Шокиращи съвпадения с филма 2012!

advaworx

Active Member
Здравейте,
ето на какво попаднах днес. Доста интересно, а за някой може би шокиращо! :shock:

Ето я статията:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Вероятно повечето от вас са гледали касовата продукция на Холивуд – 2012 и всички са на мнение, че е повече от добър. Много добра игра на актьорите, невероятни ефекти и драматизъм. Страхотен филм, който определено си струва отделеното време! Вписва се изцяло в жанра екшън фантастика и за разлика от доста други продукции не можем да си извадим кой знае какъв житейски урок.

Пресният трагичен инцидент в Италия обаче, при който се обърна корабът “Коста Конкордия” хвърля изцяло друга светлина върху филма. Забелязахме някои шокиращи съвпадения, които биха накарали всеки човек да се замисли!

Ние ще ви покажем фактите, а коментарите ще оставим на вас.

Действието във филма 2012 започва в такси в Индия, в което се вози учен, който посещава по спешност свои колеги, защото са направили тревожно откритие. Колата влиза в двора на сградата, където малко момченце си играе с кораб в голяма локва. То пуска играчката в момента, в който минава таксито и въпреки, че ученият предупреждава шофьора да внимава, той не се вслушва в него и корабът се преобръща. След това той слиза от автомобила, където е посрещнат от друг учен. Поздравяват се и действието отново се прехвърля към момченцето, което изважда кораба си от локвата.

До тук нищо кой знае какво, но като хвърлите по-близък поглед на фактите може би ще останете шокирани от съвпаденията!

costaconcordia0.jpg

Кадър от филма, в който таксито преобръща кораба.

costaconcordia1.jpg

Снимка на преобърналия се кораб край бреговете на Тоскана.

costaconcordia2.jpg

Кадърът от филма, в който момченцето изважда кораба си от локвата.

costaconcordia3.jpg

Снимка на преобърналия се кораб и разположените скали край него.

Друго шокиращо съвпадение е, че във филма таксито преобръща кораба точно 1 минута и 41 секунди (1.41) след началото, а Коста Конкордия се преобръща на 14 януари (14.1). Освен това, сега предстои да бъде изваден от морето с огромни балони, а във филма детето също го изважда от локвата. Част от кадрите, в които се случват въпросните неща може да видите в този клип:

[video=youtube;uXqUcuE8fNo]http://www.youtube.com/watch?v=uXqUcuE8fNo[/video]

Линк към цялата статия: http://lolcano.net/ako-shtete-vqrvaite/shokirashti-syvpadeniq-s-filma-2012

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

П.С. Няма да ви лъжа, сайтът към, който води линкът е мой и се надявам, че не е проблем, че съм го постнал като източник. Аз съм първият написал статията и се надявам да не отнеса някое наказание или нещо. Който иска да не го отваря.

Поздрави и хубав ден! :)
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Видео от потъналия корЪб!
[video=youtube;Rzcad1-rg5U]http://www.youtube.com/watch?v=Rzcad1-rg5U[/video]
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Филмът е добър, но за мен това не са съвпадения.
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Хаха, вие ме убихте. Та почти винаги корабите потъват на една страна, така че явно не е някаква грандиозно съвпадение. А при другите снимки даже няма и поне малка прилика...
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Далеч не съм на мнение, че тия съвпадения са умишлени и че 2012 ще е истинска, но ти каква прилика искаш между кадъра от филма и всички снимки на потъналия кораб? Да има едно гигантско такси в морето? :D
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

А ти каква прилика искаш да има? И двата да са се обърнали на една страна?
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Далеч не съм на мнение, че тия съвпадения са умишлени и че 2012 ще е истинска, но ти каква прилика искаш между кадъра от филма и всички снимки на потъналия кораб? Да има едно гигантско такси в морето? :D
.. Последно време.. взех да чета доста за Илюминатите..
Някой да каже нещо повече от към тази гледна точка?
Нищо не е случайно на този свят..
http://polezni-linkove.hostzi.com/haarp.html#statia50
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

.. Последно време.. взех да чета доста за Илюминатите..
Някой да каже нещо повече от към тази гледна точка?
Нищо не е случайно на този свят..
http://polezni-linkove.hostzi.com/haarp.html#statia50

btw и аз доста чета за илюминатите, където ни управляват и супер много неща като се замисли човек си идват на мястото. На скоро гостуваше в Горещо един човек, не си спомням името му, който говореше точно на такава тематика. Доста интересно беше :)
 
който търси съвпадения винаги ги намира - повечето кораби се обръщат на една страна като потъват, поне аз не съм чувал за кораб който да подметне като палачинка

колкото до втория кадър - наистина трябва да имаш доста яко въображение за да намериш прилика. Знам ли може пък да стане за последната страница на Трета Възраст - "открийте седемте прилики"
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Чисто съвпадение е, но поздравления за статията :)
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

url
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Всеки може да тълкува както си иска фактите. Който иска винаги може да намери несъществуващи съвпадения - примерно, мога да се поразровя и да намеря на някой филм в който дете пуска самолетче и си играе с него, самолета пада на земята и се строшава. След това ще потърся някоя от многото самолетни катастрофи и все ще уцеля самолет със същата форма :p, със същия цвят, а защо не и даже да е паднал в същата част на денонощието. Има и друго съвпадение - ще намеря филм, в който героят си играе с влакчета и и тези влакчета се блъскат. След това ще се поразровя и ще намеря влакова катастрофа между два влака и готово - имаме пророчество.
Автора на статията трябва да има голямо въображение за да вижда несъществуващи неща. Единственото съвпадение е, че става въпрос за кораби. Но толкова...
Това разбира се си е мое мнение и си мисля, че някой хора вече лудват на тема конспирации, извънземни, тайни заговори. Не че ги няма...Но това е друга тема.
А колкото до филма - би могло да се каже, че става за гледане откъм актьорска игра. Обаче откъм научна гледна точка си е пълен провал.
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

С единични факти може да се докаже всяка теория. Това е много стар постулат.
Не е лошо човек да има въображение, стига да не прекалява. Лично мнение.

А за Титаник... Проблема е от кастинга, режисьора и продуцентите.

Баба Гена и баба Пена си пият кафето, плетат търлъци и обсъждат филма.
- Пено, мари, тия `мериканци са големи будали!
- Що ма, Гено?!
- Ми трябваше Брус Уилис да е в главната роля!
- Е що па? Това момченце си е `убаво.
- Е па що?! Щото щеше да спаси кораба! И `ората. Затова! Я гле`й сега що зянлък стана!
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Корабите си приличат по комините. Другото голямо съвпадение (ако е вярно) е това:

Друго шокиращо съвпадение е, че във филма таксито преобръща кораба точно 1 минута и 41 секунди (1.41) след началото, а Коста Конкордия се преобръща на 14 януари (14.1).

Статията има "мегдан" да стане популярна сред конспираторските блогове и форуми. Успех!
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Мисля, че някои хора доста сухарски и темерутски гледате на нещата, а като толкова разбирате никой не откоментира:

Друго шокиращо съвпадение е, че във филма таксито преобръща кораба точно 1 минута и 41 секунди (1.41) след началото, а Коста Конкордия се преобръща на 14 януари (14.1).

И всъщност на вторите две картинки, идеята, общото, е че корабите са до скали/камъни. Лапето като пуска кораба първоначално е в най-дясната част на локвата и колата като го изблъсква би трябвало да го изхвърли пак в нея част, ама интересното е, че корабът после се намира най в ляво до камъните/скалите.

И освен това, тези кадри са напълно излишни за филма, няма никаква логика да са там.

А пък който си мисли, че във филмите, не поставят разни дребни умишлени знаци, значи е доста прегорял. За пример: Във филма How I met your mother, в последния сезон, в последните 35 епизода на най-различни места поставяха по една цифричка отброяваща края на филма (книги, часовници, хладилници, автомобили и т.н.), но никой не забеляза докато не казаха накрая. Както и да е де, идеята на статията е да е развлекателна и за забавление, и от тая гледна точка мисля, че се получи. Гледа се, коментира се, споделя се.

Пък ако има някой наистина психиран, които е започнал вече да стяга куфарите и мисли да се крие в мазето, да знае, че продавам специален 2012 пакет: 3 патрончета х 150 мл ракия, сушени ябълки и фенерче :)) :D
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Точно това щях да пиша, видях я същата в razkritia.com, те са една група с тоя дето си дал линк, наскоро в разкрития бяха цитирани и хора от форума, явно някой редовно го следи:rolleyes:
 
От: Шокиращи съвпадения с филма 2012!

Ако има нещо, което е опасно за 2012 то би било войнатана Иран със САЩ - две големи свръхсили. Те могат да предизвикат много жертви и разрушения. А относно потъналият кораб - това не е първият потънал кораб в историята на човечеството, че да го наричаме съвпадение - това няма абсолютно нищо общо с апокалипсиси.
 

Горе