Ще докладвам дублирано съдържание

От: Ще докладвам дублирано съдържание

Може, но ще бъде кофти за потребителите. Аз бих пренаписал на 10-на продукта съдържанието и бих го пуснал с тях като за начало. После постепенно в рамките на месец-два ще пренаписвам и добавям останалите един по един. Може и да платиш на някой да ти ги пренапише. :)
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Да така си е - Всичко в интернет е публично. Няма лиценз, няма защита.... Ако не искате да Ви копират - то обръщате текста в изображение - разбира се това е най-лошото което може да направите - Губите СЕО, утежнявате сайта и т.н. но поне крадците няма как да копират текста (По скоро е по голяма играчка) но това е положението... Имате ли статии - има ги всеки който поиска
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

За да не отварям нова тема, ще питам тук. Сега отварям нов онлайн магазин и точно се чудя за съдържанието. Искам това в сайта да е уникално, но продуктите са прекалено много. Въпросът ми е дали мога да пусна магазина с копирано описание на продуктите (от вносителя) и в течение на времето да си напиша мое описание за всички продукти (в рамките на месец-два)? Има ли шанс да получа наказание от Гошето или някакви други негативи?

На Гощи хич не му дреме за дублираното съдържание на твоя онлайн магазин или за онлйан магазина на Пешо. С колеги с които работя иамме описание на продуктите 1:1 + снимки като по никакъв начин не сме пострадали от ботовое и СЕО простотии. В България това няма никакво значение
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

На мен също не ми дреме. Не ме кефи да ми крадат съдържанието и толкова. Обаждам се, казвам какво не ми харесва, учтиво моля да вземат мерки, чакам 2-3 дни и ако нищо не се промени започвам да си шия репорти. Щом аз мога да седна да си напиша материалите, а когато не мога да си платя, то значи и всички други могат.
 
От: От: Ще докладвам дублирано съдържание

На Гощи хич не му дреме за дублираното съдържание на твоя онлайн магазин или за онлйан магазина на Пешо. С колеги с които работя иамме описание на продуктите 1:1 + снимки като по никакъв начин не сме пострадали от ботовое и СЕО простотии. В България това няма никакво значение

Верно? А аз си играя да пиша навсякъде уникално... :D
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

От google как реагират на рапортите,,взимат ли някакви мерки? И как мога да разбера дали някой ми е копирал съдържанието на продуктите?
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

И значи всички SEO гурута и експерти са в тотална грешка и само лъжат хората, че уникалното съдържание е едно от най-важните неща за доброто класиране в Гугъл, така ли?
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Ми не знам, но за мен как си подреждаш нещата, което включва и начина, по който се отнасяш към описания, статии и тн на продуктите си личи и отношението към бизнеса ти. Да копираш статии от някой и да не положиш минимум усилие дори да ги преразкажеш си е немърливост. А нали е част от бизнеса ти?
Същото като с реалният магазин - трябва да идеш на време, да почистиш, подредиш и отвориш на време. Да, може и да ти седят кашоните в средата на магазина, но е тъпо.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

И значи всички SEO гурута и експерти са в тотална грешка и само лъжат хората, че уникалното съдържание е едно от най-важните неща за доброто класиране в Гугъл, така ли?

В България поне при онлайн магазините няма никакво значение
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Ми не знам, но за мен как си подреждаш нещата, което включва и начина, по който се отнасяш към описания, статии и тн на продуктите си личи и отношението към бизнеса ти. Да копираш статии от някой и да не положиш минимум усилие дори да ги преразкажеш си е немърливост. А нали е част от бизнеса ти?
Същото като с реалният магазин - трябва да идеш на време, да почистиш, подредиш и отвориш на време. Да, може и да ти седят кашоните в средата на магазина, но е тъпо.


Ако писането на статии в блог с реклами и доход от 2-6 долара на ден се нарича бизнес вероятно има значение
 
От: От: Ще докладвам дублирано съдържание

Верно? А аз си играя да пиша навсякъде уникално... :D

А нима крадеш? И си го признаваш?
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Ако писането на статии в блог с реклами и доход от 2-6 долара на ден се нарича бизнес вероятно има значение

В случая не е с адсенс и писането не е заради кликове по реклами. Всъщност такива няма.
 
От: От: Ще докладвам дублирано съдържание

А нима крадеш? И си го признаваш?

Какво крада? Написал съм над 150 статии в моята ниша, а повярвай там няма какво толкова да се пише, в един момент единствения начин да добавиш ново съдържание е да пренапишеш вече написана статия, след като си превел почти всички от английски. А за описанието на продуктите, не го крада, просто имам почти еднакви продукти, които попринцип трябва да имат логично еднакво и кратко описание, но си играя за всеки да е различно и малко по-дълго...
 
От: От: Ще докладвам дублирано съдържание

А за описанието на продуктите, не го крада, просто имам почти еднакви продукти, които попринцип трябва да имат логично еднакво и кратко описание, но си играя за всеки да е различно и малко по-дълго...

Аха, трудно ви е на вас, с магазините... .
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Здравейте колеги имам следния въпрос. Моя сайт представлява нещо като сайт в които има профили на други сайтове, като в профилите има iframe на въпросните сайтове. Това брои ли се за дублирано съдържание.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Здравейте колеги имам следния въпрос. Моя сайт представлява нещо като сайт в които има профили на други сайтове, като в профилите има iframe на въпросните сайтове. Това брои ли се за дублирано съдържание.
Димек нямаш съдържание :)
Макар, че според някои англоезични гурута напоследък чичо Г преглежда и iframe както и скриптосания контент и има вероятност да бие през ръчичките по някое време.
Ама то чичко Г или Минчо Празников да питаш е все тая :D
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

На Гощи хич не му дреме за дублираното съдържание на твоя онлайн магазин или за онлйан магазина на Пешо. С колеги с които работя иамме описание на продуктите 1:1 + снимки като по никакъв начин не сме пострадали от ботовое и СЕО простотии. В България това няма никакво значение


Аз отчитам подобно нещо и на ЕН пазари. 50 афлиейт сайта с едно и също съдържание, пък всичките се класират. Да се чудиш на Гугел, хем вика не може, хем пуска. :shock:
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Писал съм до гугъл преди 3,4 години за такова съдържание копирано от мои сайтове (всичките текстове са копирани като е сложено/сменено името на компанията, телефонен номер и емейл) и нищо...от умрял писмо :)
 

Горе