ЦКБ пак вдига цените

mvmrik

Well-Known Member
Това вече ми се вижда много, понеже имам няколко сметки и ще трябва да им плащам такси. Направиха ги 30ст на месец, сега още вдигат. Коя банка според вас има най-изгодни условия за visa electron карта?

Имам и два депозита, които за сега ще държа там, понеже не съм намерил банка с по-висока лихва. Ето какво получих:

Уважаеми клиенти,
Уведомяваме Ви за промени в Тарифата на Централна Кооперативна Банка, както следва:
Месечна такса за поддържане на разплащателни сметки на физически лица в национална и чуждестранна валута – 1 лв. / 0.51 EUR
Месечна такса за поддържане на сметки с дебитни карти на физически лица в национална и чуждестранна валута – 0.50 лв. / 0.26 EUR
Такса за теглене на пари в брой с дебитна карта на ЦКБ АД от банкомат на друга банка в България – 0.98 лв

Запазва се таксата за теглене на пари в брой с дебитна карта от банкомат на ЦКБ АД в размер на 0.20 лв.
Промените влизат в сила, считано от 07.08.2013 г.

Излиза, че за картата ми ще трябва да давам по 1,50 на месец.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Не. Сметка с карта сега е 30 ст. Вдига се с 20 и става 50 ст.
 
А какъв е процента на депозита, съмнявам се че е най-добрия на пазара! ЦКБ не са известни с много добри условия.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

От 06.06.2013г. промените – PDF;
От 28.06.2013г. промените – PDF;
Текуща тарифа (PDF генериран на 21.06.2013 11:57:18 ).

Промяната:

ZEjYERE.png

Аз не виждам 1,50 (нито без карта, нито с карта). При DSK е 1,50 лв. без карта и 1,25 лв. с карта, при ЦуниКрeдит е 2,50 лв. (2.1.) без карта, а с карта – 1 лв. (за получаване на кинти) и 1,50 лв за неполучаване на кинти от 3-ти лица.
 
в сосиате е 3.50 а картата е уж без месечна такса ама (имаше годишна такса отделно) към нея винаги има сметка :)

в райфайзен е Поддържане на разплащателни сметки с дебитна карта 1 лв. месечно сега им погледнах сайта + май някакви за картата при издаване това за електрон


май по евтино от ЦКБ няма
 
Последно редактирано от модератор:
А какъв е процента на депозита, съмнявам се че е най-добрия на пазара! ЦКБ не са известни с много добри условия.

много висока лихва за депозит не говори добре за дадена банката означава че и трябват пари :)
 
От: ЦКБ пак вдига цените

ЦКБ е една от най-качествените банки, а за обслужване на клиенти да не говорим малки и големи 6+, сравнете с другите пък после коментирайте :)
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Съвсем наскоро и ПИБ вдигнаха значително таксите.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

ПИБ пуснаха Master Card Debit 1.50 лв. на месец без такси на ПОС, интернет и теглене от всички банкомати в България. Днес съм заявил такава.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

ПИБ пуснаха Master Card Debit 1.50 лв. на месец без такси на ПОС, интернет и теглене от всички банкомати в България. Днес съм заявил такава.
Май мернах реклама относно това в метрото. Има ли някаква уловка или просто всеки месец, докато е валидна, ти дърпат по 1,50лв пък от всички банкомати и пос-ве без такса ?
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Колко често теглиш пари? Ако е често, погледни Булбанк, нямат никакви такси на банкомати от групата и се компенсира таксита от 1.50 :)
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Уловката може би е...че в бъдеще ще се вдига таксата" :) Лек по лек...

На мен ми писна да обикалям, като ловно куче да търся "мой" банкомат и да им цакам за другите по 1 лв. А и тази неделя банкомат ми "прибра" картата и не ми я върна. Та използвах случая, да извадя тази. Няма уловки, чел съм общите условия, нивата и таксите.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Веднъж да тегля е 1 лв. от примерно на ОББ и ако съм в район, в който няма много банкомати нямам избор. Другото е че сега, който първи банкомат ми е пред очите, към него тръгвам. После ПИБ са сложили такси за справки, теглене, ПОС и т.н по 0,20 лв. които сега ги нямаше. Така, че 1.50 лв. на месец сравнение не са много.


Колко често теглиш пари? Ако е често, погледни Булбанк, нямат никакви такси на банкомати от групата и се компенсира таксита от 1.50 :)

ПС А да прекратиш карта на Булбанк мисля, че беше 10 или 15 лв. Така, че всеки сам си знае интереса.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

тамън реших да си направя разплащателна сметка в ЦКБ заради ниската такса на месец и те взели че я вдигнали, но пак е доста по евтино от другите банки. в обб за тази сметка ми вземаха около 1.5лв
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Аз така или иначе все още не съм я разбрал цялата тази философия да се ходи навън само с „един“ вид пари – било само книжни, било само виртуални в карта, било през телефона. Не е ли логично да се излиза с поне 20-30 лв. книжни и останалите хилки в картата? Съответно да няма нужда от теглене на банкомат въобще, а за разплащания - само на ПОС терминалите (къде няма? Където няма - автобус/тролей/такси/квартална будка/квартално магазинче/питак/пазар - все 20-30 лв. ще стигнат). Не важи за София, там поне с 50-100 лв. книжни :)shock:), Другата България е ясна.

ОББ я избягвайте (поне що се отнася за електронни разплащания към чуждестранни/интернационални gateways/systems, че дори и отзиви и от български съм чувал „лоши думи“).

П.С.: Пропуск за споменаване за теглене безплатно на книжни пари през обект, имащ опцията за Visa Cash Back логото.

VISA_CashBack_210px.jpg
 
От: ЦКБ пак вдига цените

В Райфайзен банк месечната такса за поддържане на сметки с дебитни карти на физически лица в лева е 1лв, а за чуждестранна валута е 0,50$.
Ако се теглят пари от банкомат на РБ комисионната е 0,20лв, а от друг е 0,90лв.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

А бе само аз ли съм богопомазан и нямам такси по $ и лв. разплащателна сметка в ЦКБ (въпреки, че с капслок е написано, че има такси като се логна в интернет банкирането) ????? Проверявам си извлечението и нямам липсващи суми или записани такси през последните 6 месеца (първото въвеждане на каквито и да е било такси за сметките беше от преди 5 месеца някъде).

Имам и кредитна карта, ама там таксата си е 1 лв. на месец, защото е кредитна.
 
От: ЦКБ пак вдига цените

Уважаеми клиенти,
Уведомяваме Ви за промени в Тарифата на Централна Кооперативна Банка, както следва:
Месечна такса за поддържане на разплащателни сметки на физически лица в национална и чуждестранна валута – 1 лв. / 0.51 EUR
Месечна такса за поддържане на сметки с дебитни карти на физически лица в национална и чуждестранна валута – 0.50 лв. / 0.26 EUR
Такса за теглене на пари в брой с дебитна карта на ЦКБ АД от банкомат на друга банка в България – 0.98 лв

Запазва се таксата за теглене на пари в брой с дебитна карта от банкомат на ЦКБ АД в размер на 0.20 лв.
Промените влизат в сила, считано от 07.08.2013 г.
Dear clients,
We hereby inform you about changes in the Tariff of Central Cooperative Bank, as follows:
The monthly fee for the maintenance of checking accounts of individuals in national and foreign currency – BGN 1 / 0.51 EUR
The monthly fee for the maintenance of accounts with debit cards of individuals in national and foreign currency– BGN 0.50 / 0.26 EUR
The, fee for cash withdrawal with a debit card of CCB Plc at an ATM of another bank in Bulgaria– BGN 0.98

The fee for cash withdrawal with a debit card at an ATM of CCB Plc to the amount of BGN 0.20 remains.
The changes enter into force as from 07.08.2013

13.05.2013 13.05.2013 0.00 1.00 АА-0764207432
80910Р-АА-8425/Д 14:49:37 Такса - Изтеглени
касово
Имам само такива такси, които са за теглени от каса (нямам дебитна карта към едната сметка) в размер на 1 лв., без значение от сумата която теглиш.
ccbb.jpg
 

Горе