Ядете ли храна от вчера?

dalasweb

Well-Known Member
Скоро имахме спор с един познат отностно храната!Капризен съм бил!
Ами хляб,лук и сол ще ям ,но храна останала от вчера не ям!
Днешните жените мързеливи!
Готвят цяла неделя храна за цялата седмица ,слагат го в хладилника и хоп всячка вечер да го притоплят
о не става ще готвят в кухнята и ще пъшкат по време на секс !
Вкусовите качества на храната се променят.
Пресен лук,ако не го изядеш до 20 мин след нарязването му ,няма никаква полза.А както знаем лука има повече витамин C от чесъна дори!А вие?
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Питай кльощавите негърчета в Африка, дето са като от концлагер дали си ядат храната от вчера.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Ядете ли храна от вчера?

И от вчера и от предния ден и от по предния ям :) зависи от храната.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Скоро имахме спор с един познат отностно храната!Капризен съм бил!
Ами хляб,лук и сол ще ям ,но храна останала от вчера не ям!
А вие ?

Вземи си някоя жена като мене - тогава каквото си направиш, това ще ядеш :) Що се отнася до храната от вчера - ако го приемаш като мания, значи наистина имаш проблем, защото понякога някои ястия на следващия ден са по-хубави. Например, като се направи една голяма тенджера сърми в Асеновград - те не могат да се изядат за един ден, обаче всички ги хапват с удоволствие цяла седмица, а накрая последните са най-вкусни. Е, ако са някои залоени кюфтета или спечена манджа, ясно е че не стават за ядене. Моя син колкото повече расте, по-капризен става по отношение на храната - чушки не яде никакви, домат в манджа не ще, само на салата, разни треви там - магданоз и подобни също не ще, тиквички и патладжани - не яде. Обаче не се занимавам с неговите капризи, защото баща ми е същия - той яде само пържоли, кебапчета, кюфтета, пилета и салами от най-скъпите в магазина, щото в евтините нямало месо. Сладкиши не докосва, от хляба яде само средата, а плод не хапва посмъртно - за 45 години не съм го видяла да яде ябълка или портокал или каквото и да е там.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Яденето си е ядене. Горе долу до 3 дена се запазват вкусовите качества (в хладилника разбира се). След това зависи от самата храна.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Доказано е претоплянето на една и съща храна няколко пъти води до гастрити у хората!

Вземи си някоя жена като мене - тогава каквото си направиш, това ще ядеш :) Що се отнася до храната от вчера ..............

Проблем е днешните жени са мързеливи.
Едно време хората са прали у рекъта и са нямали удобства!
Нямали са ток и като си легнат са се отдавали на приятни страсти.
А днешнитте жени искаш секс
глава ме боли
гъз ме боли
уморена съм
ааааааааауууууу не ме барай утре класа има контролно.

Мислиш си
Имат перални
имат съдомиялни
имат фурни
а имат време само да се цапосват в лицето и ноктите!
и си мислиш ядене нема от там и секса никъв го нема
Представяш комшийката,колко е по добра от твойта!

Трябва да се приеме закон за многоженството!

Една жена в къщи, да гледа децата.
Друга да ти готви
а трета стриптиз да прави!
 
Последно редактирано:
От: Ядете ли храна от вчера?

Доказано е претоплянето на една и съща храна няколко пъти води до гастрити у хората!
Ти няма да я претопляш цялата - топлиш си само порция, другото си стои в хладилника.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Ти няма да я претопляш цялата - топлиш си само порция, другото си стои в хладилника.

А преди 3 дена тази гозба нали е била приготвена топлена бланширана, шпикована и тн.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

А преди 3 дена тази гозба нали е била приготвена топлена бланширана, шпикована и тн.
Да ти кажа честно, имаш сериозен проблем. Мъжът днес трябва да е като доброто прасе - да яде всичко. Ако не ще - да се научи да си готви и да си прави храната сам, като не очаква от някоя жена да му приготвя каквото и да е, включително и от майка му.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

При дядо ми и прадядо ми се е готвело по пет пъти на ден в активния сезон - ставало се е по тъмно и се е лягало щом се стъмни.
Ха кажете, че са били прости и безделници, та само са се чудели с какво да си убият времето! Хладилници не са имали, но целогодишно са имали лед в "ледниците". Така че не е било проблем храната да се запазва.
Всяко престояване удължава досега с кислорода от въздуха и храната се променя. Да не говорим за притоплянето.
Салата от току що набрани зеленчуци има един вкус, салата от набрани преди 2-3 часа има друг вкус, а салата от незнайно кога брани зеленчуци има вкус, какъвто е познат на болшинството пазаруващи. Особено търсещите ефтиния.
Който е бил на свинско погребение или подобно мероприятие знае какъв е вкуса на месото и може да каже за вкуса на купеното, особено замразяваното месо. Макар че замразяването е с най-добро запазване качествата на продуктите.
Когато ми трябва кайма си купувам месо и искам да ми го смелят. Така надробеното месо е с най-малък престой в контакт с въздуха, да не говорим, че е чисто месо, без консерванти, оцветители и кой знае какви рога и копита в него.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Да ти кажа честно, имаш сериозен проблем. Мъжът днес трябва да е като доброто прасе
Тези слова са за европейците!
За балканите важи следното:
Мъжът днес трябва да е като добър жребец!!!
Но за да е такъв трябва да пасе качествено!
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Доказано е претоплянето на една и съща храна няколко пъти води до гастрити у хората!



Проблем е днешните жени са мързеливи.
Едно време хората са прали у рекъта и са нямали удобства!
Нямали са ток и като си легнат са се отдавали на приятни страсти.
А днешнитте жени искаш секс
глава ме боли
гъз ме боли
уморена съм
ааааааааауууууу не ме барай утре класа има контролно.

Мислиш си
Имат перални
имат съдомиялни
имат фурни
а имат време само да се цапосват в лицето и ноктите!
и си мислиш ядене нема от там и секса никъв го нема
Представяш комшийката,колко е по добра от твойта!

Трябва да се приеме закон за многоженството!

Една жена в къщи, да гледа децата.
Друга да ти готви
а трета стриптиз да прави!

Защо такова отношение към жените не мога да разбера? А и това с главата не е вярно. Доказано е, че главобола минава ако се прави секс. Обикновено като им го кажа не вярват, но 99% от случаите помага. Другото което е, ти защо не си готвиш сам, след като жена/приятелката ти не го прави? Не е толкова трудно.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Бухахахаха порастнете най-сетне бе ГАСТРОНОМИ. Такава цветиста и научно обоснована простащина ми е кеф да виждам. Сега чакам тема за поумняването от слушането на чалга :D
Вискяре, ти кулинарен сайт имаш бе човек, прочети си рецептите от дето ги гепиш или вземи се образовай.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

При дядо ми и прадядо ми се е готвело по пет пъти на ден в активния сезон - ставало се е по тъмно и се е лягало щом се стъмни.
Ха кажете, че са били прости и безделници, та само са се чудели с какво да си убият времето! Хладилници не са имали, но целогодишно са имали лед в "ледниците". Така че не е било проблем храната да се запазва.
Всяко престояване удължава досега с кислорода от въздуха и храната се променя. Да не говорим за притоплянето.
Салата от току що набрани зеленчуци има един вкус, салата от набрани преди 2-3 часа има друг вкус, а салата от незнайно кога брани зеленчуци има вкус, какъвто е познат на болшинството пазаруващи. Особено търсещите ефтиния.
Който е бил на свинско погребение или подобно мероприятие знае какъв е вкуса на месото и може да каже за вкуса на купеното, особено замразяваното месо. Макар че замразяването е с най-добро запазване качествата на продуктите.
Когато ми трябва кайма си купувам месо и искам да ми го смелят. Така надробеното месо е с най-малък престой в контакт с въздуха, да не говорим, че е чисто месо, без консерванти, оцветители и кой знае какви рога и копита в него.

това за кога и къде става на въпрос ?


dalasweb, ти трябва да си бахти дебила ако очакваш жена ти да ходи на работа и всеки ден да имаш прясно ядене
да не живееш в 17 век ?

2-3 дена мисля, че не е проблем за повечето храни - 1 седмица ми се струва много?

например картофи престояли един ден в хладилника или по-лошият случай ако са били замразени - по-добре да не ям
както и още няколко продукнти, но за повечето няма проблем
 
баси глупостите , далас определено печели по брой най-тъпи стартирани теми за всички времена

какво значи днешните жени са мързеливи?!?! wtf бе уважаеми зрители - ми днешните мъже са женчовци тогава. Ти да не мислиш, че едновремешните мъже са ходели на кола маска за да изглеждат готини по потник или пък са правели фитнесче с мотиката. Времената са различни и не може да извадиш някаква измишльотина от контекста на времето и да я развяваш като неоспорим факт.

прав си, че качеството на храната се променя с контакта с въздуха и всяко притопляне влошава качествата и. ако за това е спорът - ти печелиш

обаче - разни генерални глупозаключения днешните жени са мързеливи, трябвало да пъшкат в леглото и нам кви простотии още. Като искаш прясна храна - готви си, никой не ти пречи. А вместо да бълваш простотия след простотия из форумите вземи малко почети Чудомир да видиш как са ги връзвали за "приятните страсти" и не щото са си падали по садо-мазо.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Другото което е, ти защо не си готвиш сам, след като жена/приятелката ти не го прави? Не е толкова трудно.
А защо да си готвя сам, нали затова съм си взел жена, но не да готви веднъж на седмица за цяла седмица!
Аман от еманципирани жени!
Веднага се сещам за следния виц

На една маса са седели германка, французойка и нашето Айше!
Германката започнала
Аз като се ожених за моя Ханс -още от първия ден му тропнах и казах да сгтови.
Първи ден нишо не виждам
Втори ден нищо не виждам
Трети ден моя Ханс сготвил
На свой ред французойката казала
Аз като се ожених за моя Жорж -още от първия ден му тропнах и казах да изпере.
Първи ден нишо не виждам
Втори ден нищо не виждам
Трети ден моя Жорж изпрал.

Ашето се обадила
Аз кат се ожених за мойто Хасан още от първото ден му каза да сготви и изпере.
Първи ден нишо не виждам
Втори ден нищо не виждам
На третия ден съвмсем малко прогледнах с лявото око!

:):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Човека ще се научи да си готви, щом има желание да яде винаги прясна храна. Аз у нас имам една чудесна книжка, съвсем тъничка е, обаче върши страхотна работа - "Готварска книга за мъже" - така се казва. Имам и още един куп дебели тухли пълни с рецепти, но тази наистина е практична - четеш, правиш и става перфектно. Синът ми се научи да си готви по нея, мъжа ми също. Вероятно това е най-добрата ми семейна инвестиция :)
 
Re: От: Ядете ли храна от вчера?

А защо да си готвя сам, нали затова съм си взел жена, но не да готви веднъж на седмица за цяла седмица!
Аман от еманципирани жени!

На колко години си? ако намериш такава безмозъчна пача - застреляй я да не се мъчите и двамата
 
От: Ядете ли храна от вчера?

Сега се сетих за един човек, с когото се запознахме във влака от Бургас за Пловдив. Човека цял живот работил като строител в арабските страни, като паднал Тодор Живков, тях ги забравили там и те какво да правят, започнали работа в германска фирма. Та сега се пенсионирал с германска пенсия и се чудеше как да си харчи парите, защото нямаше ни жена, ни деца, само една сестра имал. Та много съжаляваше, че навремето не си купил една жена - там където е работил, жените се продавали и стрували по-малко пари от една камила. Та ако си беше купил жена, тя щеше да му готви, да го пере и да го гледа без да гъкне докато е жива. Сега като дошъл тука - голям зор, даже и срещу заплащане не му готвят и не се грижат за него както искал.
 
От: Ядете ли храна от вчера?

А защо да си готвя сам, нали затова съм си взел жена,
Да си беше взел готвачка тогава. Цяла цена само заради готвенето?!? Не ми се вижда изгодна оферта :)
 

Горе