Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Грешиш,защото гледаш някакви статистики и цифри.Те са се разбрали отдавна,от поне 14-15 години.Енергийния глад на Китай може да го утоли само Русия.Нима мислиш,че е плод на китайските инженери да имат 5-то поколение самолет,да строят совалки и да гледат смело към космоса?
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

До сега само си говорил, когато насреща ти дам доводи спираш до добре ще видим и до там. Хайде сега кажи ми какво е било 14-15 какво са се разбрали?
Китай с отваряйки на икономиката си, но най-вече след 89 е 6 пъти по-малка икономически от Русия сега е 8 пъти по-голяма от Русия икономически - почни да мислиш в правилната посока. Китай е толкова диверсифицирана, че няма и на къде според теб този 30 годишен договор защо е на толкова ниски цени? Китай с тази или без тази тръба все ще имат ресурс. Та значи веднъж си взема евтин ресурс и 2-ри път Кремъл им раздава проекти на килограм само и само да дойдат там демек от тук можеш да четеш, кой в какво положение е! Поднебесната империя няма друго какво да получи от Русия, всичко го взима от запада и го реинвестира. Китай разбра че икономика се гради не със ресурси, а ноу хау и технология. Това се случи след като отвори икономиката и вече са на ниво те да създават ноу хау и технологии - има мощни частни компании. Хайде замисли се би ли го раздавала затваряне на икономиката си като рашките? Китайците имат да губят много. А и имат дълга история от затваряне на икономиката им - най-светлият пример в тяхната хилядолетна история е затварянето през средновековието. Пак ти казвам не ги слагай в един отбор - би ги сложил след като Китай ги изкупи.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Блеки,ти не четеш между редовете.Ако бяха превзели или съсипали(както се опитват и сега да я фалират) Русия,остава Китай-сам самичък с/у целия свят-мечтата на САЩ-Китай да им произвежда всичко,както прави и сега,ама БЕЗ ПАРИ.Всичката тази агресия и помия,която е сега спрямо Русия,щеше да се насочки към Китай.Те го знаят и са се разбрали.Помни ми думите,защото знам,че е така.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Ама ти вярно си във сфета на фантазиите - всички търговски договори на Китай със запада и изтока е направиха най-силната икономиката. Русия може само да си мечтае да партнира с Китай на равни начела както той със целият свят но друга тема. Русия е вече придатък на Китай и точно Китай ще е този фактор дали ще я има Русия икономически, че и по териториална цялостност или не. Ей това не можеш да проумееш - кой от кого зависи.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Да върна малко темата в момента долара мачка по всички линии с няколко процента всички мейджъри и екзотики след решението на FOMC, рублата е не засегната от всичко, че и дори расте - пиша го някой да не си помисли за някаква мощ от страната втората. В момента е тотален дисбаланса всички западни и големи банки са преустановили дейността по линия рублата в момента реално курса е функция на рашките и РЦБ. Не ми се мисли като се възобновят нещата какви брутални флуктоации ще има така, че умната с рублите - никак не е за баране сега!
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Блеки новина че Русия преминава в евро за газ за 50 милиарда може да натежи повече от новина за количествени облекчения за 200 милиарда

Наскоро четох един интересен коментар - Едно време се чуе слух че някой шейх настинал и пазарите се били уплашили и петрола нагоре - Сега половината свят е в състояние на война а петрола надолу
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Не знам какво си чел, но стотици милиарди евра за кратък период ще наводни еврото. А само днешното споменаване от ЕЦБ свали еврото от раз. На никой от играчите не му пука, че международното търсене на евро ще нарасне с някакъв нищожен процент - играта на валутният пазар е много дебела.

Виж късане на петродоларовият стандарт, вече ще прати долара в небитието.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Като нищо Путин може да е звъннал на Обама и да му е казал,че ако не спрат веднага атаката срещу рублата,ще започне атака срещу долара. :)
Блеки,грешиш,братле,този модел на сателити,придатъци и слуги е на САЩ.Русия и Китай,както и партньорите им в БРИКС са за равноправие и затова ще просперират поне през следващите 100 години,да не казвам 1000г. :)
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Владко, освен че се убедих, че си голям "руски пацифист", а и вече че си във света на фантазиите. За да не говоря повече имаш ли си представа колко пъти. Знаеш ли колко е търговията на Китай с целият свят спрямо останалите от БРИКС? Ясно ли ти е, че главните партньори на страните от БРИКС са Западният свят? В момента почти всички от БРИКС имат free trade договори със запада - тук няма придатъци, а производство и търговия на стоки с добавена стойност. За жалост над 90% от износа е суровини - ако те питам каква е дефиницията за бананова страна ще се сетиш ли?

Отделно БРИКС е една абривиатура, навремето на някой аналитик му щукнало да обедини големите развиващи се пазаари - това да не тие ЕС? БРИКС нямат и 1 централна институция, а и като гледам няма и да имат.
Всички от БРИКС без Русия по никакъв начин няма да си жертват търговските отношения за една Русия, а камо ли да се затварят :) В момента отношенията Русия-Китай са именно едната сателит на другата - едната в пъти по-богата от другата защото играе с целият свят - пита се дали ще го рискува? А и за капак Китай и запада са на път да си слеят пазарите - търговията ако не знаеш води до печалба и за 2-те страни. Китай ще се възползва на макс от ситуацията, докато запада не реши да затвори кепенците на изток, но Китай много умело изигра картите си и то на ниво частник - изкупуваха ноу хау и технологии на макс и се опита да създадат редица договори тази ситуация да се запазва.

Вземи чети currency wars книгата, там ще разбереш че Китай винаги го играе соло и в плановете са за златен юан или поне юана да стане резервна световна валута. Русия е само във фантазиите на такива като теб по линия обединение с Китай.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Блеки,Запада не плаща,а разписва облигации.Не мислиш ли,че Китай рано или късно ще поиска стока,злато или имоти,вместо облигации?Ще си говорим пак,съвсем скоро.Да видим кой е прав и кой крив :)
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Чакай ти от Минкини в Радкини ме вкарваш. Ти от няма си къде защото знаеш че си оборен по линия Русия и Китай решаваш да скачаш и ме оборваш Китай и запада. Радвам се, че вече си разбрал кое как е по линия Русия-Китай.
А иначе, че на този етап Китай се сългасява да се разплаща с нова емисия долари е съгласие на Китай. Ако Китай приеме долар/евро или каквото и да е за разменно средство, то проблем няма за тях! Не случайно имат 4 трилиона валутини резерви.
Това време ще стане някой ден - инвеститорите ще събудят от съня на фиатната система, ще настъпе видов ден за всички, но след като се изчисти системата всичко почва на чисто и пак се връщаме при основите - капитал, земя и труд + предпиемачество/иновации/технологии. Това, че ще се изтрият хартийките не означава, че капитала ще се изтрие - просто ще се преразпредели. Запада ще има много от капитала и технологиите. В момента огромна част от технологиите и иновациите се държат от запада и/или техни протежета(говоря фирми от целият свят работещи и развиващи западен софт или разработващ нов базиран на запада). Като почнем на чисто с някаква форма резерв всичко ще е стане в пъти по-добре :)
Хайде стига лекции за сега :)
 
Последно редактирано:
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Хората са казали като е евтино купуваш, като скъпо - продаваш. Та къде мога да си купя и аз рубли????
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Хората са казали като е евтино купуваш, като скъпо - продаваш. Та къде мога да си купя и аз рубли????

Никъде няма на каса. само виртуално през всяка банка по умрял курс. В тавекс не съм питал, но аз съм намрил в цкб защото имам познат по-нагоре в йерархията им :D
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Нищо не разбирате. Русия, както знаем е световен лидер в науката. Просто изобретиха нано рублата.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Просто на борсата имат много малък обем и мисля,че е нарочно,за да им влияят по-малко.Иначе няма логика стойността на фондовия ти пазар да е по-малка от валутния ти резерв.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

И то кво излиза, уж евтина уж никой не я иска пък няма....и между другото си спомням, когато долара поевтиня спрямо еврото и впоследствие държеше ниски нива. Боже каква радост беше, каква еуфория колко хитри били американците и как заради евтинджос доларес си пласирали стоките по целио свет и народо се утрепвал да ги купува, с една дума хвала на американския гений. Шантава работа.
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

Не знам, но така става, когато Путин с руската икономика от калибъра на Италия около 2 трлн. долара за 2 седмици се изравни по обем с тази на Индонезия, защото БВП на Русия трябваше тази година да е 73 трлн. рубли, при долар рубла 1 към 80, тоест е станала 912 млрд. долара. Отделно Путин няма как с неговата 2 трлн. икономика да се опитва да се прави на мъж пред САЩ и ЕС, които общо генерират БВП над 30 трлн. долара. Малко е смешен да се опитва да прави каквото и да било не мислите ли
 
От: Ще свали ли евтината рубла Путин от власт?

И то кво излиза, уж евтина уж никой не я иска пък няма....и между другото си спомням, когато долара поевтиня спрямо еврото и впоследствие държеше ниски нива. Боже каква радост беше, каква еуфория колко хитри били американците и как заради евтинджос доларес си пласирали стоките по целио свет и народо се утрепвал да ги купува, с една дума хвала на американския гений. Шантава работа.

Е ти затова си горския, като станаеш спекуланта или инвеститора ще ти е по ясно:)
 

Горе