Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

abakadaba

Member
Здравейте,

интересува ме каква цена е нормално да се дава на вкаран продукт в онлайн магазин.
Полетата за попълване са: заглавие, описание, категория, марка, производител, цена, артикулен номер, 2-3 снимки
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Системата е къстъм. Продуктите са около 300-400 но с тенденция за добавяне на още. За някой информацията се взема от сайтовте на вносителите, за друго от excel файлове.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Колега, аз също търся човек за добавяне на продукти в онлайн магазин.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Цената се определя от времето за вкарване според мен. Зависи колко неща имаш да пишеш, дали трябва да пишеш ти нещо на ръка или само копиране и поставяне. Това са факторите за този вид услуга. Вече, ако има някой, който си е сложил за 100 продукта една цена, това си е изцяло негово решение. Аз също предлагам тази услуга и всеки път тя зависи от изискванията на клиента.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Цената се определя от времето за вкарване според мен. Зависи колко неща имаш да пишеш, дали трябва да пишеш ти нещо на ръка или само копиране и поставяне. Това са факторите за този вид услуга. Вече, ако има някой, който си е сложил за 100 продукта една цена, това си е изцяло негово решение. Аз също предлагам тази услуга и всеки път тя зависи от изискванията на клиента.

Да, времето е "царя" при образуването. Ако ми дадеш csv файл с продуктите, ще излезне най-евтино и ще стане много бързо. Така че ако някой с онлайн магазин, които има в csv продуктите може да ми пише да му ги вкарам.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

А някой да е чувал за услуга "измисляне на уникално съдържание към еднотипов вид стока?"
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Това е още един фактор за покачване на цената. Ако ще трябва и да пишеш към всеки продукт уникално описание, тогава става дълга и широка.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Това е още един фактор за покачване на цената. Ако ще трябва и да пишеш към всеки продукт уникално описание, тогава става дълга и широка.

Да, това ще ускапи цената поне 5 пъти.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

В повечето случаи информацията се взема от друг сайта, смъкват се снимките, форматира се текста и т.н.
Не е само copy-paste.
Ако го имах в csv, щях да си го автоматизирам целия процес.
Аз съм си намерил хора да вкарват продуктите, но са ми приятели и не са се занимавали с това преди. Затова исках да знам колко е ориентировъчната цена за такава услуга.

Иначе става дума за магазина за детски играчки от подписа ми.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

В повечето случаи информацията се взема от друг сайта, смъкват се снимките, форматира се текста и т.н.
Не е само copy-paste.
Ако го имах в csv, щях да си го автоматизирам целия процес.
Аз съм си намерил хора да вкарват продуктите, но са ми приятели и не са се занимавали с това преди. Затова исках да знам колко е ориентировъчната цена за такава услуга.

Иначе става дума за магазина за детски играчки от подписа ми.

Аз бих ти взел 50-60 стотинки на продукт :)
Ти реши колко би им дал :)
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Явно малко от вас са се занимавали с качване на повече от 400-500 продукта. Уникален текст, форматиране на снимка, добавяне на хиляда опции и т.н Работата е доста трудоемка и цена под 1 лв на продукт е подигравка с труда на човека, извършващ работата.
 
Re: От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Явно малко от вас са се занимавали с качване на повече от 400-500 продукта. Уникален текст, форматиране на снимка, добавяне на хиляда опции и т.н Работата е доста трудоемка и цена под 1 лв на продукт е подигравка с труда на човека, извършващ работата.

Здравей и добре дошла при нас. :)

Съгласен. Но не съм продавал такива услуги, но мисля, че не се качват лесно тъй като съм го правил. Един продукт, ако си добър, с всичките му настройки (материалите са подсигурени) се качва за доста повече време от 2-3 мин. Все пак имаш и едно оформяне на текст. :) Освен, ако не говорим за нещо нахвърляно набързо. :)
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

400 продукта можеш да си ги качиш сам за 3-5 дни
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Не ползвате ли импорт?
Ако информацията се сваля от друг сайт се ползва програма сваля се в CSV или XML формат и импортваш, ако искаш уникално описание си плащаш само за него, но то може да се добави и след импортирането, бъро лесно и по-евтино.
 
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Да, с csv става бързо и лесно...ако csv-то е подходящо форматирано. Ако прехвърляш данни от 2 различни системи и двете имат съвсем различна структура на базите, и csv-то не помага много. Като оправиш формата, импорта става за 20-30 минути заедно с картинките. Но докато го оправиш, може да загубиш няколко дни или седмици. Няма значение дали са 100 или 100 000 продукта. При варианта сходни системи, импорта става за няколко часа и е сравнително лесен. При еднакви системи е най лесно.

До днес например импортвах в Magento експортнати файлове от Summercart. Сглобяват се, сменят се полета, оправят се пътища и се импортва. Загубих 3 дни за да направя файловете за импорт на 700 прости продукта и 20 минути да ги импортна заедно с картинките. Можеше и ръчно да го свърша за 2-3 дни още.
Друг импорт от Red Shop на Magento. 1500 конфигурируем продукта с по средно 30 варианта (цветове и разфасовки) или 5000 общо. Red Shop има много странна система за запис на атрибути, галерии, снимки и т.н. Сглобяването на подходящ за импорт файл си е едно малко приключение. Вече трета седмица (около 12 дни) импортвам на части и има още малко.

Та извода е, че не е възможно да се даде твърда цена дори и при прехвърляне от csv файлове, а какво остава за ръчно. Няколко от колегите споменаха, че много зависи от системата и са прави. Едно е да имаш 5 полета за попълване, друго е 102 като при Magento (може да минеш и с 50).

Цени от 20 ст. са смешни, качващия ще се откаже още на 101-я продукт, защото няма да има стимул.

п.п. Важно е да се уточни дали продуктите са с атрибути, защото времето е съвсем различно за ръчно качване. Например в Magento един продукт ако е конфигурируем и има да кажем 36 цвята и 2 вида разфасовки, това са общо 73 продукта, които трябва да се създадат. И в склада имате 72 продукта, а не 1 кконфигурируем.
 
Последно редактирано:
От: Цена за добавяне на продукти в онлайн магазин

Автора на темата търси ли си още кой да му качва продуктите ? Имам опит... на ден качвам по 60+ обяви в olx и bazar.bg. Отделно , качвам в на един приятел сайта почти всеки ден нови продукти (не мисля ,че е толкова трудно да напишеш текст ,който описва продукта , марката му , състоянието му (ако е втора употреба) и характеристиките му.) Е зависи вече , с каква информация за продукта притежава Автора на темата.
 

Горе