Ще фалира ли България?

Re: От: Re: От: Ще фалира ли България?

То море навсякъде има енергията не е същата усещането не е същото - като да караш колело винаги си помниш първото колело и колкто и да имаш винаги за него ще се сещаш и говориш.

Бе знаеш ли вече 25та карам и за някой неща не ми трябват 30, да така си е - аз и виждам като бях по малък кво бе и сега какво е. Битовизма яко обгръща всички. Спасението е може би да влезеш в нови кръгове - къде всичко е по инциативно и организирано с цел развитие - знам че в БГ ги има просто не съм дорасъл до там да стигна,


Ами спрямо кое щото УК и западна Европа редица неща са си по евтини, е верно като дойде мастита монопол и се картелизират нещата редица стоки са по евройпески че и повече. С един 1000 долара мога да живея като цар във Филипитините да си наема къща на морето едно яко бунгалце и по 50 долара на икономка/домакиня да давам и всичко друго по живот да го давам - от икономическа гледна точка има редица облаги. Но както казвам енергията не е същата, превързал съм се към страната ей на вчера до Русе ходих и и има няма 200 км десетки природни красоти имаше - планини, равнини, огоромни поля, реки и море - едно хубаво слънце бе обагрило всичко в прекрасни цветове - като ида е в УК ме вали нон стоп е не мерси накрая ще си лея куршума, пък нека бизнеса е от класа - свикнал съм на това за мен е хубаво, за други не - който може остава който не заминва - никой не го бии по главата - сега ми е такова мисленето след време може се промени, като всичко в природата подлежи на изменение дано тогава в БГ е по-добре :)

Ето и една снимка, после как да не го обичам това място:

Виж файлът 3355

е може и да си прав за морето че е по особено аз като не съм морски тип за мен навсякъде е едно и също... Иначе аз ти описах какво ще стане с голяма част от кварталните приятелчета... колкото и да е тъжно...

Аз минах през един тип нов кръг преди няколко години там всички бяхме честно печелещи (на БФБ) ама на някой старта им беше с голям гръб от мама и тати за който комунизма не беше свършил като за всички... може някой ден да ви го разкажа подробно... та там имаше много новосъздаени от нищото принцове и принцеси.. имах си и приятелчета имах и познати ама кризата ги отвя впоследвие останаха да не кажа еденици който спасиха статус... като тези с гърба са си добре но са още по малко а и не сами близки... та какво се случи през 2010 на една инвеститорска конференция народа се нахвърли кетъринга като невиждал и това ми беше в повече... нищо принцовско и принеско не беше останал в голяма част от масата... и не съм се занимавал да ходя и да илизам с такива хора...

Иначе аз не мога да сетя за друга такава еднородна група освен форума тук :) но тук сме виртуални дали съм в бг или в испания (аз я предпочитам) все тая въпроса е че та мога да си развивам още един бизнес който тук не мога и да се чуствам по стабилен...че тази нестабилност ми идва в повече знам ли...

а за филипините и 1000 долара ще си ок ама там не можеш да вземеш от пазара 3000 за сайт ... аз искам да се развивам затова ми се маха :)
 
От: Ще фалира ли България?

Не ми дреме, да пукна ако лъжа. Имам по-важни проблеми от това дали държавата ще фалира, ми да фалира, ако долара се вдигне пак да фалира два пъти и отивам в тайланд да утешавам любовната си мъка под някоя палма. Те тва е проблем, не бойкоборисовщините :D
 
Re: От: Re: Ще фалира ли България?

Защо говорите така бе, хора? Да не мислите, че в другите държави е по-добре? Живея в Италия и мога да ви кажа как стоят нещата тук: сложига данак на горивата от 0.4 евро на литър, ДДС от една година е 21% и всеки момент очакваме одобрението на парламента да скочи с още 2%. Защото Италия е по-зле от Гърция, но не го признават. Със съпруга ми планираме да се върнем в БГ, но чакаме детето ни да заварши, защото едно прекъсване в последните две години от обучението на едно дете би било напълно глупаво.

зависи с какво се занимавате... В бг ще ви добре ако имате дом, като може и част от храната да си изработите сами а детето да си остане да си учи вишето... и после да си реши как да се развива...

Бърз въпрос в Италия очакват ли потребителите да им се изработи сайт за 25 евро по долните спецификации че даже като нещо не работи като хората да върнеш всичките пари ?

Системата има следните неща:
1. Меню с категориите, като влезеш в дадена категория излизат всички новини от тази категория със странициране.
2. Слайдшоу, като излизат последните 5 или 10 новини в него - не помня на LIMIT колко съм задал.
3. Всички категории на главната, като под всяка категория излизат последните 5 новини от нея.
4. Търсачка.
5. Добавяне на новина от админ панела с нужните полета - по-горе в предишното мнение съм ги написал.
6. Добавяне на новина от всички потребители в сайта, като след одобрение новината се появява в сайта.

Админ панел:
1. Редактиране на дадена новина
2. Изтриване на дадена новина
3. Одобрение на дадена новина.

Преглед на новините:
1. Име.
2. Снимка.
3. Име към снимката.
4. Описание.
5. Източника, Датата на добавената новина, Категорията.
6. Ключови думи.
7. facebook бутон за харесване на обявата.
7. 5 подобни новини(с подобни имена по ключови думи).
8. Коментари от сайта, както и коментари от facebook.
 
Re: От: Ще фалира ли България?

той и тоя дебелия там с файловия сървър така си е викал за лодката...
ама колко години я покара:)

затова по добре си вземи една 100 футова и да си нямаш проблеми :)

тои само трябва да се прибере в европа по някакъв начин... ако трябва да наеме командоси да го измъкнат нещо.... от родната му германия не могат да го екстрадират към щатите за това което се опитват да му припишат :) просото шит е че се намира в НЗ

Иначе и 100 футова няма да я върна :)
 
От: Ще фалира ли България?

Куул, така си е за кварталните, поне мойте 2ма най-добрия приятели са си точни единия го раздава аскетски живот с фреелансинг, другия обира яки кинти в неговата сфера, така че на този етап няма проблем.

Аз като учих више с един дето го раздаваш пич, по малък от мен а вече 3 стройтелн ифирми за милиони имаше и го раздваше ебаси и работа, му обеснвах как 2008 началото се рути БФБ нашия се хвалеше как ще расте и кви пари вкарал и как от тук само нагоре как докопол за няколко к акции на ИПО-то на trace И т.н и т.н и сега ти е ясно кво е положенито с всичкото :D Та прав си накрая остава семейството и ако се абстрахираме от всичко друго и семейството е приортет номер 1 то тогава БГ остава на заден план като всичко друго съществествно което е било бариера и пречело за напускане
 
От: Ще фалира ли България?

"Кво ти пука, че ще фалира държава, нали кръчмите и баровете са пълни.." < мисленето на един средностатистически Българин..

Много жалко.. като гледам днешните деца, които се пръкват какви са.. и какви ще станат.... леле майко.. скоро май ще си пускам песента One way ticket.. one way ticket..
Какво му става на това население бе ? сигурно IQ-то му е 3 от 100
 
Re: От: Re: От: Ще фалира ли България?

Това ни отличава от всички останали хора. Малък съм още, 21 нямам, но гледам какво стана с всички като избягаха от мама и тате. Намалиха кръчмите, цигарите, дискотеките и изобщо харченето. Повечето се настървиха. Хора, с които сме били дупе и гащи не искат да се виждат с мен защото нямат и живота ги смачква. И аз в момента не съм много добре защото наливам едни пари в бездънни ями, но не съм се увълчил. Кво като някой има по-готин телефон или по-скъпа кола? Голяма работа, скоро и аз ще сменям.

Това ми харесва най-много на този форум, повечето хора са интелигентни и в повечето го няма това "увълчване".

Освен това, много ме кефи мисленето, което цитирам в горния пост. 99% от хората не само в България, но и по света си мислят "Аз съм беден, не мога да карам яхта, ще гледам клиповете на негрите и ще мечтая и завиждам." Тук не сте такива, тук всеки си казва: "Я, каква готина яхта, ЩЕ Я имам." и започва да мисли схеми и планове как да изкара сухото и да си я купи. Дори и да не купи яхта, човек определено ще подобри материалните си блага.

А вие слушайте батко си AMOUN (мале ква четка ще ти направя), защото той предоставя най-смислените постове, от които може да се извлече житейска полза. Като махнем селския изказ и цветущият език, зад клавиатурата съм убеден, че стои доста интелигентен човек, от чиито контекст в повечето случаи може да се изведе добра поука. Честно казано в някои насоки той значително ми е променил мирогледа и характера, точно този същият - човекът с маската в предприемач.ком, с който никога не съм се виждал или разговарял лично.

Това за увълчаването си е така купиш си нова кола нищо че не богаташка и ти я надерът на паркинга пред вас... мамицата им заслужават да са бедни... кой както си го направи... И затова ви се радвам на целия форум :)
 
Re: От: Ще фалира ли България?

Че колко му е да си наемеш 100 метровото яхте, ти да имаш кинти и покриеш горивото за едно пътешествие и другите коснумативи, няма много мислиш цената на коритото :D

Ако искаш нещо по късо гепай Бавариа аз обаче съм фен на Ферети невероятни яхти са маса лукс :)

А за мен ще е успешно като знам че имам паркиран на летищетп Gulfstream G650, та сеге мисля по въпроса дал съм си по голям времеви хоризонт за изпълнение

Те в бг много хора не разбраха тази песен с припева лайк а Г6... иначе добър избор :)
[video=youtube;w4s6H4ku6ZY]http://www.youtube.com/watch?v=w4s6H4ku6ZY[/video]

а яхтето като решиш да пестиш гориво може да си закотвиш в монако и да си пиеш шампанско на палубата по цял ден :) ще ги имам на предвид моделите като се стигне един ден дотам :)

Куул, така си е за кварталните, поне мойте 2ма най-добрия приятели са си точни единия го раздава аскетски живот с фреелансинг, другия обира яки кинти в неговата сфера, така че на този етап няма проблем.

Аз като учих више с един дето го раздаваш пич, по малък от мен а вече 3 стройтелн ифирми за милиони имаше и го раздваше ебаси и работа, му обеснвах как 2008 началото се рути БФБ нашия се хвалеше как ще расте и кви пари вкарал и как от тук само нагоре как докопол за няколко к акции на ИПО-то на trace И т.н и т.н и сега ти е ясно кво е положенито с всичкото :D Та прав си накрая остава семейството и ако се абстрахираме от всичко друго и семейството е приортет номер 1 то тогава БГ остава на заден план като всичко друго съществествно което е било бариера и пречело за напускане

те и моите най близки трима са добре... да са ми живи и здрави им желая (ама пак са ги налазили семейни ангажименти)... мен ми тежи че аз например бях свикнал да съм много социално излизащо всяка вечер животно :) макар и да се наливам с кафета и води предимно но да съм навън сред хора... а масовите хора ги удари много... и ще се съглася с теб накрая това остава семейството където е най добре за него там :) незнам засега :)

двоен отговор пиша че не ви смогвам да ви отговарям на всички :)
 
Re: От: Ще фалира ли България?

"Кво ти пука, че ще фалира държава, нали кръчмите и баровете са пълни.." < мисленето на един средностатистически Българин..

Много жалко.. като гледам днешните деца, които се пръкват какви са.. и какви ще станат.... леле майко.. скоро май ще си пускам песента One way ticket.. one way ticket..
Какво му става на това население бе ? сигурно IQ-то му е 3 от 100

Кризата е ударила много здраво НЕ чалга заведенията в софия... не знаеш какви промоции има бутилка балантаинс за 50 лв с 4 шарка... това даже 2005 не бяха такива цените... или последната за която разбрах поръчваш едно голямо носят ти три... а в суденски има и по 30 лв феймъ гус и 25 лв за собиетски...

а какви да са на политиците им трябва прост народ който щото няма никакви умения не може да бяга от БГ и лесно манипулируем защото е прост
 
Re: От: Ще фалира ли България?

Не ми дреме, да пукна ако лъжа. Имам по-важни проблеми от това дали държавата ще фалира, ми да фалира, ако долара се вдигне пак да фалира два пъти и отивам в тайланд да утешавам любовната си мъка под някоя палма. Те тва е проблем, не бойкоборисовщините :D

хаха ама си е така един долар, поне едно евро и да става каквото ще.. :) какво сме се замислили :) ако тук не ни искат такива каквито сме да си харчим парите... ще ходим да си утешаваме мъката и да си харчим някъде другаде... трябва да ни носят на ръце за това което правим...
 
От: Ще фалира ли България?

Думите на Борисов са извадени от контекста и не само това ами им се придава смисъл, който той изобщо не е вложил в тях. България няма да фалира. Но много бизнеси ще ! Докато пък други ще процъфтяват. Не е ли било така винаги?
 
От: Re: От: Ще фалира ли България?

вчера до Русе ходих и и има няма 200 км десетки природни красоти имаше - планини, равнини, огоромни поля, реки и море - едно хубаво слънце бе обагрило всичко в прекрасни цветове

От Варна до Русе по пътя само пущинак има де ги видя тез поля, реки, че и море? :) Аз последният път като ходих в Руси им търсих мола ама не можах да го намеря нещо ти море намери(то може и да съм минал покрай него 5 пъти ама нали съм заблеян). :mrgreen: Чай да вметна, че се бъзикам за морето да не ме разбереш грешно да се обидиш.:)

Тез оправиха ли дупките по магистралата, че преди няколко седмици щях да се убия в една метър на два. То не бяха дрифтове то не бяха псувни.

Иначе хората са взели да се сдухват яко. Аз си мислех, че се сбърквам ама щом и вие сте го забелязали значи още не съм за лудницата. Всички потънали в проблеми как да си платят сметките ама аз като им приказвах едно време за бизнес ми се присмиваха.

PS: Тези ако не променят курса България ще си фалира доволно щото нема от къде да идват пари в бюджета. 2 милн.пенсионери, 2 милн. роми как се издържат от милион и нещо работещи(май бяха по 2 милн.)
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Ще фалира ли България?

трябва да ни носят на ръце за това което правим...

Аз отдавна се опитвам да обясна това на мнооооооого хора. Че медали и награди, стимули и поклони трябва да ни правят на нас младите предприемачи - независимо в каква сфера работим и правим бизнес. Но хората си мислят, че се правя на много велик. А то - това си е истината. Много ама много малко са хората, които дърпат България напред или поне я дърпат да не падне в пропастта. И ако един ден дори на малък процент от тия хора им писне да се борят с държавата и да издържат мангалите и си вземат еднопосочен билет към страна в която ще просперират и ще живеят спокойно, това ще стартира верига, която ще докара всички до глад и мизерия.

На два пъти съм бил на крачка и единственото , което ме е спирало е семейството. Нищо друго. Дори и любовта към родината минава на заден план, като си помислиш, че децата ти ще растат и живеят тук.

EDIT:

Не бе хора - вижте докъде сме стигнали ---> http://www.youtube.com/watch?v=I1JH0x8GLxk&feature=share

Кажете ми това сериозно ли е?
 
Последно редактирано:
От: Ще фалира ли България?

БГТОП - ако преди ме беше спирало семейството - Сега го направих най вече заради него - защото переспективите за живот в БГ стават все по мрачни и шанса децата до получат добро образование и добър живот все по малък.

Относно патриотизма - не може да нахраниш сития както и не може да помогнеш на този който сам не иска да си помогне. Защо да седя да работя в БГ след като държавата прави всичко възможно да ме изгони, защо да правя бизнес в БГ след като да си бизнесмен в тази държава е мръсна дума?
 
От: Ще фалира ли България?

Аз все още не съм женен и нямам деца. :) Под семейството имах предвид родители и роднини. Но много добре те разбирам - както съм и казал в горният пост - в сегашната ситуация не искам децата ми да живеят тук и да пропилеят и техният си живот, чакайки нещата да се оправят. Те просто няма да се оправят - защото хората, които искат да променят нещата и да изградят ново общество тук са прекалено малко и стават все по - малко. А мнозинството винаги печели.

А в бурните, млади години колко съм се карал с такива - как може да не се борят - но минаваш 25 та и отгоре и разбираш, че не можеш да промениш нещата. И няма как да се изолираш в свой собствен свят - защото в какъвто и затворен комплекс да живея, каквато и кола да карам, където и да съм учил или ще учат децата ми - пак ще карам по тези улици, сред тези шофьори, пак ще се реда на опашките на тези администрации и пак ще ми се налага да се разправям с идиоти по цял ден, което очаква и наследниците:)

Сори за песимизма, ама доста ме е налегнал напоследък. Далеч съм от мисълта, че няма по - зле. Но съм свикнал да гледам по - доброто и да се стремя към него.
 
От: Ще фалира ли България?

а за филипините и 1000 долара ще си ок ама там не можеш да вземеш от пазара 3000 за сайт ... аз искам да се развивам затова ми се маха

Е че аз да не бачкам с тях, нали сме онлайн предприемачи няма значние де се локираме, като сайта примерно е позициониран УСА и западен ЕС и вади кинти :)

От Варна до Русе по пътя само пущинак има де ги видя тез поля, реки, че и море? Аз последният път като ходих в Руси им търсих мола ама не можах да го намеря нещо ти море намери(то може и да съм минал покрай него 5 пъти ама нали съм заблеян). Чай да вметна, че се бъзикам за морето да не ме разбереш грешно да се обидиш.

Тез оправиха ли дупките по магистралата, че преди няколко седмици щях да се убия в една метър на два. То не бяха дрифтове то не бяха псувни.

Генста ти да не си объркал пътя и си ходил в Унагрия, че то там само така :D
Е поля бъкано Добруджата минаваш периферно.
Рекички малки имаше и накрая Дунава.
Пък морето аз от морето тръгнах дори сега си го гледам от нас.
Планина пък, Варна е в подножито т.е. в покранините на Стара Планина целия град е почти на два склона закрит е леко и пред нас море. Пък като гепаш Варна Шумен, магистрала в ляво Шуменското плато и Стара планина почва става по висока - Мислта ми бе за толкова малко време толкова природни даденостти.

Бе дупки сякаш нямаш, ама навръщане имаше един идиот някъв рязан турчин с няква Анадолска регистрация, караме с 130 в лявата лената там го изправарваме онзи ни сече пътя, тоз хич не си гледаше в огледалата, добрче е колата стабилна разминхме се, на косъм е не се стигна като при теб до дрифтинг ама яко вдигна адреналина
 
От: Ще фалира ли България?

...
Планина пък, Варна е в подножито т.е. в покранините на Стара Планина целия град е почти на два склона закрит е леко и пред нас море. Пък като гепаш Варна Шумен, магистрала в ляво Шуменското плато и Стара планина почва става по висока - ...
Фани загледай някоя карта, щот представите ти за родната география са скандални :-o .
 
От: Ще фалира ли България?

Кво не разбра бе Noke, нямам претенции за експерт по география в частност релефи - Варна да не мислиш че е под морето като Холандия. Части от предбалкана и Стара планина на изток свършват във Варненската област с Франгенското плато 356м(Варненско плато) или пък не разбра Шуменското плато с връх над 500м. a като продължиш по магистралата виждаш как се извисява Стара планина - мисълта е за картако разстояние природата се мени
 
От: Ще фалира ли България?

Стара планина свършва край Обзор. Лудогорието не е част от Стара планина. Още по-малко пък Варна.
Като четях и очаквах да кажеш че Варна било пристанище на Шумен.
 
От: Ще фалира ли България?

Област Варна източната част на Дунавската равнина. Тя включва части от Южна Добруджа, най-източните части на Предбалкана и Стара планина. Граничи с областите Бургас, Добрич и Шумен.

Аз ти казвам крайните подножия, не че свършва точно във Варна, стръмно в морето. Пък и лудогорието няма общо много с гр. Варна.
Е това някой комплексар от Шумен ще го каже :D, както и да е.

Смисъла на казаното от мен по горе, е че за кратко разстояние се сменят толкова много природни забелжителности.
 

Горе