Ще спечелят, или ще загубят предприемачите от влизането на България в еврозоната и приемането на еврото

Ще спечелят, или ще загубят българските предприемачи от влизането на България в еврозоната.

  • Ще спечелят

    Votes: 13 39.4%
  • Ще загубят

    Votes: 6 18.2%
  • Ще спечелят само политиците

    Votes: 4 12.1%
  • Всички ще загубим

    Votes: 0 0.0%
  • Бедните ще стават по-бедни, богатите по-ботати

    Votes: 10 30.3%

  • Общо гласове
    33
Ще бъде 1к заплата да, но 2 евро хляба това исках да кажа.
Разбрах те. Това, което всички хора подкрепящи приемането на еврото казват е че това няма да се случи. Има безброи примери за това. Статията за Хърватия, която публикувах е най-пресният такъв, като те дори не са вързани с борд, както ние.
 
Човек трябва да е пълен дебил, за да мисли, че България ще загуби от влизането ѝ в еврозоната. Световни валути винаги е имало и ще има. Дебили също. Важното е да си далеч от дебилите. Нарочно използвам руската дума "дебил"
 
Човек трябва да е пълен дебил, за да мисли, че България ще загуби от влизането ѝ в еврозоната. Световни валути винаги е имало и ще има. Дебили също. Важното е да си далеч от дебилите. Нарочно използвам руската дума "дебил"
Не че не съм съгласен с теб, но с подобен тон ще отблъснеш противниците на еврото. Идеята не е да им се подиграваме колко не разбират, а да успеем да ги убедим, че това е по-добре за нас и да минат на наша страна. Разделението винаги ще ни носи негативи.

Редно е да има дебат по темата и техните страхове от приемането да бъдат обяснени и да им се покаже, че са нереалистични.
 
Не че не съм съгласен с теб, но с подобен тон ще отблъснеш противниците на еврото. Идеята не е да им се подиграваме колко не разбират, а да успеем да ги убедим, че това е по-добре за нас и да минат на наша страна. Разделението винаги ще ни носи негативи.

Редно е да има дебат по темата и техните страхове от приемането да бъдат обяснени и да им се покаже, че са нереалистични.
С дебили и терористи не се спори. Те са опасни за обществото.
Най-голямото преимущество на еврозоната е независимостта. Независимост от популистични идеи за харчене на пари от хора с комунистически идеи в главата. И пак се връщаме към дебилите - точно тези, които искат да харчат чужди пари, без да са ги изкарали.
 
Последно редактирано:
Не бях писал, но ще пиша и тук.

България харчи евро от много години, реално ние сме държава на кредити и евро харчим стой зад лева, просто защото зад лева няма Българска икономика, а просто евро, нашата икономика е доста слаба и реално лева се държи от гастарбайтери, сива икономика, измами и много лек туризъм със изключително слабо производство. Всеки който твърди обратното или има слаби познания къде се намира или е платен, може и най-вече да е пристрастен. Аз също държа на Лева, но той от доста време дълбо в себе си е Евро, България е държава на кредит, при нужда се тегли кредит, не стигат пари, кредит и всичките са в Евро.

Поздрави.
 
Човек трябва да е пълен дебил, за да мисли, че България ще загуби от влизането ѝ в еврозоната. Световни валути винаги е имало и ще има. Дебили също. Важното е да си далеч от дебилите. Нарочно използвам руската дума "дебил"
Тя вече губи, просто ще продължи да го прави без шанс да се прекъсне кръговрата на обезличаване и загуби.

България нито ще се бъде Швейцария на Балканите, нито европейската силиконова долина. Влизането е врозоната ще ескалира схемаждиистовото и шурибаджанащината на маскимално ниво.

Политическата импотетност ще стане критерии и цирка избори-служебно птавителство ще е с нови представления през няколко години да не кажа месеци както е сега.

Разбира се някой хора и отрасли ще спечелят това е нормално, но като цяло ще доведе до много повече проблеми във всяка сфера в България.
 
С дебили и терористи не се спори. Те са опасни за обществото.
Най-голямото преимущество на еврозоната е независимостта. Независимост от популистични идеи за харчене на пари от хора с комунистически идеи в главата. И пак се връщаме към дебилите - точно тези, които искат да харчат чужди пари, без да са ги изкарали.
Много добре знаеш, какви са данъците във Белгия, Франция, Германия и т.н. За да могат да вземат такива данъци, значи бизнеса успява да ги поема. Ако не вземат такива данъци няма да имат такива социални и други системи.

Много я подехте тази мантра за постните пици, като всъщност това, ще задълбочи проблема. От какво, ще икономисват, ако няма. На хората какво да кажат? Няма пари, действайте?
Кажи де? кажи като държавата и всичко в нея има нужда от пари за да работи механизма кво да прави? Ще засядаме пак ли на първия етаж? Този асансьор не го виждам да мърда нагоре.

Блинки е засегнал темата по друг начин.

Защо може, например турските и гръцките краставици да са по-евтини? То е ясно защо.
 
Вие говорите за неща, които нямат общо с темата. Не знам защо. Тоест знам, но няма да говоря, защото ще излезем от добрия тон. Толкова ви са объркани понятията, че няма по-къде.
 
Вие говорите за неща, които нямат общо с темата. Не знам защо. Тоест знам, но няма да говоря, защото ще излезем от добрия тон. Толкова ви са объркани понятията, че няма по-къде.
Добре, просвети ни?

Еврото ще е ок за определни хора, бизнеси, отрасли. Това е разбираемо. Да речем 10-15% от икономиката и трудовата заетост. Останалите? Пазара на труда ще му се разкаже играта, заплатите ще са ниски, цените високи. Наеми, горива, електричество?
 
По време на войни и кризи, и все пак войната в момента не е тук се прави каквото се прави. Не знам, за мен е кофти да правят пари от оръжията, както казват. Но тук и аз не мога да ги разбера точно така ли е, не е ли...
Може би щото само от това могат да правят в момента.

Което много ясно пак връща натам, че няма производство, няма индустрия и т.н.
 
Вие говорите за неща, които нямат общо с темата. Не знам защо. Тоест знам, но няма да говоря, защото ще излезем от добрия тон. Толкова ви са объркани понятията, че няма по-къде.
Аз вече излезнах и ефекта никакъв 😀
В тази държава всеки трябва да говори колкото данъци плаща.
 
Защо може, например турските и гръцките краставици да са по-евтини? То е ясно защо.
в турция вадят от 6 до 8 реколти за 1 година, защо ли са по евтини
 
И в момента сме в ЕУ и европейският пазар е "отворен" за българските предприемачи.

Колко от тях развиват успешен бизнес на западноевропейските пазари?
Поне тук май не съм мяркал такъв :)

Бизнесът на повечето форумни еврооптимисти се състои в това да вдигат БВП-то на КОМУНИСТИЧЕСКИ Китай :eek:
 
И в момента сме в ЕУ и европейският пазар е "отворен" за българските предприемачи.

Колко от тях развиват успешен бизнес на западноевропейските пазари?
Поне тук май не съм мяркал такъв :)

Бизнесът на повечето форумни еврооптимисти се състои в това да вдигат БВП-то на КОМУНИСТИЧЕСКИ Китай :eek:
Ще им го кажа максимално меко - пазара има, но бг бизнеса е слабоконкурентен. Освен с цена, която нормален човек не търси чак толкова вече, с нищо друго не блести местния бизнес. Изключвам земеделието и животновъдството, там каквото и да се прави крайния продукт все ще им се получи, защото природата ще си каже думата. Но туризъм, електроника, каквото и да се сетиш, греда пълна.

И ще имаме ползи от влизането, въпросът е кой с какво ще се закачи и колко ще му е капацитета да отхапи пазар. Мога да кажа в моята област, изнасянето на аутсорсинг IT услуги, мачкаме там. И всички клиенти са ни спуснати от чуждестранни фирми, които нямат толкова специалисти в дадена област. Може да се каже, че нашия бизнес е изцяло базиран на ЕС пазара. Иначе само мухльовците няма да намажат, както е било винаги.

Еврото е неизбежно, но хората имат някакви странни внушения, че ще обеднеят. Ще обеднеят единствено и само ако нашите пишман бизнеси не спекулират с това, всичко друго ще е ОК, но ще видите, че така ще стане, защото държавата няма да си запре и те нали трябва да смъркат бело от ан*са на някоя скъпа компаньонка (не такава за 50 лв.), та ще се възползват и те.

Хора, спрете да бъдете посредствени!!!
 
И в момента сме в ЕУ и европейският пазар е "отворен" за българските предприемачи.

Колко от тях развиват успешен бизнес на западноевропейските пазари?
Поне тук май не съм мяркал такъв :)

Бизнесът на повечето форумни еврооптимисти се състои в това да вдигат БВП-то на КОМУНИСТИЧЕСКИ Китай :eek:
Пресен пример от вчера, говорим с един склададжия. Защото го питах да вкарва повече български стоки. Вика в един град (няма да му споменавам името) имаше двама производители на глинени саксии. Единия заминал някъде, и тоя се свързал с другия да му даде заявка за 10-12к. Човека му казал, няма как, мога да ти направя за 2-3 хиляди. Изпълнил заявката, склададжията ги продал за седмица и пак му звъни за още една заявка. Човека не си вдигал телефона, чак след седмица си го вдигнал, щото през това време ядене пиене и джъткане с аудито.
Това са ми най-скорошните наблюдения за производството в Бг. Подигравка с клиента.
 
в турция вадят от 6 до 8 реколти за 1 година, защо ли са по евтини
Вадят, защото субсидиите са повече и отиват по предназначение.
 
И в момента сме в ЕУ и европейският пазар е "отворен" за българските предприемачи.

Колко от тях развиват успешен бизнес на западноевропейските пазари?
Поне тук май не съм мяркал такъв :)

Бизнесът на повечето форумни еврооптимисти се състои в това да вдигат БВП-то на КОМУНИСТИЧЕСКИ Китай :eek:

В форума има изключилно сериозни успешни хора към бизнес и финанси, просто не пишат, ползват само услуги. Последният с който започнах да работя от тук, човека дойде с охрана от 10 човека, вече работим 1 година, той има производство в 8 държави, но не и в България, има доста сериозни хора, но просто няма да споделят информация с хората тук. Аз съм единственият идиот дето ви уйдисва на акъла и хейта.

Поздрави.
 
В форума има изключилно сериозни успешни хора към бизнес и финанси, просто не пишат, ползват само услуги. Последният с който започнах да работя от тук, човека дойде с охрана от 10 човека, вече работим 1 година, той има производство в 8 държави, но не и в България, има доста сериозни хора, но просто няма да споделят информация с хората тук. Аз съм единственият идиот дето ви уйдисва на акъла и хейта.

Поздрави.
да, да, то тука има поне десетина милионера които чат пат пишат и ровят по форума ;)
 
Пресен пример от вчера, говорим с един склададжия. Защото го питах да вкарва повече български стоки. Вика в един град (няма да му споменавам името) имаше двама производители на глинени саксии. Единия заминал някъде, и тоя се свързал с другия да му даде заявка за 10-12к. Човека му казал, няма как, мога да ти направя за 2-3 хиляди. Изпълнил заявката, склададжията ги продал за седмица и пак му звъни за още една заявка. Човека не си вдигал телефона, чак след седмица си го вдигнал, щото през това време ядене пиене и джъткане с аудито.
Това са ми най-скорошните наблюдения за производството в Бг. Подигравка с клиента.
Това е 70% от "бизнесмените", хванат малко пари и нямат намиране по островите и механите.
 
Пресен пример от вчера, говорим с един склададжия. Защото го питах да вкарва повече български стоки. Вика в един град (няма да му споменавам името) имаше двама производители на глинени саксии. Единия заминал някъде, и тоя се свързал с другия да му даде заявка за 10-12к. Човека му казал, няма как, мога да ти направя за 2-3 хиляди. Изпълнил заявката, склададжията ги продал за седмица и пак му звъни за още една заявка. Човека не си вдигал телефона, чак след седмица си го вдигнал, щото през това време ядене пиене и джъткане с аудито.
Това са ми най-скорошните наблюдения за производството в Бг. Подигравка с клиента.
Това е някакъв селянин. Баси примера. И аз мога да дам един такъв - за едно магнале дето дърпа чанти на пазарите и после в маалата голям купон до прибирането му за няколко годинки. След като излезе пак същото, защото друго не може да прави.

Твоя склададжия трябва да работи с предприятия, някакви работилници, цехове, а не с местната пияница. Както писах, това е лош пример. Това не са бизнеси, а селски изпълнения на някакво доста ниско ниво.
 

Горе