Чичо Сам или Дедо Иван

От: Чичо Сам или Дедо Иван

Заради нас сърбите също са спряли строителството.
Орешарски дори не е изпратил уведомително писмо до Газпром, коментират руските медии.

741858173.jpg
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Дойдоха 3 ционистки подлоги и то от среден клас,и нашите се посраха,представям си какво ще стане ако дойдат Обама,вицето му или шефа на ЦРУ,нашите ще се изпотрепят помежду си кой първи да лапа и кой пръв да го поеме.:-o
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Темата беше към кой ще е по добре да живеят нашите деца и кое е по добро за България. Защото е ясно, че сме малки и сами нищо не можем да направим. На мен ми дреме, мога да работя и живея със семейството си и в Ню-Йорк и в Уелингтън и в Москва например.

Бочето се изрева от Вашингтон

„Винаги съм казвал, че в опитите си да излъжат всички – и Брюксел, и Москва, и Вашингтон, Орешарски и компания ще провалят проекта Южен поток”, от който всъщност и Европа, и Русия, и България имаха нужда. Това заяви пред Агенция „Фокус” от Вашингтон лидерът на ГЕРБ Бойко Борсов.

Демек имаха, при него немаше как да стане. А Хилари като дойде за Белене?

А тия сайтове, където си ги дал горе са на ТИМ. Техния най-голям страх е от руснаци близко до Варна. Не случайно тв-то им бълва постоянно колко персепективен е шистовият газ.

Ами тя темата уж почва с заглавие, кой кого - а ти после пускаш ясен пост за дедоти иван "Левски и Ботев май се чудят накъде да гледат от срам наведеното положение на България." Само дето дедо ти за последните 25 години създаде най-голямата политическа проруска диаспора извън Русия и то в БГ.

А иначе 2012 се подписа ЮП при ББ или си забравил - проблема е в сегашните условия. Белене викаш да се строи. Това и ти казах не знаеш към кога да адресираш проблемите си.

А щом искаш други медии, които да потвърдят това което писах по-горе:
http://www.duma.bg/node/79186 - вестника на БСП
http://www.monitor.bg/article?id=431498 - на Пеевски
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2014/06/08/2318167_oresharski_spira_jujen_potok/ - икономедия
http://www.vesti.bg/bulgaria/politika/spirame-iuzhen-potok-do-razbiratelstvo-s-briuksel-6014211

Отговор на другото крило на Кремъл в БГ:

http://www.focus-news.net/news/2014...n-potok-e-unizitelno-za-tsyala-balgariya.html
http://www.vesti.bg/bulgaria/politika/rumen-petkov-spiraneto-na-iuzhen-potok-e-unizitelno-6014231

Ето и за политическият разнобой в основното крило на Кремъл:
http://www.focus-news.net/news/2014...-ne-dali-a-kak-tochno-da-bade-realiziran.html
http://www.focus-news.net/news/2014...-sluchi-s-plamen-oresharski-ili-bez-nego.html

А за другото за ТИМ, което си писал, пак няма нищо с реалността, но хайде малко ще го коментирам - ТВ-то е бизнес насочена и дава последни иновации и решения и модели + ориентирана към пазара, шистовит газ е голям фактор, които засенчва конвенционалният и не случайно води до ревюлюция в определение региони на света. Това лошо ли е? Никой не е казал утре в БГ трябва се дупчи и почва - макар че фракинга като метод има над 1 милион сондажа. Шеврон вече напусна БГ, Кремълският интерес може да е за сега задоволен така че и ти може си спокоен.

Пак казвам, адресираш не до когото трябва.

Борбата е дали ще ни оставят Хан Аспарух или не. Ако има газ в него район по промените по договора на ЮП нямаше да можем да изнасяме газ дори и за местно потребление. ЮП е добро, но трябва да е по правилата, а ясно лъсна и схемата на Газпром с цената на ЮП и обвързването.
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Дойдоха 3 ционистки подлоги и то от среден клас,и нашите се посраха,представям си какво ще стане ако дойдат Обама,вицето му или шефа на ЦРУ,нашите ще се изпотрепят помежду си кой първи да лапа и кой пръв да го поеме.:-o

То същото като нашите ходят на инструктураж в Русия - това, че не идват на визитации чиновници от Русия в БГ, не значи че нашите не ходят.
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

То същото като нашите ходят на инструктураж в Русия - това, че не идват на визитации чиновници от Русия в БГ, не значи че нашите не ходят.
Като държава-джудже на фона на Русия и САЩ,все трябва да си имаме някоя велика сила за покровител.Идеята е дали да ни доставят газ или да ни го добиват тук.Чудя се защо никой никъде не отвори и не отваря въпроса за химикалите,необходими за фракинга,които са стотици и хиляди тонове.От тях е най-голямата печалба,произведения газ просто я осребрява.Икономически сме по-заинтересовани за зависимост от Русия,не виждам защо трябва да ги дразним...
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Като държава-джудже на фона на Русия и САЩ,все трябва да си имаме някоя велика сила за покровител.Идеята е дали да ни доставят газ или да ни го добиват тук.Чудя се защо никой никъде не отвори и не отваря въпроса за химикалите,необходими за фракинга,които са стотици и хиляди тонове.От тях е най-голямата печалба,произведения газ просто я осребрява.Икономически сме по-заинтересовани за зависимост от Русия,не виждам защо трябва да ги дразним...

Типично мнение на русофил.

Ние сме зависими на сто процента от Русия, на къде повече?

Боли ме фара за Русия и техният интерес, важен е нашият - той е да се разработи Хан Аспарух и при подобряване на технолгоията да се извлича шистов газ. То не случайно с шистите така мощно Русия отоговори преди години в БГ. Това са ресурси, които трябва се извличат когато може, а не да сме зависими во веки!
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Ако аз съм русофил,ти какъв си,"Шистак" ли?Казвал съм го и преди,казвам го и сега:Ще се съглася за добив на шистов газ тогава,когато хора прокламиращи идеята за фракинг изпият пред очите ми чаша чешмяна вода от жилище в близост до район,където вече се добива шистов газ.blackout8,ти би ли изпил чаша чешмяна вода от жилище в близост до фракинг зона?
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Ако аз съм русофил,ти какъв си,"Шистак" ли?Казвал съм го и преди,казвам го и сега:Ще се съглася за добив на шистов газ тогава,когато хора прокламиращи идеята за фракинг изпият пред очите ми чаша чешмяна вода от жилище в близост до район,където вече се добива шистов газ.blackout8,ти би ли изпил чаша чешмяна вода от жилище в близост до фракинг зона?

Ами щом си горд, че си русофил, към мен може да се обръща с българофил!
А за другото много си гледал gasland - пак ти казах подобряване на технологията, за такива като теб. За това трябва стишскаш палци да стане номера с Хан Аспарух, а и затова трябва ЮП да се прави по европейските правила за диверсификация, защото като намерят големите залежи на газ, няма да може да ги прекараме по ЮП!
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Какво пречи да направят клауза газа от Хан Аспарух да тече по ЮП?-Твърдо съм за проекта Хан Аспарух,но съм против шистовия газ,против ограбващите ни концесии.Знаеш ли,че сме номер едно по добива на един елемент в света,50% от количеството добито по целия свят за 2013г. е добито в България и изнесено и продадено от Дънди.За златото ни да не говорим!Те затова не искат да разсекретят договорите.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Какво пречи да направят клауза газа от Хан Аспарух да тече по ЮП?-Твърдо съм за проекта Хан Аспарух,но съм против шистовия газ,против ограбващите ни концесии.Знаеш ли,че сме номер едно по добива на един елемент в света,50% от количеството добито по целия свят за 2013г. е добито в България и изнесено и продадено от Дънди.За златото ни да не говорим!Те затова не искат да разсекретят договорите.

Защото промениха условията и затова няма тече газ от там. А за другите конспирации, знаеш ли колко е материалната стойност на това, което е добито, преработено и рафинирано - а за златото да не говорим какви малки количества са спрямо това, което се случва в Индонезия, Перу, Австралия и да не продължавам. 4-5 тона злато на фона на 2к тона световно годишно производство. Явно ги разбираш нещата, можеш ли да кажеш колко е най-високата концесионна такса в Европа? Знаеш ли че има държави, в които държавата не взима и копче от златната мина като концесия, защото златната мина и земята е частна собственост? Знаеш ли колко е разхода за тон руден материал в Челопеч?
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Защото промениха условията и затова няма тече газ от там. А за другите конспирации, знаеш ли колко е материалната стойност на това, което е добито, преработено и рафинирано - а за златото да не говорим какви малки количества са спрямо това, което се случва в Индонезия, Перу, Австралия и да не продължавам. 4-5 тона злато на фона на 2к тона световно годишно производство. Явно ги разбираш нещата, можеш ли да кажеш колко е най-високата концесионна такса в Европа? Знаеш ли че има държави, в които държавата не взима и копче от златната мина като концесия, защото златната мина и земята е частна собственост? Знаеш ли колко е разхода за тон руден материал в Челопеч?
В зависимост от вида на добива са между 30% и 90%,докато при нас са 1,5%.Чисто любителски съм запознат и знам,че под 75% се води грабеж.Не знам дали си запознат с историческия принос на Путин към родината му,но като е дошъл на власт Русия е имала сключен такъв ограбващ договор за нефта и газа,на 25% концесионна такса.Огромен скандал,но..ги гонят,почват да си вадят и продават сами нефта и газа,и ето за 15-16 години се върнаха в играта.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

В зависимост от вида на добива са между 30% и 90%,докато при нас са 1,5%.Чисто любителски съм запознат и знам,че под 75% се води грабеж.Не знам дали си запознат с историческия принос на Путин към родината му,но като е дошъл на власт Русия е имала сключен такъв ограбващ договор за нефта и газа,на 25% концесионна такса.Огромен скандал,но..ги гонят,почват да си вадят и продават сами нефта и газа,и ето за 15-16 години се върнаха в играта.

Хич не си запознат, хайде кажи колко е таксата на Grasberg Gold Mine (1%) или пък ако ти е трудно, кажи ми къде има 90% в Европа или дори 30%. Концесионалните такси на златото са до 5% а в някой страни просто няма - в Перу са 1-3%.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Докато ние отказваме строителството на ЮП и се дупим на американците и Брюксел,
Япония иска да строи газопровод от Сахалин до Токио.
Ние ли сме простите или японците?

Япония няма от къде другаде да вземе - в чисто географски план!
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Европа жертва икономиката си заради геополитиката си, казва гл.редактор на Business News Europe

[video=youtube;km6cNdHluPg]http://www.youtube.com/watch?v=km6cNdHluPg[/video]
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Хич не си запознат, хайде кажи колко е таксата на Grasberg Gold Mine (1%) или пък ако ти е трудно, кажи ми къде има 90% в Европа или дори 30%. Концесионалните такси на златото са до 5% а в някой страни просто няма - в Перу са 1-3%.
Конкретно на тази мина концесията и е 40%,казах че процентите варират в зависимост от вида на рудата,ще ти намеря на кое е 90%.
http://www.facing-finance.org/database/cases/grasberg-mine-in-indonesia/
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Конкретно на тази мина концесията и е 40%,казах че процентите варират в зависимост от вида на рудата,ще ти намеря на кое е 90%.
http://www.facing-finance.org/database/cases/grasberg-mine-in-indonesia/

Не четеш - тук е 40% ако имат над определен дневен добив! А и това го пише само в този сайт, виж какво има на официалният сайт на компанията! Чети внимателно, още чакам да видя 30% концесия в някоя голяма златна мина в широкият свят!
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Бих добавил, че в БГ има и други златодобивни частни компании, които са на нулата, други на +, както има и държавни златни мини - те са яко фалирали, но ги субсидират! Златото в челопеч, не знам за каква дъвка го взимаш.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Япония няма от къде другаде да вземе - в чисто географски план!

Може да си внасят втечнен газ и сигурно си внасят, но е факт, че искат природен газ от Русия, нали?
 

Горе