Цени за изработка на сайтове - Дискусия

От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Това което предлага човека струва точно толкова, колкото иска той.


Ако правиш някое просто статично сайтче с малко страници, то то се прави за няколко часа и ако е наистна добро може да вземеш за него максимум 50лв.


Как пък изчисли че максимума който може да се вземе е 50лв. Знаеш ли че съм дала 5500лв само за продуктите на Adobe за да мога да работя легално (пробвах с всичко безплатно, но в крайно сметка всико отива към Adobe)?!? Мислиш ли че мога да си позволя само за дизайн да взема по-малко от 300-400лв?


...Ако говорим за сериозни динамични сайтове, то тук нещата стоят другояче. За такива сайтове се работи от 2-3 дена до поне седмица, а ако са наистина гигантски, може и повече....

Това няма да го коментирам. Гигантски сайт за 1 месец може да направят компании с много квалифициран персонал и много опит в тази сфера.

...този бранш една надница за 8 часов работен ден като web програмист варира между 35 и 50лв (има и частни случаи с по-високи заплати)....

Къде ги тези програмисти за 1000лв на месец ? Не говоря за "програмисти" които знаят какво е Windows и как се работи с М$ Office. Интересувай се малко повече от заплатите които се вземат в IT сферата.

....

Така или иначе момчето предлага сайт за 25лв. Щом ти харесва - го купи. Ако има нещо измамно - го кажи. Но ако не си заинтересован - просто го прескочи.

...
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Госпожице (поне предполагам, че сте такава от nick-а ви) fani7117, под дизайн обикновенно се има предвид HTML и CSS. Споменах и за логотата и банерите, които докарват допълнителни пари (по няколко стотачки отгоре, т.е. горе долу колкото и вие споменахте). И все пак общият дизайн струва до 50лв.
А относно заплатите не знам къде си гледала, защото заплатите за web програмист обикновенно варират около 1000лв на месец, а в по-престижните фирми дори 1500лв (в някои редки случаи и повече). Поогледай се за обяви за работа и виж какво предлагат. Аз лично съм кандидатствал за такава позиция и трудно някой ще ме убеди, че такъв тип труд ще струва под 750лв и то при свръх олегчен режим.
А това, което момчето предлагаше (вече в друга тема), си поясни защо е толкова евтино. Единственото кофти беше, че не го поясни в началото. За това, което предлага, цената си е нормална.
 
От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Госпожице (поне предполагам, че сте такава от nick-а ви) fani7117, под дизайн обикновенно се има предвид HTML и CSS. Споменах и за логотата и банерите, които докарват допълнителни пари (по няколко стотачки отгоре, т.е. горе долу колкото и вие споменахте). И все пак общият дизайн струва до 50лв.
А относно заплатите не знам къде си гледала, защото заплатите за web програмист обикновенно варират около 1000лв на месец, а в по-престижните фирми дори 1500лв (в някои редки случаи и повече). Поогледай се за обяви за работа и виж какво предлагат. Аз лично съм кандидатствал за такава позиция и трудно някой ще ме убеди, че такъв тип труд ще струва под 750лв и то при свръх олегчен режим.
А това, което момчето предлагаше (вече в друга тема), си поясни защо е толкова евтино. Единственото кофти беше, че не го поясни в началото. За това, което предлага, цената си е нормална.
За пръв път ми харесаха днес коментарите на Unwise(It appears that you aren’t so Unwise after all). Поздравявам го, защото наистина успя да се наложи с коментарите си над некомпетентното мнение на фани7111, с което направи темата добра и интересна.
fani7117 каза:
Знаеш ли че съм дала 5500лв само за продуктите на Adobe
Това е груб селски маниер за налагане на мнение от типа ‘Вижте ме аз плащам толкова много пари за този продукт, следователно трябва да съм по-компетентна, защото мога и знам за какво давам парите’.
Аз трябва ли да снимам отчетните форми, които изпращам ежедневно за БНБ, за да види всеки, колко милиарда съдържат. Демонстрация със суми ли прави мнението в Предприемач компетентно?
Това, което напоследък много ми харесва в Предприемач е, че във форума има хора, които по един или друг начин подбиват цените на агенции за превод или фирми за уебдизайн и програмиране предлагайки сходни като съдържание и качество продукти и услуги.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Това е груб селски маниер за налагане на мнение от типа ‘Вижте ме аз плащам толкова много пари за този продукт, следователно трябва да съм по-компетентна, защото мога и знам за какво давам парите’.
Аз трябва ли да снимам отчетните форми, които изпращам ежедневно за БНБ, за да види всеки, колко милиарда съдържат. Демонстрация със суми ли прави мнението в Предприемач компетентно?
Това, което напоследък много ми харесва в Предприемач е, че във форума има хора, които по един или друг начин подбиват цените на агенции за превод или фирми за уебдизайн и програмиране предлагайки сходни като съдържание и качество цени и продукти.

Според мен @fani7117 искаше да каже съвсем друго нещо, а именно (синтезиран изказ) - качеството си има цена; т.е., както в конкретния случай, плащаме определена сума, за да легализираме услугите си и съответно ако добре си вършим работата продаваме проектите и уеб-разработките си (въпреки, че това се отнася за абсолютно всички работни сфери) на по-висока цена.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Няма смисъл да споря ...

Harkon вие в "големия град" може да не плащате за лицензиран софтуер, но на нас от село ни се налага да си купуваме софтуер за да можем да работим легално. Изобщо не е ставало въпрос за фукане - естествено че ако има начин няма да платя и една стотинка.

А по въпроса за заплатите на програмистите - аз говоря за "програмист", а не за човек който ще ходи 1 година на обучение и след това да го видим дали може да работи или не ...

А по въпроса за милиардите - имаш си ги - твои са си. Харчи си ги със здраве.

Едит: Човека иска 25 лева за времето, за което е седнал да напише този код. Оставете го да живее ... вие го сринахте със земята. Harkon Ти от къде си почнал? Научен ли си бил?
 
Последно редактирано:
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

мога да се сетя поне 3 яки работи за една секунда, които могат да се правят в свободното време ;)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Едната от тези яки работи съм я виждала върху един копир ... или скенер май беше :п
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

radev покажи сега снимката на децата с които споря, за да разберат какво ги чака ако не си платят софтуера с който работят...
 
От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

хахаахахаахахахаахахаахахаахахахаахахаахахахаахаха
сетих се

radev покажи сега снимката на децата с които споря, за да разберат какво ги чака ако не си платят софтуера с който работят...

ох, ако става въпрос за оная снимка тя е емблематична дори сред по-новите членове... в контекста на разговора се извинявам за думата членове, извинете пак се извинявам за тия членове :lol:
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Не мисля ,че е коректно да се изпозлват чужди системи/темплейти,защото ако те набарат ,че изкарваш пари с продукта на друг - живота става труден.Но от друга страна , кои (в този форум) би платил 200-300-400+ лева за сайт , от който ще започне да изкарва пари наи малко слет месец-два даже това е малко време за популяризиране на сайта.Хората , които ще го направат са много малко ,които разбират от меркетинг и знаят как би могъл да се развие тяхния сайт.Също така повечето , които предлагат тази услуга за толкова малко пари , или са тийнейджъри , които са прочели някоя друга статия(а може би книга , но се съмнявам) и са решили ,че да си дизайнер е СУПЕР лесно и парите едва ли не валят , или са хора отчаяни от липса на пари.И въпреки това мисля , че ниската цена не е ГАРАНЦИЯ за лошо свършена работа , но е предпоставка(в някои случаи) , зашото ако продаваш своето "творение" на такава ниска цена - явно не си се старал достатачно и ти е все 1 колко пари ще вземеш.

Неможе хората да дават по 100$ и нагоре САМО ЗА ЕДНО ЛОГО ,а "спецовете" да продават сайт за 25лв. Някакси немога да си го убесня,а Вие ?
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Разбирам темата да беше в коша или най-малко в off-а, но при положение, че в секцията "Пазар" един уважаващ себе си предприемач може да прочете подобни отвратителни и нецензурни изказвания, а после еди-кой си да ми говори за възпитание при тукашната очебийна липса на елементарно такова.. <--! подобен аватар е подходящ за форуми с коренно различнио съдържание, къде отиваме!? :mad: //-->
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Така и не ги видях тези нецензурни изказвания, така че можеш да ги подириш и ако откриеш нещо такова, можеш да го цитираш. Просто се води спор в що-годе културен вид и е нормално да има различия в мненията. Все пак това са форуми където се очаква всеки да си изразява мнението. Не е нормално на такива места да си разменяме само любезности.
Та по темата:
И аз съм против използването на софтуер против лиценза му (т.е. пиратството). Ето защо уважавам тази, която е дала толкова пари за Photoshop (поне аз така разбрах). Аз лично не съм от най-богатите, но и си имам съвест. Ето защо си ползвам безплатна операционна с безплатен софтуер. Да, комерсиалният има по-големи шансове за развитие и в повечето случаи е по-качествен, но всеки да се простира според чергата си.
А простотиите в последните постове не са толкова от груб характер, а по-скоро от offtopic-чен и е редно да се зачистят/преместят, тъй като не са свързани с темата.
А за тези с очаквания за щастие и рози във форуми за дискусии просто трябва да преосмислят очакванията си.
 
От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

radev покажи сега снимката на децата с които споря, за да разберат какво ги чака ако не си платят софтуера с който работят...


Adi ще получи припадъци пак, недейте :)

Между другото, малко от оффтопик по топика, почти всеки с кеф би си плащал софтуера ако има кинти.
Аз толкоз години чаках Нортъна да му падне цената да си го купя, ама вече не съм пък му фен. Ама принципа е тоя и е сладък.
Що да не си плащаш и софтуер и сичко.
Имаш съпорт, имаш сичко, мрънкаш си, щастлив си.

Ся София Оффлайн като ми спрат нета и си им звъня и си им сипвам :)
ония им е през.... емблематичната снимка :lol:
и веригата на системата е здрава и стабилна.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

По мой наблюдения в България хората рядко дават пари за програми/игри (може би най-чесно за УоУ и ЦС ).Но не изместваме ли темата :? ... Та нали говорим за цени на саитове !?
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

кво значи "изместваме темата" в тема с 4 страници постове и в която няма кво да се каже кой знае кво?
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

То каквото имаше май се каза, а това дето го пишете колкото и смешно да ви звучи има общо с темата. Както хората в България масово гледат да прекарат някого и да не му платят за програмите, така е и за изработката на сайт, така е и за рекламите. Тарикатлъка, май, е основна черта на съвременния българин (за съжаление). Само дето където няма кинти няма как да има качество. Ето защо понахме да ядем сирене с мистериозен състав (произведено пак с тарикатлък) и отровно месо от не-помня-къде (внос отново с тарикатлък). Ето затова българското пространство като цяло е евтино от гледна точка на качеството. Не, не съм първият който го казва. Много от вас дори правят сайтове предимно на английски само и само да не се занимават с жълтостотинковия български пазар в мрежата. Щом се цакаме един друг, ще се изхитрим на някой да му вземем 50ст (уж евтино) и просто да му качим някой обикновен CMS (без каквато и да е допълнителна работа по него) като твърдим, че това е авторска система, върху която сме работили дни и седмици.
 

Горе