Ще фалира ли България?

От: Ще фалира ли България?

Нещата не опират до километри, а до манталитет. То в километри и Щатите са доста късички по сравнение с Москва - Владивосток, примерно (11500км.)
 
От: Ще фалира ли България?

Нещата не опират до километри, а до манталитет. То в километри и Щатите са доста късички по сравнение с Москва - Владивосток, примерно (11500км.)

Strana, къде си бе сладур? Ще ни изоставяш, а? :)
 
От: Ще фалира ли България?

Ами то не е само до едно, a комплекс - нещо от разбирания през манталитет до семейство и приятели до възприятия а и не на последно място там винаги ще си чужденец и такова ще е отношението, а и да не говорим че редица си вадя китните от вън, тука ми е в пъти по добре на цени/стоки/услуги спрямо китните. Последния път като излзаох извън страната разбрах какво е носталгия и не мога без морето и града си (малко патриотично стана :D )
 
От: Ще фалира ли България?

надеждата ми е да изчезне българия от картата...


Дали ще е в евросъюза
дали ще е към анадола
дали братска русия ще ни прегърне :)
ама друга оправия нема да има...

това е
няма смисъл да спорим и коментираме.

п.п. още два месеца... дева
 
От: Ще фалира ли България?

БСП може да са сякви но си бяха политици хора ... знаеха как да говорят и да лъжат ... тука изпосъбрани полицаи и пожарникари и ще очакваме да ни оправят държавата.
 
Re: От: Ще фалира ли България?

п.п. още два месеца... дева

Един въпрос персонално към теб - не ти ли писва? Как може цяло лято да лежиш по плажовете? Без капка сарказъм го казвам. Аз от 1 седмица не се занимавам с активна работа предвид гадното време, а само кисна пред компютъра и вече съм пощурял. Започнах да търся какви ремонти да правя из къщи и коя стена да гътна. Мотора на съставни части стои... Както и да е, не писва ли?
 
От: Re: От: Ще фалира ли България?

Един въпрос персонално към теб - не ти ли писва? Как може цяло лято да лежиш по плажовете? Без капка сарказъм го казвам. Аз от 1 седмица не се занимавам с активна работа предвид гадното време, а само кисна пред компютъра и вече съм пощурял. Започнах да търся какви ремонти да правя из къщи и коя стена да гътна. Мотора на съставни части стои... Както и да е, не писва ли?

Аз стигнах до следното заключение:

Само да вметна обосновано е на много мислене, лични наблюдения и житейски опит :)

Хора с богата фантазия могат да стоят без да се занимават с нищо в продължение на много време.
В казармата исках единствено никой да не ме занимава с нищо - да си стоя и да си блея - я книжка нещо да си чета...
нямаше нет тогава... ако няма за четене - аз си пишех :) рисувах си.
А покрай мен народа масово се молеше да му дадат работа, защото като работели и им минавало по-бързо времето.

После пак так.
аз обичам като имам задача - да я отложа за утре - ако не мога да я отложа- да я изпълня на бързо и да имам свободно време да си стоя :)
на мен ми е интересно със мен като съм - е малко писва - но не е болка за умиране.

не си мисли нали че обиждам нещо - хора всякакви
просто според мен за да искаш да вършиш нещо само и сам оза да не стоиш без работа - е плод на липса на фантазия.
примерно - като малък не си чел книги?
Винаги ще се намери за какво да мисля :)
Вечер като легна - поне два часа минават докато заспя- защото съм завет с мислене :) не на важни неща- може ей так да си фантазираш нещо - да си смяташ
какво и как ще направиш :)

напоследък ми е любимо да си мисля какво ще направя на морето -
как ще си направя веранда, от бамбук ли да е или от желязо.
каква ограда да си сложа
да си закарам ли билярда там.
в двора как ще си боцна доматки :)

къде ще се гмуркам
и така :)

Седя си и си правя рецензийки наум на книга - на филм - на детски мечти :)
Лошото е че откакто има компютри имам много малко време за мечти и мислене -
защото на компютъра минава времето неусетно.

като каза работа - от 4-5 месеца се каня да сложа един силикон на едно място че ме дразни - ама все го отлагам за утре :)

ИМАМ РАБОТА ПО САЙТОВЕ - И ИДЕИ ЗА НОВИ САЙТОВЕ поне за 4-5 месеца напред - ама пусто камто ме мързи - само купувам домейни и си стоят с години.
Имам три коли за продаване - ама все отлагам за утре да пусна обяви :)
и колко други неща има - ама щом може да се отложи- значи не е проблем :)

И като знам колко бързо ще мине лятото... чак ми е кофти.
Но съм си обещал че няма да се върна в София като свърши...

Свободното време е най-важно всичко друго е компромиси.
 
AMOUN, да ти обясня и аз нещо, да не оставаш с грешни впечатления, не че ти дреме де. Почти всичко важи и за мен, само дето като го правя трябва да съм зает с нещо. Видиш ли, работата ми е свързана с адски много пътуване, ама адски много значи над 5000 км на месец. И докато си пътувам в колата по 4-5 часа дневно аз точно си мисля. Или докато си сглабям мАтора (щото вече е като рефлекс), аз пак си мисля. Въпроса е, че не мога да седна и да мисля, а трябва ръцете ми да са заети с нещо докато мисля, иначе главата ми се запушва и ми се струва, че ще се пръсне.

Дори като съм насаме със себе си и ръка в гащите, пак си мисля за нещо, ама на трябва да имам нещо в ръцете. С цигарка също става, но като съм с чашка в ръка със спиртна напитка вътре, седя и си мисля, седя и си мисля, после започвам само да си седя.
 
От: Re: Ще фалира ли България?

Мчи те и моите са заети - или са на клавиатурата или на чатала :)
Тва щото пушех едно време и съм свикнал да са заети с нещо.


Абе лятото който му е кеф и има път към морето
да заповяда да го черпя коктейлче :)

просто явно хората са различни
аз предпочитам да го почесвам и да си мисля, отколкото да копам и да си мисля:)
ламята и тя така два дена ако стои и я хващат бесните и затова ходи на работа от време на време.. ама вече взе да свиква:)
 
Re: От: Ще фалира ли България?

Нещата не опират до километри, а до манталитет. То в километри и Щатите са доста късички по сравнение с Москва - Владивосток, примерно (11500км.)

Това е така ама през сибир предполагам се кара трудно :) друго си е през европа :) за там влак (аз съм зарибен да го направя това пътуване с влака) като турист :)
 
Re: От: Ще фалира ли България?

Ами то не е само до едно, a комплекс - нещо от разбирания през манталитет до семейство и приятели до възприятия а и не на последно място там винаги ще си чужденец и такова ще е отношението, а и да не говорим че редица си вадя китните от вън, тука ми е в пъти по добре на цени/стоки/услуги спрямо китните. Последния път като излзаох извън страната разбрах какво е носталгия и не мога без морето и града си (малко патриотично стана :D )

абе не е в пъти по скъпи... В БГ само имотите са по евтини (относително) и повярвай много добре те разбирам но като станеш към 30 те ще видиш колко от обичайните ежедневни срещи ще изчезнат и то не щото ти ще си зле... да кажем ще си печелиш от бизнеса да кажем една не лоша сума... просто другите който бачкат за заплата живота в бг ще почнал да ги мачка и срещите с тях нямаляват щото си имат грижи (например жилищни кредити), това да отделят за семействата си.... ежневно излизашите са от по малките възратови групи който живота не ги е смачкал още да трябва да мислят за сероизни неща и една малка група от която просто може да си го позволят :)

Колкото до морето европа има доста море че даже и със няколко месеца по дълъг сезон :) кеф ти нащо кеф ти друго :) По на запад е по добре за нас защото има по платежоспобно търсене в нашия бранш и може да си развиваш бизнеса локално ... клиентите ги е страх да пратя 3000 евро да им направят сайт в бг или сеото но локално като ти дойдат в офиса може и да клоузнеш сделка...

там ще си чужденец ако работиш за някой друг ... ако си отвориш бизнес си просто шефа... гледах за една испанска фирма която се занимава с луксозни имоти там шефа е англичанин който се преселил там на топло и никой нищо не казваше...
 
От: Re: От: Ще фалира ли България?

...като станеш към 30 те ще видиш колко от обичайните ежедневни срещи ще изчезнат и то не щото ти ще си зле... да кажем ще си печелиш от бизнеса да кажем една не лоша сума... просто другите който бачкат за заплата живота в бг ще почнал да ги мачка и срещите с тях нямаляват щото си имат грижи (например жилищни кредити), това да отделят за семействата си...


Мдааа тук си прав дева...
като започнат да се разминават нивата и начина на живот и някак си се променя виждането и мисленето.
едните към бизнеса
другите към семейството...

отскоро чувам разни приказки, ее ти па голяма работа стана вече, някакви такива
ко съм се правел

а то техните приказки не са ми интересни за деца и как поскъпнало нещо и как не им давал и заплати и кака еди коси и еди що си.
аз не смея да говоря за всичко, внимавам какво ще кажа да не се засегнат.
не можеш да им кажеш какво си си купил. щото те не могат да си го купят
не можеш да ги почерпиш щото веднага ги удря на гордост и казват еми и ние можем си платим
и се губи връзката някак си малко по малко - дума по дума реплика...

извикаш ги да отидете някъде - или имат работа ил иса на работа или нямат пари...
отпуск нямат, децата им няма на кого да оставят...
 
От: Re: От: Ще фалира ли България?

абе не е в пъти по скъпи... В БГ само имотите са по евтини (относително) и повярвай много добре те разбирам но като станеш към 30 те ще видиш колко от обичайните ежедневни срещи ще изчезнат и то не щото ти ще си зле... да кажем ще си печелиш от бизнеса да кажем една не лоша сума... просто другите който бачкат за заплата живота в бг ще почнал да ги мачка и срещите с тях нямаляват щото си имат грижи (например жилищни кредити), това да отделят за семействата си.... ежневно излизашите са от по малките възратови групи който живота не ги е смачкал още да трябва да мислят за сероизни неща и една малка група от която просто може да си го позволят :)

Колкото до морето европа има доста море че даже и със няколко месеца по дълъг сезон :) кеф ти нащо кеф ти друго :) По на запад е по добре за нас защото има по платежоспобно търсене в нашия бранш и може да си развиваш бизнеса локално ... клиентите ги е страх да пратя 3000 евро да им направят сайт в бг или сеото но локално като ти дойдат в офиса може и да клоузнеш сделка...

там ще си чужденец ако работиш за някой друг ... ако си отвориш бизнес си просто шефа... гледах за една испанска фирма която се занимава с луксозни имоти там шефа е англичанин който се преселил там на топло и никой нищо не казваше...

То море навсякъде има енергията не е същата усещането не е същото - като да караш колело винаги си помниш първото колело и колкто и да имаш винаги за него ще се сещаш и говориш.

Бе знаеш ли вече 25та карам и за някой неща не ми трябват 30, да така си е - аз и виждам като бях по малък кво бе и сега какво е. Битовизма яко обгръща всички. Спасението е може би да влезеш в нови кръгове - къде всичко е по инциативно и организирано с цел развитие - знам че в БГ ги има просто не съм дорасъл до там да стигна,


Ами спрямо кое щото УК и западна Европа редица неща са си по евтини, е верно като дойде мастита монопол и се картелизират нещата редица стоки са по евройпески че и повече. С един 1000 долара мога да живея като цар във Филипитините да си наема къща на морето едно яко бунгалце и по 50 долара на икономка/домакиня да давам и всичко друго по живот да го давам - от икономическа гледна точка има редица облаги. Но както казвам енергията не е същата, превързал съм се към страната ей на вчера до Русе ходих и и има няма 200 км десетки природни красоти имаше - планини, равнини, огоромни поля, реки и море - едно хубаво слънце бе обагрило всичко в прекрасни цветове - като ида е в УК ме вали нон стоп е не мерси накрая ще си лея куршума, пък нека бизнеса е от класа - свикнал съм на това за мен е хубаво, за други не - който може остава който не заминва - никой не го бии по главата - сега ми е такова мисленето след време може се промени, като всичко в природата подлежи на изменение дано тогава в БГ е по-добре :)

Ето и една снимка, после как да не го обичам това място:

429583_10150506399200983_243090330982_9310659_99584907_n.jpg
 
Re: От: Re: От: Ще фалира ли България?

Мдааа тук си прав дева...
като започнат да се разминават нивата и начина на живот и някак си се променя виждането и мисленето.
едните към бизнеса
другите към семейството...

отскоро чувам разни приказки, ее ти па голяма работа стана вече, някакви такива
ко съм се правел

а то техните приказки не са ми интересни за деца и как поскъпнало нещо и как не им давал и заплати и кака еди коси и еди що си.
аз не смея да говоря за всичко, внимавам какво ще кажа да не се засегнат.
не можеш да им кажеш какво си си купил. щото те не могат да си го купят
не можеш да ги почерпиш щото веднага ги удря на гордост и казват еми и ние можем си платим
и се губи връзката някак си малко по малко - дума по дума реплика...

извикаш ги да отидете някъде - или имат работа ил иса на работа или нямат пари...
отпуск нямат, децата им няма на кого да оставят...

иначе аз не се чуствам дръпнал ... чуствам се нормален... другите просто са много смачкани от начина на живот и не могат да усетя какво е да си нормален... а са им казвал на приятели направете си сайтове (даже една голяма част от първите регистрирани във форума са ми приятели или бивши колеги, щото като го почнахме ги карахме зорлем да се регват ама няма интерес само се регнаха)

Не че ние един ден няма сме с грижи от към семейството ама предпочитам да сами от какво да трябва да спестя за да си пратя детето в швейцарски колеж а не как да се облечем понеже банката ме клати с ипотеката... или не ми стига заплата за храна... Западна Европа мисля ми дава шанс по добре да си разбия източниците на доходи така че да съм по стабилен... като цената от към социален живот ще е минимална... знам ли


Иначе аз ще се почуствам богат когато си взема първата 300 футова лодка ( да три с две нули - морксите ще се сетите за какво говоря) и само си плувам насам натам и парите си работят за мен :)
 
От: Ще фалира ли България?

той и тоя дебелия там с файловия сървър така си е викал за лодката...
ама колко години я покара:)

затова по добре си вземи една 100 футова и да си нямаш проблеми :)
 
От: Ще фалира ли България?

И аз много обичам да седим и да мислим, мога да го правя с часове. Даже често обяснявам на жената и познати, че мисленето е най-тежката и важна работа. Другото е хамалогия дето всеки може да я прави. Естествено мисълта тече по-гладко с ръчичка на топките, това е доказано!
 
Re: От: Re: От: Ще фалира ли България?

иначе аз не се чуствам дръпнал ... чуствам се нормален... другите просто са много смачкани от начина на живот и не могат да усетя какво е да си нормален... а са им казвал на приятели направете си сайтове (даже една голяма част от първите регистрирани във форума са ми приятели или бивши колеги, щото като го почнахме ги карахме зорлем да се регват ама няма интерес само се регнаха)

Не че ние един ден няма сме с грижи от към семейството ама предпочитам да сами от какво да трябва да спестя за да си пратя детето в швейцарски колеж а не как да се облечем понеже банката ме клати с ипотеката... или не ми стига заплата за храна... Западна Европа мисля ми дава шанс по добре да си разбия източниците на доходи така че да съм по стабилен... като цената от към социален живот ще е минимална... знам ли


Иначе аз ще се почуствам богат когато си взема първата 300 футова лодка ( да три с две нули - морксите ще се сетите за какво говоря) и само си плувам насам натам и парите си работят за мен :)

Това ни отличава от всички останали хора. Малък съм още, 21 нямам, но гледам какво стана с всички като избягаха от мама и тате. Намалиха кръчмите, цигарите, дискотеките и изобщо харченето. Повечето се настървиха. Хора, с които сме били дупе и гащи не искат да се виждат с мен защото нямат и живота ги смачква. И аз в момента не съм много добре защото наливам едни пари в бездънни ями, но не съм се увълчил. Кво като някой има по-готин телефон или по-скъпа кола? Голяма работа, скоро и аз ще сменям.

Това ми харесва най-много на този форум, повечето хора са интелигентни и в повечето го няма това "увълчване".

Освен това, много ме кефи мисленето, което цитирам в горния пост. 99% от хората не само в България, но и по света си мислят "Аз съм беден, не мога да карам яхта, ще гледам клиповете на негрите и ще мечтая и завиждам." Тук не сте такива, тук всеки си казва: "Я, каква готина яхта, ЩЕ Я имам." и започва да мисли схеми и планове как да изкара сухото и да си я купи. Дори и да не купи яхта, човек определено ще подобри материалните си блага.

А вие слушайте батко си AMOUN (мале ква четка ще ти направя), защото той предоставя най-смислените постове, от които може да се извлече житейска полза. Като махнем селския изказ и цветущият език, зад клавиатурата съм убеден, че стои доста интелигентен човек, от чиито контекст в повечето случаи може да се изведе добра поука. Честно казано в някои насоки той значително ми е променил мирогледа и характера, точно този същият - човекът с маската в предприемач.ком, с който никога не съм се виждал или разговарял лично.
 
От: Ще фалира ли България?

Че колко му е да си наемеш 100 метровото яхте, ти да имаш кинти и покриеш горивото за едно пътешествие и другите коснумативи, няма много мислиш цената на коритото :D

Ако искаш нещо по късо гепай Бавариа аз обаче съм фен на Ферети невероятни яхти са маса лукс :)

А за мен ще е успешно като знам че имам паркиран на летищетп Gulfstream G650, та сеге мисля по въпроса дал съм си по голям времеви хоризонт за изпълнение
 
От: Re: Ще фалира ли България?

Защо говорите така бе, хора? Да не мислите, че в другите държави е по-добре? Живея в Италия и мога да ви кажа как стоят нещата тук: сложига данак на горивата от 0.4 евро на литър, ДДС от една година е 21% и всеки момент очакваме одобрението на парламента да скочи с още 2%. Защото Италия е по-зле от Гърция, но не го признават. Със съпруга ми планираме да се върнем в БГ, но чакаме детето ни да заварши, защото едно прекъсване в последните две години от обучението на едно дете би било напълно глупаво.
 

Горе