Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

coolice

Owner
1. Имат опита да управляват по време на криза (дори когато трябва да се вземат непопулярни мерки който намаляват гласоподавателите им, но са полезни за дългосрочното развитие на България)
2. Защото са единствените който имат ясна ориентирана към стабилизиране на икономиката програма
3. Имат ясни мерки за облекчаване условията при който оперира малкия бизнес и ограничаване на възможностите за рекет от държавата
4. Не казват на хората неща който искат да чуват за да съберат повече гласове
5. Имат доказана през годините синергията да си следват програмата


http://dsb.bg/uploads/files/DSB_BDF_program_2013.doc 25 страници моля прочетете, след това гласувайте по съвест и предпочитания

По принцип гледах да не изразявам пристрастия, но вчерашните социологически проучвания меко казано ме подразниха .... социологическо проучване се прави като се интервюират 400 - 1000 - малко случай до 2000 души като когато интервюират 2000 обикновено си го казват защото такива допитвания се правят по рядко (по скъпи са) и чуваш социологическо прочуване сред 2000 души като не кажат бройката обикновено са по малки

та какво се опитаха да изкарат щяло да се запази статуквото и само стари партии да влязат, ДСБ нямало да мине бариерата... отделно се опитва да се внушава на хората че не трябвало да се гласува за малки партии... Аз пък съм на обратното мнение малките партии са гарант за демокрацията особено като следват ясна демократична линия и не се въртя наляво и на дясно в идеите си само и само да хвнат някой глас в повече...

Ходих и проучих какви са настроенията на хората по сайтовете тъй като там анкетите са гласували от доста повече в някой случай и повече от 50 пъти отколкото хора се интервюират в проучванията

Хора който ще гласуват за ДСБ №27

СайтБрой ГласувалиПроцент за ДСБ №27
Dnes.bg582508%
Dir.bg24044010%+ Анкетата е с дневна графика
Оffnews.bg - Офроуд Форума1719818%
Afera.bg червен сайт единствения в който в анкетата води БСП17 43511%
Mediapool.bg 5548 10.31 %
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Принципно аз търся дясно, и в техните предложения има добри неща не оспорвам нищо, но като знаем че всеки дава предложения и обещания да влезе.
Хубавото, е че за разлика от другите техните цели са про пазарни по малко държава повече пазар, ако това стане да ние ще излезем от батака - но както спомена не дават обещания и не говорят това което иска да чуе масата.
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Ето още инфо по темата: Имат ли партиите предизборни платформи? в общи линии големите партии изобщо нес иправят труда да пишат нещо действително смислено. платформата на дсб е една от най-конкретните и практически приложими

http://www.dnevnik.bg/izbori2013/2013/05/09/2055363_imat_li_partiite_politicheski_programi/

дневник също имат и статистика http://www.dnevnik.bg/izbori2013/igra/ и дсб също влиза за разкика от данните на цоциологическите агенции

към всички които имат право на глас:

1. ако не гласувате печелят партииет които влизат в парламента (по подразбиране големите)
2. ако не гласувате се увечилава тежестта на купения и контролирания вот (циганите и дпс електората)
3. ако не гласувате тотално се отказвате от шанса да промените каквото и да е

незмам кой оклко следи предизборната кампания и изобщо политиката но малко полити;и говорят действително смислени неща. малко политици критикуват и предлагат решения а не просто плюят.

категорично смятам ,че трбява да има повече партии в парламента от четирите сигурни най-малкото за да има и друг глас и други мнения и друго представителство.

ясно е че няма да има стабилна коалиця с твърдо мнозинство. точно за това ни трбяват и допълнителни гледни точки и политики - за да има коректив и да се върши нещо повече от гласуване по команда

първо - гласувайте задължително
второ - мислете като гласувате, ако не подкрепяте някой от големите дайте гласа си за малка партия с шанс за влизане в парламента и добра програма и смиселно (непопулистко) говорене.
трето - ако второто не ви харесва гласувайте за когото искате по убешждение но гласувайте!
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Не очаквах и от админа да видя политическа агитация. Но все пак и админа си е админ... има право да прави каквото си иска. Забрави само да напишеш "Купуването и продаването на гласове е престъпление". Без лоши чувства , само мнение :)
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

СДС бяха наистина силни, много хора им повярваха през 97'ма и неслучайно взеха властта. Истина е, че при Костов България излезе от невероятна политическа и финансова криза. Истина е, че стандартът при Костов е бил най-висок за средностатистическия гражданин. Истина е и, обаче, самоунищожението на СДС. Вместо да се хванат заедно всички "сини", партията се разби и сега ще се борят за влизане, вместо за лидерски позиции. Жалко.

П.П. СДС даде и най-интелегентния и представителен президент до момента - Петър Стоянов.
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Костов не е отборен играч.

И друг път съм го казвал за Костов - най-голямата му грешка бе, че игра сечено на Царя преди изборите. А след изборите Царя го покани да управляват заедно и той пак отказа. А беше най-логичния съюзник на Царя вместо ДПС.

И от тогава само седи в парламента и си "бърка в носа". Горе долу същото ще прави и ако влезе сега. Изборът ще е много труден пред него и пред избирателите му - ще трябва да избира м/у ГЕРБ и БСП + ДПС. Най-вероятно никой няма да подкрепи, а едва ли и някой ще иска да разговаря с него - щото просто с него не може да се преговаря.

Така, че дори и да влезе - файда никаква.
 
Re: От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от криза

Не очаквах и от админа да видя политическа агитация. Но все пак и админа си е админ... има право да прави каквото си иска. Забрави само да напишеш "Купуването и продаването на гласове е престъпление". Без лоши чувства , само мнение :)

Админа си няма личен блог и преди 5 години каза че като трябва да блогне ще блогне като тема във форума :)

и е убеден демократ, смята че всеки има право на избор ама този избор трябва да е информиран :) и на никой не е дал отрицателна репутация дори и да няма същите политически възгледи :)
 
Re: От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от криза

Ще гласувам със същата бюлетина, просто защото в момента това е единствената партия, която може да вдигне тази умираща държава на крак.

Нямам достатъчно време да се обоснова защо казвам горното в момента, но със сигурност ще го направя като имам повече време.
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

То не е лошо да се исказва мнение, дори и да си собственик на сайта. Освен това тук сме се събрали що годе уж разумни хора и всеки си гласува по собствено усмотрение. Агитация има с кебапчета и бири + 50 лв в джоба, тук е просто изказ на мнение. А и да агитираш за нещо извън ГЕРБ, БСП, РЗС и ДПС не е агитация, а чиста доза вразумяване :)
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

да не стане пак "Времето е ваше, парите наши" :lol:
 
Re: От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от криза

Костов не е отборен играч.

И друг път съм го казвал за Костов - най-голямата му грешка бе, че игра сечено на Царя преди изборите. А след изборите Царя го покани да управляват заедно и той пак отказа. А беше най-логичния съюзник на Царя вместо ДПС.

И от тогава само седи в парламента и си "бърка в носа". Горе долу същото ще прави и ако влезе сега. Изборът ще е много труден пред него и пред избирателите му - ще трябва да избира м/у ГЕРБ и БСП + ДПС. Най-вероятно никой няма да подкрепи, а едва ли и някой ще иска да разговаря с него - щото просто с него не може да се преговаря.

Така, че дори и да влезе - файда никаква.

Все пак подкрепи герб през 2009 началото на 2010 на база програма, без да му обещават или дадат нещо... като герб отказа всички предложения на синята коалиция и като подготви за гласуване бюджет който не е десен му отказаха подкрепа ... това показва синергия да се следва програмата каквато не се вижда при други партии за който по важно е запазването на властови позиции....

Освен това тогавашната синята коалиция са едни от първите които поискаха оставката на Цветанов, ако Борисов беше слушал повече какво говорят сините, и за демокрацията и за икономиката, а не се беше обградил с лакей който му казват каквото иска да чуе сега нямаше да сте на това дередже и нямаше да си имаме такъв чудовищен скандал с подслушването ... факт...
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Не очаквах и от админа да видя политическа агитация. Но все пак и админа си е админ... има право да прави каквото си иска. Забрави само да напишеш "Купуването и продаването на гласове е престъпление". Без лоши чувства , само мнение :)
Хахаха, това го слагат само за да се направят на интересни, а тези, за които ще гласува Кулайс, може би са най-далеч от купуването, в сравнение с останалите партии. Аз лично ще се колебая до последно за кой ще гласувам, но определено няма да е за Кунева, ГЕРБ, ДПС, БСП. Тези са ми много в черния списък. Дано моето не е агитация, както и да не правя офтопик на темата.

Последните 2 пъти, ако трябва да съм честен, съм давал гласа си точно за Костов, не за друго, а защото по негово време нямаше такава мизерия като в последните 2-3 правителства. Може някой да е на мнение, че е крал, продавал, не знам си какво, но то и тези го правят и то така, че аз лично да го усетя доста по-сериозно, отколкото при управлението на Костов.

Ето защо аз няма да гласувам за следните партии:

1. ГЕРБ - направо ни съсипаха и мен лично ме е срам подобни хора да представляват страната ни. Нищо лично тях, но като започнах да говорят става ясно колко багаж имат. А самата идея, че всеки от тях се обзаведе по един или друг начин с апартаменти, хотели, фирми и прочие, говори достатъчно. Както написах и преди - нямам против, но е малко грубо, когато народа мизерства, а те само крадат без да свършат нищо. И що за лидер си като напускаш кораба при първия проблем.

2. ДПС - изключвайки смехотворната сцена с Доган на общия им конгрес, тази партия ще е може би с най-много "истински" гласове. Видяхме през годините и те какви шарлатании правеха и как пак нищо не свършиха. А листата им се напълни с много съмнителни субекти. Още една причина да кажа НЕ за тази партия.

3. БСП - нищо лично Станишката, но и този много кра. Не искам социална политика. Искам всеки, който е работещ, можеш и абициозен да бъде толериран за това. Не искам някакви паразити да смучат държавата. Не го казвам за болните, майките, инвалидите, пенсионерите и други, а за тези, които покрай тези хора се списват в опашките за социални помощи. Това, че те мърси да работиш, учиш и развиваш си е изцяло персонален проблем. Бизнес и социална политика не ми се връзват в едно изречение.

4. Кунева - това е толкова несериозно, колкото и нейната персона. Не харесвам нерешителни хора, още повече когато ти обясняват, че трябва да кажем ДА на нормалното, като нормалното не беше видяно и при нея, когато беше с НДСВ. За мен нейната кандидатура е равносилна на тази на Митьо Пищова за кмет на В.Търново.

5. Атака - тук е кучето си лае, кервана си върви. Не може предизборната ти програма да се основава на това да късаш договори и разваляш отношения с Европейския съюз. Или пък го играеш нацист. Някакси ми се вижда прекалено неясно какво ще се случи, ако го кара така. За малцинствата има решение - интеграция в обществото и затвори. Това е. Както е за всички.

6. Другите партии са толкова малко, че гласът ми ще отиде за някоя от гореспоменатите. За това и това малко е кофти като вариант. ;)

Искам да кажа, че това тук не е платено. ;) Мога да гарантирам, просто изразяване на позиция. Иначе щеше и някой друг банер да се завърти, хахаха. :D С такава сила, може скоро да отделим един раздел "Политика" тук във офтопик секцията. :) Политическите мнения са толкова много, че започнаха да минават и тези за буксо сайтовете. :)
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

да не стане пак "Времето е ваше, парите наши" :lol:
Това не е ли дифолтния лозунг на всяка една партия. Ако не е, то добре го следват като максима. :D :D :D
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Със стари курви нов бардак се не прави!:evil:
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Прочетох програмата на ДСБ.
Интересното е, че относно бизнеса предлагат немската и англ.системи или нещо подобно -
самонаети физически лица, регистрацията им с еднократна такса, възможност за почасова работа и т.н.
Повечето от нашите сънародници работят в чужбина на този принцип - регистрират се като самонаети.
В Германия, за която съм по-подробно запознат, тази регистрация става за половин час максимум,
като се попълва само една бланка и струва 20-30 евро еднократно в зависимост от общината.
Здравните осигуровки обаче са задължителни, както и има други изисквания,
но като цяло процедурата е много опростена.
За училищата също ми направи впечатление, че след 10 клас ще има възможност 2 год.
за професионално обучение. Това също е системата в Германия.
С две думи програмата ми хареса, макар и непопулярна за БГ.
Личи си, че са се интересували от опита на други страни и са мислили.:D
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Да, ще се съглася с теб. ГЕРБ са от новите. :)

и аз ще се съглася с теб ГЕРБ са от новите и доказалите се!Ко му требе на чиляка!Кастофон и оратор като Болен СИдеров
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

А как ще коментираш сеченото на Царя?

Да промени изборния закон в последния момент, така че Царя да не можеше да се кандидатира с новоучредена партия - та трябваше да ползват регистрацията на две стари партии.

Не беше от най-демократичните му ходове. :p :p :p


Отделно имаше и една (или няколко) партия с подобно име като НДСВ, за която се твърдеше че е създадена от Костов. Та тази партия дръпна 2-3% на изборите, които иначе щяха да отидат при Царя - ставаше въпрос за нискообразовани избиратели, които трудно различават имената на партиите и бюлетините. Ама айде това няма да те карам да го коментираш - щото са слухове за спонсорите на тази партийка. Пък аз предпочитам фактите, пред слуховете и писанията в медиите.
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

и аз ще се съглася с теб ГЕРБ са от новите и доказалите се!Ко му требе на чиляка!Кастофон и оратор като Болен СИдеров
ДСБ изобще нема да са в парламента

А как ще коментираш сеченото на Царя?

Да промени изборния закон в последния момент, така че Царя да не можеше да се кандидатира с новоучредена партия - та трябваше да ползват регистрацията на две стари партии.
Не беше от най-демократичните му ходове. :p :p :p

Колко хубави моменти съм забравил
 
От: Ще гласувам за ДСБ №27 - единствената партия с ясна прогама за изход от кризата!

Гласувай за антибългари, изборът е твой. Само че, ако обичаш, не ни го натрапвай.
 

Горе