ЦСКА е пред фалит

setr

New Member
Здравейте и честит празник. Повечето сте чели или чули, че ЦСКА е пред фалит. Проблемите на ЦСКА са много големи. 80 милиона лева задължения и 80-те дела в съда, са само върха на айсберга. Незнам дали знаете, но марката „ЦСКА" е запазена по специална процедура поради изключителна обществена значимост. Скоро ще има протести срещу двете "висаджийски мутри" от Перник.

Аз изразих мнението си в моя блог: bulgarorum.blogspot.com/2012/09/blog-post_6.html

Тук има много собственици на сайтове и блогове и ако може да подкрепите желанието ни за промяна. Напишете статия в личните си блогове или сложите картинка с надпис.

За желаещите ето няколко картинки:

van_boklucite_ot_cska.jpgvan_boklucite_ot_cska2.jpegvan_boklucite_ot_cska3.pngvan_boklucite_ot_cska4.jpgvan_boklucite_ot_cska5.png

Има, както такива с надпис "Вън боклуците от ЦСКА", така и по "леки" Титан и забранено.

П.П. Моля хората, които сложат картинка или напишат статия, да публикуват линк към сайта/блога тук в тази тема или на моя блог в статията "Вън боклуците от ЦСКА"..... Може и на двете места.

Много благодаря.
 
  • Like
Реакции: Test
От: ЦСКА е пред фалит

Като фен на ЦСКА, вече загубен фен се надявам нещо се промени. Ама тези 80 милки нещо са пресилени, само един одитиран отчет ще каже колко са.
 
От: ЦСКА е пред фалит

Не е за пръв път пред фалит ЦСКА. Поне за 2-3 подобни случая си спомням, като при единия дори се бяха доближили до зоната на изпадащите. Все ще се намери някой с пари и ще се оправят, но този сезон май ще трябва да се отпише.
 
От: ЦСКА е пред фалит

Повечето са към "титаните". Те заробват отбора. Ще пробваме да привлечем вниманието на обществото и искаме държавата да се намеси. Незнам дали следиш събитията, но има данни, че ЦСКА умишлено се води към фалит, който най-вероятно ще се състои след изборите. Аз вярвам, че това може да се промени, ако се вземат мерки час по скоро.

Като фен на ЦСКА, вече загубен фен се надявам нещо се промени. Ама тези 80 милки нещо са пресилени, само един одитиран отчет ще каже колко са.
 
От: ЦСКА е пред фалит

ЦСКА е АД, т.е. частна фирма, да искате държавата да се намеси е странно. Все едно да имам фирма и някой да ми казва какво да правя с нея.
 
От: ЦСКА е пред фалит

АД не е равносилно на частна фирма. Всички държавни болници например също са АД. ЦСКА в случая обаче наистина е изцяло частна фирма. Държавата или общината нямат никакво дялово участие и съответно нямат право да се месят по никакъв начин. Собственикът ако иска дори може да закрие и ликвидира АД-то. Никой не може да го спре.
 
От: ЦСКА е пред фалит

ЦСКА е АД, т.е. частна фирма, да искате държавата да се намеси е странно. Все едно да имам фирма и някой да ми казва какво да правя с нея.

Марката „ЦСКА" е запазена по специална процедура поради изключителна обществена значимост. Това не е бакалница.
Не се хващай за буквите на търговския закон. Тя ще се намеси.
 
От: ЦСКА е пред фалит

Test, да, прав си, неправилно се изразих :)
 
От: ЦСКА е пред фалит

Марката „ЦСКА" е запазена по специална процедура поради изключителна обществена значимост. Това не е бакалница.
Не се хващай за буквите на търговския закон. Тя ще се намеси.
Тя може и да се намеси, но според мен това е грешно. Трябва да разберете, че футболните клубове са частни фирми, които могат да бъдат ликвидирани, ако собственикът им пожелае. Странно е да ти пука толкова много за нещо, което не е твое.
 
От: ЦСКА е пред фалит

Тя може и да се намеси, но според мен това е грешно. Трябва да разберете, че футболните клубове са частни фирми, които могат да бъдат ликвидирани, ако собственикът им пожелае. Странно е да ти пука толкова много за нещо, което не е твое.
Да така е, но те проблемите са много големи. Футболните клубове не спазват финансова дисциплина. БФС неможе да ги контролира, там е пълно с корумпирани хора. Те проблемите са големи и трябва да се вземат мерки. От някаде трябва да се почне. В ЦСКА търпението е изчерпано и искаме да променим нещата.
Това че футболния клуб е часно дружество е юридическа подробност. В много държави отборите не са часни дружества, кото Испания например. Както феновете на Барса и Реал си обичат отбора, така и аз обичам ЦСКА. :)
 
От: ЦСКА е пред фалит

Аз го обичам отбора но от 2008 вече загубих интерес, след мизерщината от БФС и Левски и компания. Както мизерщината в целия БГ футбол, там няма футбол а перачка на пари.

Държавата не трябва да се намесва във формата, на собственост или да каже кой ще кара влака, тя трябва сезира КФН и вече КФН да прави проверките и ревизиите, ще покажат и при доказване на източване в малки и големи суми, се сезира съда. Почва процедури по Титан като мажоритарен собственик. Тя няма какво да източи, земите и стадиона няма как се източат, може източи други активи, и най-вече капитал, но той е внесен от титан, остават само активи и кредити, но никоя банка не би дала, толкова пари, без нужното обезпечение, а стадионите и площите са концесии, така че задълженията са много по малко, но .... При доказване на вина от съда, вече подлежат под отговорност, но дори и тогава пак АД-то ще е собственик на ЦСКА, бизнес натиск може да доведе до смяна, не политически(то може но ще стане много лошо, ако до там се стигне)

А това че е марка, марка си е не знам чия собственост е, ако не е на Титан то и да фалират и след време се направи нов отбор може я позлват, ако е примерно по д-вна линия марката.
 
От: ЦСКА е пред фалит

blackout8 виждам, чее си умно момче разбираш ги нещата. Повечето от задълженията са лично към Титан(те кредитират отбора, не го финансират), непащане на осигуровки, заплати и трансферни суми към футболни клубове. Има и други, но сега не се сещам.
Обаче виж току що каква новина са публикували Спортни. бг sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2738732 - Бойко Борисов се заема с ЦСКА.
 
От: ЦСКА е пред фалит

Не разбирам за какво е темата...
защо трябва да ме интересува, че ЦСКА ще фалира? или пък това, че ЦСКА е с някаква по особена процедура по запазване на марката :lol:

Келешите който играят в него не стават за тази работа :) те да се оправят, та са заради парите и славата.

когато спечелят (по случайност, разбира се) не означава, че са станали по-добри или са тренирали преди мача - просто другия отбор не е тренирал достатъчно, не е имал късмет или просто са още по-зле :-o

Повечето са към "титаните". Те заробват отбора. Ще пробваме да привлечем вниманието на обществото и искаме държавата да се намеси. Незнам дали следиш събитията, но има данни, че ЦСКА умишлено се води към фалит, който най-вероятно ще се състои след изборите. Аз вярвам, че това може да се промени, ако се вземат мерки час по скоро.

айдеее, и тука конспирации :D кой ги дава тези данни, да се покаже тази мишка и да каже каквото знае :-o

Не се хващай за буквите на търговския закон. Тя ще се намеси.

Спокойно, никой не взима нищо на сериозно :) всеки си тълкува законите както муе удобно
Бойко ще се намеси във цска, младенов ще се кара с македонците заради лудостта им а през това време насам ще идват все повече и повече камикадзета :twisted: на почивка, вие какво си помислихте :)
 
Последно редактирано:
От: ЦСКА е пред фалит

Е нали за да кредитира Титан ЦСКА, трябва намери финансиране - най-вероятно ЦСКА се пада обезпечителя/гаранта но с какво ? Нали не мислиш че Титан са заложили оборудване пред банката, че да им се отпусне кредитна линия, че тази линия да се отпусне на ЦСКА. Дълга ще е прекалено малък. А какво ще се намеси ББ не знам, само с политически натиск ще го предостави на новите собственици, но те като нямат нужни капитал да финансират тези задължения ще е интересно - има начин с увеличение на капитал ама забрави да мине или пък Дянков се навие, ако наистина задлъжняване са по-вече. Това което гледаме е типично бизнес рекетиране за по-добри условия и ББ се намиса да черпи отделно политически дивиденти, нищо ново под слънцето.

Ако се наложи нека фалира, аз съм за фалитите, не за зомби бизнесите.
 
От: ЦСКА е пред фалит

Централен Спортен Клуб на Армията
Запазена марка.
Измислен отбор, с измислено име, продадено на боклуците от други боклуци.
В Англия като фалира клуб... фалира. И ако иска да започне отново... от 9-та дивизия. Тука ги обединяват с всякакви отборчета, само и само да се закрепят до следващото разграбване.
 
От: ЦСКА е пред фалит

Повечето са към "титаните". Те заробват отбора. Ще пробваме да привлечем вниманието на обществото и искаме държавата да се намеси...

Ей младеж, държавата не вие длъжна да ви оправя мизериите. Така и не свикнахте, че комунизма си отиде и най-нормалното нещо е и неговото комунистическо отроче ЦъСъКъ да си замине. Милко Балев и Добри Джуров отдавна не са сред живите за да ви оправят бакиите. Свиквайте
 
От: ЦСКА е пред фалит

blackout8 незнам юридическите и финансовите методи. Пернишките висаджии са едни от последните мутри в българския футбол. Много искам да се махнат от ЦСКА. Виж Лудогорец, Локо Пд, Ботев и други станаха собственост на по-интелигентни хора. Тези мутрагени ако не бяха яхнали марката ЦСКА, а някоя друга, отбора им щеше да е в Б група или да се луда между А и Б група. ВИС, СИК и други подобни структори да се махат от футбола или поне от ЦСКА.
 
От: ЦСКА е пред фалит

setr, ти като какъв се явяваш? само фен ли си?

мутрити се навсякъде - да не мислиш, че само във футбол са се намърдали?
горе ти го казаха: свиквай.

Мен ме е яд само за името - че е старо :D

и по-добре да фалират- някои ще почне от начало, не се знае - може да стане по-добре :)
 
От: ЦСКА е пред фалит

blackout8 незнам юридическите и финансовите методи. Пернишките висаджии са едни от последните мутри в българския футбол. Много искам да се махнат от ЦСКА. Виж Лудогорец, Локо Пд, Ботев и други станаха собственост на по-интелигентни хора. Тези мутрагени ако не бяха яхнали марката ЦСКА, а някоя друга, отбора им щеше да е в Б група или да се луда между А и Б група. ВИС, СИК и други подобни структори да се махат от футбола или поне от ЦСКА.

Е така става, като фалираш и дойдат дейни и креативни. Приеми го че чрез фалит, всичко почва от начало за добро. То с ЦСКА и без нея, в сегашната реалност всичко е едно и също.
Комунизма от отдавна го няма че д-вата да прави каквото и да е. Това е дело на бизнеса, той ще се оправи, рано или късно ще се махнат Титаните
 
От: ЦСКА е пред фалит

Setr, я кажи какво стана, като фалира Ботев?
 

Горе