Цигарите ПОМОЩ !!!

От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Twsi7 , мога да ти кажа само едно голямо БРАВО!!!
Давай смело напред към по-доброто! След като сутрин пиеш кафе и си свикнал да е с цигара,решението е да смениш кафето. Почни да пиеш чай например!! Просто си промени навиците. Например ако си свикнал да имаш цигара в ръка я смени с друг предмет, като например някакво топче :) . Най-важното е да не мислиш за самите цигари и наркотичното им удоволствие :)
 
Re: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Такива като теб ме мотивират още повече. И след месец пак няма да запаля. Само от любопитство, какво толкова ще стане тогава?

поне теретично ще си напълно чист от никотиновата зависимост поне на физическо ниво след това е въпрос на психика поне според книгата ... даваи напред :) и я прегледаи :) намен засега ми харесва смятам тази вечер да я допрочета днес затова не съм толкова неактивен във форума днес

бтв водиш ме с горе долу 4 дни
 
От: Re: От: Цигарите ПОМОЩ !!!

поне теретично ще си напълно чист от никотиновата зависимост поне на физическо ниво след това е въпрос на психика поне според книгата ... даваи напред :) и я прегледаи :) намен засега ми харесва смятам тази вечер да я допрочета днес затова не съм толкова неактивен във форума днес

бтв водиш ме с горе долу 4 дни
И ти ли ще ги отказваш ? ейй чуствам се вече, някак си, значим
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Я вземи да направиш нов проект. Зарови се в него ден и нощ. Нещо приятно да е и зарибяващо. Докато работиш по него, няма чак толкова много да ти се пуши. Накрая като вземе да докарва и някой лев, ще ти е още по-приятно. След това ще го свързваш с отказа ти от цигарите.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

ТОЧНО ЗА ТАЗИ КНИГА ГОВОРЕХ! :) Еее брат голям си! имаш +репичка от мен!

Най-важното е да прочетете книгата на 1 път.. (Поне така съм слушал от пича дето спря да пуши)

Пуша от 13 годишен, вече съм на 29. Проблема е че винаги съм имал достатъчно пари за цигари, и че винаги е имало кой да ми ги продаде (когато не бях пълнолетен), докато не станах студент и изведнъж видях, че някак си парите започват да не достигат - не толкова, че се вдигнаха цените, а че удоволствията ми бяха по-скъпи. След проста сметка се оказа, че цигарите ми гълтат много от бюджета - поне кутия дневно, ако се запием поне една кутия допълнително, а като студенти се запиваме редовно (знаете как е). Сметката показа, че ако не купувам цигари от недостиг на пари мога да премина към скромен лукс.

Това, заедно с факта, че почнах често да боледувам и да ми се отразяват на здравето (според мен причината е, че рязко влошиха качеството на тютюна в българските цигари, при, тогава, много по-скъпи вносни и качествени цигари, сега качеството пак е гадно, но вносните не са много по-скъпи). Решението беше взето в главата ми, тлееше с месеци, имах плахи опити да спра и или просто да видя колко мога да издържа без цигари, как се чувствам и т.н. Един вид опознаване на живота на бившия пушач.

Прочетох книгата на Алън Кар, и просто ги спрях. Намразих всички пушачи, намразих тютюневия пушек, като страничен ефект - намразих всички кафенета и кръчми, едва издържах и половин час, което още повече увеличи финансовия приток ;) (сега е друга работа - вентилацията е по-добра, дори може да намериш заведение в което изобщо не се пуши).

Не пуших една година, когато заради лиготия, гъзария и кеф, след услилен стрес палнах пура. На следващищ ден - още една. Оттогава пак пуша редовно, чувствам се добре, рядко пуша повече от 23-25 цигари дневно, купувам си скъпи и качествени цигари и доскоро нямах никакво намерение да ги спра.

Сега, роди ми се дете, мисля да ги спра, за да не давам пример на малката, друг стимул нямам, здравословния е някак си на задно място.

Един съвет мога да дам на всички които искат да го откажат - факта, че понякога, при най-различни обстоятелства ще ви обзема непреодолимо (на пръв поглед) желание за пушене. Срещу това е безмислено да се бориш, трябва да го приемеш. Приемеш ли факта ли, че ще ти се пуши от време - успял си. Аз лично, в момента в който ми се припушеше и го споделях на който е около мен, докато отговоря на въпроса "как така ти се пуши, нали си ги спрял?" и желанието минава. Това се случваше и не спря и месеци след като го отказах.

Тъй че, колеги предприемачи, успех с отказването, никак не е трудно след като си изградил вътрешната си настройка. А и да се пуши е адски тъпо...

П.С. Наскоро попаднах на една публикация, в която се твърди, че не толкова тютюнът е виновен за пристранестта и рака на белия дроб, а факта, че модерните тютюневи сортове са различни от използваните в миналото. Преди се е пушел предимно ориенталски тютюневи сортове, сега всички правят цигари от сорт Вирджиния, на който единственото му достойство е, че е много годен за индустриално отглеждане. Да не споменаваме факта, че тютюните после ги обработват с разни химикали (за да усилят пристрастяването), пушека минава през филтри, също направени и натъпкани с химикали и активен въглен и подобни гадости. Естествено всеки е гледал "Вътрешен човек" ...
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

С тази книга ги отказах: http://www.book.store.bg/p2283/ne-pusha-veche-syvetite-na-edin-bivsh-zaklet-pushach-alyn-kar.html
Линк: http://dox.bg/files/dw?a=2a75fd926d
Минаха около осем месеца и през това време не ми се пушеше, направо бях забравил, че съм бил пушач 8 години, после бях достатъчно тъп да ги почна отново в един по-труден период. Та помага за отказване без воля и вътрешни конфликти, прочиташ за 4-5 часа с 4-5 цигари и спираш да пушиш - точно толкова лесно, колкото е обещано на корицата. Остава "само" да не пропушиш отново.
Аз, която никога не съм мислила да спирам цигарите, свалих книгата, сега ще я разпечатя и ще я занеса да ми я подвържат, че да има вид. И ще я прочета от чисто любопитство, пък ако има ефект - ще пиша тук.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Аз, която никога не съм мислила да спирам цигарите, свалих книгата, сега ще я разпечатя и ще я занеса да ми я подвържат, че да има вид. И ще я прочета от чисто любопитство, пък ако има ефект - ще пиша тук.

ЗАЩО ТРЯБВА ДА УБИВАШ ДЪРВО :( КАКВО Е ВИНОВНО ТО ЧЕ ИСКАШ ДА ЧЕТЕШ :(
прочети я в електронен вид...
след първите 20 страници ще свикнеш и никога повече няма да искаш да четеш на хартия
с тига да не си с някой 10 годишен CRT - монитор
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

ЗАЩО ТРЯБВА ДА УБИВАШ ДЪРВО :( КАКВО Е ВИНОВНО ТО ЧЕ ИСКАШ ДА ЧЕТЕШ :(
прочети я в електронен вид...
след първите 20 страници ще свикнеш и никога повече няма да искаш да четеш на хартия
с тига да не си с някой 10 годишен CRT - монитор
Не. Монитора ми е хубав LCD, обаче въпреки всичко, когато се зачета в нещо по-обемно, всичко започва да ми се размазва пред погледа. Затова предпочитам да е на хартия.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Здравейте, колеги.
От три дни се мъча да откажа цигарите. След 4 години активно пушене като последните месеци надвишавам кутия и половина. Надявам се администраторите да нямат нищо против да споделям с вас моя прогрес в тези тежки за мен дни. Имам чуството, че като споделя, набирам скорост и сили да се справя с това чудовище.
Първи ден : Ден след мощно препиване и много цигари. Сутринта въобще не мисля за цигари, а просто как да си поема въздух и да спра да кашлям. Денят продължава, не изминава минута без в главата ми да излиза мисълта да запаля. Разсейва ме в малки интервали работата.. залисвам се.
Ден втори : Пия кафе с кола рано сутрин. Борбата продължава, желанието е убийствено, но някакси търпя. Излизам на кафе, навикът да запаля не ме оставя. Главата ми ще се пръсне. Давам 3 лв за тиквени семки и си представям, че пуша докато чопля пакет след пакет. ЯМ УЖАСТНО МНОГО
ДЕН ТРЕТИ(ДНЕС) : Сценария се повтаря, но продължавам да търпя. Качвам се в колата ( обожавам да пуша докато шофирам) Напрегнат съм, гаста до долу - но издържах. Сега продължавам да работя и да се боря.
НЕ ПРАВЕТЕ МОЯТА ГРЕШКА, МНОГО АМА МНОГО Е ТРУДНО !!!!!!!!

Прави по 10лв. дарение (на нуждаещи се) за всяка цигара която палиш. Работи повече, а когато не го правиш намери занимание (различно от пушенето) което да ти доставя удоволствие.
Ако наистина искаш да откажеш цигарите, ще намериш начин и ще го направиш. Но ако искаш, да искаш, да ги откажеш само ще си пускаш теми по форумите, ще мислиш по цял ден за цигарка вместо да се съсредоточиш върху работата си.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

ЗАЩО ТРЯБВА ДА УБИВАШ ДЪРВО :( КАКВО Е ВИНОВНО ТО ЧЕ ИСКАШ ДА ЧЕТЕШ :(
Абе бате, като ходиш у кефена, бършеш ли си гъзо или си на портативно биде?
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

А, съмишленици. Аз отказах цигарите преди близо 2 месеца, оттогава не съм пушила. Нямам голям стаж, като пушач - само скромните 4 години, но въпреки това, отказването им не беше никак лесно. Смятам, че при мен проблема не беше толкова в "пристрастяването", а в навика да имам нещо в ръцете си. Откакто преустанових тровенето на белия ми дроб качих 2-3 килограма, които не са голяма болка за умиране, но пък се чувствам много по-здрава. Спрях и кафето и сега съм се амбицирала да водя здравословен начин на живот, даже започнах да пия едни прочистващи шлаката/ която се е натрупала от цигари, алкохол и мазна храна/ продукти. Малко се отплеснах, но като цяло идеята ми беше да ти кажа, че си поел по правилния път. Браво !
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Това за навика да имаш нещо в ръката наистина е така, но най-гадния навик на мен, както и на колегата от първите постове е - пушенето докато шофирам. Много ми е готино и колкото да се опитам да ги спра(откажа), като се кача зад волана и забравям, че ги отказвам, а направо паля ако имам :D :D

Гад ужасна е това, лесно се почват, трудно се отказват...
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Браво Митко, опитай се леко полеко да ги откажеш, аз добре че не съм ги почнал още! :)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Сега ако се откажеш, ще станеш за резил. Баща ми пушеше по една кутия на ден до 65-тия си рожден ден. Тогава каза, че повече няма да пуши и край - не е запалил повече цигара вече пет години.
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Абе бате, като ходиш у кефена, бършеш ли си гъзо или си на портативно биде?

За да бъда честен и откровен с теб и грозният ти аватар, мога да заявя най-отговорно че не съм ползвал тоалетна хартия от 10 години поне. :)
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

За да бъда честен и откровен с теб и грозният ти аватар, мога да заявя най-отговорно че не съм ползвал тоалетна хартия от 10 години поне. :)
Моят аватар може да е грозен, ама твоя е дебел :D
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

Моят аватар може да е грозен, ама твоя е дебел :D

ДИБЕЛ АМА ЗАГОРЯЛ... :twisted:
ти ко очакваш 130 кила на 190 санта как да изглежда...
 
От: Цигарите ПОМОЩ !!!

И се държите, като 5 годишни деца..
А ти туряш излишни запетайки на сяко изречение.
 

Горе