ЦКБ - Справка баланс такса ?

От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Не съм ги ползвам, но един supplier от UK (голяма риба, не си играе за дребни четирицифрени суми) ги ползва сигурно седмично или по-редовно, тъй като си пазари стоката в € и му трябват разплащания в €, не в лири. И вика, че винаги му е било по-изгодно, отколкото директните банкови трансфери през неговата банка. Може и да има банков акаунт в DE/PL, в които да си ги праща кинтите, и после от тях да ги препраща, не знам. Така или иначе и без, пак би следвало да става.

Общо взето сигурно като Skrill-а – депозиране в техен TransferWire bank acc и от техния вече препращане към банковия акаунт на получателя.

Разучи и проучи ги, имат достатъчно информация по сайта, както и у fB на питанията отговарят, поддръжката е на ниво.

Гледам няма опция за изпращане на пари до Китай - ХонгКонг не винаги върши работа

Има HKD, знаеш коя валута е. А на „Other“ като се избере и излиза popup с една камара още валути, вкл. CNY, но то пък е само за даване на заявки, явно събират повече и повече хора, че да направят и за още валути възможни преводите. Принципно BGN нямаше до преди година…
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Ок мерси ще ги пробвам

А я споделете какви са условията в различните банки които ползвате за превод на валута в чужбина

То това е хубаво в отделна тема ако го няма

В Прокредитбанк курса продава е около 2 стотинки над фиксинга и взимат общо три такси по 10 евро ако ти поемеш разходите и на получателя така че той да си получи чисто желаната сума.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Тези дни пак теглих от картата и днес получавам известието на мейла...
Абсолютно на всяко теглене от друг банкомат (не на ЦКБ), не стига че взимат 1лв такса, ами и 10 стотинки, понеже съм искал разписка (такса справка..)
За една година стана бахти обирджийската банката .... Първо въведоха 30ст месечна такса, направиха я 50ст, сега и това ...
 
За разписка май винаги е искало по 10 ст. Аз за това не си вадя, защото ми трябва само да погледна. Даже се чудя за какво хората я изискват. Освен, ако наистина не знаят как им се движи баланса или колко им е останало. Но няма как да видиш всичко в листче за 10 ст. :)

Но да, таксите ги вдигнаха. Ако ще те успокоя, всичко го направиха. А ако не са, скоро ще се "изравнят" за да няма сърдити и така привлечени клиенти. ЦКБ са едни от малкото, които ще гледат да те преметнат. И като всяка банка, правят си техните неща и клиентите им не са доволни, но пък сравнявайки с други, не намират и смисъл да се местят. За това е малко безизходна ситуацията. :)
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Айде, и тези се изхитриха вече - днес си получавам месеченото извлечение и какво да видя - по 10 стотинки такса за справка по сметка и то през Epay, което досега беше безплатно! Мръсна мафия са това банките!
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Айде, и тези се изхитриха вече - днес си получавам месеченото извлечение и какво да видя - по 10 стотинки такса за справка по сметка и то през Epay, което досега беше безплатно! Мръсна мафия са това банките!
Поръчай си да ти пращат по електронна поща съобщение с баланса при всяко движение по сметката. Напълно безплатно е! Аз ползвам тази услуга отдавна и съм много доволен.
 
Поръчай си да ти пращат по електронна поща съобщение с баланса при всяко движение по сметката. Напълно безплатно е! Аз ползвам тази услуга отдавна и съм много доволен.

Да, това е интересна опция. Бяха ми я предложили, но поради малкото движения по сметката, не я пусках, но фри и ще се възползвам.;)
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Вмомента получавам само в края на всеки месец общо извлечение. Ще трябва да видя как става това за всяко движение - предполагам пак ще трябва да се ходи лично до клона на банката, който тук е на майната си.
 
Да, ходи се до банката и май се попълваше на една бланка имейла.
Иначе би трябвало като си отваряш сметка да ти го записват, ама някои "забравят".

Да, едно заявление, в което има графа за email. ;) Щях да го направя, но още една банка към несправянето с електронен подпис 30 мин. ми дойде в повече, а и аз нямах толкова много транзакции, за да ме алармират. ;)
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Нормално е да има промени в таксите,важното е да ги разбереш навреме,въпреки всичко,ЦКБ е с много ниски такси по обслужване и поддръжка. :)
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Разбирам, когато се вкара такса за реално обслужване - човек в банката отделя време, за да ти обърне внимание и да ти помогне - ок, плащам си. Но за електронна справка на една карта, тея да ме таксуват... извинявайте, ама това е все едно Гугъл да ви взема по 10ст за всяко търсене.
 

Горе