Цени за изработка на сайтове - Дискусия

От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

not responding, плаща се за знанията и уменията в случая, цената на труда е малка част от общата цена на сайта ти.
Имаше един лаф:
Развалила се скъпа машина в една фирма, но никой от персонала не можел да я поправи. Гледали, чудили се и извикали специалист да я поправи. Той погледнал и отсякъл: 'Ще ви я поправя, но цената е 1010 лв." Скъпо им се видяло, но нямало какво да правят, съгласили се. Специалистът взел един чук, чукнал веднъж по машината и тя проработила. Всички: 'Ааа... Уууу, браво!', 'Но защо вазимаш толкова скъпо за едно почукване?'
А специалистът отвърнал-"Аз за чукането ви взимам 10лв, 1000 взимам защото знам къде да чукна"


Е и при теб така :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Развалила се скъпа машина в една фирма, но никой от персонала не можел да я поправи. Гледали, чудили се и извикали специалист да я поправи. Той погледнал и отсякъл: 'Ще ви я поправя, но цената е 1010 лв." Скъпо им се видяло, но нямало какво да правят, съгласили се. Специалистът взел един чук, чукнал веднъж по машината и тя проработила. Всички: 'Ааа... Уууу, браво!', 'Но защо вазимаш толкова скъпо за едно почукване?'
А специалистът отвърнал-"Аз за чукането ви взимам 10лв, 1000 взимам защото знам къде да чукна"

Готина историйка, напълно съм съгласен
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Абсолютно съгласен. Преди време едни "специалисти" "чукаха" по сайта ми, та ми излезе 2 пъти по-скъпо после докато го оправя.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Да така е ,но вече и аз придобих знания и умения .
Вярно ,че доста време загубих ,ама може да взема и аз да прилъжа някой необразован и да му взема пари за направата на сайт .
 
От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Да така е ,но вече и аз придобих знания и умения .
Вярно ,че доста време загубих ,ама може да взема и аз да прилъжа някой необразован и да му взема пари за направата на сайт .
защо трябва да го лъжеш бе ,после що хората не вярва ли?
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

защо трябва да го лъжеш бе ,после що хората не вярва ли?

Такава е тактиката за жалост, все още хората не са се научили да търсят най-доброто решение за тях, а се доверяват най-често на съседа. То май и в една реклама бяха го уловили този български манталитет... Както винаги съседа въобще не знае за какво става въпрос, но е компетентен!
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Чудно ми е колко струва изработката на сайт от типа на sladur.com и колко би струвала поддръжката му ?
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Здравейте колеги.
Има един въпрос,искам да ви попитам колко доло-горе е цената която трябва да взема за изработката на този сайт.

http://allelectronicsshoping.com/example/


да добавя ,че целият сайт се оправлява от админ панел,а не от кода
 
Последно редактирано:
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Я да питам и аз, напоследък много се чудя за едно блогче, какво да го правя. Та ми стана интересно за какви пари бих могъл да го продам - dietichno[dot]com
4300 уникални за януари, всеки месец се покачват стремглаво. Почти целия контент е уникален, приходите са мижави. Та се чудя...
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Аз се интересувам от гледната точка на клиент, от целия диалог тук, така е и не се ориентирах в цените за изработка. Та всъщност наистина как вървят цените за изработка на сайт, да речем за недвижими имоти? Ще съм благодарна, ако някой даде конкретен отговор в цифри :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Конкретен отговор на общ въпрос как се дава? Много са интересни всички кандидат предприемачи. Задание не знаят какво е а задават въпроси за цени.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Не се правя на предприемач, питам като клиент, за да се ориентирам в цените. Не разбирам от изработка на сайтове, а и не ме интересува. Интересува ме само, колко ще трябва да платя. Мисля че, съм на най подходящото място за получаване на информация по този въпрос, ако не тук, къде тогава. :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Ами всъщност си на възможно най-неподходящото, гурска :) Изписахме ~14 страници що хората не дават оферти на такива общи въпроси. С този въпрос все едно питаш колко струва апартамент. Най-точният отговор, който можеш да получиш на този въпрос е ... ЗАВИСИ
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Та всъщност наистина как вървят цените за изработка на сайт, да речем за недвижими имоти? Ще съм благодарна, ако някой даде конкретен отговор в цифри
То точно там е проблема, че не разбираш и не се интересуваш и задаваш въпроси, като прескачаш не по-малко важни моменти, като какво ти трябва конкретно и ако се заинтересуваш, както в момента ще се ориентираш по лесно в офертите. Сайтовете не са, като кола на старо, но може да се прецакаш и повече отколкото с покупка на кола. За това вместо да ми отговаряш на общо основание do yourself a favour и се поинтересувай от функционалностите, които ти трябват, уточни си бюджета 5-50 000лв и после търси някой да го направи.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Питам грубо колко би струвал от/до, защото не съм запозната с нещата /а трябва да се ориентирам/, затова все от някъде трябва да започна, както примерно на теб Caprice, мога грубо да отговоря колко струва един квадратен метър жилищна площ в София: от еди колко си евро до еди колко си. И ако ти кажеш, интересува ме по-ниската цена /примерно/, тогава аз ще ти дам повече информация и ще те въведа в подробностите и тогава, тази информация ще ти помогне да се ориентираш и да направиш своя избор. Започвам вече да прилагам примери, за да няма неразбрали. :) Не съм казала че търся човек в момента, за да започна да го търся, трябва да се ориентирам с цените и да ги съпоставя с възможностите ни. А когато взема решение, със сигурност няма да се обърна към теб и теб /еди кой си/...
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Наистина ли не ни разбра? Джеймс ти каза от 5 лв до 50 000 лв. Ориентира ли се? Не нали, как да ти дадат оферта, като ти въобще не начертаваш дори бегли рамки на заданието

А ти как ще ми отговориш като не знаеш къде и какво търся? Мога да търся кокошкарник в покрайнините на село Долен Ръбник без двор с две кокошки вътре, ама мога да търся и Имение от 250 стаи на определено място в Дубай, пълен лукс, с басейни олимпийски размер, тенис кортове, фитнес зала, 10 гаража, пълно аудио и видеонаблюдение, в комплект с персонал от готвачка, градинар-мексиканец, 2 чистачки, мускулест 25 годишен фитнес инструктор с лек загар и русокос и синеок шофьор ~185см, 80 кг.

Детайлите са важни
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Ще отговоря така: "Понякога мъдростта идва с възрастта, а при някои идва само възрастта".
Успех! :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Наистина ли не ни разбра? Джеймс ти каза от 5 лв до 50 000 лв. Ориентира ли се? Не нали, как да ти дадат оферта, като ти въобще не начертаваш дори бегли рамки на заданието

А ти как ще ми отговориш като не знаеш къде и какво търся? Мога да търся кокошкарник в покрайнините на село Долен Ръбник без двор с две кокошки вътре, ама мога да търся и Имение от 250 стаи на определено място в Дубай, пълен лукс, с басейни олимпийски размер, тенис кортове, фитнес зала, 10 гаража, пълно аудио и видеонаблюдение, в комплект с персонал от готвачка, градинар-мексиканец, 2 чистачки, мускулест 25 годишен фитнес инструктор с лек загар и русокос и синеок шофьор ~185см, 80 кг.

Детайлите са важни

Ами @Caprice ти го каза много правилно. Няма фиксирана цена. Може ли да ти кажем от 500 до 2000 примерно, а ти да искаш нещо после, което да е за 5000 ?! Ама ти иначе си контра и още малко ще почнеш акъл да раздаваш и цени на пазара да налагаш.

Ще отговоря така: "Понякога мъдростта идва с възрастта, а при някои идва само възрастта".
Успех! :)

С това се описа най-добре. :)
 

Горе