Хак проникване през мое IP

Silvio Boseleni

New Member
Здравейте въпроса ми е следния може ли някой от друга държава да използва моя ай пи адрес за зловредни цели
 
Re: Ай пи

Здравей и добре дошъл. Може. Всичко е възможно в нета. Но е възможно само ако преди това имат достъп до него. Ако са заразили компютъра или провайдъра дал ти IP се издъни. Какво по-конкретно те притеснява. Наскоро, на BlackHat конференцията споделиха и как става най-лесно, н автора ще го сподели, ако види темата. :)
 
От: Ай пи

Притеснява ме това че получих имеил от някакъв който ми изпрати някакъв линк и аз го отворих и след това започна да ме заплашва че ми знаел ай пи адреса и щял да забърка големи каши ако не му изпратя пари аз не му изпратих та се питам може ли да ми навреди по някакъв начин като ми знае ай пи адреса. Благодаря предварително :)
 
От: Ай пи

провери си компа за вируси..,троянци и подобни..сложи си добра антивирусна програма..
 
От: Ай пи

Имах някакви вируси са това ме интересува може ли ако ми знае ай пи адреса да извърши някакви престъпления за който после мене да търсят. Моля ви дайте някакъв савет.
 
От: Ай пи

Имах някакви вируси са това ме интересува може ли ако ми знае ай пи адреса да извърши някакви престъпления за който после мене да търсят. Моля ви дайте някакъв савет.

Може!!! Вече си обречен.... хвърляй компа през прозореца и се скрий под леглото!!!!
 
Re: От: Ай пи

Притеснява ме това че получих имеил от някакъв който ми изпрати някакъв линк и аз го отворих и след това започна да ме заплашва че ми знаел ай пи адреса и щял да забърка големи каши ако не му изпратя пари аз не му изпратих та се питам може ли да ми навреди по някакъв начин като ми знае ай пи адреса. Благодаря предварително :)

Ако си кликнал, виж и дали не си свалил нещо, а то да се е самоинсталнало. Направо тегли един скан на компа и после се притеснявай. ;) Всякакви малоумници ще се пробват да те изнудват, но важното е да нямат основа за това. :)
 
От: Ай пи

Ам ти що кликаш на линкове, които ти ги пращат хакери? btw ако доставчика ти на интернет не ти е подарил някое статично IP няма от какво да се притесняваш, динамичното се сменя през известно време.
 
От: Ай пи

Имах някакви вируси са това ме интересува може ли ако ми знае ай пи адреса да извърши някакви престъпления за който после мене да търсят. Моля ви дайте някакъв савет.
Слагай Линукс и забравяй за вируси! То самия Windows е един гигантски вирус!
 
От: Ай пи

Да инсталира се нещо на компа Благодаря ви все пак дано не е вършил нищо с моя ай пи адрес и заплахите са били напразни но ми е интересно как от чужбина ще ми ползва ай пи то.
 
Re: Ай пи

Щом се е инсталирало, значи има достъп - демек зомби PC си има той. Демек, както каза @s1yf0x, сега дори и с динамично IP, пак ще може да ти ползва IP-то, ако е добро троянчето му. Все пак е стигнал до енд пойнта. ;) Давай, пускай скан и виж какво са ти пратили. ;)
 
От: Re: Ай пи

А ако преинсталирам компа ще го премахна ли какви проблеми може да ми саздаде моля ви помагайте развих страхова невроза заради тая случка
 
От: Ай пи

И като ти знае ип-то какво, сложи си антивирусна и ако плащаш онлайн с карти бъди внимателен
Нищо не може да ти направи, на всички сайтове ип-тата се знаят и са публични, трябва да инсталираш специален софтуер за да има достъп до твоя комп
 
От: Ай пи

Какво е най лошото което може да ми направи в компа си държа снимки и акаунти за сайтове в който съм играл покер акаунти за имеил пощи и тем подобни моля ви сърдечно помогнете ми
 
От: Ай пи

Наи вероятно ти е инсталирал някакъв backdoor(троянец), чрез които може да контролира(работи) на твоя компютър...
Първата стъпка е да се намери и изчисти. Което може и да не е толкова лесно ако е някое ново 'кюстом решение' дето го няма в антивирусните бази...
'По лесния' вариант е да се преинаталира OS...
 
От: Ай пи

Какво е най лошото което може да ми направи в компа си държа снимки и акаунти за сайтове в който съм играл покер акаунти за имеил пощи и тем подобни моля ви сърдечно помогнете ми

1. Направи си бекъп на важните файлове.
2.Преинсталирай ОС и си сложи антивирусна
3. Смени си паролите
4.Тегли му една хубава пу..ка ма..на на тоя кретен
 
От: Ай пи

Благодаря ви найстина много, исках да ви питам възможно ли е без да има достъп до моя компютър да ми използва ай пи адреса от неговия компютър там от където се намира не го знам от коя държава е та да вземе да извърши някво престъпление и после мен да търсят Благодаря ви много на всички
 
От: Ай пи

Благодаря ви найстина много, исках да ви питам възможно ли е без да има достъп до моя компютър да ми използва ай пи адреса от неговия компютър там от където се намира не го знам от коя държава е та да вземе да извърши някво престъпление и после мен да търсят Благодаря ви много на всички

Това е невъзможно, единствения начин да ти използва ИП-то е да има достъп до твоя компютър
 

Горе