Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

някой да не си помисли че си говорим за изпаднало като обстановка кафе... вътре е по луксозно от плаза и джим биим (на витошка) и бих казал че би могло да съперничи на Планет което гледаме в под прикритие само че е по малко като размери... и се намира в зелената зона за паркиране
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Браво бе ББ евала бе ББ

Смятай един тъп закон не може наистина издържи и 1 година, а той реформатор се мисли .............

Проблема е че така се бъркат заведенията, без друго защото от 2014-5 официално по евродирективи трябва се наложи тотална забрана. Вместо бизнеса да приеме това и да престуктурира системите си, сега се отлага всичко за напред и тогава батака ви гарантирам ще е още по-голям.

Блеки, какво има да се преструктурира? Според теб след като има обособени зали за пушачи и непушачи, вентилация и т.н. какъв е проблема са се отложи тази забрано до 2014-2015? Според теб в най-голямата криза когато бизнеса се влачи по дъното ли трябваше да се направи това нещо. Загубите за хазната са 230 милн. и 1000 дали не са и повече безработни. Баш сега ли беше идеалният момент? :)
 
От: Re: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

не е точно така блеки в подземното кафе в което ходя последния си месец си пушим (наблегнах на подземмно защото няма прозорци да ни видят) и си има дебела блиндирана метална врата която заключваме още около 8 вечерта :) кафето се намира в бивш противоатомен бункер от комунизма.... пият се бири игра се на плей стейшън 3ка някой си носят лаптопите и играят LOL гледат се мачове... и смятаме да продължим да го правим... стигнахме до извода че и с полиция да доидат заедно с РЗИ няма да им отворим докато вентилацията не издърпа целия дим... единствения начин да ни изненадат е да трябва да разбият врата с експлозиви ако я режат с флексове вентилацията ще издърпа целия дим преди да са проникнали

въпроса е да си пушим трябва ли да се държим като нелегален бар в гетото в америка...

Куул винаги има изключения знаеш, тук говорим за сериозността на правителството а то е ..... :D
 
От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Блеки, какво има да се преструктурира? Според теб след като има обособени зали за пушачи и непушачи, вентилация и т.н. какъв е проблема са се отложи тази забрано до 2014-2015? Според теб в най-голямата криза когато бизнеса се влачи по дъното ли трябваше да се направи това нещо. Загубите за хазната са 230 милн. и 1000 дали не са и повече безработни. Баш сега ли беше идеалният момент? :)

Принципно винаги за някой странни момента няма да е най-неизгоден. А до колкото си спомням този закон не е от вчера. Ако този закон би доведел до изчистване на система, от към неконкурентноспосбните играчи, за мен е добре. Разбира се има две страни на медала, една е моралната другата е ефективната. Ако се свиее пазара, това значи остават качествните, хората ще намерят друга работа, защото така или иначе са бачка ли в непродуктивно и ефектни предприятие/заведения, така и за тях има шанс за по-добро. Но ако питаме политика и пропгандата, по лошо нещо от фалит и безбраотицата няма. Сигурно утре ББ ще каже даваме ви облекчени условия по кредити и ние ги гарантираме, за подобряане на заведенията :D

Това са пълни глупости от пол. ни въхрушка...

Ами давам прост пример, това е шок на предлагането нали съгласни сме всички. Това води до промени на заведението, най-малкото има две зали с две отделни вентилации, отопления и т.н с други думи 2 пъти по всичко, много по лесно може се преструктурира и се оптимизират разходите, но затова е нужно да има сигурност в закона и хората. Това казвам преструктуриране, рано или късно ще се наложи.
 
От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Принципно винаги за някой странни момента няма да е най-неизгоден. А до колкото си спомням този закон не е от вчера. Ако този закон би доведел до изчистване на система, от към неконкурентноспосбните играчи, за мен е добре. Разбира се има две страни на медала, една е моралната другата е ефективната. Ако се свиее пазара, това значи остават качествните, хората ще намерят друга работа, защото така или иначе са бачка ли в непродуктивно и ефектни предприятие/заведения, така и за тях има шанс за по-добро. Но ако питаме политика и пропгандата, по лошо нещо от фалит и безбраотицата няма. Сигурно утре ББ ще каже даваме ви облекчени условия по кредити и ние ги гарантираме, за подобряане на заведенията :D

Това са пълни глупости от пол. ни въхрушка...

Ами давам прост пример, това е шок на предлагането нали съгласни сме всички. Това води до промени на заведението, най-малкото има две зали с две отделни вентилации, отопления и т.н с други думи 2 пъти по всичко, много по лесно може се преструктурира и се оптимизират разходите, но затова е нужно да има сигурност в закона и хората. Това казвам преструктуриране, рано или късно ще се наложи.

Абре, Блеки какви продуктивни и непродуктивни заведения те гонят? Пуши се -пълно е. Не се пуши -полупразно е(на всякъде). Къде отиде ти...:mrgreen:

ПП: Та въпроса беше загубването на 230 милн. и над 1000 безработни в най-големата криза умна идея ли е?
 
От: От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Абре, Блеки какви продуктивни и непродуктивни заведения те гонят? Пуши се -пълно е. Не се пуши -полупразно е(на всякъде). Къде отиде ти...:mrgreen:


Няма да е основния фактор за фалита на заведенията забраната за пушенето това казвам :)
И да няма някви страни аргументи, писал съм преди доста точно по-тва че е пропганда, запада хич не е фалирал този бизнес а дори върви на горе. Има десетки проучвания и до сега всички стигат до един извод не е фактор за фалити. Няма и как да е защото предпочитанията на хората не се променят да пиеш кафе или да ходеш да ядеш. Пушенето е второстепнно.
В момента където ходи из Варна почти винаги от вън се скупчват и си пушат и до сега не съм чул никой се оплаква, а заведенията са пак пълни. Но са пълни защото предлагат дорби неща.... :)

А аз съм за забраната по лични убеждения, но от бизнес гледна точка си мисля че точно това което става сега след 10 часа е възможно най-глупавия вариант за бизнеса, а точно бизнес си го искаше.....!
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Нищо за фалит не съм казвал, въпроса ми беше друг. Горе едитнах мнението виж послеписа. Такава е статистиката не съм си го измислил. :)
 
блеки аз още не съм ходил на дискотека от забраната за пушене което си е почти 6 месеца и въобще не си правех и планове да ходя.... това не ми се случвало от години... вярно че малко по остарях и тази година малко съм се кротнал :oops: ама до преди година всеки петък или събота не пропусках... сега предпочитам да ида в кафето защото е много ъндър и не ме гонят навън ...

@ gangster - само да коригирам че май има още една нула и работните места са 10 000
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Сори гангстер не го видях.

Не е добре разбира се. Но и не вярвам на такива цифри.
Ако се върнеш по рано ще видиш че този закон именно спира този процес, и го отлага за бъдещето. Някой напред да му мисли. И за напред да се преструктурира всичко. А до тогава всичко по старо му, само дето старо му некачествено му :D

Куул, давам прост пример ако се приеме закон да не се пуши в колите, да не би да спре автомобилната индустрия. Не няма. Та и за заведенията, 1вичните предпочитания не се променят. Аз не знам човек да ми е казал хайде да ходим на кафе да пуша.
 
Re: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Сори гангстер не го видях.

Куул, давам прост пример ако се приеме закон да не се пуши в колите, да не би да спре автомобилната индустрия. Не няма. Та и за заведенията, 1вичните предпочитания не се променят. Аз не знам човек да ми е казал хайде да ходим на кафе да пуша.

Ама ще се вдигне броят на катастрофите щото шофьорите ще залягат за по секунда до таблото да си дръпнат от цигарата и да не могат да ги снимат с камера че са пушили в колата...

И сега сериозно не може да сравняваш колите с заведенията ... хората не се събират в колите да социализират и да си пият и съответно да си пушат - да си правят кефа... но ако това беше основното предназначение на колите орязването на пушенето в колите щеше да накара хората който си правят кефа в коли да потърсят продукт заместител и например да почнат да се събират в заведения да си пушат и да пият...
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Ти сам го каза социализиране, процеса е на социализиране и комуникиране, пак се връшаме в изходна позиция предпочитанията не се променят.
Същото е обратно, на мен не ми е кеф да смърдя на цигари.
Все още непушачите са повече от пушачите, да не би да се окаже че при забраната да се увеличат именно посетители непушачи.

Много съм говорил на тези теми, ние социализираме 1во второ ще ядем и пием и чак след това пушене и т.н - разбирам да има тотална забрана ок.

Също така разбирам че се бъркат и в бизнесите, щото се променят условията. Както казах има два лагера, на кого ще угодиш. Виждаме че избраха популизма.
Но това само отлга за напред процесите, вместо се случат сега и всичко се подобри
 
е блеки след една камара страдания първо си намерихме скай бар с полу-покрита тераса ама много клинч... накрая никой не пушач не сме накарали на сила да седи с нас заключен в лусозен в подземен бункер в който се влиза по тъмни стълби който ако не ги познаваш може да си счупиш я крак я ръка и да ни става съучастник в отказа да се отваря на проверяващи органи...

въпроса е ние престъпници ли сме и защо държавата ни кара да се чустваме като такива
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

@ gangster - само да коригирам че май има още една нула и работните места са 10 000

Моя грешка, аз бях разбрал за 1000 явно е по-зле дереджето.

Сори гангстер не го видях.

Не е добре разбира се. Но и не вярвам на такива цифри.
Ако се върнеш по рано ще видиш че този закон именно спира този процес, и го отлага за бъдещето. Някой напред да му мисли. И за напред да се преструктурира всичко. А до тогава всичко по старо му, само дето старо му некачествено му :D

Куул, давам прост пример ако се приеме закон да не се пуши в колите, да не би да спре автомобилната индустрия. Не няма. Та и за заведенията, 1вичните предпочитания не се променят. Аз не знам човек да ми е казал хайде да ходим на кафе да пуша.

Блеки, заведенията не са заводи или фабрики няма какво да преструктурираш и да променяш.

Ако се беше изчакало сега в хазната щеше да има 230 милн. и пенсионерите шяха да получат някой ле за коледа:

Дефицитът в бюджета достигна 74 млн. лева

Към края на октомври преразходът вече е за над 74 милиона лева. Ако тази тенденция се запази и за ноември и декември най-вероятно пенсионерите ще останат без коледни надбавки.

ПП: И @coolice нямаше да търси бункер където да пуши. :mrgreen:
 
да допълня гангстер освен това с данъка върху лихвите се цели да съберът 200 милиона значи ще клатят банките за изкарат парите който пушачите спряха да харчат по заведения....

Ама им казахме на умните тикви че така ще стане и ще бойкотираме местата на който не можем да си пушим и да си правим пълноценно кефа
 
От: Re: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

е блеки след една камара страдания първо си намерихме скай бар с полу-покрита тераса ама много клинч... накрая никой не пушач не сме накарали на сила да седи с нас заключен в лусозен в подземен бункер в който се влиза по тъмни стълби който ако не ги познаваш може да си счупиш я крак я ръка и да ни става съучастник в отказа да се отваря на проверяващи органи...

въпроса е ние престъпници ли сме и защо държавата ни кара да се чустваме като такива

Давам обратна страна ние жертви ли сме на пасивното пушене и дискримирани ли сме, след като държавата не толерира нашите права. По конституция имаме право на нормален живот, е пушенето вреди на живота.

Не искам влизам в този спор, казах има два лагера.

Казах, че е много по-добре да не бе се прело това с 22 часа защото бизнеса ще може да се преструктурира.

Ако искаме да сме точни трябва се направят частни клубове и там вече е друг статут всичко.

Реално погледното пределно ти е ясно защо се прави този закон. Защото държавата вече не може плаща за здравеопазването и има огормните дефиците, а щом някой го удари до кривата тояга и дръжавате не може си свърши работата знаеш какво следва.

Бих дал и контрал аргумент, труда е едно от 3те фактора за прозиводство при калпав и нездрав труд, имаме не здрава работна сила и от там колко ще е висока пределната продукция и от там насетне дохода и като крайна сметка стандарта на живот.

Виж давам ти микро и макро гледна точка - икономист си и те вкарах малко в икономиката, кое е по-добре така?
 
От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Моя грешка, аз бях разбрал за 1000 явно е по-зле дереджето.



Блеки, заведенията не са заводи или фабрики няма какво да преструктурираш и да променяш.

Ако се беше изчакало сега в хазната щеше да има 230 милн. и пенсионерите шяха да получат някой ле за коледа:

Дефицитът в бюджета достигна 74 млн. лева

Към края на октомври преразходът вече е за над 74 милиона лева. Ако тази тенденция се запази и за ноември и декември най-вероятно пенсионерите ще останат без коледни надбавки.

ПП: И @coolice нямаше да търси бункер където да пуши. :mrgreen:


Ганстер, ти май не прочете:

Ами давам прост пример, това е шок на предлагането нали съгласни сме всички. Това води до промени на заведението, най-малкото има две зали с две отделни вентилации, отопления и т.н с други думи 2 пъти по всичко, много по лесно може се преструктурира и се оптимизират разходите, но затова е нужно да има сигурност в закона и хората. Това казвам преструктуриране, рано или късно ще се наложи.

А за дефиците и пенсиите, ако на това си разчитал ..... Ти за какво мислиш сложиха данък 10% на депозитни лихви
 
От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Ганстер, ти май не прочете:

Ами давам прост пример, това е шок на предлагането нали съгласни сме всички. Това води до промени на заведението, най-малкото има две зали с две отделни вентилации, отопления и т.н с други думи 2 пъти по всичко, много по лесно може се преструктурира и се оптимизират разходите, но затова е нужно да има сигурност в закона и хората. Това казвам преструктуриране, рано или късно ще се наложи.

А за дефиците и пенсиите, ако на това си разчитал ..... Ти за какво мислиш сложиха данък 10% на депозитни лихви

Не съм разчитал просто сега се сетих и го дадох като пример.

То ги има вече тези зали изградени, в които се хвърлиха милиони от бизнеса - няма какво да се преструктурира. Като дойде 2015 казват забрана и това е, няма какво да се променя. До тогава я камилата, я камиларя - може и да я отменят от ЕС. Сега зорлем си създаваме проблеми без никой да ни кара. :)
 
От: От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Не съм разчитал просто сега се сетих и го дадох като пример.

То ги има вече тези зали изградени, в които се хвърлиха милиони от бизнеса - няма какво да се преструктурира. Като дойде 2015 казват забрана и това е, няма какво да се променя. До тогава я камилата, я камиларя - може и да я отменят от ЕС. Сега зорлем си създаваме проблеми без никой да ни кара. :)

Може разбира се.

Знаеш ли аз съм малко краен сега какво ще кажа. Би било добре, да се приеме и да позатворят некачествниете щото иначе няма стане, разбира се това не е пропазарно.
Но ще ти кажа защо, писнало ми е най-елементарни неща да забравят уж ходя в качествни заведения уж това уж онова - а все забравя захарта, лъжи щипк и т.н

Остави това, за мен няма по показателн фактор за бизнеса от мениджмънта.
Като видя кафене през месец на няколко пъти да сменят персонал и то с такъв дето е на изпитателн срок, ти става ясно колко са компетнтни. Ей такива просто трябва се разкарат, може би положително на това е че ще се отсеем от плявата. Но най-добре е това да се реши от пазара.

За мен като афектирана страна е добре да няма цигарен дим. Добре е за мен като бизнес гледна точка да има специални заведения със спеициален статут и там да се пуши. Не ми пречеше и старата забрана за разделението, проблема че не се спазваше.

Всички чакат на пред да се промени и отгламае за по доброто :) Но то не е случайно

4. Отлагане на изпълнението. Друг начин да се прокара едно непопулярно решение е да се представи като „болезнено и необходимо“ и да се получи в един момент съгласието на гражданите за неговото прилагане в бъдеще. Много по-лесно е хората да се съгласят на жертви в бъдещето, отколкото в момента. Първо, защото това не се случва веднага. Второ, защото повечето хора винаги са склонни да таят наивна надежда, че „утре нещата ще се подобрят“ и че тези жертви, които са поискани от тях, могат да бъдат избегнати.Така се предоставя на гражданите повече време да свикнат с идеята за промяна и смирено да ги приемат, когато му дойде времето.

http://www.spekulanti.com/analizi-mnenie/23928-10_nachina_da_vi_manipulirat
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Пълна простотия.
100% бях сигурен, че ще го направят след 22 часа да се пуши..

Вместо да се наложи този закон, и хората леко по леко да свикват.. ся пак на същия хал..
ама как... нали трябва да се щрака с пръсти по дискотечките и да сме с цигарки в ръката :lol:

Гъзарията тряя да е на макс.. :lol:
 
От: От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Знаеш ли аз съм малко краен сега какво ще кажа. Би било добре, да се приеме и да позатворят некачествниете щото иначе няма стане, разбира се това не е пропазарно.
Но ще ти кажа защо, писнало ми е най-елементарни неща да забравят уж ходя в качествни заведения уж това уж онова - а все забравя захарта, лъжи щипк и т.н

Аз като бях по-айляк до преди години съм обиколил всички варненски заведения и такова нещо да няма лъжичка или захар не ми се е случвало. И ся ходя ама по-рядко, но пак не ми се е случвало. Измисли други доводи тези не минават. :mrgreen:
 

Горе