Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Най-добрите хостинг компании 2014


  • Общо гласове
    208
Статус
Not open for further replies.
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Host.bg

Старите юнаци са си на ниво, а и тази готина са с юбилейче 10 години и всеки месец са с отстъпки до 90% за споделен
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Днес за първи път ползвах съпорта на Ай Си Ен и останах приятно доволен. Вярно, трансферирах домейн, но пак всичко беше окей.
 
Re: От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Днес за първи път ползвах съпорта на Ай Си Ен и останах приятно доволен. Вярно, трансферирах домейн, но пак всичко беше окей.

Те са читави. И за разлика от някои други, те влизат тук да пишат и дават инфо. За мен са си читави много. ;) От къде го мести от бг или чуждестранен риселър? ;)
 
Абе и аз ама все пак си имам една наум. Примерно, преди няколко дни спряха цял сървър, защото доставчиците баннали конкретно IP. Става дума за сайт за залагания. И все пак и други го отнесоха. Ако някой го е чел това знае за коя хостинг компния говоря и колко е независим бг бизнеса и услугите от държавни глупости. :)
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Ползвам активно от години host.bg и superhosting.bg. И двата имат много плюсове и минуси, но superhosting.bg за момента се представят най-добре.

Host.bg:
+ вслушват се в мнението на клиента. Когато промениха пространството на пощата да заема от хостинга като цяло, дори да не се ползва след кратък спор с мен направиха опция за динамично разпределение.
+ голяма гъвкавост в заплащането - можете непрекъснато да променяте планове, да заменяте пакет за увеличаване на време и т.н.
+ коректност в заплащането - поисках за два хостинга обратно парите за оставащото време, защото ги преместих и ми ги върнаха без никакви спънки или бавене.

- поддръжката на първа линия в най-добрия случай не е достатъчно технически подготвена. Говориш им за пощенски сървър, който ползва тяхно SMTP за два домейна, те пращат линкове за настройка на Outlook.
- много бърз и много често неточен отговор на въпроси към поддръжката. При настояване за по-компетентен служител проблема се решава, но се губи време.
- нямат стандартизирана система (като CPanel) и често забравят при местена да изтриват DNS записи за домейни. Така всички техни клиенти не могат да пращат писма на вече преместен от тях домейн, докато не се оплачеш настойчиво.
- повечето им сървъри имат някакъв странен lag при отваряне на връзки към MySQL - след първото отваряне нещата работят бързо. Това важи и за FTP услугите.

Superhosting.bg

+ стандартизирана система (CPanel) с всичките и плюсове и минуси. Но поне бъговете са широко коментирани и има решение за почти всичко.
+ много добра поддръжка - никога не отговарят, преди детайлно да са проучили и/или решили проблема.
+ Много удобен панел за поддръжка хостинги на всички клиенти в едно. Хем клиента си има собствен достъп и парола, хем администратора има пълен достъп върху всички.
+ предлагат удобна и ясна система от отстъпки за количество.

- имат проблемни сървъри (като sierra), които често забиват и всички услуги към тях (DNS, hosting, PHP и т.н.) забиват за часове.
- никога не публикуват информация за проблем със сървъри никъде. Винаги трябва изрично да се свързваш с поддръжката, дори когато имат глобален проблем (като отпадането на основния им доставчик наскоро).
- предлагат memcached услуга само за по-скъпите пакети.
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Ползвам активно от години host.bg и superhosting.bg. И двата имат много плюсове и минуси, но superhosting.bg за момента се представят най-добре.

Host.bg:
+ вслушват се в мнението на клиента. Когато промениха пространството на пощата да заема от хостинга като цяло, дори да не се ползва след кратък спор с мен направиха опция за динамично разпределение.
+ голяма гъвкавост в заплащането - можете непрекъснато да променяте планове, да заменяте пакет за увеличаване на време и т.н.
+ коректност в заплащането - поисках за два хостинга обратно парите за оставащото време, защото ги преместих и ми ги върнаха без никакви спънки или бавене.

- поддръжката на първа линия в най-добрия случай не е достатъчно технически подготвена. Говориш им за пощенски сървър, който ползва тяхно SMTP за два домейна, те пращат линкове за настройка на Outlook.
- много бърз и много често неточен отговор на въпроси към поддръжката. При настояване за по-компетентен служител проблема се решава, но се губи време.
- нямат стандартизирана система (като CPanel) и често забравят при местена да изтриват DNS записи за домейни. Така всички техни клиенти не могат да пращат писма на вече преместен от тях домейн, докато не се оплачеш настойчиво.
- повечето им сървъри имат някакъв странен lag при отваряне на връзки към MySQL - след първото отваряне нещата работят бързо. Това важи и за FTP услугите.

Superhosting.bg

+ стандартизирана система (CPanel) с всичките и плюсове и минуси. Но поне бъговете са широко коментирани и има решение за почти всичко.
+ много добра поддръжка - никога не отговарят, преди детайлно да са проучили и/или решили проблема.
+ Много удобен панел за поддръжка хостинги на всички клиенти в едно. Хем клиента си има собствен достъп и парола, хем администратора има пълен достъп върху всички.
+ предлагат удобна и ясна система от отстъпки за количество.

- имат проблемни сървъри (като sierra), които често забиват и всички услуги към тях (DNS, hosting, PHP и т.н.) забиват за часове.
- никога не публикуват информация за проблем със сървъри никъде. Винаги трябва изрично да се свързваш с поддръжката, дори когато имат глобален проблем (като отпадането на основния им доставчик наскоро).
- предлагат memcached услуга само за по-скъпите пакети.

Пробвай хибридните планове на coolicehost.com и след това пиши пак сигурен съм, че ще забравиш за друг хостинг доставчик. :)
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Твърдо за SuperHosting! От както се преместих при тях не съм имал никакви проблеми, доволен съм до някъде и от Host.bg, но не достатъчно. Ползвал съм и ICN, но тях не искам да ги коментирам, абсолютни селяни.
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

В България съм най-доволен от Super Hosting. Ползвал съм хостинга и на host.bg и на Icn, но не съм доволен - особено от Host.bg. Качеството им е ужасно. Хоствах 6 домейна при тях на споделен и един VPS. Вече всичко е на Super Hosting. Uptime на Host.bg със сигурнист не е 99,99%, да не говорим за мейл сървърите им. Там нещата са прекалено зле.

Виждам, че в тази класация има намесени и USA хостинг компании. Какъв е бил критерия за списъка? Има много реномирани международни компании, които са пропуснати.

Не виждам никой от сериозните в cloud servers категорията.
 
От чуждестранните са вкарани само тези, които се ползват най-често от потребителите тук. Има много, да. И имаме още една класация, в Ен секцията на форума: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=45326 - тук са чуждестранните хостинг фирми.
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Суперхостинг.бг,за сега предлагат и много добри цени
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Според мен е добре да се опише и всеки хостинг провайдър в кой дейта център е разположен. И това има значение, не само дали си имал проблеми с тях. Трябва да се тестват много параметри и сравнения да се направят, че да се определи най-добрия.
 
Всъщност анкетата е дали си доволен и защо, ако някой иска да сподели. А къде са, колко души е персонала им, на колко години е хостинг компанията, колко знойни промоутърки наемат на ивент, това вече само самата хостинг фирма може да ти отговори. Все пак, ако някоя има желание, винаги е добре дошла да направи едно пълно представяне тук. Все пак къде другаде? В бг мама ли? :)
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Аз имах проблеми със споделен Windows хостинг при Superhosting.bg преди година, и то в продължение на 2 месеца. През тези 2 месеца комуникацията ми със съпорта беше безполезна, като само веднъж получих отговор, че били забелязали проблеми в моя сървър... и това беше.

За почти година преди това всичко беше ОК, когато изведнъж се почна със зациклянията. От дъжд на вятър започна да работи както трябва, а през останалото време една заявка се изпълняваше за повече от 15 секунди... ако успее. MySQL проблем, преобърнах си кодовете, а така и не разбрах какъв беше проблема точно. Става въпрос за сайт изграден върху стандартен phpBB3 форум, тогава нямаше и 100 посещения на ден.

Накрая се преместих на един американски VPS (даже евтин!) и досега не съм имал никакви проблеми. Е, трябваше да науча как да си инсталирам и настроя сървъра...

Отделно имам приятелка с Wordpress блог на Superhosting.bg (Linux) от 2009 и като цяло си работи, само от време на време й пишат че е прекрачила процесорното време. Но на Wordpress и с 500+ посетители на ден може да се очаква.
 
За wordpress и товара не бих бил толкова сигурен.... при на впс хибридния хостинг http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html има новинарски wordpress на 10 евров план със 50 000 - 100 000 импресии на ден пък не си превишава процесорните ресурси.... до хостинг е - някой сме много съвместими с тази система

и да е малко по барнат де ... не може да включиш 50 плъгина и да очакваш да не товари
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Едно време бях на https://www.hostbulgaria.com/, които са абсолютни пичове, но просто не поддържат по-големи сайтове. Жалко. Та сега съм на VPS на http://www.jump.bg/ и съм супер доволен - хората наистина помагат в случаи, когато няма нужда да помагат / проблемът не е при тях. Бил съм на Суперхостинг, но нещо самия съпорт не ми хареса, включително и тяхната съпорт система.
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

В България съм ползвл услугите само на ICD и СуперХостинг, така че гласувах за тях. Искам да похваля СуперХостинг :) В момента продължавам да им се доверявам и съм изключително доволен. Съотношението качество:цена е отлично, а съпорта им също е на ниво.
 
От: От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Отделно имам приятелка с Wordpress блог на Superhosting.bg (Linux) от 2009 и като цяло си работи, само от време на време й пишат че е прекрачила процесорното време. Но на Wordpress и с 500+ посетители на ден може да се очаква.

До болка познато! :)
 
От: Хостинг Класация - Предприемач.ком 2014

Между другото, малко ровене в Търговски регистър показва интересен за мен факт - ICD е 10-12 пъти по-голяма като приходи от Хост.бг или Суперхостинг. Правят 6 милиона оборот за 2012. Друго интересно нещо пък е, че средната заплата там, ако гледаме търговски регистър, е около 5600 лева на месец (3 милиона лв разходи за персонал / 44 човека персонал / 12 месеца). Някой знае ли нещо повече за развитието на тази компания? Много се радвам, че имаме играчи на европейско/световно ниво в България. Като гледам това им е англоезичният портал: https://www.icdsoft.com/

Впрочем, тези компании са също български като цяло, въпреки че може би легалната регистрация им е другаде: http://www.webhostface.com/ и http://www.tmdhosting.com/

Би било готино според мен да има и една тема за Международни български хостинг компании
 
Статус
Not open for further replies.

Горе