Цензурата в форума премина всички граници!!!

От: Цензурата в форума премина всички граници!!!

.............................
 
Последно редактирано:
От: Цензурата в форума премина всички граници!!!

Добро утро.

Четейки някои теми, останах с впечатление, че форумът е доста либерален. Примирих се с това, но все още не мога да си обясня защо някои хора се опитват да разрешат проблемите си, употребявайки нецензурни думи, присъщи на хлапета, а уж сме зрели хора. Каква е вероятността по този начин да се стигне до някакво решение, удовлетворяващо и двете страни? Освен това се правят прибързани мнения, които предизвикват излишни циркове и "хаос" е може би най-близкото, с което може да се опише подобна ситуация.

Не виждам нищо грешно в това всеки да има различно мнение, но начинът, по който се изразяват, не е най-подходящия. Тезата се защитава на базата на доказателства, а не на псувни, заплахи и т.н.

"Той ми каза глупак, затова сега ще му го върна сто пъти".

Всеки си има мнение и всеки си има начин на изразяване, не съм видял нещо фрапиращо във форума, че да го репортна, щото и с репорт може да стане модерацията
 
Re: От: Re: От: Цензурата в форума премина всички граници!!!

Имах предвид да се изкаже по темата,, но мнението му е различно от това на продавача. Абе и аз съм виждал пазара, но не знам кво може да се модерира там, повече от сега.
Както и да е, моето мнение по темата е, че форума няма нужда от по голяма модерация, а пък за цензура съм напълно против

Да, да се изкажат в темата, но само по темата, може да е въпрос, да е препоръка, но не и някакво напълно неадекватно мнение или заяждане. Все съм се чудел на тези с коментарите "Много скъпо бе, по-добре да си взема от", еми вземи си бе и пропусни темата. Но ако има някаква разлика в сумата за едно и също нещо, е хубаво добре да се провери и кой какво предлага, както и качеството. ;)
 
От: Цензурата в форума премина всички граници!!!

Специално зареди теб човек щото знам, че щеше да плачкаш без мен, а не мога да си позволя такова нещо :(
В крайна сметка Уни се завърна в форума след по малко от 24 часа :D Гледам подписа си е сменил на "няма уни". Е как ще няма като го има :)
Уни добре дошъл и дано темите ти подобни на тази намалеят значително.
 
От: Re: Цензурата в форума премина всички граници!!!

И аз, си те уважавам и харесвам братле, но това което стана онзи ден не мога да го преглътна. Колкото до другите теми, просто не съм видял нещо за което да пиша, това е единствената причина.
За другото може-би си прав. ;)
@uni-web, бате, много те харесвам, но търси проблема в твоя приемник. Наблюдавам те последно време и определено само в някои секции развиваш турбината, в другите си сякаш по-пасивен. Ако ти е по-важно да сипеш на Бойко, отколкото да вземеш днес една фри публикация от Полтъгайса (видях, че предлагаше днес), значи ти си с проблема, а не форума. :)
 
От: Цензурата в форума премина всички граници!!!

Добро утро.

Четейки някои теми, останах с впечатление, че форумът е доста либерален. Примирих се с това, но все още не мога да си обясня защо някои хора се опитват да разрешат проблемите си, употребявайки нецензурни думи, присъщи на хлапета, а уж сме зрели хора. Каква е вероятността по този начин да се стигне до някакво решение, удовлетворяващо и двете страни? Освен това се правят прибързани мнения, които предизвикват излишни циркове и "хаос" е може би най-близкото, с което може да се опише подобна ситуация.

Не виждам нищо грешно в това всеки да има различно мнение, но начинът, по който се изразяват, не е най-подходящия. Тезата се защитава на базата на доказателства, а не на псувни, заплахи и т.н.

Обръща се повече внимание на безсмислени теми, включително и тази, от колкото на полезни и интересни, от които може да се попие нещо.

"Той ми каза глупак, затова сега ще му го върна сто пъти".

Стига се до нецензурни думи предполагам, защото на някой хора толкова им е капацитета и като не могат да надделеят по друг начин започват с обидите.

Обръща се внимание на безсмислените теми основно защото доста от нещата са дъвкани по 1000 пъти и ги има написани. Освен това Гугъл си правят вече гавра с хората и играта е без правила от доста време. Никой не ги знае какво животно ще пуснат другата седмица и колко сайта ще изгорят без да са виновни хората. Трябва да станем врачки да гадаем на карти за да можем да говорим за SEO.

Друга причина за намалялото писане по сериозните теми е, че хората с сериозен бизнес си имат работа. Примерно аз имам бая неща за вършене и писането в сериозните теми ми идва натоварващо. Това не значи, че съм загубил интерес или че няма да пиша. На принципа съм ако една работа няма да я свършиш като хората не я започвай. В сериозните теми се иска полезни обосновани менения. Затова пиша оттатък за да не пълня сериозните теми с глупости.

Относно реването в кои теми се пишело взема малко в повече да идва. Направо някой хора са като бабите пред блока дето обсъждат младите, че ходели с изсипани гащи и как им се развалило нивото. Една тема в която нищо не е сериозно вие я направихте на световен проблем който съборил форума. Аз съм бил свидетел и на по-хард неща през годините.

Някой забелязали панаирите в пазара? Някой забелязали десетките теми в политиката пълни с помия и пропаганда? Те не събарят нивото? И ми говорят хора за ниво дето псуват като каруцари. Аз дето съм ви свалил нивото една обида не съм написал, един човек не съм нападнал. Та да ви имам и културата и претенциите.

Мерси за вниманието ако някой въобще го прочете това цялото. :)
 
От: Цензурата в форума премина всички граници!!!

Добро утро.

Четейки някои теми, останах с впечатление, че форумът е доста либерален. Примирих се с това, но все още не мога да си обясня защо някои хора се опитват да разрешат проблемите си, употребявайки нецензурни думи, присъщи на хлапета, а уж сме зрели хора. Каква е вероятността по този начин да се стигне до някакво решение, удовлетворяващо и двете страни? Освен това се правят прибързани мнения, които предизвикват излишни циркове и "хаос" е може би най-близкото, с което може да се опише подобна ситуация.

Не виждам нищо грешно в това всеки да има различно мнение, но начинът, по който се изразяват, не е най-подходящия. Тезата се защитава на базата на доказателства, а не на псувни, заплахи и т.н.

Обръща се повече внимание на безсмислени теми, включително и тази, от колкото на полезни и интересни, от които може да се попие нещо.

"Той ми каза глупак, затова сега ще му го върна сто пъти".

Много трезво мнение!

Вероятността е точно Нула, да се стигне до "решение", защото при такъв род "комуникация" с кон в реката, вече пише Егото и кой ще затапи отсрещния с по-язвителен коментар.

От една друга страна, като оставим настрана емоциите във виртуалността, има нещо много интересно от психологическа гледна точка и как човек може да се научи на много полезни механизми, с които да се предпазва и в реалността. Но това е за любознателните само 8)

В интересните теми често се пренася предубедеността и по-добре, че там не се пише много от емоционално обременени.

Като цяло ще напиша нещо очевидно, но проблемът е че трябва да се осъзнае от повечето. Атмосферата зависи от нас самите. Не просто от мен и още петима, а от всички, вкл. сеирджиите и онези, които умишлено дразнят, и по-податливите хранят яко Егрегорчето :twisted: Остава и всеки да си прецени, ако не успява да извлече нещо полезно и приятно като прекарано време, по-добре да не пише и да не участва, за негово собствено добро. Иначе аз харесвам цензурата :clap: ама тая яката! До степен дори да те е страх да си помислиш обида, камо ли да я напишеш. Така ще се научиш най-малко как цивилизовано да отговаряш без обидите.
 

Горе