Ще спечелят, или ще загубят предприемачите от влизането на България в еврозоната и приемането на еврото

Ще спечелят, или ще загубят българските предприемачи от влизането на България в еврозоната.

  • Ще спечелят

    Votes: 13 39.4%
  • Ще загубят

    Votes: 6 18.2%
  • Ще спечелят само политиците

    Votes: 4 12.1%
  • Всички ще загубим

    Votes: 0 0.0%
  • Бедните ще стават по-бедни, богатите по-ботати

    Votes: 10 30.3%

  • Общо гласове
    33
ако трябва твърде дълго да отсявам плява между качествена информация... сещаш се.
Не мога да ти вляза в главата и да знам, какво мислиш.
За форума съм го казвал няколко пъти - както си преценят, тяхна работа. Ние сме гости тук, не споделям мнението на нанди, че някой ни е длъжен.
 
Нямам идея за логото, две неща ме дразнят. Едното е, че си катп спама в пощата ми (във всяка тема). Другото, дано повече хора го прочетат - един от главните проблеми на балканските общества, да се изказва на теми които не е компетентен. Разбирам социалните мрежи и форумите са за това всеки да се изразява свободно, но конкретия форум, ако трябва твърде дълго да отсявам плява между качествена информация... сещаш се.
Пак разбирам такъв е манталитета, всяка вечер ме спират пред блока да говорят за политика, която грам не разбират. Но защо ми е нужно да губя часове да слушам некомпетентни хора. Надявам се загряваш на къде бия.
Затова имаш опция игнор :)

Тука станахте по-разглезени от бгмама. За всичко са ви виновни другите, пък не знаете какво да правите, за да си осигурите комфорта, а не да плачете на админите :)
 
Затова имаш опция игнор :)

Тука станахте по-разглезени от бгмама. За всичко са ви виновни другите, пък не знаете какво да правите, за да си осигурите комфорта, а не да плачете на админите :)
Виж какво сливо. Знам кка се игнорира, но ще игнорирам теб щото знаеш ли пускаш фалшиви новини в напърдяните си сайтове, щото нямаш съвест. Това ясно. Приемаш, че народа това чете и го предоставяш. Абе уойо сплескан, аз от кого съм се оплаквал лично. Пак казвам за бавностоплящи, мен ми трябва малко да се махна. Но ме е грижа за форума, братчеда или сина на комшията като влезне какво ще прочете. Винаги съм имал форума за място за качествен източник и където мога да споделям опит, а и да разпускам. Никога не съм се оплаквал на админите, може би 1-2 пъти заради китайски спам, да ги подсетя. Разбира е по логично да пиша на човека директно, в случая на чужда тема, но наистина много ми идва с вашите фалшиви информации и несвързани бръщолевения. Пак казвам, нека ако нямате нещо смислено да казвате замълчете, няка запазим форума като малкото места в нета откъдето младите да научат нещо.
 
Най-якото е, че това го казва правителството на Радев. Това е вашият Президент, онзи с юмрука, така че го слушкайте:
'Членството в еврозоната е приоритет за нашата страна. Продължава активната работа на държавата по подготовката за приемане на единната европейска валута, както в техническата, така и в законодателната част, се казва в съобщението.'
Как реши, че е мой :) И да не забравя да питам нали беще рубладжия защо тогава ще работи в ползва на ЕС :)
 
Приемането на еврото вероятно няма да реши автоматично проблемите на България, но е стъпка във вярната посока. България трябва да бъде с отворена към света икономика. В противен случай оставаме в изолация като Северна Корея например.
Къде я видя тази икономика? А сега не само сме в изолация ами и в тотална безтегловност от поне 10 години. Представяш ли си пазара на труда след една година? Кой бунак ще стой в България да работи за 700 евро ако може да получава 1700 във Франция или Германия.

Само не ми казвай, че ще конвертират заплатите 1:1...
 
каза мияча на чинии от 5 години в англисйко :D
Защо не си тук да се бориш срещу злото?
Споко след еврозоната ще ви чакам всичките на гурбет при мен като ви окапат доходите (трябва се научите как се вади хляба я) а и английско не е в европейската кочина :D
 
Виж какво сливо. Знам кка се игнорира, но ще игнорирам теб щото знаеш ли пускаш фалшиви новини в напърдяните си сайтове, щото нямаш съвест. Това ясно. Приемаш, че народа това чете и го предоставяш. Абе уойо сплескан, аз от кого съм се оплаквал лично. Пак казвам за бавностоплящи, мен ми трябва малко да се махна. Но ме е грижа за форума, братчеда или сина на комшията като влезне какво ще прочете. Винаги съм имал форума за място за качествен източник и където мога да споделям опит, а и да разпускам. Никога не съм се оплаквал на админите, може би 1-2 пъти заради китайски спам, да ги подсетя. Разбира е по логично да пиша на човека директно, в случая на чужда тема, но наистина много ми идва с вашите фалшиви информации и несвързани бръщолевения. Пак казвам, нека ако нямате нещо смислено да казвате замълчете, няка запазим форума като малкото места в нета откъдето младите да научат нещо.
Старата песен на нов глас. В момента се опитваш да правиш манипулации от зората на форумите. По едно време @nandibandi мрънкаше усилно, но за нея е прието да се смята, че го прави поради натурални прични, твоето е тролене.
Снанал "нашия" с гъза на горе, не му харесало нещо и минава в атакуващ режим. Според мен аз имам правото да се оплаквам, не ти. Сваляш нивото на комуникация, най-малкото. Ти въобще знаеш ли какво е ФОРУМ? Явно, не.
 
Виж какво сливо. Знам кка се игнорира, но ще игнорирам теб щото знаеш ли пускаш фалшиви новини в напърдяните си сайтове, щото нямаш съвест. Това ясно. Приемаш, че народа това чете и го предоставяш. Абе уойо сплескан, аз от кого съм се оплаквал лично. Пак казвам за бавностоплящи, мен ми трябва малко да се махна. Но ме е грижа за форума, братчеда или сина на комшията като влезне какво ще прочете. Винаги съм имал форума за място за качествен източник и където мога да споделям опит, а и да разпускам. Никога не съм се оплаквал на админите, може би 1-2 пъти заради китайски спам, да ги подсетя. Разбира е по логично да пиша на човека директно, в случая на чужда тема, но наистина много ми идва с вашите фалшиви информации и несвързани бръщолевения. Пак казвам, нека ако нямате нещо смислено да казвате замълчете, няка запазим форума като малкото места в нета откъдето младите да научат нещо.
Ми махай се бе олигофрен, кой те спира. Слива можеш да викаш на тая, от където си се пръкнал. Айде бегай у лево.
 
Ми махай се бе олигофрен, кой те спира. Слива можеш да викаш на тая, от където си се пръкнал. Айде бегай у лево.
Този е сливенската трънка, на 99,99%
 
Идиоти обединявайте се 😂
Не на еврото, ще се загубим като нация!
Да запазим българският лев.
Да го откачим от борда.
Да го вържем към рублата.
Как звучи а? Някой се подмокри.. 😂😂
 
Идиоти обединявайте се 😂
Не на еврото, ще се загубим като нация!
Да запазим българският лев.
Да го откачим от борда.
Да го вържем към рублата.
Как звучи а? Някой се подмокри.. 😂😂
Що се правите на бавно развиващи не мога да разбера. Каква рубла, какви рупии...
 
Що се правите на бавно развиващи не мога да разбера. Каква рубла, какви рупии...
Как точно да го бъде тоя народ? Тука е двама са малко, трима са много. Хората все едно не желаят дори да се опитат да си отстояват правата. Нагледал съм се на малоумщини, но тя основата е такава, законите са такива, разпоредбите са такива. Дори е за чудене, но има закони директно в нарушение на конституцията.
Събирам ги един по един, и ако е речено, ще видим...

Виж го поредния малоумен закон.
Пиши "ЗКСД чл. 3"
 
По едно време @nandibandi мрънкаше усилно, но за нея е прието да се смята, че го прави поради натурални прични

И ти си една сколопендра (ново обидно нарицателно), ама си те обичаме, кво да те правим. :D
 
Къде я видя тази икономика? А сега не само сме в изолация ами и в тотална безтегловност от поне 10 години. Представяш ли си пазара на труда след една година? Кой бунак ще стой в България да работи за 700 евро ако може да получава 1700 във Франция или Германия.

Само не ми казвай, че ще конвертират заплатите 1:1...
хахахахаха ... пак железни доводи вадиш. Еврозоната ли спира някого да се премести във Франция и да работи за 1700? Последните 16 години еврозоната ли е спирачката?

Някога някакъв довод ще изкараш ли за казаното от тебе? Не ти ли е гузно толкова години в този форум само празни приказки да ръсиш и като те накараме да си защитиш мнението с факти и да спираш да пишеш?
 
хахахахаха ... пак железни доводи вадиш. Еврозоната ли спира някого да се премести във Франция и да работи за 1700? Последните 16 години еврозоната ли е спирачката?

Някога някакъв довод ще изкараш ли за казаното от тебе? Не ти ли е гузно толкова години в този форум само празни приказки да ръсиш и като те накараме да си защитиш мнението с факти и да спираш да пишеш?
Еми той си го е казвал, може да не е директно. Откъде да почнем, че са 1001 причините? Къф смисъл?
Минимум 20 мои познати, някои са или са били и приятели - нито един не се върна в България. Нула.
 
хахахахаха ... пак железни доводи вадиш. Еврозоната ли спира някого да се премести във Франция и да работи за 1700? Последните 16 години еврозоната ли е спирачката?

Някога някакъв довод ще изкараш ли за казаното от тебе? Не ти ли е гузно толкова години в този форум само празни приказки да ръсиш и като те накараме да си защитиш мнението с факти и да спираш да пишеш?
Явно имш сериозен проблем с разбирането на написани текстове.

Какво произвеждаме? - Нищо
Какво изнасяме? - Работна ръка

Вноса е ясен нискокачествени стоки.

Никой не е спрян да работи и сега. Това което казах е: Да речем менджър средно ниво в МЕТРО със заплата от 2000 лв след 2025 няма да има заплата 2000 евро я добута 1000 я не. Само, че ако сега с 2000 лве може да живее с 1000 евро и цените конвертирани 1:1 няма да оцелее.

Надявам се не мислиш, че твоят доход от ХХХХ примерно лева ще бъде същата сума в евро...

Последните 16 години ЕС ни спира и спря доста неща в България. Бизнеса и иконимиката не са само фотоволтойци, въглеродни емисии и т.н.

Реално заради ЕС не може да произвеждаме и изнасяме нищо от товас което държавта ни може да се издържа. Или ако все пак нещо работи парите отиват във чужди компании и да една руска, но десетки западни.

Мислиш ли, че ми е приятно да живея в чужбина? Ако можех още утре се връщам.
Противно на мниенията не съм мияч на чинии a супервайзър в Кралската болница в Бъртън он Трент ( £28 000 годишно ). Само дето ако го работя в българска болница сега ще получавам 1500 лв, след 2025 ще са 600-700 евро. Заплатите в Англия са повече от добри след напускането на ЕС и има развитие във всяка една сфера освободила се от глупавите и ограничаващи закони.
 
Последно редактирано:
Явно имш сериозен проблем с разбирането на написани текстове.
Какво изнасяме? - Работна ръка

Явно имш сериозен проблем с разбирането на написани текстове.
Какво произвеждаме? - Нищо
Image_11786699_40_0.jpg

https://www.24chasa.bg/mneniya/article/11786692
Явно имш сериозен проблем с разбирането на написани текстове.

Никой не е спрян да работи и сега. Това което казах е: Да речем менджър средно ниво в МЕТРО със заплата от 2000 лв след 2025 няма да има заплата 2000 евро я добута 1000 я не. Само, че ако сега с 2000 лве може да живее с 1000 евро и цените конвертирани 1:1 няма да оцелее.
Ти буквално каза: кой ще стои в държава ни, след като може да работи във Франция за двойно повече. Буквално когато цените от лева се конвертират в евро, всичко ще си остане същото, както е било до сега. При 2к заплата и хляб 2лв, ще е €1к заплата и хляб €1 - не виждам какъв е проблема.

Явно имш сериозен проблем с разбирането на написани текстове.

Последните 16 години ЕС ни спира и спря доста неща в България. Бизнеса и иконимиката не са само фотоволтойци, въглеродни емисии и т.н.

Реално заради ЕС не може да произвеждаме и изнасяме нищо от товас което държавта ни може да се издържа. Или ако все пак нещо работи парите отиват във чужди компании и да една руска, но десетки западни.
Някакви факти, освен махленски приказки? Кое е спряло ЕС? А колко неща са се случили благодарение на ЕС?

Явно имш сериозен проблем с разбирането на написани текстове.
Ти не си написал нищо особено, че да имам проблем с разбирането.

Мислиш ли, че ми е приятно да живея в чужбина? Ако можех още утре се връщам.
Противно на мниенията не съм мияч на чинии a супервайзър в Кралската болница в Бъртън он Трент ( £28 000 годишно ). Само дето ако го работя в българска болница сега ще получавам 1500 лв, след 2025 ще са 600-700 евро. Заплатите в Англия са повече от добри след напускането на ЕС и има развитие във всяка една сфера освободила се от глупавите и ограничаващи закони.
Поздравления за добрата професия! Медицината е една от най-западащите сфери в БГ, не знам дали има някой, който не е съгласен с това. Но не съм съгласен, че ЕС е виновен за това. Бюджета на държавата толкова позволява, това е бреме за всички малки държави, намиращи се в периферията на големи икономики. Ако не съм прав, то тогава в Сърбия трябва да са цъфнали и вързали, след като не са в ЕС ...
 
Наскоро гледах едно икономическо предаване, в което доста интересни неща бяха споделени и ми направи впечатление, че има доста логически връзки между това, което се анализираше и това, което ни заобикаля като реалност.

Ниският среден доход е базиран на средна стойност, което не винаги значи, че в някои сфери е най-нисък на база световен тренд. Липсват доста програми за стимулиране на бизнеса в посока отварянето на нови работни места, данъчни облекчения и куп други услуги, което задъхват бизнеса, нещо, което само по нашите ширини се наблюдава така видно.

Последните 16 години ЕС ни спира и спря доста неща в България. Бизнеса и иконимиката не са само фотоволтойци, въглеродни емисии и т.н.

Реално заради ЕС не може да произвеждаме и изнасяме нищо от товас което държавта ни може да се издържа. Или ако все пак нещо работи парите отиват във чужди компании и да една руска, но десетки западни.

Ситуацията не е точно по вина на ЕС. От последните доклади много ясно се вижда как България продължава и наскоро не е мърдала от ниските си оценки във всеки един аспект, ставайки най-вече дума за икономическа среда, която е отражение както на политическия климат, така и на всяко едно звено - от образование до съдебна власт.

За сравнение може да дадем като реален пример Румъния, с която имахме равен старт след едновременното ни приемане в ЕС, да не кажем, че дори бяхме преди тях. Задавайки си въпросите защо там отидоха някои автомобилопроизводители, защо средния доход стана по-висок от нашия, защо ни изпреварва в дадени направления касаещи пряко бизнес сферите, можем реално да си дадем извод на това кое ни спира и защо не получаваме доверието, което се гласува на други държави.


Може да се говори за спиране да правим каквото и да е от ЕС, само и единствено, ако всичко ни е наред. От тук натам вече е трезва преценката, както и може да се подозира какъвто и да е саботаж от Запада. До тогава всяко едно обвинение към тях е лесно оборимо. Да не говорим за последните 2 години без постоянно правителство, без влизането и гласуването на законопроекти, бюджети, наредби и какво ли още не. Малко хора са запознати с факта, че за да се отвори една врата е нужно да се приеме закон, наредба, да се гласува, да се наложи като правило. Бройте го също като спирачка.
 
Ти буквално каза: кой ще стои в държава ни, след като може да работи във Франция за двойно повече. Буквално когато цените от лева се конвертират в евро, всичко ще си остане същото, както е било до сега. При 2к заплата и хляб 2лв, ще е €1к заплата и хляб €1 - не виждам какъв е проблема.
Ще бъде 1к заплата да, но 2 евро хляба това исках да кажа.
Някакви факти, освен махленски приказки? Кое е спряло ЕС? А колко неща са се случили благодарение на ЕС?
Единственото коеот се развива на хартия е земеделието, но само проформа. Получват се субсидии за да не се произвежда а и никой не желае да произвжеда след като взема пари за нищо. Десетки заводи и малки предриятия бяха закрити заради безумни изисквания последните 15 години... Ткестилната промищнеост унищожена, химиеската промишленост унищожена и т.н.

Относно графиката ти енергетиката и добвината промишленост правят печлаби за чуджи компании е логично да се отбелязва растеж ( колко е трудовата заетост обаче в тях?) Строителството - там е мазало.
 
Сега, в момента не ми се мисли, но конструкцията не е сложна, понеже съм го мислил. Но като няма "воля" - тая дума и разпраха задника от ползване.
Но основата е, че да внасяш модели на кило в доста различна и неподготвена среда не оправя системата, а я бъгасвя още повече.
Колко струва тоз модел? 2 кила за 5 лева, айде давай тогаз.
Ударно си внасяме чужди модели, но не сме готови за тях. Ето и заради това се случва и това в Сърбия в момента. Щото и при тях сигурно е нещо подобно.
 

Горе