Цигарите ПОМОЩ !!!

От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Бях спряла цигарите за 3 години. Един ден просто се отвратих и спрях да пуша, даже ги намразих. Спрях да пия кафе. Започнах да избягвам задимени места и пушачи, и така цели 3 години. :) Всичко беше супер, но един ден започна да настъпва по-труден период и ми се припуши. Изпуших една цигара, на следващия ден пак една и така карах в рамките на 1 месец, накрая купих цяла кутия.
Отново пропуших след 3 години пауза! Хубавото е, че значително съм намалила "порциона" за деня. Някак не ми се пуши по една кутия на ден. (rofl)
От личен опит знам, че няма ли желание човек, никакви табекси-мабекси, лепенки и електронни цигари не помагат! Решението е в главата ти!
Трудно е да ги спреш, но после внимавай! Много е лесно да се върнеш обратно в мача ...
[FONT=Arial ! important][FONT=Arial ! important]
4y2RwP8DcQ+d6rT9ATiAAAAAElFTkSuQmCC
[/FONT]


[/FONT]​
 
Последно редактирано:
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Clever-and-Creative-Antismoking-ads-cemetery-580x434.jpg

Ако скоро не сте си боядисвали тавана... ето идея за декор ;) :twisted:
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Е,има ли развитие по въпроса за тези,които се хванаха на хорото с отказването:).
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Хммм, не съм изчел цялата тема, но разбрах за какво става въпрос. Искам да ти препоръча един метод. Всеки път, когато мислиш за цигари и удоволствие, лягай на пода и прави лицеви опори, коремни преси, клекове и други физически упражнение до смърт. Другата алтернатива е електрошока. Сам избирай! :p Ако нямаш силна воля и самодисциплина, нищо няма да помага!!!
 
Последно редактирано:
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

От тая смрад няма спасение аз да ви кажа. Първият път когато ги отказах беше отраз и изкарах 14 месеца като втората половината от времето бех в казармата. Качих скромните 12кг. но бързо ги свалих. Пропуших пак от любопитство и след неколко години пак реших да ги откажа с Табекс и изкарах 4 месеца и така 3 години поред ги отказвам като всяка следваща издържам все по малко докато в един момент си дадох сметка че има една много верна поговорка дето гласи:

Една каца дето е държала говна, мед неможе да държи.
 
От: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

От тая смрад няма спасение аз да ви кажа.

Една каца дето е държала говна, мед неможе да държи.

Много негативно, WORLD. Вероятно наистина няма да ги откажеш. Ако все пак искаш - по-назад в темата говорихме за една книга, която работи и смея да твърдя е с в пъти по-високо ниво на успеваемост от Табекс, лепенки, ел. цигари и други измишльотини. Дали ще ги почнеш отново зависи само и единствено от теб и не толкова от волята ти, колкото от паметта.

За тази книга споделих на може би стотина приятели, от които 50-70% искаха да откажат цигарите, а в крайна сметка (по независещи и неизвестни ми причини) я прочетоха само... трима. От тези трима - двама ги отказаха на момента, единият пропуши отново след година. Имам теория, че третият, който не ги отказа, нямаше никакво желание да го прави, а просто се чувстваше задължен от обстоятелствата, тоест изобщо не разпознаваше цигарите като нещо лошо и вероятно я е чел през пръсти. Преди да почнете да я четете, ако не мислите, че ви стига желанието(не волята), по-добре първо се мотивирайте - Thank you for smoking(2005) и The Insider(1999)(10x to @Carnation) са два филма, които могат да помогнат в това отношение.
Другото важно да се подчертае - ако нивото на успеваемост на книгата при първия опит е 80%+, то при втория опит пада поне двойно. Затова и още пуша, след като позабравих ценния урок и запалих след 8 месеца свобода. Имате един куршум.
Ако сте скептични, че психо-плямпаници в книга може да ви помогнат да спрете цигарите повече от воля - направете като мен първо едно проучване в нета. Ще видите адски много отзиви на много различни места. Преди да я отворите, настройте се позитивно, бъдете open-minded. Някои приятели бяха предубедени, че в книгата ще има снимки на бели дробове, цъфнали като майска (черна) роза и подобни неща - споко, няма нищо такова.

Успех!
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Свалих си книгата и ще е чета от кора до кора, но поправи ме ако греша, че всички методи за отказване на цигарите дишат ито яко. Казвам го от личен опит, а доколкото разбирам от темата по-нагоре и тази книга е временно решение. Незнам воля или желание ни липсва ама 70-80% от пушачите ги започват пак било то и след една година.

ПП: Twis7 пожелавам ти успех и дано да ни покажеш, че наистина може да се отървеме от тех.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Започваме пак заради собствената си глупост... Човекът го е казал в книгата - ако усетите, че пак ви се пуши, прецъкайте я пак тая книга, припомнете си как сте се чувствали като сте искали да ги откажете, изобщо като пушач и т.н., ама кой да слуша? :) Естествено, че и този метод диша, става въпрос за психология, не за математика... Но ако искаш един с 98% успеваемост - http://chitanka.info/text/9452-druzhestvo_otkazvane_s_garantsija :)) И временно решение да е - шест месеца, година да изкараш - кой ти ги дава :)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Свалих си книгата и ще е чета от кора до кора, но поправи ме ако греша, че всички методи за отказване на цигарите дишат ито яко. Казвам го от личен опит, а доколкото разбирам от темата по-нагоре и тази книга е временно решение. Незнам воля или желание ни липсва ама 70-80% от пушачите ги започват пак било то и след една година.

ПП: Twis7 пожелавам ти успех и дано да ни покажеш, че наистина може да се отървеме от тех.
Книгата по-скоро би ти помогнала да ги откажеш, но ако се поддадеш на изкушението ОТНОВО, това си зависи само и единствено от теб.
Тук вече ти си господар на себе си, и ти сам преценяваш дали ще се поддадеш на "шоколада" или ще останеш да ядеш "солетки"..

Успех!
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Свалих си книгата и ще е чета от кора до кора, но поправи ме ако греша, че всички методи за отказване на цигарите дишат ито яко. Казвам го от личен опит, а доколкото разбирам от темата по-нагоре и тази книга е временно решение. Незнам воля или желание ни липсва ама 70-80% от пушачите ги започват пак било то и след една година.

ПП: Twis7 пожелавам ти успех и дано да ни покажеш, че наистина може да се отървеме от тех.
Днес е 28-ми, май стана повече от седмица без да пуша.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

btw книгата няма да я чета. Много мразя хората, които философстват в стил кое е първото, кокошката или яйцето, има ли съдба няма ли.
 

Горе