Шанс за реализация без диплома за висше образование?

От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Здравей, колега !
Тъй като и аз съм студент (СУ) много си мислех по въпроса дали наистина има смисъл от висшето или само ще пръскам пари. От хората, които разпитах + това, което наблюдавам аз, стигнах до извода, че дипломата е колкото да те допуснат на ниво "интервю". От там нататък вече е дали можеш да им вършиш работа (на конкретната фирма).
И ние учим доста безсмислени работи и ме е яд, че си губя времето с тъпотии, но няма как, хората искат "висше" ...
Поздрави и лек ден :)
 
От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Пропускате най-важното от висшето - връзките, които се градят.
 
От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Пропускате най-важното от висшето - връзките, които се градят.
В едно некачествено даскало с неадекватни преподаватели единствената връзка, която може да си осигуриш, е за лудницата, тъй като някои "даскали" на там са се запътили забравяйки основната цел на работата си.
 
От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Ако имаш възможност учи. За почването на работа с или без ако си читав ще те вземат все някъде. Въпроса е като направиш 3,4,5,6 години стаж дали теб ще повишат или някой с диплома от добър университет и по-малко опит.

Хубаво го обмисли. Специалността ти е хубава. Ако можеш учи нищо няма да загубиш. А като работиш през това време още по-добре. Ако трябва запиши на индивидуален план или задочно.
 
От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Няма безсмислени работи, всичко което се научи е в +. Знанието е най-големия актив, който може да притежава един човек. Много хора не го осъзнават, но като мине време започват да се сещат за това. Щом като си започнал, довърши си образованието. Не гледайте толкова повърхностно, дипломата не е само хартия, а нещо много повече.
 
От: От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

В едно некачествено даскало с неадекватни преподаватели единствената връзка, която може да си осигуриш, е за лудницата, тъй като някои "даскали" на там са се запътили забравяйки основната цел на работата си.

Не всички хора там са некачествени, не всички връзки от там са безполезни.
 
От: От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Не всички хора там са некачествени, не всички връзки от там са безполезни.
Няма как да знам какъв е конкретният случай. Аз давам един от вариантите, при който човек само си губи времето. Естествено, ако даскалото има какво да ти даде, е в твой интерес да учиш там.
Това, че безполезни знания няма е прекалено повърхностна мисъл. Ако знанието идваше от нищото и не ти костваше нищо, всяко знание би било бонус. Само дето ученето изисква време и усилия, които могат да бъдат вложени в друго (пример: в добиване на по-полезни знания).
 
От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Сега се сетих за една много добра мисъл...

"He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life."
- Muhammad Ali

Дано наистина излезе прав, господин Али :D
 
От: Шанс за реализация без диплома за висше образование?

Според мен висшето образование не е задължително условие за да се реализираш,но с него все пак имаш по-големи шансове
 
zealot англииската диплома ти гарантира че няма да бъдеш дискриминиран при търсене на работа в сащ (или поне ще бъдеш по малко дискриминиран)

моят съвет е сега си на средата учи търси да се прехвърлиш дистанционо или задочно ако трябва да работиш или поне да вземеш нещо като колежанска диплома не 4 години за бакалавър а три

няма смисъл да се спира на средата..
 

Горе