Хубав безплатен хост и домейн?

Да, тестове, някакви проби, демота, съм съгласен. Все пак е хубаво е някакво обучени или каквото и да е започване на нещо да е свързано с мин. разходи. За тази цел е идеално. :)

Като например MarmaladShtaiga.tk :D
 
Но може да се направи колкото за тест...

Тестове могат да се правят на тестова среда вкъщи, не е нужен хостинг. В най-добрият случай тестовете трябва да се правят в Staging среда, копие на реалната. Примерно втори сайт, копие на реалния върху същият хостинг.

А ако ще се мести от .com на .tk по добре да не се прави! Аз например, първо тествам проектите си с безплатния хост и домейн. Ако се харесат(ми харесат), тогава вече се купува всичко. :)

Можеш да използваш истинският домейн върху тестовата среда като конфигурираш домейна в хостс файла на операционната си система или в локалния DNS сървър.

Използването на безплатен хостинг крие своите рискове. Имал не един клиент патил с такива "фирми". Предполагам всеки държи поне на личните си данни.

За това ми става някак си неприятно, когато някой препоръча безплатен хостинг ;)
 
Тестове могат да се правят на тестова среда вкъщи, не е нужен хостинг. В най-добрият случай тестовете трябва да се правят в Staging среда, копие на реалната. Примерно втори сайт, копие на реалния върху същият хостинг.



Можеш да използваш истинският домейн върху тестовата среда като конфигурираш домейна в хостс файла на операционната си система или в локалния DNS сървър.

Използването на безплатен хостинг крие своите рискове. Имал не един клиент патил с такива "фирми". Предполагам всеки държи поне на личните си данни.

За това ми става някак си неприятно, когато някой препоръча безплатен хостинг ;)

Съгласен съм с теб. И да... ако ще се въвеждат лични данни... безплатния хост е нещо което е силно препоръчително да се избягва. Но ако е обикновен блог, или просто иска да види какво представлява дадена система, може да използва безплатния хост и домейн. Вместо да се чуди как да си конфигурира хостс файла или локалния dns.... макар че Vertrigo serv или Wamp Developer ще го улеснят много в това :)
 
Като пример ще дам това че тествах социална PhP система на безплатен хост и домейн, разбира се данните ми бяха измислени, хареса ми, купих я, и сега си я ползвам на платени хост и домейн :)
 
Тестове могат да се правят на тестова среда вкъщи, не е нужен хостинг. В най-добрият случай тестовете трябва да се правят в Staging среда, копие на реалната. Примерно втори сайт, копие на реалния върху същият хостинг.



Можеш да използваш истинският домейн върху тестовата среда като конфигурираш домейна в хостс файла на операционната си система или в локалния DNS сървър.

Използването на безплатен хостинг крие своите рискове. Имал не един клиент патил с такива "фирми". Предполагам всеки държи поне на личните си данни.

За това ми става някак си неприятно, когато някой препоръча безплатен хостинг ;)
Абе и аз това викам, с един локалхост, ама като искаш да го покажеш какво на света, какво правиш? Едни QA-та трябва да минат някак. Врътки с това компа да ти играе виртуална машина. За това не съм голям фен на локалните изпълнения, да не говорим, че после има вероятност на трябва да нагаждаш машината, която купуваш с това, на което се разработвал. А и после смяна на API, не знам си какво. Абе за демо, което на практика не искаш да ти отнема много време - това с локал си е малко тегавинка.

За личните данни мисля, че няма да намериш противник. ;) Лични данни на фри хост, без кой знае какъв контрол от твоя страна си е не рисковано, но наивно даже.
 
Безплатен обяд няма - хората добре са го казали.

Във времето, в което ще се изтрепеш да търсиш "страхотна, безплатна, ненадмината" алтернатива, можеш да идеш в някой фрийлансърски сайт да напишеш две статии за 10лв. и да си го вложиш като първия човек с 2-3 месеца свестен хостинг + домейн.

За мен такива безплатни алтернативи са неуважение към собствения ти труд, а когато човек сам не си уважава труда, със сигурност някой непознат няма да го оцени по-високо от това.
 
https://infinityfree.net/

Птиваш във freenom.com и си взимаш .ml домейн, като е валиден една година безплатно, после ако случайно стане търсена дума, която си избрал за домейн, може да стане платен, а може и да не стане...... В краен случай, ако това не те устройва .tk, който вероятноста да го оптимизираш е 1 до 5 процента...
 
Безплатен обяд няма - хората добре са го казали.

Във времето, в което ще се изтрепеш да търсиш "страхотна, безплатна, ненадмината" алтернатива, можеш да идеш в някой фрийлансърски сайт да напишеш две статии за 10лв. и да си го вложиш като първия човек с 2-3 месеца свестен хостинг + домейн.

За мен такива безплатни алтернативи са неуважение към собствения ти труд, а когато човек сам не си уважава труда, със сигурност някой непознат няма да го оцени по-високо от това.

И това е така!

https://infinityfree.net/

Птиваш във freenom.com и си взимаш .ml домейн, като е валиден една година безплатно, после ако случайно стане търсена дума, която си избрал за домейн, може да стане платен, а може и да не стане...... В краен случай, ако това не те устройва .tk, който вероятноста да го оптимизираш е 1 до 5 процента...

Аз сега пробвам .ml и .tk :D да видим :D
 
можеш да идеш в някой фрийлансърски сайт да напишеш две статии за 10лв.
Да вземеш ей така 10 лева за нищо работа - ами не става така. Ако ставаше досега индийците да са "източили" всичко. Това леко на безплатен обяд мяза...
 
Взимаш според това, което даваш, даваш според това, което взимаш.

Има си клиенти и за 5лв. на час, и за 25лв. на час и за 100лв. на час. Ако ти се струва, че 10лв. се изкарват трудно, бавно и мъчно с онлайн работа, то моят съвет е да научиш някакво полезно умение поне на базисно ниво. Средното ниво плаща много повече от това, а ако си специализиран и кадърен в дадена област - всеки би се радвал да те наеме и да ти плати това, което заслужаваш, стига стойността, с която допринасяш към проекта да оправдава ценовите ти условия.

Поговорката, че за всеки влак си има пътници е изключително вярна. Аз лично избягвам да се заобикалям с хора, когато са толкова некомпетентни, че не могат да убедят някой да им плати 10лв. за половин-един или два часа работа по някаква простовата задача.

Ако уменията ти в онлайн сферата ти са на ниво "чистач на тоалетна", платата която можеш да получиш ще отговаря на това. Но както в реалния свят - бизнесът има нужда както от чистачи на тоалетни, така и от програмисти и от мениджъри на най-високо ниво. И на всеки му се плаща според заслугите и това доколко е заменяем. И те така.

ЕДИТ: Аз покрай работата ми имам възможност да работя с известна бройка индийци. И те като българите си имат компетентни хора и "блъскачи", и някои получават повече от 10лв./час за уменията си, други не. Така че - what's your point exactly?
 
От 2009 година не ползвам безплатен хостинг. Ако ще правиш сайт за бизнес си купи нормален хостинг за 1 сайт и 1 домейн. Ако няма да правиш сайт с цел бизнес по-добре се откажи от сайтовете като цяло. Безплатния хостинг изключва думата бизнес. Той може да бъде за деца, които се учат да правят сайтове. :D
 
Ако ти се струва, че 10лв. се изкарват трудно, бавно и мъчно с онлайн работа, то моят съвет е да научиш някакво полезно умение поне на базисно ниво.
Исках да кажа, че 10 лева се изкарват много лесно с писане на статии, НО само ако вече имаш опит в тази посока. Така, че да го наречем "лесно изкарване на пари" е неправилно, защото ти вече си инвестирал в труд по придобиване на опит в писането. И не говоря, че за мен е трудно - говоря, че в общия случай не всеки е копирайтър, дори и ако разгледаме само хората, които си правят сайтове...

Иначе по темата helf_php точно определи за какво не става безплатния хостинг - за бизнес. За всичко останало е горе-долу използваем, макар и с понякога неприятни ограничения.
 
От 2009 година не ползвам безплатен хостинг. Ако ще правиш сайт за бизнес си купи нормален хостинг за 1 сайт и 1 домейн. Ако няма да правиш сайт с цел бизнес по-добре се откажи от сайтовете като цяло. Безплатния хостинг изключва думата бизнес. Той може да бъде за деца, които се учат да правят сайтове. :D
Ако е простичък html сайт, на който примерно ще пише аз съм фирма за чистене на кенефи, цени толко и толко ,телефон, офис и т.н. не мисля, че е голяма загуба да е на безплатен хостинг. При положение, че ще тества рази работи....., също е по-добре безплатния хостинг, тъй като не се знае дали ще има успех в това, кеото е намислил, че да влага пари. При положение, че МОЖЕ да опита о този начин, не виждам пречката. ТОЙ, няма да развива онлайн бизнес за много пари. От тоя тест къде изкара, къде не, нека да пробва. Не се знае какво и как може да стане.

От 2009-а до сега безплатния хостинг се е променил МНОГО :D
 
Хора, не се излагайте. В неймчийп има домейни за $0.98, обикновено .cx / .icu / .win / .bid домейни.
 
[QUOTE = "JuicyJ, post: 152819, member: 4787"] Would you recommend me a free host and domain name to be quality and who are the best that I have no idea but get different suggestions: shock: [/ QUOTE ]

Why do you not try GoogieHost free web hosting and domain name provider in nowadays.
 
[QUOTE = "JuicyJ, post: 152819, member: 4787"] Would you recommend me a free host and domain name to be quality and who are the best that I have no idea but get different suggestions: shock: [/ QUOTE ]

Why do you not try GoogieHost free web hosting and domain name provider in nowadays.
This is a part from youhosting.com e.g. Hostinger. It gives allot of things but it has big amount of problems too. I do not recomend it.
 
Безплатен домейн само за тестове иначе може да ви изненадат неприятно, иначе това са най-добрите
https://u-bg.blogspot.com/2014/05/top-5-bezplaten-domein-na-kirilitza_13.html
Неприятната изненада е само за това че сайт с такъв домейн освен някои домейни се счита за спам. Половината от този линк вече не се предлагат и са спрени, другите са спам и само 4-5 все още не са намразени9 от гугъл
 

Горе