Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

От: От: От: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Аз като бях по-айляк до преди години съм обиколил всички варненски заведения и такова нещо да няма лъжичка или захар не ми се е случвало. И ся ходя ама по-рядко, но пак не ми се е случвало. Измисли други доводи тези не минават. :mrgreen:

Преди години всичко бе ок :)

Аз писах каквото писах :) има два лагера, но и бях писал макро плана какъв е.

Като цяло ББ се мисли за реформатор, а си е чист демагог. ПР-ките му май трябва връщат дипломи.
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

А може ли примерно да се отворят заведения само за пушачи?

Е те точно това се опитва с тези частни клубове. Мисля че Куул беше дал повече инфо как стоят нещата.
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Ако обществеността беше толкова активна и за някои по-значителни работи, можеше да сме на нивото поне на Гърция.
 
блеки аз още не съм ходил на дискотека от забраната за пушене което си е почти 6 месеца и въобще не си правех и планове да ходя.... това не ми се случвало от години... вярно че малко по остарях и тази година малко съм се кротнал :oops: ама до преди година всеки петък или събота не пропусках... сега предпочитам да ида в кафето защото е много ъндър и не ме гонят навън ...

@ gangster - само да коригирам че май има още една нула и работните места са 10 000
Скоро ще ти се наложи батенце, ама ще стискаме зъби, нали? :)

Абе според мен мисля, че е плюс. Ако не друго, то поне пак ще се радват заведенията на клиентела. Не че има какво да харчат хората, но поне ще им е по-благо. И ще видите как ще се чака този час, като на нова година, като последните секунди ще се отброяват в хор. :)
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Ама всеки мъдрува как горките непушачи били нахендрени и как трябвало да ни търпят и прочие. А нас некой попита ли ни какво ни е? Или сме некви животни дет тежиме на нацията :)
Едно време цигарите евтинджос, под път и над път. Пушеше се навсякъде, по предприятията дори и пепелници слагаха. Пушачите правеха бюджета :) и едва ли не тютюнопушенето се поощяваше (както е в момента в някой китайски провинции). Бачкаш, бачкаш, па запалиш - кеф ! Повод за скатавки, повод за събеседване. Никой никога не бучеше, че от това се умирга, вреди на останалите и изобщо е причина за кризата :D А бяха по тъпи ли? Не знаеха ли? Или ги болеше по-малко, отколкото лицемерите сега?!
Сега цигарьока е цифра, а пушенето е вредно! Пушачите са гнилоча на нацията, пример за пропадняци...ама пак пълнят бюджета :)
"И защо не ги спрете бе?" - викат "заинтересованите". Ами защото и това са знаели...., че някои (а май и над 50%) просто не могат да ги спрът! По-запознатите много добре знаят, че в някои случаи спирането след дългогодишно пушене дори е вредно, дори сомоубийствено. Обаче, хората пострадали от тази ЗАКОННА НАРКОМАНИЯ, вместо да бъдат разглеждани като потърпевши, се третират като бюджетни плъхове, които обавезно трябва да компенсират белите мишчици, плащайки скъпи акцизи, за сметка на доизживяването си. И за благодарност получават един по-голем!

Ако толкова много бяха загрижени за нас, и съответно за вас, много отдавна свободното продаване на цигари щеше да е забранено и всички зависими щяха да се третират като болни. Но не е удобно и не е ДОХОДОНОСТНО, а напротив!
 
От: Re: От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

то майтап майтап :) ама не се святка лампата на входа на кафето по стълбите който се слиза надолу към врата и табелката не се святка да не личи че работи нещо там :D докъде ни докара тази държава за да може да изпушиш една цигара на закрито зимата :D
Първите, излезли в нелегалност след 9 септември 1944 г. :D
Очакваме разрастване на нелегалното движение! :|
 
Само да отбележа, че ходех последно време в 2 нощни заведения. Няма да им споменавам имената, за да не им навлека неприятности. Та там в едното само попитах на входа, отрязаха ме, защото можеше да съм агент, но вътре се видя, че може. Изчака се естествено да стане 24:00 часа (тогава не знаех и за този час) и се почна. А в другото - след 3:00 часа се почна и там. Странно, но факт. Явно имаха или силен гръб собствениците на заведения или разчитаха на късмет или реално щяха да минат с презумпцията, че така и така ще го позволят, защо да не открият от рано сезона. :)
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Вие пушачите сте просто едни наркомани!
Какво трябва да направи обществото за един наркоман - да му помогне да се излекува. Ако се излекува е ОК.

Обаче ако не иска да се лекува, защо обществото трябва да му търпи смрадта!

Щом не иска да се лекува, значи е половин човек и не трябва да има права като останалите!
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Вие пушачите сте просто едни наркомани!
Какво трябва да направи обществото за един наркоман - да му помогне да се излекува. Ако се излекува е ОК.

Обаче ако не иска да се лекува, защо обществото трябва да му търпи смрадта!

Щом не иска да се лекува, значи е половин човек и не трябва да има права като останалите!
Аз пък искам да се забранят автомобилите с двигатели с вътрешно горене!
Пречат ми да дишам, пречат ми да ходя.
Ха сега да те видя какво ще кажеш?
 
Еее, не са наркомани, а хора с лош навик. Все едно да наречеш алкохолика - наркоман, хахаха. :) Но не е същото де. Обществото като цяло има проблем със себе си, не мисля, че точно пушачите са му проблема. Не ги защитавам, пуша от време на време, но примерно не виждам с какво един непушач се различава от непушач, говоря като човек. Защото непушача може да има пък други навици, примерно да харесва да си гризе ноктите или да си бърка в носа на обществени места. Все навици. :)

Познавам непушачи, които са много готини и такива, които спадат към графата "трябва да се лекува", така, че това е строго индивидуално. Естествено има го момента и с пушачи, които са яко зарибени и ако не запалят стават кретени, но това вече са тежки случаи, които не мисля, че трябва да общ показател за групата "пушач". Пък и ако погледнем "обществото" е съставено от повече пушачи, така че тук е малко като вица "като станем повече, ще видите кой са обратни" :)
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Пуша от доста години, никога не съм ги отказвала, никога не съм и имала намерение да го правя. С въпросната забрана, само ме накараха да си пия кафето вкъщи, където мога да си пуша когато и където ми е кеф - ако искам отвън, ако искам вътре. Посещавам само едно единствено заведени, което е на моя позната, и в което се пуши по всяко време. Не знам въпросната собственичка дали има някой зад себе си, или го кара на риск, но в нейното заведение никога не е спирало да се пуши.
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Вие пушачите сте просто едни наркомани!
Какво трябва да направи обществото за един наркоман - да му помогне да се излекува. Ако се излекува е ОК.

Обаче ако не иска да се лекува, защо обществото трябва да му търпи смрадта!

Щом не иска да се лекува, значи е половин човек и не трябва да има права като останалите!

ахахахаха права ахахахахаха


Наркомания е - да! Аз искам да спра да пуша, но нито заобикалящата ме среда (отворковци с повече права) ме предразполага, нито измислената, болна, бедна, психясала, комерсиална, рекетьорска, чревоугодническа, лицемерна, пошла, подла и измамна държава!

Искам един месец на лечение на карабибите и това е!!!! Да се поеме от държавата и от вас, дето съм ви плащал акцизите, за да може да ви е по-евтин тока...или квото съм ви направил аз и другите наркомани по-евтино!!! :D А ако парите ми са отивали за други "каузи", то си търсете вината в тия с правата



пс: не виждам обиди в тоя пост, преиграваш бате :)
 
Последно редактирано:
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Наистина малко по твърдо го казах, но като се замислите е така.
И алкохолиците също спадат към наркоманите. Това не е просто лош навик, то си е зависимост.
Не всички които пият са зависими, но 95% от които пушат са.

Ако става за въпрос никотиновата зависимост е втора по сила след хероиновата, така че тук не говорим просто за един лош навик.

За екологията пак е болен въпроса, но не е по темата. Даже се учудвам на хората, които живеят в София как дишате там. Зимата е особено отвратителен въздуха, на човек като мен, който не е свикнал направо му идва да се издрайфа като подиша малко софийски въздух.

За пушенето съм съгласен да има клубове само за пушачи, но да са малко на брой, примерно на 50 хиляди човека 1 клуб.
 
Готово, редактирах обидите.

Някой от вас да е бил в заведение, в което да се е пушило след определен час или друго събитие. :) Аз вече от познати започнах да чувам все по-чести. Колкото е по-известно, толкова повече дават там, защото никой не иска да губи от оборота си. Защото ако не го направят те, друг ще го направи и ще дръпне клиентелата. ;)
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Все се надявах Европа да наскача когато нашите се огънат и върнат цигарите.
Бахти лобитата има човек за гушене с вентилации избухаха заведенията сумати пари за вентилации след 2 години хоп без цигари сега бухнаха пари за найлони и след година пак край.
Беше ясно че ще отстъпят тези но в колко страни от ЕС има такива забрани и не са фалирали зведенията. Нямам против да се пуши по дискотеките но докато си хапвам до мен да кади някъв не е приятно още повече че и дори "Приятелите" не се съобразяват особено като не е забранено от закон.
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

И аз така мисля. Докато се храниш до теб е грубо някой да ти дими, а за диското - там какво пък толкова. Единственият плюс, който донесе забраната е, че после не смърдиш на шит след диско. Но пък за сметка на това седят хората навън и пушат като идиоти, а забавата си тече долу. Виждал съм как хората изпускат доста силни моменти, защото виснат до вратата навън - я снимки, я клюки и подбно.

Не им стиска на нашите, защото дойдат ли месеци като януари и февруари, ще се отиде веднъж някой на заведение, ще го изкарат на -10 и както е загрял от алкохола и глупаците не слагат гъбите, които отопляват, и ще видим дали пак ще отиде на заведение или ще си седи в тях. Хем му е дискомфортно и хем болен. Баси офертата, че вход са ти взели, пък и алкохола са ти продали скъпо, пък и не са ти подсигурили място да ти е ОК, като ти се допуши, и после кинти за лекарства. Не знам, но не изглежда симпатично. Това го говоря от гледната точка на пушачите. Защото за непушачите ми е ясно - за тях си е рай. :)

Сигурен съм, че след днешната новина, доста заведения ще си позволят от по-рано да приложат новостите в закона. Все пак няма какво да си говорим - пуснаха им лекинго авантата, а пъл идват доста празници и купони. Ама само как се нагласиха нещата само.
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Според мен ще отпадне,няма как иначе.Не можем да се преборим с българските лоши навици :).

За непушачите,които говорят и доволстват и недоволстват:Защо оставихте заведенията празни като не се пуши сега?
Отговор:Защото непушачите са доста по-малко от пушачите и си стоят вкъщи по навик ей така просто.
Не искам никой да обиждам и аз съм непушач ама тая забрана не е за нас изобщо.И въобще не е точният момент,защото тъй или иначе хората душа берат,няма работа и без това.

А цялата тая работа със забраната много се издигна благодарение на медиите и на страха у хората да не ги глобят.Иначе досега не съм чувал да има някой глобен задето някой е пушил в заведението му.

Вдига се една врява,а на повечето места си се пафка,особено вечер.И това е нормално,защото иначе собствениците на заведения ще стоим гладни.Обречени сме просто.
Няма да се борим с навиците на хората сега,да се правим на луди.За българина да пие кафе е голяма работа.Отделя минимум по 2 часа на ден за това нещо :)
 
От: Ще се пуши в заведенията, но след 22:00 часа....:D

Това е някакъв извратен ПР за преди избoрите за да може "някои" да се хареса на собствениците на заведения. Просят си поредната глоба от Е.С. Рано или късно забрана ще има в целия свят. Не сме длъжни да дишаме отровите на пушачите до като се забавляваме.
 

Горе