Хак проникване през мое IP

От: Ай пи

Значи трябва пълна преинсталация така ли
Да почистване или качествена преинсталация(с формат на C:
Тези гадости обикновено се крият по системните папки на уиндоус, които при надграждане проаъо си остават и само се презаписват съществуващита папки...
 
От: Ай пи

Да почистване или качествена преинсталация(с формат на C:
Тези гадости обикновено се крият по системните папки на уиндоус, които при надграждане проаъо си остават и само се презаписват съществуващита папки...
Би ли коментирал това със заразяването на рутера и как се почиства?
 
От: Хак проникване през мое IP

@Silvio Boseleni замени компютъра с мотика и никой няма да може да те хакне... освен ти сам да се хакнеш като стъпиш върху грешния край на мотиката.
 
Да си смени доставчика на интернет с такъв дето всеки път му дава различно IP , по евтино е от лекарства (Vivacom адсл-а i Blizoo)

и да си преинсталира уиндоуса купи нов рутер (по добре 30 лв за рутер отколкото параноя)

Атаки срещу рутери по принцип се споменават по Defcon и други подобни конференции аз не съм срещал човек жетртва на такава в бг но пък знае ли човек
 
От: Re: Хак проникване през мое IP

Да си смени доставчика на интернет с такъв дето всеки път му дава различно IP , по евтино е от лекарства (Vivacom адсл-а i Blizoo)

и да си преинсталира уиндоуса купи нов рутер (по добре 30 лв за рутер отколкото параноя)

Атаки срещу рутери по принцип се споменават по Defcon и други подобни конференции аз не съм срещал човек жетртва на такава в бг но пък знае ли човек
Firmware е софтуреа на рутера.

Динамично ип с случая няма да помогне.
Първото нещо което троянеца ще направи е след смяна на IP да го съобщи на създателя си...
 
Комплексно нещата + уиндоус + рутер човек :) така ще намали натоварването върху психиката :)

Троянци си разменяхме с дискети в училище в края на 90те (такова ми беше училището) ама тогава нямаше уведомяване... седиш и чакаш да се появи в IRC (dal net се подвизахамне в българските канали) / или ICQ че бяха само динаминчи dial up-a ....

иначе то е точно за тези с параноята на всеки 5 минути рестартираш рутера за да вземеш ново IP :lol:о
 
От: Хак проникване през мое IP

Има ли как човек който ми знае ай пи адреса в случай че си взема нов комп и рутер да ми навреди по някакъв начин да изварши престапление или някоя гадост и да обвинят мен
 
От: Хак проникване през мое IP

Внимавай, защото скоро ще ти почукат на вратата ДАНС и ГДбоп борба с компютърни престъпления. Явно няма никакъв хакер, а просто си правил нещо и сега се притесняваш.
Чакай, чакай
 
От: Хак проникване през мое IP

Нищо не съм правил просто получих имеил с заплаха и писах тука да се посаветвам защото виждам че има умни момчета :)
 
От: Хак проникване през мое IP

С ъпдейт на Firmware се чисти като цяло.
Няма докладвани атаки, защото повечето не знаят, че рутера им е заразен. В момента се ползват IP камери и рутери за DDOS атаки.
 
От: Хак проникване през мое IP

Нищо не могат да ти направят, в най-лошия случай, че ти звъннат от ГДбоп или ще ти пратят призовка за да дадеш обяснения, казвам в най-лошия случай. Има милиони компютри зомбита, които се ползват главно за ддос , а нищо не може да ти направи по ИП я дай тез мейли да ги прочетем и ние да се посмеем
 
Re: От: Хак проникване през мое IP

С ъпдейт на Firmware се чисти като цяло.
Няма докладвани атаки, защото повечето не знаят, че рутера им е заразен. В момента се ползват IP камери и рутери за DDOS атаки.

По принцип би трябвало доставчика на интернет ако му е читав персонала да види изходящия трафик който се генерира нон стоп и да го сп ре ипто (ако не той и ако са повече инфектираните) ъплинк доставчика да го види на мониторинга си и да изреже доставчика (освен ако не е на много ниска скорост това което се генерира) и да има изпищяли че им е спрян нета за атаки ама може и да не става така... все пак сме в БГ
 
От: Хак проникване през мое IP

Аз нищо никога не съм направил за да се боя просто исках савет как да постъпя в тоя случай
 

Горе