуации вбъдеще, има хиляди решения автоматични, даже с пресети директно с 1 бутон зареждаш.

Updraft, wpvivid, backupbuddy, All in one WP migartion (май е от Българи писан, но не знам дали са в БГ хората) - много добър, даже според мен най-лекия от изброените.

Слагай 1 бекъп плъгин дай му дневен бекъп и си вържи гащите, иначе как да си пиеме ракията на спокойствие?
 

Прикачени файлове

  • busterna.jpg
    busterna.jpg
    52.9 KB · Преглеждания: 9
  • Like
Реакции: jmb
Друго хараби, изрових тия дни 1 bash script дето съм писал и прави бекъп на всеки 4 часа на sql-а и го праща в gogole drive.
Само трябва да напиша и частта за файловете да ги архивира и праща и тях в драйва и мога да направя bundle да го споделя с жителите на форума ако желаят

Мислех си по 1 време да му кодирам интерфейс дето да можеш и да ресторваш после, но така се случи че си останах сам във фирмата и ми падна 3 тона работа на главата и всичко остана на заден план.

Та... ако има желаещи мога да се напъна да го довърша
 
jmb чаках да ми пратиш файловете, ама добре че си се правил евала :)
Прави си редовни бекъпи за да избегнеш такива ситуации вбъдеще, има хиляди решения автоматични, даже с пресети директно с 1 бутон зареждаш.

Updraft, wpvivid, backupbuddy, All in one WP migartion (май е от Българи писан, но не знам дали са в БГ хората) - много добър, даже според мен най-лекия от изброените.

Слагай 1 бекъп плъгин дай му дневен бекъп и си вържи гащите, иначе как да си пиеме ракията на спокойствие?

Затова и не ги пратих.
Когато ти писах не бях на лаптопа, а след това се зарових "за последно".
Сигурен съм, че щеше да се справиш, но най-ценното в тази ситуация е:
1. видях, че има хора, които са готови да помогнат (БЛАГОДАРЯ още веднъж).
2. Научих ценни неща, които ще са ми от полза.

Не се бях сетил за бекъп.
Ще сваля последният, който предложи и ще го пусна да си работи.
 
И с 2мата съм работил и за момента са ок нешата

Sky ми помогна за един смотан къстъм чекаут за вукомерс дето беше адски наакан.
Noke има повече усет за дизайн, направихме много готин онлайн магазин с него.

Та не знам защо така негативно реагираш.
И аз гарантирам за двамата с две ръце. И двамата съм забелязал, че са страхотни специалисти. И в този ред на мисли искам да им кажа, че съм много щастлив, че са чат от общността тук. Дано не прозвучи много мазно, но все пак да си кажа и аз. :)
 

Горе