Чичо Сам или Дедо Иван

От: Чичо Сам или Дедо Иван

Може да си внасят втечнен газ и сигурно си внасят, но е факт, че искат природен газ от Русия, нали?

Говорих за газопровод а не за LNG терминали. Другото е че, една тръба доставя повече от цяла флотилият газовози, а в момента тези са много кът и скъпи - Джапанките търсят количества, след като престкутират енергийният си микс.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Говорих за газопровод а не за LNG терминали. Другото е че, една тръба доставя повече от цяла флотилият газовози, а в момента тези са много кът и скъпи - Джапанките търсят количества, след като престкутират енергийният си микс.

Ами именно, значи им е икономически по-изгодно да си внасят газ от Русия, вместо американските алтернативи,
които се и ще продължават да се пробутват на ЕС.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Не четеш - тук е 40% ако имат над определен дневен добив! А и това го пише само в този сайт, виж какво има на официалният сайт на компанията! Чети внимателно, още чакам да видя 30% концесия в някоя голяма златна мина в широкият свят!
http://www.pwc.com/en_GX/gx/energy-...ns/pdf/pwc-gx-miining-taxes-and-royalties.pdf
Конкретно в Австралия е от 1% до 2,5% комисионна такса+30% ДИВИДЕНТ(Royalties),не ДАНЪК(TAXES),а ДИВИДЕНТ(ROYALTIES)-Данъците са отделно!!!
Не съм гледал на всички държави,питаше ме за 30%-ето ти ги.
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

http://www.pwc.com/en_GX/gx/energy-...ns/pdf/pwc-gx-miining-taxes-and-royalties.pdf
Конкретно в Австралия е от 1% до 2,5% комисионна такса+30% ДИВИДЕНТ(Royalties),не ДАНЪК(TAXES),а ДИВИДЕНТ(ROYALTIES)-Данъците са отделно!!!
Не съм гледал на всички държави,питаше ме за 30%-ето ти ги.

Точно това чаках, да ми напишеш. Да мешиш дивидент с концесионен данък :) Данък дивидент няма нищо общо с концесионната такса и няма как да ги взимаш в едно. След още питания от моя страна ще видиш, че концесионната такса в БГ не е много различна и че до 5% са повечете концесионни такси, а в някои страни такива такси не съществуват. Така, че тези 90% просто си ги избий от главата и за напред да знаеш концесията е няколко процента! Ако искаш те взимат на сериозно мисли и не бъркай нещата. Казвам ти го като човек, който е много наясно в сферата на инвестициите, а златото е част от инвестициите, но погледнато през призмата на реалните пари! За това, ти казах хич не си наясно. Ти поне прояваш интерес, но не ги бъркаш нещата, сега да говорим за масата, която хабер си няма и ще видиш как лесно се ползва златото за политически ПР и популистски цели.
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Ами именно, значи им е икономически по-изгодно да си внасят газ от Русия, вместо американските алтернативи,
които се и ще продължават да се пробутват на ЕС.

Аз не знам, някой да е твърдял, че LNG излиза по евтино от руският газ? А и Европа хич не е тръгнала да внася изцяло през LNG приоритет са газопроводи и диверсификация, не случайно е цялата нашарена с газпроводи. А терминалите са нещо ново сега е скъпо след време ще видим. Европа цели да намери шисти, не случайно Донецк и Луганск се отцепиха - там има големи залежи на шисти, точно под носа на Газпром в пряка конкуренция на Газпром. После не се чуди, що точно там решиха се отцепват :)
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Точно това чаках, да ми напишеш. Да мешиш дивидент с концесионен данък :) Данък дивидент няма нищо общо с концесионната такса и няма как да ги взимаш в едно. След още питания от моя страна ще видиш, че концесионната такса в БГ не е много различна и че до 5% са повечете концесионни такси, а в някои страни такива такси не съществуват. Така, че тези 90% просто си ги избий от главата и за напред да знаеш концесията е няколко процента! Ако искаш те взимат на сериозно мисли и не бъркай нещата. Казвам ти го като човек, който е много наясно в сферата на инвестициите, а златото е част от инвестициите, но погледнато през призмата на реалните пари!
Виж,при нас концесия+дивидент е максимум 4%,а това е грабеж!Елементарна сметка,в САЩ и Австралия,от всеки 1 тон злато,държавата получава 300 кг дивидент и 20 кг от концесия,в България от 1 тон изкопано злато получаваме дивидент+концесия до 40 кг.Извинявай,ама за мен това е грабеж,а не бъркане на определенията.
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Аз не знам, някой да е твърдял, че LNG излиза по евтино от руският газ? А и Европа хич не е тръгнала да внася изцяло през LNG приоритет са газопроводи и диверсификация, не случайно е цялата нашарена с газпроводи. А терминалите са нещо ново сега е скъпо след време ще видим. Европа цели да намери шисти, не случайно Донецк и Луганск се отцепиха - там има големи залежи на шисти, точно под носа на Газпром в пряка конкуренция на Газпром. После не се чуди, що точно там решиха се отцепват :)
Европа се надява на газ от Япония, а Япония на газ от Русия.:)
Интересна статия по този въпрос.
И от цялата работа какво? Пак ще ни е по-скъпо, ако нямаме преки доставки на руски газ.
И на страните от ЕС ще им е по-скъпо. А във фирмите - доставчици със сигурност ще има по някое американско отроче
на бивш политик, както стана в Украйна.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Цялата истерия на ЕС не е срещу газта изобщо, няма някакви гигантски лобита за зелена или ядрена енергия, която би направила ЕС наистина независим от Русия до голяма степен. Не, цялата история е САЩ да скара Европа с Русия, и да се опита да си осигури пазар за скъпата, мръсна и нежлена в ЕС шистова технология. Защото каквото и да си говорим, САЩ не могат и няма да могат в близко бъдеще да изнасят достатъчно втечнена газ към Европа. Просто физически е невъзможно!

Енергийна независимост, Южен Поток изграден без Русия, тинтири минитири. Кой има и продава газта? Русия. Кой плаща за тръбата, проекта и т.н.? Русия (всъщност не само - участват и европейски компании, вкл български). Кой друг в ЕС има евтина и достъпна газ? Никой. Тогава от кой да зависи Европа,от Марс ли? Като нямаш от къде да вземеш един ресурс си зависим. И се съобразяваш.

Януари минах през почти цяла Германия, навсякъде се строят ветропаркове, май наистина се опитват да намалят зависимостта, но едва ли ще стане.
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Американската работа и тя същата...

[video=youtube;1h3oDCXCogM]https://www.youtube.com/watch?v=1h3oDCXCogM[/video]
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Виж,при нас концесия+дивидент е максимум 4%,а това е грабеж!Елементарна сметка,в САЩ и Австралия,от всеки 1 тон злато,държавата получава 300 кг дивидент и 20 кг от концесия,в България от 1 тон изкопано злато получаваме дивидент+концесия до 40 кг.Извинявай,ама за мен това е грабеж,а не бъркане на определенията.

Човек не искам те обиждам, но мислих че поне щом пишеш в този форум имаш някой в главата си!
Това, което си го писал е огромна простотия - айде ще се смиля над теб да ти обогатя русофилсският интелект с базови понятия.

Концесионна такса е процентен данък върху продажната стойност на рудата, в нашият случай златото!
Дивидента, представлява данък върху печалбата на собствениците, в следствие на разпределение на печалбата. Ако имаш печалба 100 милиона след данъците и решиш ги реинвеситираш в бизнеса, никакъв данък не плащаш.
Данък дивидент е за всички, които решават да вземат печалбата си.
Така, че не ги меши нещата. Всяка държава взима директно концесионни такси. Ние говорим концесионна такса, а не колко печалба е останала след всички данъци и е решена да се върне на собствениците.

Щото казах че ще се смиля над теб ти давам прост пример с Австралийските числа:
Компания продава злато за 1 милиард долара, а всички оперативни, админстративни и фин. разходи са на стойност 700 милиона - може да провериш каква е рентабилността на унция злато! Та в този пример на 1 милиард и 2% концесия, фирмата ще даде 20 милиона на Австрлийскто правителство и остава с 280 печалба преди данък печалба, слагаш едни 30% или 84 милиона и накрая имаш чиста печалба от 196 милиона! Правителството е взело 20 милиона от концесия и 84 от корп. данък или общо 104 милиона. А ако фирмата реши да раздели 196 милиона печалба т.е. 100% на акционерите си, държавата ще вземе още 58 милиона или общо ще вземе 162 милиона долара. Трябва да знаеш, че рядко се разделят 100%, а в повече случаи всичко се реинвестира. Но дивидент и корп. данък са за всички фирми без значение дейността. Можеш да заместиш с някоя телекомуникационна компания и цифрите ще са същите, просто няма да вземе 20 милиона от концесията. Не бъркай концесия, корпоративен данък и данък дивидент.
 
От: От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Човек не искам те обиждам, но мислих че поне щом пишеш в този форум имаш някой в главата си!
Това, което си го писал е огромна простотия - айде ще се смиля над теб да ти обогатя русофилсският интелект с базови понятия.

Пич,тези статии на Каролев ако ги имаш за авторитет...не знам твоят интелект накъде е,ама моят си ми е много таман.Точно на този крадлив и креслив царист няма как да му повярвам.
BTW,статията най-вероятно е платена ;)
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Американската работа и тя същата...

[video=youtube;1h3oDCXCogM]https://www.youtube.com/watch?v=1h3oDCXCogM[/video]

Цъфнал съм като майска роза.....И ПРОЦЪФТЯВАМ!!! :D :lol:
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Цъфнал съм като майска роза.....И ПРОЦЪФТЯВАМ!!! :D :lol:
И каква е разликата между комунизма и капитализма?При комунизма началника ти нарежда да му "вържеш" обувките,а при капитализма сам му се слагаш да му ги "вържеш"... Всичко е същото,единствената разлика е,че 45г. народа е хранил едни и същи,а сега през 4г. храни различни.И още една разлика-графиката на моралните ценности е права черта надолу,а вместо Маргарита,много мъже харесват Азис и Кончита...
 
От: От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Пич,тези статии на Каролев ако ги имаш за авторитет...не знам твоят интелект накъде е,ама моят си ми е много таман.Точно на този крадлив и креслив царист няма как да му повярвам.
BTW,статията най-вероятно е платена ;)

В статията пише и концесия, която и ти сам писа в другите страни - ти май си противоречиш?
А иначе, ти не правиш разлика от концесионна такса, не знаеш какво е данък дивидент, надявам се да знаеш какво е корпоративен данък поне - та нямаш си понятия от базови неща, но ми пишеше че концесия под 75% е било грабеж, а концесията в света е до 5%. Това, че ти правиш грешка да смяташ концесия, дивидент, корп. данък в едно си е изцяло твои проблем - но нищо политиците имат нужда от такива като теб. То като те гледам само за политика пишеш, то и толкова я разбираш вече разбрахме, продължавай си - явно не поемаш какво ти се пише :)
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

И каква е разликата между комунизма и капитализма?При комунизма началника ти нарежда да му "вържеш" обувките,а при капитализма сам му се слагаш да му ги "вържеш"... Всичко е същото,единствената разлика е,че 45г. народа е хранил едни и същи,а сега през 4г. храни различни.И още една разлика-графиката на моралните ценности е права черта надолу,а вместо Маргарита,много мъже харесват Азис и Кончита...

Частна свободна инициатива и национализиция на ресурс и тотален котнрол - си е солидна разлика. Това, че в БГ всичко е под кремълски монопол или някой друг, в следствие на продажниците не ти е виновен капитализма май :) Мога ти дам примери за много капиталистически държави с огромен растеж в топ класациите в света, но пък там съдебната система е много ефективна, за разлика от липсата в БГ, а обществото не неглижира всичко и не делегира нови права на правителството си :)
 
От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Европа се надява на газ от Япония, а Япония на газ от Русия.:)
Интересна статия по този въпрос.
И от цялата работа какво? Пак ще ни е по-скъпо, ако нямаме преки доставки на руски газ.
И на страните от ЕС ще им е по-скъпо. А във фирмите - доставчици със сигурност ще има по някое американско отроче
на бивш политик, както стана в Украйна.

Що за глупости пишеш само ти си ги знаеш. Как ще има УС посредници, като всичко е владения на големите ЕС фирми с цяло гравитационо поле от малки до големи доставици.
Това, че някой пишел ще внасяш LNG от Япония е нелепо и не знам, коя глава го разжда. А иначе Тунис има сериозни залежи. Но ЕС работи за диверсификация на енергията си, а не за ембарго на руски газ мисля че правиш разлика!
 
От: От: От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

В статията пише и концесия, която и ти сам писа в другите страни - ти май си противоречиш?
А иначе, ти не правиш разлика от концесионна такса, не знаеш какво е данък дивидент, надявам се да знаеш какво е корпоративен данък поне - та нямаш си понятия от базови неща, но ми пишеше че концесия под 75% е било грабеж, а концесията в света е до 5%. Това, че ти правиш грешка да смяташ концесия, дивидент, корп. данък в едно си е изцяло твои проблем - но нищо политиците имат нужда от такива като теб. То като те гледам само за политика пишеш, то и толкова я разбираш вече разбрахме, продължавай си - явно не поемаш какво ти се пише :)
Виж,въпросът е в това,колко взема държавата като дръпнеш чертата в края на годината общо като %,и колко за сравнение вземат другите държави по света като си дръпнат чертата в края на годината пак общо като %.
 
От: От: От: От: Чичо Сам или Дедо Иван

Виж,въпросът е в това,колко взема държавата като дръпнеш чертата в края на годината общо като %,и колко за сревнение вземат другите държави по света като си дръпнат чертата в края на годината пак общо като %.

Човек ти малоумен ли си или да?!
Директно се сравянват концесионни такси. Всички други преки корпоративни данъци са общи за всички бизнеси и във всяка държава са различни - това са съвкупни данъци без значение дейността!
В по-горният пример можеш да го заместиш с някоя компания от химическата индустрия пак държавата ще получи същото просто няма да има концесионна такса! Айде вземи се в ръце и стига писа глупости, че почвам си мисля, че си някой платен драскач - пишеш само в една линия на нещата и пишеш от последна инстанция, а като ти се дадат обективни аргументи клякаш.

Мислиш ли че ако сложат 30% корп. данък и 30% дивидент в БГ ще цъфнем и вържем, но пък ти ще си доволен щото ще има същият процент в твоята глава като в Австралия - ей страшна работа си ....
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Не ми казвай,че си Гербер или Реформатор само... :wink:
 
От: Чичо Сам или Дедо Иван

Не ми казвай,че си Гербер или Реформатор само... :wink:

По-горе като писах, че клякаш ей сега го потвърди. Какво общо има твоето емпирично доказано безхаберие по темата със златото и златодобива, с моите политически убеждения? Какви релации стават в твоят мозък не знам, честно ....
 

Горе