Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Вдъхновен ли бяхте от това интервю? Полезно ли беше то за Вас?


  • Общо гласове
    26
  • Poll closed .
От: От: От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелст

Това е България, а не Европа. ук за да се храниш от нещо трябва да налееш много повече от 20 000 лева. Това е пример как само с постоянство може да се постигне успех.

Ако сложа 20 000 на депозит, ще имам 100 лева всеки месец, без да правя нищо. И без да мисля за нищо.
"Това е България, а не Европа", е несмислено. Ако си успешен, ще си такъв и в Тимбукту.
Аз съм втория, който гласува отрицателно за ползата от интервюто. Някаква странна смесица от объркани идеи. А пък да искаш да се "търкаляш сутрин час в леглото" е толкова ученическа мечта, че нямам повече думи за коментар.
Дори не успях да изчета всички розови заглавия за успех, и ме заслепиха два изскачащи прозореца. Втория - на цял екран, да го харесам. Бия хикса на всички такива активисти за изнудващо събиране на "лайкове"! (Имам половината от неговите харесвания на "архаичен" сайт с таблици и мъничък бутон за харесване в дъното.)
Да ходиш на работа не е предприемачество. Това е все едно да си продавач в магазин и да се титуловаш търговец.
Ако чакаш "добро стечение на обстоятелствата - точното време, точното място, правилните действия", то може да чакаш цял живот. Предприемача създава обстоятелствата. За него всяко време и място са точни.


Интересно, нашите баби и дядовци, които са живеели на село, дали са хвърляли всичко когато е дойдел петък. Или са работели всеки Божи ден, щото кравата трябва да яде/пие всеки ден и не я интересува, че е петък. Дали се се събуждали в леглото и са се чудели какво да правят през деня? Пиша го, защото всеки земеделец-производител е бил един малък или среден предприемач.
Мда, петък вечер кравата носи на дядото трева, двамата се напушват, и си припомнят колко весело са прекарали предишния "уикенд"...
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Имам идеята да се взимат интервюта от собственици на българските успешни сайтове. Идеята пък на тази идея е начинаещите предприемачи да се мотивират, а специалистите да видят какво мислят колегите си за успеха. След разговори с Блинки, реших аз да стартирам инициативата.
Идеята е добра.
Успех!

Защо пилето пресича пътя ?
Учителка от детска градина:
- За да отиде от другата страна на пътя.
Платон:
- За свое добро.
Аристотел:
- Това е в природата на пилетата - да пресичат пътища.
Карл Маркс:
- Исторически неизбежно е.
Хипократ:
- Заради излишък на флегма в неговия панкреас.
Ричард Никсън:
- Пилетата не са прекосявали пътя. Повтарям! Пилетата НЕ СА прекосявали пътя.
Симеон II:
- Пилето ще пресече пътя! Вервайте ми!
Фройд:
- Фактът, че вие изобщо сте загрижени за това, че пилетата прекосяват пътя, разкрива вашата сексуална несигурност.
Дарвин:
- Още от векове пилетата съвсем естествено са се селектирали по такъв начин, че те в момента генетично са предразположени да пресичат пътя.
Исак Нютон:
- Всяко пиле във вселената винаги ще може да пресича пътя перпендикулярно на дължината на пътя в една безкрайно дълга права линия с постоянна скорост, освен ако пилето не спре в резултат на небалансирани противодействащи сили от противоположната на пилешкото движение посока.
Айнщайн:
- Дали пилето пресича пътя или пътя се движи под краката на пилето зависи от гледната точка.
Хайзенберг:
- Никой, никога не знае със сигурност дали в действителност то ще стигне до другата страна на пътя.
Буда:
- Задаването на този въпрос отрича природата на пилето.
Вуте:
- Ба' ли го.
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Абре, кой е гласувал, че интервюто не е полезно, че ми стана интересно.
Аз, бачакатор на заплата ще ми дава на мен акъл, ай сиктир бе!
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Аз също гласувах, че не полезно. Да чакаш стадото розови слонове на препусне под терасата ти си е чиста проба мързел. Останалите глупости тип семинар позитивно мислене и Yes man полюции не дори не си заслужават коментара.

cross може да си успешен и с 50 лева начален капитал стига да знаеш какво да ги правиш
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Затова има и анкета, нека всеки си каже мнението. :wink:

Ето и един колаж, който направих набързо с гореприкачените снимки, за да изглежда по - добре:
8269177A.png
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Аз също гласувах за неполезността на интервюто. Колегите по-горе са дали добри примери защо това е така.
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

И аз гласувах, че не ми беше полезно това интервю. По-рано в темата съм написал какво имам предвид.
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Така като гледам, май аз съм бил първият с НЕ и вчера писах защо!
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

И аз не бях много вдъхновен от интервюто. В интерес на истината го мислих за по успешен и начетен. Това са общи приказки, даже на места сам си противоречи
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

cross, две забележки:
След като ставаш литератор, избягвай тавтологията:

Идеята пък на тази идея

Не мисля, че е уместно, сам да гласуваш за творбата си.


NB
Да не вземеш да се откажеш при толкова отрицателни оценки!
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

cross, две забележки:
След като ставаш литератор, избягвай тавтологията:



Не мисля, че е уместно, сам да гласуваш за творбата си.


NB
Да не вземеш да се откажеш при толкова отрицателни оценки!


Тези оценки не ги приемам лично - моята работа е да задам 10 въпроса на всеки един от собствениците на успешен сайт в България....и с времето ще има интервю от всички.
До колкото разбирам, вашите критики са към отговорите на моите въпроси, а не към въпросите или пък към друго нещо. :)
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

А сега ето дългоочакваното интервю:
Кой го е чакал?
И защо ме добавяш в разни помиярски групиу?!?
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Ъпхеро стига се заяжда с човека. Идеята е яка, дано следващият интервюиран е по-интересен.
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

До колкото разбирам, вашите критики са към отговорите на моите въпроси, а не към въпросите или пък към друго нещо. :)

cross, две забележки:
След като ставаш литератор, избягвай тавтологията:
Не мисля, че е уместно, сам да гласуваш за творбата си.
Мисля, че тези критики бяха към теб
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Мисля, че тези критики бяха към теб

Тези бяха към мен, но останалите не са към мен. Нали се сещаш, че няма как да не си мисля, че нещо е за мен, при положение, че името ми е споменато отгоре? :)
Говорехме за останалата тема. :wink:
Ъпхиро, това е покана и ще те помоля да спреш, ако е възможно вече.
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Интервюто ми беше интересно, но не - полезно. Самият сайт лайфхак е колкото интересен, толкова и полезен, но самото интервю няма с какво да ме научи или мотивира, ето защо не ми е полезно. Самият сайт е добър - полезен, интересен и поддържан и често го посещавам.
Иначе, идеята за подобни интервюта е добра. Успех, колега! :)
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Ъпхеро стига се заяжда с човека. Идеята е яка, дано следващият интервюиран е по-интересен.

Ами ако искате - предложете вие с кой да бъде, за имам идеи, но може и те да не ви харесат. Можете, както каза Ъпхиро да се присъедините в помиарската ми група и да предложите нещо.
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

за мен въпроса е кой сайт е успешен, за да интервюираш собственика му

видно този не е щом му се налага да работи на заплата...
 
От: Христо Стоянов "Много често успеха е просто добро стечение на обстоятелствата"

Интервюирай някой, който има успешен онлайн бизнес, например магазин.
 

Горе