Хитра идея - смяна на фон според часа

От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Цвета попринцип влияе на потребителя и определено прави разлика. Аз тествам в момента точно това, например имах ландинг пейдж основно в синьо и един в зелено (хубаво зелено), този с зеленото за мое учудване се престави по-добре. След това тествах зеленото с оранжево в комбинация с кафяво, зеленото пак беше по-добре. След това светло синьо и червен КТА бутон, ей това направо разби всички рекорди. Но пък в друга ниша точно това се оказа най-лошия вариант. Много странно.

Така, че това със смяна на фона може да се използва първоначално, ако знаеш кога какъв ще е цвета, за да видиш кой цвят се представя най-добре. Но след като го намериш, остани си с един цвят, чиста работа.
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

По-скоро ми хареса идеята за обвързването - не съм го виждал до сега :) Това си е чист експеримент, нищо практично за сега не виждам но е интересно като хрумване.
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Аз виждам. Пускаш в фейса, и от долу да коментират, кой цвят виждаш в момента, или провери дали си далтонист :lol:
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Аз виждам. Пускаш в фейса, и от долу да коментират, кой цвят виждаш в момента, или провери дали си далтонист :lol:

Добра идея!
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Бас хващам , че ще се избият :D
Ако я реализираш да черпиш мен не ми се занимава, иначе може да стане за няма и час :D
Добра идея!
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Бас хващам , че ще се избият :D
Ако я реализираш да черпиш мен не ми се занимава, иначе може да стане за няма и час :D

...и ако не уцелиш те препраща към някой афилейт линк на очен кабинет :D
 
От: От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Ейййййй, само трябва да се свържиш с тях за реклама, и тотално ще избиеш рибата :lol:
...и ако не уцелиш те препраща към някой афилейт линк на очен кабинет :D
 
От: От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Ейййййй, само трябва да се свържиш с тях за реклама, и тотално ще избиеш рибата :lol:

А, нека някой да каже после, че нямало идеи във форума! :-o

Blinky, това би сработило наистина добре на някоя мобилна апликация.

И накрая да благодаря на alabalist. Имам един "сайт" на html само от хоум и контактна форма и точно преди два дни му смених фона, викам поне МАЛКО разнообазие. Тоя скрипт направо го изстреля в небето на съвременните технологии.
Само че не виждам инфо дали мога да го ползвам или трябва да се свързвам с автора...

edit: то го имало в github, аз го копирах през view source code :rolleyes:
 
Последно редактирано:
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

това е адски дразнещо...да четеш нещо и фона да се сменя постоянно
Добра идея!

кое му е доброто?
Нали цвета се сменя на всяка секунда. Всеки ще го забележи.
 
От: От: От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Чек, ти нищо не си видял, да чукна две три рикии да видиш тогава, ама лошото е, че не смогвам да ги записвам. :lol:
А, нека някой да каже после, че нямало идеи във форума! :-o
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Някои цветове са с букви, и няма как да ги показва тоя часовник :).
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Css търпи и смяна на фона с red, blue и още куп неща. Идеята е да се зариби тиквеника в фейса и само да шерва.
За целта на идеята са нужни един програмист за няколко часа, хора с фейсбук ресурс, човек с популярен в фейса домейн и човек с идея как да се монетизира този трафик.
И ако не се съберат всички предпиремачи от форума да си полеят коледа или нова година или пък поне да се почерпят с по някоя друга коледна надбававка тана. :D
До някъде в кръга на шегата и повечето истина, ама всеки си решава. ;)
Някои цветове са с букви, и няма как да ги показва тоя часовник :).
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Е нали весе-па форума е Предприемач. ;)
Не вярвах, че ще се генерират толкова идеи :)
 
От: Хитра идея - смяна на фон според часа

Не прекалявайте с Javascript-а, хората обичат премерените шаренийки :)

Тук е мястото да препоръчам една програмка за Windows към която бях скептичен, но ми стана необходимост: f.lux - https://justgetflux.com/
 

Горе