Честит ни Шенген

Тоест, през соца сме изнасяли повече, защото сме произвеждали повече. Причината за търговията винаги е стремеж към печалба, мойто момче - няма нужда от поясняване.
Е тука кой спори, щом сме изнасяли повече много ясно, че сме произвеждали повече. Нема нужда от пояснение ма май има, коги си в планова икономика стремежа е да изпълниш петилетката и да произведеш зададеното ти количесто, после дали има пазар за него, на кви цени и ква печалба ще имаш не те интересува много щот държавата (ти и аз) го покрива, мойто момиче. 🤣


Не, опитвах се да аргументирам мнението си, че с влизането ни в ЕС още един отрасъл от икономиката ни започва да куца и не по наша вина - не само.

В ЕС няма равнопоставеност на страните членки. Преди години Франция прецака превозвачите ни с някакъв закон, а сега сухопътния Шенген се използва като средство за преборване на конкуренцията. Па вие се гордейте колко големи европейци сте.
Верно е, опита се ма не можа, казах ти че преди и след влизането сме на едно ниво.


Също така консерви, плодове и платове ( били сме едни от най-големите прозводители на молитвени килимчета) за Близкия Изток
Ей, чай че ма удари носталгията... кви килимчета праихме едно време дрогаре, тц тц, ся само меки краставици.
 
Последно редактирано:
Разбира се, че е на загуба да вкарваш боклуци от Русия и да изкарваш наша селскостопанска продукция с качество на световно ниво, че и отгоре. :) Тук къде точно намери противоречие. Да, сигурно нещо е излизало на запад, но друго знам и съм видял за връзката ни със западните пазари по време на соца, което малко противоречи твоето мнение. И всичко с времето се променя. Да, сега сме слаби на едно място, но сме силни на друго. Крумов, каква точно икономика имаш на бартер и то за стоки, които сравнявайки с останалия свят са доста изостанали? В статиите едва ли става въпрос за 2-3 тира, но няма да е зле се изчетат преди да се коментира.

NIVEA CARE&APRICOT Душ гел, 500 мл - 14.85 лв Lilly Drogerie, Билла, Кауфланд и т.н​

NIVEA CARE&APRICOT Душ гел, 750 мл - £3 (6.86 лв ) в подобен тип магазини в Англия​


Това нищо ли ти говори?

То инфлация и спекула вярно няма да има след еврото понеже вече е в ход ;)

Купуваш ли си биволско кисело мляко? Доста видове има на цена от 5 до 8 лв за 450 мл. Истинската загадка е от къде идва след като в България едва ли има повече от 100 бивола 💡

Разбирам екзалтацията по шарения европейски живот и "неограничените" възможности защото на хартия всичко е перфектно, абе Рай под небето. Ама хайде да се замислим какво точно се случва и какъв ще е крайния резултат за държавата и хората след само 10 години.
 
Последно редактирано:
Това нищо ли ти говори?
Да, пазарна икономика му викат, явно у Англия има по-малко търсене на Нивеята (сигурно си зимат нещо англиканско) и цената е по-ниска.

Купуваш ли си биволско кисело мляко? Доста видове има на цена от 5 до 8 лв за 450 мл. Истинската загадка е от къде идва след като в България едва ли има повече от 100 бивола
Само до мойто село има две ферми за биволи, всяка е с повече от 100, щи ги снимам кат си хода да прекопам градината.

Пак говорим, колкот да не заспим. С риск да разбулим загадката...

 
Да, пазарна икономика му викат, явно у Англия има по-малко търсене на Нивеята (сигурно си зимат нещо англиканско) и цената е по-ниска.


Само до мойто село има две ферми за биволи, всяка е с повече от 100, щи ги снимам кат си хода да прекопам градината.

Пак говорим, колкот да не заспим.

Иначе от теб съм прихванал покрай царския прогрес ;)
Тук признавам пропуска си. Явно са развили програми за развъждането им последните няколко години. Към 2014-2015 нещата бяха много зловещи - 9 555 животни

Като цяло анализторите прогнозират сериозен спад на всякакъв вид месодайни и млекодайни говеда до 2025-та
 
Тея утрепки мизерниците пак са налазили форума. Да ми пишат на лично който иска знае едната кви кредити има задължения, доходи назад, квот се сетите - стаж и т.н.. да ви стане ясно за кви утрепки става въпрос и мизерници - всичколози иначе . Нали сме в ЕС, пазим личните данни. Иначе нищи глобалната политика и ядрената енергетика и политиканства 🤣 🤣 🤣

ахахах фанал нашия юнак файла изтекъл от нап, дето го има половин България, и вече бачка в службите 😆

Яко комплекси бате, яко ;)
 
Като ви гледам от рано сутрин как сте се разбачкали и ми став жал за гръбнакот на ЕУ-то 🤣
 
Тук признавам пропуска си. Явно са развили програми за развъждането им последните няколко години. Към 2014-2015 нещата бяха много зловещи - 9 555 животни

Като цяло анализторите прогнозират сериозен спад на всякакъв вид месодайни и млекодайни говеда до 2025-та
То затва е убаво, да не се пише по спомени и фантазии. Сасипаа ни тия програми и тоз ЕС. Поне мое да има нещо полезно от целата дискусия, да разбереш как функционира пазарната икономика.

ато ви гледам от рано сутрин как сте се разбачкали и ми став жал за гръбнакот на ЕУ-то
Щом моем си го позволим, явно сме си надвили на масрафа. 🤣
 
Ако имаше собствен бизнес, особено онлайн магазин, нямаше да пишеш отново глупости. Европа, а вече и България я заливат евтини китайски стоки, които подбиват пазара и фалират компании. Въпросните "заливачи" работят с милиарди загуби (мое са сетиш, защо и как). Ако некога си имал собствен бизнес, щеше да знаеш що е "дъмпинг" и що са нужни правила и регулации. Уж им свили сърмите, па ще им налагат по-високи мита и регулации.
Да речем, че повече от десет години съм имал точно онлайн магазини. Китайците всъщност са много добър партньор за бизнес стига да им разбреше някой схеми. Реално никога не съм имал проблеми с 3мата с които работех. Само часовите разлики създавах малки драми при по-сериозните разговори.

Уж свободен пазар ама давайте да има правила и регулации когато е свободен за някой конкурент :love: Многото свобода за другите не е оферта нали 🤣🤣🤣
 
То затва е убаво, да не се пише по спомени и фантазии. Сасипаа ни тия програми и тоз ЕС. Поне мое да има нещо полезно от целата дискусия, да разбереш как функционира пазарната икономика.
Аз съм я разбрал отдавна. В предния псот съм ти отговорил. За едни е по-пазарна отколото за други ;)

Биволската ферма с 20к животни е супер, но това трябваше да се случи още през 90те. Имаше база, имаше и животни. Не двадесет а стотици хиляди от всеки вид.
 
ахахах фанал нашия юнак файла изтекъл от нап
Даже тва не е фанал, щото говори за некви кредити и задължения, каквито аз наистина нямам...

Дефиниция за човешки отпадък: влага време, средства и ресурси, за да навреди на напълно непознати хора, но когато губи чуждото време и труд, му се свидят 5 лв, които реално дължи.
 
Да речем, че повече от десет години съм имал точно онлайн магазини. Китайците всъщност са много добър партньор за бизнес стига да им разбреше някой схеми. Реално никога не съм имал проблеми с 3мата с които работех. Само часовите разлики създавах малки драми при по-сериозните разговори.

Уж свободен пазар ама давайте да има правила и регулации когато е свободен за някой конкурент :love: Многото свобода за другите не е оферта нали 🤣🤣🤣
Е най-вероятно за тва вече немаш. Правиш ли разлика от това да купуваш от китайците и после да продаваш с надценка (като в цената е и доставката, мита, склад и тн.) и директен дъмпинг от тяхна страна - цени под производствените (работят на загуба). Ся от социалист - либертарианец ли си станал, навсякъде има регулации и мита, така си защитаваш националните (в случая ЕС) интереси.

Все едно Домуса да вкара 100 милиона в таксита в София, да почне да кара на 15ст. на км. щот мое си позволи загубите и така да убие всички останали фирми.
 

NIVEA CARE&APRICOT Душ гел, 500 мл - 14.85 лв Lilly Drogerie, Билла, Кауфланд и т.н​

NIVEA CARE&APRICOT Душ гел, 750 мл - £3 (6.86 лв ) в подобен тип магазини в Англия​


Това нищо ли ти говори?

То инфлация и спекула вярно няма да има след еврото понеже вече е в ход ;)

Купуваш ли си биволско кисело мляко? Доста видове има на цена от 5 до 8 лв за 450 мл. Истинската загадка е от къде идва след като в България едва ли има повече от 100 бивола 💡

Разбирам екзалтацията по шарения европейски живот и "неограничените" възможности защото на хартия всичко е перфектно, абе Рай под небето. Ама хайде да се замислим какво точно се случва и какъв ще е крайния резултат за държавата и хората след само 10 години.
Така, а сега кажи как са цените на сървисите....да викнеш някой да ти оправи крушката, да излезеш на ресторант и някой да ти сготви и сервира, или на зъболекар, или каквото друго се сетиш, което не е толкова набиращо се на очи от душ гела. :D

И тъй като сме в ЕС, имаш абсолютно свободата да прелетиш цялото разстояние да си го купил с няколко паунда по-евтино. :) Както тамошните герои идват тук, за да пият по-евтино. Харесва ми как хората, за да представят нещо зле, пишат какви ли небивалици. Къде адекватни, къде реални, къде драматични, къде катастрофални...
Взе ви живота този лош ЕС. :)
 
Така, а сега кажи как са цените на сървисите....да викнеш някой да ти оправи крушката, да излезеш на ресторант и някой да ти сготви и сервира, или на зъболекар, или каквото друго се сетиш, което не е толкова набиращо се на очи от душ гела. :D

И тъй като сме в ЕС, имаш абсолютно свободата да прелетиш цялото разстояние да си го купил с няколко паунда по-евтино. :) Както тамошните герои идват тук, за да пият по-евтино. Харесва ми как хората, за да представят нещо зле, пишат какви ли небивалици. Къде адекватни, къде реални, къде драматични, къде катастрофални...
Взе ви живота този лош ЕС. :)
Довечера ще ти ги пусна и тях споко. Повечето услуги са доста некачествени което е доста объркващо спрямо цените.
 
Е най-вероятно за тва вече немаш. Правиш ли разлика от това да купуваш от китайците и после да продаваш с надценка (като в цената е и доставката, мита, склад и тн.) и директен дъмпинг от тяхна страна - цени под производствените (работят на загуба). Ся от социалист - либертарианец ли си станал, навсякъде има регулации и мита, така си защитаваш националните (в случая ЕС) интереси.

Все едно Домуса да вкара 100 милиона в таксита в София, да почне да кара на 15ст. на км. щот мое си позволи загубите и така да убие всички останали фирми.
Ами супер си е дъмпинга. Нямам магазин защото не мисе занимава с българската олигофрения на европейско ниво.
Регулациите на ЕС не са за да си пазят интереси а са чисто политически.
 
И тъй като сме в ЕС, имаш абсолютно свободата да прелетиш цялото разстояние да си го купил с няколко паунда по-евтино.
Браво, бре предприемачо! Респект! Самолетния билет не оскъпява ли с доста малко по-евтиния продукт, или в ес си летим с перки на гъза, щото сме готини? :)
 
За всички, които не искат трудовия им стаж да стане публично достояние

437088616_460238806339494_4614920541971609176_n.jpg
 
Аз, ако мога да питам.. що Delaware, a не Германия примерно или пък родину?

Отговора почти го предполагам, та, те за тоя лицимерен позитивизъм говорим. Но все пак има шанс и да е друга бирата...
 
Браво, бре предприемачо! Респект! Самолетния билет не оскъпява ли с доста малко по-евтиния продукт, или в ес си летим с перки на гъза, щото сме готини? :)
Да. Оскоряват, но явно човека иска точно този душ гел. :)
 

Горе