Ще станем ли свидетели на края на долара?

От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Аз в сегашните пак не виждам вътрешна стойност.....

Е нали това писах в това, което си ме цитирал. Фиатна валута, означава именното сегашните валути, а те по дефиницията са без вътрешна стойност. Е грешка може ги ползваш за подпалки отдават топлина или за тоалетна хартия.

Затова и говорим по-горе за истинските пари - злато и сребро.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Витруалните валути нямат шанс за световно влияние,ползват ги толкова хора,колкото ползваха и Либърти Ризърв,повечето пак със същите цели-от обикновено желание за анонимност,до заплащането на дрога,оръжия и други нелегални стоки и услуги.Ако не могат да взломят протокола(което ме съмнява),то спокойно могат да затворят борсите за обмен и да го забранят онлайн.Злато или юан-това ще е новата световна валута.Имаше сценарий и за Руан(рубла+юан),но олигофренските санкции и поведение като цяло на САЩ и ЕС,обезмислиха създаването и.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Злато или юан-това ще е новата световна валута.Имаше сценарий и за Руан(рубла+юан),но олигофренските санкции и поведение като цяло на САЩ и ЕС,обезмислиха създаването и.
Юан и Руан - международни валути?! Мда, чел съм и по-странни неща. Да накараш Америка, Индия, Европа и Русия да ползват юани е доста болна мисия. Едва ли има 5 човека на куп, които истински да вярват в това. Не е като да въведеш еврото и да разкараш марката, давайки пример.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Юан и Руан - международни валути?! Мда, чел съм и по-странни неща. Да накараш Америка, Индия, Европа и Русия да ползват юани е доста болна мисия. Едва ли има 5 човека на куп, които истински да вярват в това. Не е като да въведеш еврото и да разкараш марката, давайки пример.

Индия и Русия ще ползват,Европа и тя ще ползва ако Русия поиска да и плащат газа в юани,а китай да поиска ЕС да им плащат стоката пак с юани,или САЩ да си плащат лихвите по облигациите в юани.Какъв избор имат?Да не платят-ще станат по-ненадежден партьор и от България.:lol: Евро никой няма да иска,защото го печатат същите,които печатат и долара,така че забрави за евро-светован валута.Освен това скоро ще се разпадне ЕС,само един да поведе хорото,а кандидати да се махат има вече няколко.Ти верно не си съвсем в час.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Индия и Русия ще ползват,Европа и тя ще ползва ако Русия поиска да и плащат газа в юани,а китай да поиска ЕС да им плащат стоката пак с юани,или САЩ да си плащат лихвите по облигациите в юани.Какъв избор имат?Да не платят-ще станат по-ненадежден партьор и от България.:lol: Евро никой няма да иска,защото го печатат същите,които печатат и долара,така че забрави за евро-светован валута.Освен това скоро ще се разпадне ЕС,само един да поведе хорото,а кандидати да се махат има вече няколко.Ти верно не си съвсем в час.
Хахааа... Аз не съм в час. Защо? Ти твърдиш, че ще се налагат някакви нови световни валути. Аз изказах категорично съмнение, това да се случи и после не съм в ред. Тука пълно с психоаналитици. Но, ако вярвах в Руан-а щях да съм в ред... Изперкана история.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Ти преди час научи за Руана,потърси го в гугъл,и сега вече във втори пост го повтаряш.Скоро ще трябва да променим заглавието на тази тема от "Ще станем ли свидетели на края на долара?" на " Ставаме/станахме ли свидетели на края на долара." :)
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Тази тема е изключително интересна най-вече заради коментарите на Блеки. Всичко останало е ала-бала - юани, руани (3-ти път за екзалтираните), а защо не и рубли :)! Блеки, мерси отново, че научих интересни неща за валутите.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Блек спори с аргументи и обяснения,а ти спориш без аргументи и сляпо вярващ в нещо,казано от някой патетичен лъжец,па макар и висш политик да е....
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Блек спори с аргументи и обяснения,а ти спориш без аргументи и сляпо вярващ в нещо,казано от някой патетичен лъжец,па макар и висш политик да е....
Блеки не е патетичен лъжец, съмявам се да е и политик, въпреки, че има качествата. Не него мога спокойно да му вярвам. Не веднъж е давал супер ценни съвети, които спасиха задника на доста хора, вкл. и на мен.
А да вярваш в руан (4-ти път) - ето това е висша вяра във виртуалната реалност.
 
От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Блеки не е патетичен лъжец, съмявам се да е и политик, въпреки, че има качествата. Не него мога спокойно да му вярвам. Не веднъж е давал супер ценни съвети, които спасиха задника на доста хора, вкл. и на мен.
А да вярваш в руан (4-ти път) - ето това е висша вяра във виртуалната реалност.

Радвам, се че си намерил ценно в постовете ми и ти е помогнало - благодаря за думите.

А иначе руан не може да се случи поне, не и днес. Валута, която обедениява различни държави е много трудна - не случайно еврото все още има жестоки проблеми и може и спокойно да се разпадне в по-сериозна ситуация.
Проблема на такъв тип съюзна валута е че, на теория ще бъде обезпечавана от обща производителност, търговия, общ пазар, територия и т.н. - проблема е следният Китай сега дърпа, а Русия са в рецесия, с перспективи за депресия.
Проблема е следният, ако има общ руан на теория ще се финансират с ниски лихви заради мощта на Китай - Русия, ще се финансира евтино за сметка на Китай и така се размиват стимулите, а Китай пък ще се ядосва, че е на техен гръб и си отглеждат нещо неефективно. Това се вижда в ЕС - една Гърция десетки години се хранеше с евтин ресурс, а и не само те и в един момент това стана ясно и отчетливо и затова почанаха промени по линия фискална и банкова консолидация.
Но дори и това няма помогне да изчисти проблема. За да се изчисти трябва да няма съюз аз една единна общност с други думи падане на националният суверен.

Иначе проекти бол има - Хамериканцките, Канадците и Мехико - имат проект за Амеро. Тези 3-те държави след NAFTA станаха още по-икономически свързани - но да правят обща валута пак ще имат същите проблеми. Неизбежно е, а няма и как една страна да произвежда и да прави ниско финансиране за друга, която не се реформира а харчи на гърба на производителя.

Всичко може да си го калкулирате за ЕС и еврото - Германия и севера са мотора юга само потребява.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Дали ще станем свидетели на края на долара?
Вероятно не..
Защото е много вероятно долара да си остане като световна валута номер едно, но да бъде обезпечен не със злато, а с технологии…

Направете си проста сметка, технологиите са конвертируеми, имат цена, носят реален приход… Всъщност те са най-важното в света, защото осигуряват растеж на икономиката..

Лошата новина е, че ако се приеме този модел, отново богатите страни ще са богати, а бедните ще си останат бедни…

Преди да коментирате това, моля, направете си една бърза справка за придобиването на нови компании /технологии/ в световен мащаб за последните пет години, както и средствата, отпускани за научни програми в водещите икономики…

Вижте кои са основните инвеститори, какви колосални пари се наливат и в момента, точно в технологиите, и кои правителства го правят….

Така че, поне за мен този вариант е реалистичен, как ще се осъществи и по какъв начин , може само да се гадае…
Дали ще стане, никой не знае…:)
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Колега бизнес, далеко си от реалността. Становището ти би било вярно, ако можеше да околичествиш технологиите и кои ще са тези за обезпечение - това е лесно, трудното произлиза от факта, че технологиите не могат да растат със същата скорост с която се увеличава паричното предлагане.

Това, че една страна е богата на технологии, не пречи да търгува с друга бедна на технологии и тази бедната с бързи темпове да догони по-богатата - справка Китай и Азиатските тигри.
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

няма да е скоро
 
Последно редактирано:
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

Витруалните валути нямат шанс за световно влияние,ползват ги толкова хора,колкото ползваха и Либърти Ризърв,повечето пак със същите цели-от обикновено желание за анонимност,до заплащането на дрога,оръжия и други нелегални стоки и услуги.Ако не могат да взломят протокола(което ме съмнява),то спокойно могат да затворят борсите за обмен и да го забранят онлайн.Злато или юан-това ще е новата световна валута.Имаше сценарий и за Руан(рубла+юан),но олигофренските санкции и поведение като цяло на САЩ и ЕС,обезмислиха създаването и.


"Злато или юан-това ще е новата световна валута." :D
 
Последно редактирано:
От: От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

"Злато или юан-това ще е новата световна валута." бухахахахахаха цял ден ще ме държи това:D


:shock: предполагам тролиш не може толкова ниско IQ да имаш :lol:

Изказвам си мнението,всеки има право на това,само моля да спазваме добрия тон!Изводи на кой му е ниско АйКюто и на кой не,едва ли може да се правят от грамотно написано и обосновано мнение.Именно този ми начин на мислене ме спаси и изгорях само със 100$ когато сейзнаха Либъртито. :)
 
От: Ще станем ли свидетели на края на долара?

прав си сори корекция правя веднага :) просто мисля че в близко бъдеще няма как да стане това което казваш

:beer:
 

Горе