Ще станем ли свидетели на края на долара?

От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Така е Страна, някой хора мислят утре ще дойде краха на долара, но няма да има разкъсващ ефект в целият свят ... мислейки си, че ще минат между капките

Разкъсващ ефект ще има в половината свят? В четвърт свят? В три-четвърти свят?

По-логично би било га гръмне топчето некой да се насере тотално, а не на части.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Банкерите, ще измислят нещо да конвертират задълженията на кредитополучателите си, като цяло няма може се спаси кредитополучателя.

Най-добре е да се подготвят хората с трансформацич на хартиени/финансови активи в реални активи.

Блеки,въртиш-сучиш,и пак говориш за долара,какво означавал,трилиони,квадрилиони и т.н.Забрави го долара,той просто ще е аут.Генерираните до момента реални и виртуални пасиви и активи в долари,ще бъда калкулирани в злато,или юани и дълга на щатите ще бъде фиксиран и определен от други,във валута,която не могат да печатат,както е юана.Пак ти казвам,че големите и малките риби няма да загуят,просто американците ще им се наложи да излязат от матрицата,а кукловодите им този път едва ли ще се спасят.Като започнеш от коварния план за убийството на Петър Велики и стигнеш до хилядите убити руски жени и деца в Донбас...Този път ще си платят и ще си получат заслуженото!
 
От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Разкъсващ ефект ще има в половината свят? В четвърт свят? В три-четвърти свят?

По-логично би било га гръмне топчето некой да се насере тотално, а не на части.

Съгласен, съм че не трябва да е на части - по-добре ужасен край, от колкото ужас без край
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Блеки,въртиш-сучиш,и пак говориш за долара,какво означавал,трилиони,квадрилиони и т.н.Забрави го долара,той просто ще е аут.Генерираните до момента реални и виртуални пасиви и активи в долари,ще бъда калкулирани в злато,или юани и дълга на щатите ще бъде фиксиран и определен от други,във валута,която не могат да печатат,както е юана.Пак ти казвам,че големите и малките риби няма да загуят,просто американците ще им се наложи да излязат от матрицата,а кукловодите им този път едва ли ще се спасят.Като започнеш от коварния план за убийството на Петър Велики и стигнеш до хилядите убити руски жени и деца в Донбас...Този път ще си платят и ще си получат заслуженото!

Сентенцията на наивниците на Страната е бе на място - след време, като се по образоваш и по натрупаш знания по линия монетарна система, ще си говорим пак.

За жалост тези трилиони в долари обезпечават други трилиони хартийки наречени нац. валути.

Шанса е само един продажба на хар. активи за реални. Източните централни банки например един Китай обръщат доларовите си активи в злато - за жалост само там се случва - говоря за изтока - запада продава .... Става бавно, защото иначе златото ще стане астрономическо - просто няма свободно физ. злато в голямо количество
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Чисто икономически, основните страни (или поне тези, които оспорват монопола на петродолара) започнаха да изкупуват поевтиняващото покрай игрите на Морган-Стенли злато. Подигравателно е дори, как Щатите намаляват изкуствено цената на златото, за да могат да го купуват евтино конкурентите им от Китай и Швейцария. Тези две страни дори подготвиха съответните борси и златен паритет.

Русия е малко по-назад, но пък няма особен избор. Санкциите я принудиха да изкупува собствените си добиви. Което я превърна в страна №2 по нарастване на златновалутни резерви в света след Китай (който пък си е икономическа сила №1 от три месеца поне (макар в западната преса му признаха това право от снощи).
 
От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Съгласен, съм че не трябва да е на части - по-добре ужасен край, от колкото ужас без край
Ако беше така,както казвате,Китай нямаше да купува всяка облигация на САЩ,изкарана за продан.Всичко вече е измислено,съгласувано и решено.Сценария по-скоро си го представете като КТБ по 10-20 хил. пъти,само че няма да е банка,а държава.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Страна, не че споря но основната схема със златната манипулация е прави Голдман Сакс и Дж. П. Морган, като взима лизингуване на злато от ФЕД, което се препродава на bullion банките, а те по веригата надолу и става пирамидална структура на резерва на златото до такава степен, че на COMEX 1 физ. унция обезпечава 40 хартиени унции. А другата схема, която е правят е просто Naked shorts на фючърсният пазар. То не случайно ФЕД върна само 5 тона злато на немците за 1 година ...

За новите пазари си прав, в момента Джим Синклер и компания създават нова златна борса в Синагапоре, но всичко всичко ще спот злато с физ. покупка/продажба на злато.
За Русия е така, но за жалост като при вас така и Китай, че и редица други източни страни златото обезпечава 10% от валутите им.

Златната манипулция е към края си
 
От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Ако беше така,както казвате,Китай нямаше да купува всяка облигация на САЩ,изкарана за продан.Всичко вече е измислено,съгласувано и решено.Сценария по-скоро си го представете като КТБ по 10-20 хил. пъти,само че няма да е банка,а държава.

Значи, сам се оборваш - сам разбираш, долара има ли нулева стойност юана няма къде да ходи - добре, че купуват ударно злато както и индийците - но е крайно недостатъчно.

Вземи, чети по темата и се образовай сериозно и ще разбереш много неща
 
От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

но всичко всичко ще спот злато с физ. покупка/продажба на злато.

Малко ли ти се струва в сравнение с хартийките на Лондон и Ню-Йорк?

След Бретън-Ууд отново се търси златния стандарт (реални физически покупки на метала). Петродоларът умре в световен план. Тва е все едно да замениш латиницата с кирилица. Азиатско-тихоокеанският регион мачка плюс швейцарската гвардия. Последствията са огромни, ежедневни и неотвратими.
 
От: От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Малко ли ти се струва в сравнение с хартийките на Лондон и Ню-Йорк?

След Бретън-Ууд отново се търси златния стандарт (реални физически покупки на метала). Петродоларът умре в световен план. Тва е все едно да замениш латиницата с кирилица. Азиатско-тихоокеанският регион мачка плюс швейцарската гвардия. Последствията са огромни, ежедневни и неотвратими.

Напълно съм съгласен с теб - проблема на изтока е, че неможе с по-бързо да трупа злато без да вдигне цената на златото до небесата.

Става тотален switch на финансовите центрове от запад на изток, с тази разлика че тука си говорим вече за истинските пари.
 
От: От: От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Напълно съм съгласен с теб - проблема на изтока е, че неможе с по-бързо да трупа злато без да вдигне цената на златото до небесата.

Става тотален switch на финансовите центрове от запад на изток, с тази разлика че тука си говорим вече за истинските пари.

Най-накрая нормален спор, сериозно :)

Изтока не може да вдигне веднага цената на златото до небесата поради американската съпротива, така че няма страшно. САЩ ще се стараят да продължават с намаляване цената на златото изкуствено, защото това е единственият им шанс.

Ще мрат бавно и в мъки.

P.S. За да съм по-ясен в едно изречение: Докато Щатите ще се опитват изкуствено да понижават цената на златото, то техните конкуренти (Китай, Русия, Швейцария) ще го изкупуват евтино, а тези, които държат златните си запаси в щатски трезори, ще си го дърпат (Холандия, Германия и т.н.)
 
От: От: От: От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Най-накрая нормален спор, сериозно :)

Изтока не може да вдигне веднага цената на златото до небесата поради американската съпротива, така че няма страшно. САЩ ще се стараят да продължават с намаляване цената на златото изкуствено, защото това е единственият им шанс.

Ще мрат бавно и в мъки.

Спор не виждам,а сходство във вижданията.

Дам ФЕД са в адската ситуация в която съзнателно трансферират реално богатство към Китай и ко. и за капак им пускат все още супер промоционална цена на златото. А от друга страна златните компании имат по-висок разход на пределна единица унция към приход от нея.

Добре, че всеки все още може да се защити от краха на фиатната система - все още промцията е валидна и за нас.

Гледах интертвю на Роб Кърби, та той вика не мога да намеря на пазара и 5 тона злато за мой клиент в момента всичко е с месеци изчакване.

ФЕД може да тушира големите и средните инвеститори и спекулантите, но в един момент като дойде Видов ден и масата се осети какво става няма какво да направи тогава ще видим астрономически цифри за унция.

Гледал съм сравнения какво е било търсенето като държави/пазари през 80-те когато златото литна след краха на Бретън уудса спрямо днес - разликата е в десетки пъти към днес. Т.е. десетки пъти повече хора ще имат достъп и ще искат злато както и паричната масата е в пъти спрямо 80-те
 
От: От: От: От: От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Спор не виждам,а сходство във вижданията.
ОК.

Ако и двамата сме прави, то какво се получава за в бъдеще?

Стабилно злато като световен стандарт, несветовен долар.

Но ако Щатите спрат да печатат долари, то те нямат никакъв шанс срещу новите тигри.

БВП, формиран от финансови документи и финансови услуги. Външен дълг без покритие. Производство, изнесено в Азия....

Това е световен калабалък.

Най-добрите приятели на САЩ в момента са Китай и Русия. Не искат американците да гръмнат, защото прекалено много са инвестирали в тях през последните 10-15 години.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Аз доколкото разбирам и ме поправете ако греша, но всеки който не притежава злато или сребро, ще остане без пукнат лев/евро/долар/юан/рубла, така ли? Защото ако е така, хаоса, който ще настане е направо немислим, как ще се контролират тези протести, направо не знам и въобще ще има ли кой да ги контролира, като се има напредвид, че е полицията е останала без пукнат лев.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Аз доколкото разбирам и ме поправете ако греша, но всеки който не притежава злато или сребро, ще остане без пукнат лев/евро/долар/юан/рубла, така ли? Защото ако е така, хаоса, който ще настане е направо немислим, как ще се контролират тези протести, направо не знам и въобще ще има ли кой да ги контролира, като се има напредвид, че е полицията е останала без пукнат лев.

Не е точно така. Има 'метални сметки" (не знам как се наричат на български), има валути, които ще бъдат подкрепени с авоари официално(швейцарският франк, паундът дори). Ако ЕС и Русия се разберат, то и еврото може да се окаже напълно стабилна валута, ерго инвестициите в евро-акции ще дадат допълнителни 2% годишно.

А България си е във валутен борд. Демек, вързана към еврото. Ако еврото е добре, ще е добре и България.

Проблемът е в общата търговска зона (американо-европейска след две години). С други думи, не в курса на валутата на спестяванията, а в ролята на ЕС като консуматорски пазар на американските стоки (след падането на митата). Ще се понижи европейският стандарт, което е по-страшно, отколкото понижаването на курса на която и да е европейска валута.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Точно така.

Непечатане на долара - дефлация и депресия много по тежка от Великата Депресия - това ще е фактора за запазването на фиатната монетарна система. Но при фалит на САЩ ще се отпишат дългове за трилиони в глобален план и ще настане отново тотална верижна реакция - нужна за да се изчисти системата. Системата ще се изчисти дали хиперинфлационно полагайки основните на нов златен стандарт или силно дефлационно с домино ефект от фалити на държавно ниво. Ако историята е лъча който ни показва бъдещето, то за сега вървим към план с хиперинлфацията на долара и като цяло западният фиатен модел(еврото,паунда, йената и т.м), а от там и за фиатната система. Като цяло САЩ ще си минат през тотален ресет и връщане към основите на стабилната икономика, а от там и световната икономика ще си отиде до реалното ниво - защото е силно раздута от хартийките.

В момента ФЕД играе театър със спиране на QE, да видим Йелън колко време ще успее да дирежира преди да им скочи доходността на Хамериканските ДЦК и не настане тихият ужас ...

Но каквото и да се случи реалните активи са хегемона пред всичко останало. Фалит на САЩ/крах на долара ще има както му вика ripple effect в глобалната икономика с най-вече богатството, Кога ще дойде не знам, а и не знам кой може го предвиди.
 
От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Точно така.

Непечатане на долара - дефлация и депресия много по тежка от Великата Депресия - това ще е фактора за запазването на фиатната монетарна система. Но при фалит на САЩ ще се отпишат дългове за трилиони в глобален план и ще настане отново тотална верижна реакция - нужна за да се изчисти системата.
Каква е гаранцията, че след фалита и изчистване на системата световният финансов хегемон ще се нарича САЩ?
 
От: От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Каква е гаранцията, че след фалита и изчистване на системата световният финансов хегемон ще се нарича САЩ?

САЩ може да са номер 1, единствено ако се върне индустрията отново там, но това едва ли ще стане.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Аз доколкото разбирам и ме поправете ако греша, но всеки който не притежава злато или сребро, ще остане без пукнат лев/евро/долар/юан/рубла, така ли? Защото ако е така, хаоса, който ще настане е направо немислим, как ще се контролират тези протести, направо не знам и въобще ще има ли кой да ги контролира, като се има напредвид, че е полицията е останала без пукнат лев.

Тук със Страната говорим за силно драстични мерки спрямо сега. Ако утре се събудиш с нова монетарна система, а това се случва на 50 години средно - то богатството ти във хартийки ще бъде калкулирано в злато или друга форма на стоков стандарт, с тази разлика че няма да е същата пок. способност или богатството няма да е същото, а в пъти намалено.

По единият или другият път да се мине - системата ще трябва се изчисти, това ще е за сметка на всички нас.
 
От: От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Каква е гаранцията, че след фалита и изчистване на системата световният финансов хегемон ще се нарича САЩ?

Няма да е малка, но не бих заложил парите си на САЩ.
Писах го това за САЩ защото, ако приемем презумпцията фиатна система е валидна то няма как да мине без драстичното свиване на САЩ, но и цялата глобална икономика. А кой ще е Хегемона не знам. Мисля, че ако това се случи ще стане много голям скок в разбирания по линия стабилен икономически процес и най-вече връщане към правилните устои на един капитализъм, които са безвъзратно загубени за последните 100 години. Мисля, си че в този момент всички ще сме на равен старт и конкуренцията ще е жестока, а и старите сили и кръгове на влияния ще бъдат изчистени. А най-добре това би било, ако парите са злато и сребро - това ще даде стабилност за десетилетия напред, ако не и повече - но има много но и ако ...
 

Горе