Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Сайтът изглежда адски зле. Идеята си я бива, но трябва мащабна рекламна кампания (било то и за кратко).

Честно казано рекламата лесно ще се случи. Нека се понапълни, да започне да е активен като качване на съдържание и сами хората ще си го шерват. ;) Колко статуси гледам в момента със снимки и описания, този сайт ще е добро попълнение за всеки, който споделя нещо подобно. Но и аз мисля, че дизайна ще пооткаже доста хора. ;) То хубаво изчистем, ама това отива към постен. ;)

Тук @bedrijfsbeheer е прав. Продажба на реклама или външни рекламни мрежи. ;) Няма да сработи това с даренията, поне не и на подобен тип сайт. Някак не го виждам. ;)
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

по биваше да е izdirva.se според мен
 
От: Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Честно казано рекламата лесно ще се случи. Нека се понапълни, да започне да е активен като качване на съдържание и сами хората ще си го шерват. ;) Колко статуси гледам в момента със снимки и описания, този сайт ще е добро попълнение за всеки, който споделя нещо подобно. Но и аз мисля, че дизайна ще пооткаже доста хора. ;) То хубаво изчистем, ама това отива към постен. ;)

Аз примерно ако изгубя нещо няма да го публикувам в този сайт защото вероятността да бъде открито чрез него е колкото да спечеля джакпота :) Затова мисля, че трябва масирана реклама - за да влязат едновременно тези които са намерили и тези които са изгубили нещо. Със споделянията между приятели нищо няма да се случи... единствено ако някоя обява стане вирусна, но кога ще се появи такава...

Дизайна освен "изчистен" е разхвърлян. Освен това 95% е черно-бял текст, а хората искат картинки и шарения :) Към нито една обява няма снимки, което е лошо. Долу има някакъв клип с пирани - нищо общо със сайта. От новините които заемат 1/3 от екрана не виждам смисъл - най-много един бокс - идеята на сайта е обяви за изгубени вещи, а не новинарски сайт. Логото на СДВР също не е на място... (освен ако сайта не е ориентиран само към Сф - което не е лоша идея(и офлайн рекламата може да бъде по-мащабна когато се фокусираш върху един град). Ако ще има лого на сдвр, то трябва да е на друго място и много по-малко - не знам дали си говорил с тях (което е добра идея защото по този начин ще създадеш усещането за сериозен сайт) Ако говориш и с други институции, само логото им ще помогне на сайта - примерно столична община и т.н. Медийни партньори също може да потърсиш. Не го казвам за да се заяждам, а защото виждам нещата така.
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Аз примерно ако изгубя нещо няма да го публикувам в този сайт защото вероятността да бъде открито чрез него е колкото да спечеля джакпота :) Затова мисля, че трябва масирана реклама - за да влязат едновременно тези които са намерили и тези които са изгубили нещо. Със споделянията между приятели нищо няма да се случи... единствено ако някоя обява стане вирусна, но кога ще се появи такава...

Странно как не избра полицията. Това трябваше да е спирка №1. :)

Но нека много добре се вземе друго в предвид, ти добре ще му направиш реклама, но ако ти искат линк? Или което е още по-силното оръжие тук, ако вече много хора знаят сайта и намират сходство с твоя проблем - а той вече е на сайта. Не мислиш ли, че сякаш повече сила ще има да се тръгне от едно място, а не всеки да прави някакви си некви напъни. И колко реклама ще направиш? Не вярвам да е толкова силна, колкото тази на вайръла от много хора. ;)

И аз мога да си снимам кретени и да си ги качвам в профила, ама друго си е, още 100 души да го шернат освен мен. И то не само мои приятели. Аз ако започна да давам пари, за да рекламирам някакви олигофрени и престъпници, то ще трябва да спра кранчено за данъци, някак за какво да се плаща на полиция. ;)
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Ако изгубя телефон в някое малко населено място, каква е вероятността този който го е намерил да посети същия сайт и да търси из обявите дали аз не съм публикувал обява за него (за да може да се свърже с мен)? клони към нула... (или за да сме по-точни - вероятността е някъде към една седем милионна :| цифрата е много малка, дори и да замениш "малко населено място" със "София")
 
Ее, вие телефони ли се надявате да намерите през сайтовете? Това е някакъв много голям оптимизъм. Ако ти е изгубен тела, гледай в локалните заложни къщи или olx, bazar, друго няма на какво да се надяваш. :)

Мислех, че сайта е за сериозни неща като пресътпления, джепчии, измамници, загубени хора, коли, животни. Нещо, което по-трудно ще потъне в дън Земя. :)
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

За всичко трябва много голяма публика... преди имаше сайт за изчезнали хора - липсва.ком, снимки на изчезнали хора се показваха в много сайтове чрез него.

коли - как ще разбереш, че една кола е открадната? Нали преди това трябва да си я видял в сайта и най-малкото е нужно да има отличителни бележи (лепенки и т.н.).
хора - когато изчезне човек (особено дете) има информация по всички медии (никой няма да разчита на този сайт, защото близкия човек на изчезналия едва ли ще знае за него (нали няма да му се прави реклама).
животни - има много специализирани групи във фб (а и сайтове) обикновено като публикуваш обява за изгубено животно и други групи публикуват информацията.

За да бъде полезен този сайт, трябва всички хора да го посещават ежедневно за да видят дали нещо от това което са видели през деня не се търси (а то са: хиляди автомобили, стотици хора, стотици животни и какво ли още не).

Сайта става много разводнен...
 
От: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Дизайна освен "изчистен" е разхвърлян. Освен това 95% е черно-бял текст, а хората искат картинки и шарения :) Към нито една обява няма снимки, което е лошо. Долу има някакъв клип с пирани - нищо общо със сайта. От новините които заемат 1/3 от екрана не виждам смисъл - най-много един бокс - идеята на сайта е обяви за изгубени вещи, а не новинарски сайт. Логото на СДВР също не е на място... (освен ако сайта не е ориентиран само към Сф - което не е лоша идея(и офлайн рекламата може да бъде по-мащабна когато се фокусираш върху един град). Ако ще има лого на сдвр, то трябва да е на друго място и много по-малко - не знам дали си говорил с тях (което е добра идея защото по този начин ще създадеш усещането за сериозен сайт) Ако говориш и с други институции, само логото им ще помогне на сайта - примерно столична община и т.н. Медийни партньори също може да потърсиш.

Само да отбележа, че сайта е точно на долу горе 17 часа живот. Демек ще се развива и доста неща по него са тестови и лека полека се премахват, като пираните примерно. Със СДВР почти сме се разбрали, ако не се разберем логото изчезва и става банер към детективска агенция :wink: Новините са линкове към външни сайтове....вратичка за евентуален приход. Липсва.ком е коренно различна концепция както действията на собственика му така и аудиторията.

Ако изгубя телефон в някое малко населено място, каква е вероятността този който го е намерил да посети същия сайт и да търси из обявите дали аз не съм публикувал обява за него (за да може да се свърже с мен)? клони към нула... (или за да сме по-точни - вероятността е някъде към една седем милионна :| цифрата е много малка, дори и да замениш "малко населено място" със "София")

Има една много важна подробност, която ви убягва. Това е НАГРАДАТА. Аз лично, ако намеря документи или телефон или куче или незнам си кво и ако знам, че такъв сайт съществува с радост бих го посетил да видя дали е обявено и каква награда има, нали така. И обратното, намирам нещо и го публикувам в Намерени....и си искам наградата, че съм го запазил и съм проявил гражданска съвест. Така и двете страни са доволни.
Това е първият и единственият сайт засега, на който синтезирано може да се представи и потърси такава информация. Всичко събрано на едно място. Според мен е уникално просто и полезно. Важното е да тръгне и да помага на хората, дизайна ще го мислим.
 
От: От: Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Дизайна освен "изчистен" е разхвърлян. Освен това 95% е черно-бял текст, а хората искат картинки и шарения :)

Това да не е фейсбук, че да търсят шаренийки? Дизайна не е супер модерен, но е прост и подреден. Взлизаш и намираш каквото ти трябва.
 
От: От: Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Това да не е фейсбук, че да търсят шаренийки? Дизайна не е супер модерен, но е прост и подреден. Взлизаш и намираш каквото ти трябва.

Нортант е прав, хората ценят картинките и шаренията повече от простия и подредения дизайн. Може да не ти се вярва, но когато цифрите говорят и боговете мълчат, а цифите при редица тестове си го показват точно това.
 
Re: От: От: Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Нортант е прав, хората ценят картинките и шаренията повече от простия и подредения дизайн. Може да не ти се вярва, но когато цифрите говорят и боговете мълчат, а цифите при редица тестове си го показват точно това.

МММ, специално за този сайт, няма как да се съглася, че трябва да е цветен. Реално трябва да спази минимума от 3-4 цвята и максимално изчистен, както е сега. ;) И задълнително риспонсив, разбирай адаптивен, дизайн. ;)
 
От: Re: От: От: Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

МММ, специално за този сайт, няма как да се съглася, че трябва да е цветен. Реално трябва да спази минимума от 3-4 цвята и максимално изчистен, както е сега. ;) И задълнително риспонсив, разбирай адаптивен, дизайн. ;)

Е то и аз под цветен разбирам 3-4-5 цвята, така че г/д еднакво говорим.

Иначе рикспонсив дизайн си е задължение тия дни, все пак 26% от трафика попринцип, а от ФБ ако е 30-40% идва от умните телефони.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Горски, браво за сайта, щежъне успехи щото има ного матриял
Аза исдръжката що непомислиш за комисион от наградата, мислим чее справедливо
 
Re: От: Re: От: От: Re: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Е то и аз под цветен разбирам 3-4-5 цвята, така че г/д еднакво говорим.

Иначе рикспонсив дизайн си е задължение тия дни, все пак 26% от трафика попринцип, а от ФБ ако е 30-40% идва от умните телефони.

Да, съгласих се. Айде, давай смело. Каква е системата, ако не е тайна. :)
 
От: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Код:
$string= mb_substr($string, 0, 45, 'UTF-8');
Съкращавай така текста за да не излиза � това.
45 е броя символи
 
От: От: От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Код:
$string= mb_substr($string, 0, 45, 'UTF-8');
Съкращавай така текста за да не излиза � това.
45 е броя символи

Оправено...мерси много.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Горски, тия неща за хората само примерни ли са или? Щото не знам какъв е смисъла от подобни обяви. Или пък за измамниците, Гошо ми взе 10 000 лв. ако ги вземете, 5000 за вас. Нали разбираш, че това е незаконно?
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Идеята е много добра, обаче реализацията ми е малко хаотична и леко нескопосана. Трябва да се пипне визуално още и да се донагласи кое как да излиза с приоритет на началната страница.
Успех
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

Горски, тия неща за хората само примерни ли са или? Щото не знам какъв е смисъла от подобни обяви. Или пък за измамниците, Гошо ми взе 10 000 лв. ако ги вземете, 5000 за вас. Нали разбираш, че това е незаконно?

Отговарям...тия за хората са си напълно достоверни. Топ издирваните и липсващите са си с червени и жълти бюлетини от Интерпол напълно реални. Смисъла е да се гледат и да не се забравят! Нека да им бърка в очите. Примерно това леке Илиян Тодор се изниза като п*тка точно след като го осъдиха. Абсолютен боклук при това виновен. Избяга и хората забравят за случая. Нека да ги има изтипосани. Колкото за наградите аз съм сигурен, че все ще има кой да ги плати, само да се намерят:wink:
За измамниците нали се сещаш, че ако е сериозна обявата оставяш телефон, имейл, айпи-то си и т.н....какъв е проблема да търсиш някой, който да ти върне част от парите. Напълно законно е, колекторските фирми правят точно това. И може би малко се бъркате, сайта като такъв нито издирва, нито връща пари нито каквото и да е....той е платформа, където се събират търсещи и намиращи. Моята работа беше да дам началото на една такава идея. 1000% ще се копира от някой, и може би ще излязат не толкова хаотични и нескопосани сайтове, но първото винаги си има кусури...щото е първо :rolleyes:
Сега плана ми нататък е да изберем едно хубаво лого, да го порекламираме малко насам натам и ако е писано да тръгне, живи и здрави...и те така те.
 
От: Чистак бърсак новичък сайт, дали ще е интересен???

На лицата, които се издирват - няма снимки, нито никаква подробна информация за човека - кога е видян последно, с какво е бил облечен. За наградата, кой я дава? Така излиза, че мвр-то я дава.

За колекторските фирми, там има договорни отношения, наториуси и т.н., а не - бате тоя ми взе парите, ок сега ще го пребия и взимам половината. Отделно тоя дето го е публикувал му ги няма имената?

Поне в тоя му вид сайтчето изглежда несериозно. Според мен, преди да рекламираш си изясни концепцията.
 

Горе