Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

И в България ако падне петролът ще се случи същото,
Ама той падна, ама защо твоите прогнози не се случват?

image.php
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Някои хора не могат да проумеят,че и 10$ да стане барела,тук бензина и дизела няма да са под 1,50 лв за литър.В момента цената на петрола е надолу с около 40%,а горивата паднаха едва с около 15%.Освен това,цената на ел.енергията е много по-определящ фактор в производството и икономиката,отколкото цената на горивата!Точно нея я увеличиха и искат още да я увеличават.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

И аз не мисля, че и при по ниски цени на петрола, това ще доведе до тежки проблеми при нас, дори напротив ще има и доста печеливши и най-много ще е народа.

За бюджета не са важни цените на петрола, защото бюджета се пълни от акцизните на горивата, а те няма как да лавират и то с посока силна надолу веднъж това. А като видим както Ред, че и Владко това което пуснаха си проличава, че цените на бензина/дизела нямат нищо общо с пазарните отношение, така че няма какво толкова да се случи.

А печеливши бол - така или иначе цените падат надолу, народа както казах ще е на +, вносната цена е функция и на транспорта, на местно ниво важи същото с пълна сила. Като вкараме, че редица от неща, които произвеждаме са деривати на петорла - това ще ни направи веднъж по конкурентни и втори път ще има място за нови играчи на пазара. Авио компаниите ни ще имат по евтина суровина, целият агро сектор ще се възползва от това - ще има ръст на печалбите и т.н и т.н има редица сектори. Най-вече дериватите на петрола са основна суровина за редица производства. Както писаха по-горе при ниските цени веднъж и спад на разходите на фирмите ще доведе до по-голям потребителски излишък, това ще води до или повече харчене и от там ще се увеличи и прихода от ДДС за сметка на горивата или ще доведе до по-вече спестявания и от там повече инвестиции, което пък ще доведе до още по евтин ресурс за бизнеса.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Блеки,кажи ми коя държава,добиваща петрол,има сметка от цена 10 или 20$ за барел?Аз образно казано се изразих за цена 10$.Иначе това е невъзможно.За мен е по-важна цената на тока,която е непосилно висока.Този месец ще излязат новите сметки за ток с увеличението и предвид студеното време,следващия месец ще са още по-високи.Сценария от миналия Февруари е на път да се повтори.
А по темата-поевтиняването на рублата вдигна рейтинга на Путин до 87% :)
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Някои хора не могат да проумеят,че и 10$ да стане барела,тук бензина и дизела няма да са под 1,50 лв за литър.

:mrgreen:
все едно същото не се отнася до храните примерно. Когато горивото скочи - и цените скачат. Но когато намалее много чувствително, цените не ги свалят
хахах
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Блеки,кажи ми коя държава,добиваща петрол,има сметка от цена 10 или 20$ за барел?Аз образно казано се изразих за цена 10$.Иначе това е невъзможно.За мен е по-важна цената на тока,която е непосилно висока.Този месец ще излязат новите сметки за ток с увеличението и предвид студеното време,следващия месец ще са още по-високи.Сценария от миналия Февруари е на път да се повтори.
А по темата-поевтиняването на рублата вдигна рейтинга на Путин до 87% :)

Как ще е невъзможно като през 1999 г. петролът пак беше 9 долара за барел, да не би да нямаше предлагане тогава, просто такива държави като Русия и Венецуела няма да създават такива проблеми, защото нямат да имат пари. Колкото по-скъп е петролът толкова по-безцеремонен става Путин.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Блеки,кажи ми коя държава,добиваща петрол,има сметка от цена 10 или 20$ за барел?Аз образно казано се изразих за цена 10$.Иначе това е невъзможно.За мен е по-важна цената на тока,която е непосилно висока.Този месец ще излязат новите сметки за ток с увеличението и предвид студеното време,следващия месец ще са още по-високи.Сценария от миналия Февруари е на път да се повтори.
А по темата-поевтиняването на рублата вдигна рейтинга на Путин до 87% :)

Цената на петрола силно спадна след действията на СА и разбиването на ОПЕК воденето до конкуренция от една страна, а от друга н иското потребление. Петрола е подвластен на търсенето и предлагането - 10 долара да стане то ще рече тотален срив на потреблението, ще стане и това но не и сега. Едни играчи ще излязат от играта други ще останат, а трети ще се престуктурират както винаги е било и ще бъде. Цената ще е близка до нормалната печалба (цена базирана на всички скрити и видими разходи) като цяло най-логично би била да е равна на пределните разходи - малко вече дупчат, в момента с тази цена е икономически неизгодно да се проучват нови места.

А за Путин пак си в грешка толкова му беше Август след като си взе Крим, последно като четох беше някъде преди бруталният срив че е паднал с 5% - но не знам какво те топли този процент, като проучването методологията, анализа и интерпретация е на държавната им служба, то и по време на соца Тато е бил с най-висок рейтинг ама след соца в нищожен времеви период има огромен отлив на нашенци.
 
Последно редактирано:
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Как ще е невъзможно като през 1999 г. петролът пак беше 9 долара за барел, да не би да нямаше предлагане тогава, просто такива държави като Русия и Венецуела няма да създават такива проблеми, защото нямат да имат пари. Колкото по-скъп е петролът толкова по-безцеремонен става Путин.
От 1999г. до сега,знаеш ли колко трилиона долара са напечатали американците?
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Владко бъркаш моето момче това какво е добре за държавата и какво е добре за хората в БГ тези неща са в обратна зависимост

Държавата най лесно си събира мито и ДДС от продажбата на петролните продукти - при намаляване на цените на горивата загубите за бюджета са огромни - Парите които са останали свободни в населението ще се похарчват за техника, дрешки и дрънкулки минали нелегално граница през Илиенци и държавата не вижда и половината от парите които би събрала през горивата

Отделно че е съвсем нормално като падне петрола с 40% Цената на горивата да падне с около 20% - Първо защото цената на петрола е под 50% от себестойността на горивата и второ защото докато петрола паднаше долара се качи с около 15%
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Как ще е невъзможно като през 1999 г. петролът пак беше 9 долара за барел, да не би да нямаше предлагане тогава, просто такива държави като Русия и Венецуела няма да създават такива проблеми, защото нямат да имат пари. Колкото по-скъп е петролът толкова по-безцеремонен става Путин.
Айде, да приемем че Русия "създава проблеми", ама Венецуела какви проблеми създава? :shock:
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Как ще е невъзможно като през 1999 г. петролът пак беше 9 долара за барел, да не би да нямаше предлагане тогава, просто такива държави като Русия и Венецуела няма да създават такива проблеми, защото нямат да имат пари. Колкото по-скъп е петролът толкова по-безцеремонен става Путин.

Пешо а какво трябва да стане за да не създават проблеми САЩ - За последните 100 години са предизвикали почти 100 военни конфликта и то винаги на чужда територия по целият свят прилагам ти и линк за справка - За същото това време Руснаците имат около 10 такива и то само със съседни държави

Както има един виц - Всички кризи на света идват от това че американците печатат много пари, а те излизат от тези кризи като печатат още повече

https://alterinformation.wordpress.com/2014/03/17/93419506906/
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

проверих цените на газта в десетина страни - http://www.mylpg.eu/
само в Украйна беше по-ниска от нашата

п.п. това е към някой по-горе където беше казал, че бензина под 1,50 не може да падне заради нас
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Защо винаги, когато се посочи някаква руска тъпота, отговорът е - ами САЩ???
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Защо винаги, когато се посочи някаква руска тъпота, отговорът е - ами САЩ???

Защото на хората им е писнало от платени соросоидни тролове дето правят хората на балами карайки ги да видят треската в окото на рашъните и да не обръщат внимание на гредата в това на янките
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

А защо трябва да се гледа гредата при янките? Или казано по-ясно, ако американците правят нещо дебилно, това оправдава ли дебилизмът и на Русия?
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Проданов задаваш отговори - и чакаш някой да те пита въпроси - В тема която е свързана с кризата в Русия защо очакваш да не бъде коментирана намесата на УСА?
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Защото темата е свързана с кризата в Русия, например? Както и не очаквам Русия да бъде коментирана в тема за САЩ?
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Това какво очакваш въобще не ни брига, като не ти е приятно да четеш за двете страни в една тема си направи форум и там си пиши каквото ти е кеф

Падането на рублата е в пряка зависимост от санкциите организирани от САЩ и е съвсем нормално да бъдат коментирани и тези аспекти
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

По същата логика Северна Корея е виновна на целия свят...
 

Горе