Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

ktomov

Premium
Здрасти на всички.
Нещо ме е отпрала музата тази вечер, та реших малко да попиша, а съня ми бяга в последните няколко дни.
Не знам на колко от вас ви е правило впечатление, какъв хейт и мизерия се сипят в последно време по форумите и не визирам само този или уебмастера, макар, че примерите ми включват точно тези два форума.
Нещото което ме накара да пусна тази тема е също тема - ето тук.
Добре де момчета, не мога да разбера, защо си мислите, че всеки регистиран потребител или бъдещ потребител в този форум е задължен да знае всичко което вие знаете в момента? Вие не сте почнали от нулата ли? Имали сте понятие за линк билдинг, опимизация, реклама, пазар, маркетинг?
В последно време, явно "финансовата криза" и всичките шумотевици покрай историйките на голямото Г, както и разните им там комисии, явно нажежиха прекалено много обстановката, ама не смятате ли че трябва да проявяваме някакъв толеранс? Някакво разбиране?
На мен подобно нещо ми се случи при "големия" уебмастър форум - визирам ей това ми мненийце и получената репутация там и над 40те точки които ми се бяха дали тук.
Е явно според някои колеги, трябва да бъдем магистри по Право? Колко от вас четат всичките закони които се бълват ежедневно, а поправките? Трябва ли да съм прочел всичките закони за да мога да сложа две рекламни карета в един блог да речем.
Явно трябва да почнем да се делим на паляци и прависти, вместо на дизайнери и кодери.
Наистина почна да ми писва от всезнаещи хейтъри, ръсещи мъдрост на ляво и на дясно.
Какво е вашето мнение?
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Причината се корени дълбоко с народопсихологията на съвременното българско общество.
Хейта вече е стандартно социално общуване.
Тези въпроси касаят много майки и бащи, не настоящи форумни членове. Те са си просто продукт на фактори.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

За съжаление тук пак трябва да цитирам К. Иречек -чешки историк и български политик
„За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881)

п.п. Сложих рейтинг на темата
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Чи то хейтът не е родно изобретение - даже от името си му личи. Нито пък вариантът му, наречен флейм.
Не товарете булгаристанщината с всяко негативно явление дето се сблъскате в ежедневието. Аз грам патриот относно днешна България не съм ама няма смисъл за сичко държавата да обвиняваме. Дори да не четете чужди форуми, влезте у кое да е популярно клипче у Ютуба и зачетете отдоле коментариЙте...

От друга страна в хейта няма почти нищо лошо или вредно. Нещо като саморегулатор се явява при липсата на модераторски контрол. Пък и ясно показва колко струва въпросния юзър и колко багаж носи. Има и форуми с по-културна аудитория - примерно бг-мама (доколкото съм поглеждал) "свинете-майки" (powered by AMOUN) си говорят толко лигаво и миличко, сякаш аха-аха да се запрегръщат и разцелуват във всеобщо царящото щастие, че са фанали балък да се грижи за тях, докато те се глезундрят с пастички с отрочетата си по МОЛ-овете :)
 
Последно редактирано:
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Аз не забелязвам такова нещо. Винаги си е било така. Определено повече хейт се излива върхи теми към данъчни, правителство, управялващи, мизерия. Но това е нормално. Аз лично напротив - на последък повече хора се свързват с мен да им помагам за да изкарват кинти онлайн. Не знам защо % се е вдигнал, но опредлено има такава тенденция. ;)

Значи по принцип ако се вземе двете - хейт и хелп, мисля, че хелпа е в пъти повече. А хейт си има защото така са възпитани хората. Или са имали кофти ден, абе причини много, но дано не е постоянно, защото и ние тук ще си даваме картони и наказания. С хейт до никъде не се стига, а и прост пример мога да дам с жените - никоя няма да те хареса ако си хейтърче и мрънкало. И без това са прекалено заети и те самите с дилемите си кои обувки с кой половер вървят. :)
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Дори да не четете чужди форуми, влезте у кое да е популярно клипче у Ютуба и зачетете отдоле коментариЙте...От друга страна в хейта няма почти нищо лошо или вредно. Нещо като саморегулатор се явява при липсата на модераторски контрол.
Когато някой изказва мнение дори и да е различно от твоето добре , стига да казва нещо , а съвсем друго е когато ти се слага анонимна червена точка . Някой нещо не му харесало , ами да каже какво , да намери начина и тона да го направи , а бе да направи нещо , а не да се намира на раздаване на червени картони само щото е велик ....
ей това дразни щот няма някакна полза от анонимни червени точки .....

В хейта нямало лощо и вредно . Ами какво полезно има ?! Представете си че имате дете на което постоянно натяквате , че не прави нещата добре, как ще помогне това - няма да помогне , нещата които прави ще стават все по- лоши и по -лоши . Какво му е доброто на такова поведение?!
 
Последно редактирано:
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Хейт, хейт, хейт, защо не използвате българската дума, която си е толкова звучна и характерна от край край време за нашето "племе", ЗАВИСТ. Да, завист, главното нещо, което крепи българина на крака. Ето ви и една кратка анимацияухууу прехвърлете на 1,13 да видите завистта на българина. Всичко се корени от завистта, колкото да се правим на независими и велики.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

преди не беше така,пак имаше някаква омраза и завист, но като че ли хората се попромениха и все по-явно изливат негативните си емоции върху останалите.Просто гледайте да не сте поредния тъп селяк дето света му е крив,че живее мизерно и ходи и плюе всичко де що мърда.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Бе някой изтърси нещо малоумно и хапне малко флейм - нищо ненормално няма, камо ли пък българско... :) И каква завист, че някой говорил глупости :)
А за онова мнение в уебмастъра - то червените точки дойдоха от представителите на бг хостинга, дето нахрани колко са зле :D
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

бря, бря, бря, каква философска тема направихте от едно "кой ми сра в гащите?" :)
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Бе някой изтърси нещо малоумно и хапне малко флейм - нищо ненормално няма, камо ли пък българско... :) И каква завист, че някой говорил глупости :)
А за онова мнение в уебмастъра - то червените точки дойдоха от представителите на бг хостинга, дето нахрани колко са зле :D

Пляскай с ръчички точно така. Искаш да ми кажеш, че специлано за българите, "хейта" няма нищо общо със завистта?
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Пляскай с ръчички точно така. Искаш да ми кажеш, че специлано за българите, "хейта" няма нищо общо със завистта?

Добре бе, ти наистина ли вярваш, че ти завиждам на тебе? Ама съвсем честно - помисли и ми кажи това ли мислиш е причината да се карам с тебе - защото ти завиждам? А не защото единственото, което правиш е да пълниш темите на хората с безсмислени глупости?
Ама е много по-лесно да кажеш, че другите са злобари, отколкото да признаеш, че самия ти си зле.

Значи първо - аз не завиждам, а се възхищавам.
И второ - ти като гледам си на 15-16 някъде, мислиш ли, че ще тръгна точно на тебе да завиждам? :)

И точно ти ли си тръгнал да се оплакваш от отношение след малоумните ти постове в темата на лисичка (вече гледам изтрити)?
 
Последно редактирано:
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Уникални сте бе хора, тема в която се обсъжда хейта успяхте да я обърнете на хейт... накъде отива този свят?
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Ами извинявам се, че така реагирам ма се изнервих :) Неможе вече една камара хора му обясняват на тва момче, че приказва глупости и да се спре малко, а той вместо да се замисли и да си вземе поука - българите му били виновни. Щото му завиждали.
На какво и той не знае, ама такъв бил манталитета на българите.
Е ТОВА точно е манталитета, от който трябва човек да се пази. Щото не води до нищо добро.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Добре бе, ти наистина ли вярваш, че ти завиждам на тебе? Ама съвсем честно - помисли и ми кажи това ли мислиш е причината да се карам с тебе - защото ти завиждам? А не защото единственото, което правиш е да пълниш темите на хората с безсмислени глупости?
Ама е много по-лесно да кажеш, че другите са злобари, отколкото да признаеш, че самия ти си зле.

Значи първо - аз не завиждам, а се възхищавам.
И второ - ти като гледам си на 15-16 някъде, мислиш ли, че ще тръгна точно на тебе да завиждам? :)

И точно ти ли си тръгнал да се оплакваш от отношение след малоумните ти постове в темата на лисичка (вече гледам изтрити)?

:D Никъде не съм споменавал, че хейтваш мен или че ми завиждаш, дори не съм си го и мислел, ти отваряш въпроса. А относно малоумните ми постове в темата на лисичка, кажи нещо са малоумни БЪМПОВЕ? "искам 10$, дай работа" "искам 20 лева, дай работа", не ми се струва нормално, а на теб щом ти се струва добре. И да, заяждаш се с мен по някаква необичайна причина и май само ти си ми казвал, че пиша глупости. Причината за това е, че си ме погледнал накриво веднъж и сега просто не можеш да си изправиш погледа. А факта, че дори си си помислел, че спориш с мен, защото ми завиждаш говори много неща.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

И още нещо, ти май никога не разбираш накъде бия нали? Сега пък изкара, че съм обвинил българи, задето ми завиждали. Еми какво да си говорим изобщо.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Абе както и да е, живи и здрави :)
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Да, точно така. Нека повече да не спорим, има си хора, които да решават дали пиша глупости или не и ти не си от тях. Живо здраво и успехи само.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Епа не е като да не пописваш бая глупости.
 
От: Я да ви задам един въпрос относно хейта който се шири

Добре тогава, извинявам се на форума, че изказвам мнението си по темите, повече няма да го правя, тъй като явно преча на съфорумниците.
 

Горе