Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

stoineff

Well-Known Member
Напоследък се занимавам доста с екстремни спортове и се чудя тоя пич дали ще оцелее утре? Вижте екипировката .
Предишния скок го отложиха заради лошото време, но се очаква при свободното падане да достигне звуковата бариера. Освен това се чудя, дали след като навлезе от стратосферата в по - плътните слоеве на атмосферата няма да изгори? Как мислите?

[video=facebook;537092599649516]https://www.facebook.com/photo.php?v=537092599649516&set=vb.189864914383829&type=2&theater[/video]
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Аз не мисля че може да достигне звуковата бариера от колкото и високо да скочи
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Може, може. Иначе уж са взели всички мерки, но много ясно, че имат 1000 неща, които могат да се объркат. След толкова отлагания, нервите на тоя човек сигурно са изпушили.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Ако скочи като предния път да :)

Ще оцелее, мисля че екипировката е направена така да бъдат предвидени всички възможни варианти за авария, единственото според мен нещо , което може да се обърка е да промени позицията на тялото си когато е с висока скорост, това би го деформирало и да го направи на сол :) Но ако си остане в права поза (предполагам) няма да има проблеми
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Затова го излъчваха с 20 секунди закъснение, че ако стане нещо да не го видят милионите зрители.
Всяко едно тяло което влиза в атмосферата изгаря, освен космическите кораби и совалки, защото те имат специално покритие от карбон.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

A sonic boom is the sound associated with the shock waves created by an object traveling through the air faster than the speed of sound. Sonic booms generate enormous amounts of sound energy, sounding much like an explosion. The crack of a supersonic bullet passing overhead is an example of a sonic boom in miniature.

The hell...

А тоя Соник Бум... тъй като явно ще мине бариерата, след което очевидно ще трябва пак да я прекоси като се снижи скоростта.


Съмнява ме да Убият човека, явно има взети мерки, но все пак това е Човек, а знаем колко финно нещо е той.
Възможно ли е Феликс да е Хуманоиден робот ?
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Сега ще скочи от доста по - високо и слой на стратосферата с доста ниска плътност. Ще достигне скоростта на звука за 40 сек. и след това ще лети 5 мин. със скорост 1227,6 км/ч., след което ще отвори парашута. Ако всичко е О.К. утре ще го гледам онлайн
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

A sonic boom is the sound associated with the shock waves created by an object traveling through the air faster than the speed of sound. Sonic booms generate enormous amounts of sound energy, sounding much like an explosion. The crack of a supersonic bullet passing overhead is an example of a sonic boom in miniature.

The hell...

А тоя Соник Бум... тъй като явно ще мине бариерата, след което очевидно ще трябва пак да я прекоси като се снижи скоростта.


Съмнява ме да Убият човека, явно има взети мерки, но все пак това е Човек, а знаем колко финно нещо е той.
Възможно ли е Феликс да е Хуманоиден робот ?

И аз веднага се зачудих дали свръхзвуковата вълна няма да го убие. Когато бяха бомбандировките в Белград съм виждал и съм чувал на живо как звука от изтребителя експлоадира... як взрив е .., но вероятно ще е безопасен за тоя пич
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

100% преди него са направили опит с кучета, котки, кукли и какво ли не.Всичко е изчислено и няма да има опасност , освен ако той не си я създаде.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Да но винаги има "но".

Тъй като скоростта ще е с адска величина, милиметър изместване от траекторията може да причини еба*ти поврата...

Ще се мята като риба на сухо из небесата, не мога да си го представя честно. Ще видим какво ще стане.

Иначе добра реклама на "марката", няма спор.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Феликс Баумгартнер ще скача от ръба на космоса.
Телевизия Bulgaria On Air ще бъде единствената телевизия, която ще излъчва на живо целия скок. Предаването започва от 14.30 часа. Гости ще бъдат полк. доц. д-р Любомир Алексиев, председател на Българското сдружение по авиационна, морска и космическа медицина, гл. ас. Марин Петров и проф. Петър Гецов, директор на Института за космически изследвания на БАН. Те ще коментират на живо скока на Феликс Баумгартнер, а зрителите ще имат възможност да задават въпроси към тях.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Първия звезден рейнджър на Р. Хайнлайн може би ще бъде днес! :|
 
о това е класика като книга :) а последната компютърна анимация на звездните ренйнджъри е върха използвани са неша съсвем като в книгата...

предаването почна...
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MrIxH6DToXQ

Това актуално ли е? Май е отложено с два часа.
Че по телевизията още един кадър на живо не съм видял.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Да, актуално е, и е отложено, заради силен вятър - вятъра над балона е 13 възела, докато позволената скорост е 10.
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

Значи, мога да си бера фасула спокойно още някое време. 8)

Малко встрани от темата.
Водещите по телевизия Bulgaria On Air май са по-притеснени от Феликс. Много изкуствено поведение. Режисьора ли е на МРЗ, или нещо друго?
Пък за текста на водещите нямам думи! Бай Григор, поета от кварталната кръчма, би написал доста по-качествен. :confused:
 
  • Like
Реакции: Sky
е нова телевизия са все пак :) и са най читавите от всички... поне засега не съм ги гледал да защитават платена гледна точка без да има друга... дал съм им кредит на доверие...
 
От: Ще остане ли жив Феликс Баумгартнер, като скочи утре от 30 000 метра

всичко за което е писано в темата - как ще преодолее такава скорост, ако се завърти какво ще стане и т.н. не е проблем за тях.
Всичко е изчислено и предвидено на база предишен опит.
Със сигурност се тревожат за други неща.
 

Горе