акции на Fibank

ethanhuntt

New Member
Здравейте,

Интересувам се как мога да си купя акции на ПИБ в най-кратки срокове?

Имам ли онлайн опция за покупка на акции или в краен случай на ДЗР.

Ако не мога онлайн, то откъде мога да си закупя акции на място? В клоновете на ПИБ не е вариант, поради безкрайните опашки тези дни. Дали мога от клон на друга банка и някой знае ли какви биха били таксите при подобна инвестиция?

Предварително благодаря :)
 
От: акции на Fibank

Можеш да си купиш акции от Фондовата Борса - http://www.bse-sofia.bg/ акциите им паднаха с 24 % тези дни ... така, че вероятно пътят ще е нагоре в дългосрочен план :)
 
От: акции на Fibank

И още малко инфо. код на емисията 5F4 http://www.bse-sofia.bg/?page=QuotesInfo&type=S&code=5F4&compnum=17161

Виж добре графиката (вкл. и за 2013 г.) , ако смяташ да правиш дългосрочна инвестиция, за краткосрочна спекулация също трябва да помислиш преди да я направиш.
 
От: акции на Fibank

А от къде точно се купуват акциите, че и аз имам интерес. Разрових сайта но не намерих
 
отивате в някой инвестиционен посредник
http://www.fsc.bg/Investicionni-posrednici-bg-341

и казвате че искате да си купите и давате парите

алтернативно може да си овторите платформа за тръговия
 
От: акции на Fibank

За Пловдив в списъка има 3 посредника, като сайтът на единия е на китайски/японски или нещо от сорта, в сайта на третия има инфо и са отбелязани тлъсти такси/комисионни за моите скромни 100 акции, които искам да закупя :)

Нямам ли мързеливата опция онлайн, в plus500 и трейдър.бг не откривам акции на FIB?
 
От: акции на Fibank

Отивате в Бенчмарк, Карол, Булброкерс или някой друг инвестиционен посредник откривате сметка и сте вие. Аз съм с Бенча, но няма смисъл се купуват акции - утре е много важен ден, ако БНБ не успее да успкои масите няма да ви е точно другата седмица до акции. Изчакайте да мине бурята, дори бих съветвал и 21 Юли да мине - ако всичко е ток с ПИБ акциите пак няма и са добри за купуване - риска ще е по-голям - просто кеша и е кът и ще трябва да събира от някъде средства - я чрез рекапитализация, я чрез спиране на кредитите и събиране и с вдигане на лихвата по депозита - последните две ще ядат печалбата, а 1-вото ще наводни цената на акцията - така че умната. Парите са ваши не е толкова просто колкото си мислите. Ако нямате представа какво правите, не влизайте в спекулативни сделки - особено с банкови акции - на дали и 90% са наясно с баланса на една банка какво представлява или пък са наясно с банковото дело в частност банкиране с частичен резерв!
 
От: акции на Fibank

Ми сигурно ако отида и им кажа, че искам акции за 100 лв, ще ми се изсмеят и ще ме изритат от офиса.
 
няма да те изритат - понеже всеки малък клиент е потенциално голям... поне доколкото ги помня посредниците от преди като бях активно търгуващ....


Принципно някой от банките са инвестиционни посредници но по някаква телевизия гледах че клоновата мрежа въобще не са наясно с този въпрос... (не са ги обучили че въобще предлагат такива услуги)
 
От: акции на Fibank

Отивайте при Инвестицоните посредници - не банки, а брокери - ето:
http://www.fsc.bg/Investicionni-posrednici-bg-341

И 1 акция да купите - пак ще им направите около 2 кинта комисионна така че няма страшно!
 
От: акции на Fibank

@blackout8, благодаря за качественото мнение, ще го имам предвид. Не претендирам за компетентност, дори напротив :) но моментът ми се стори подходящ, предвид събитията, които доведоха до рязък спад в цените и най-ниски стойности за последните 4 месеца и предвид, че не предвиждам катастрофално развитие за банката, то очакванията ми са банката постепенно да се нормализира и в следващите няколко месеца графиакта да се изкачи поне до момента преди "параноята".

Сумата, която съм предвидил за акции е сравнително доста малка и освен инвестицията ми в биткойни, за които знам, че си категорично против :), ми се иска да понатрупам още активи.. Към момента съм наемен работник на заплата и трябва стъпка по стъпка да променя това :)

Под "Бенчмарк" предполагам имаш предвид bgtrader.benchmark.bg ?
 
Да това им е платформата на бенчмарк но можеш и без платформа просто отиваш и проявяваш желание да купиш... подписваш малко документи и си готов и без платформа брокера ще ти ги купи
 
От: акции на Fibank

Отивайте при Инвестицоните посредници - не банки, а брокери - ето:
http://www.fsc.bg/Investicionni-posrednici-bg-341

И 1 акция да купите - пак ще им направите около 2 кинта комисионна така че няма страшно!

най добре при инвестиционен посредник, аз ползвам Карол и съм доволен, може и на място в техен офис , може и от вкъщи да купуваш
 
От: Re: акции на Fibank

Мисля, че и Елана беше такъв брокер. Даже си е точно такъв. Ще изпълня поръчката. Записвам се за темата.

Не искам се обзалагам с теб, колко е глупаво това решение - ако до утре 9 часа не е овалдяна паниката! Риска е чудовищен и това е брутална спекулация - така че много умната. Ще е алтернатива, като видим какво става с банковата система и като всичко утихне! Пазарите не обичат шума и особено паниката - точно и тогава се лови рибата и се правят големи печалби. Но работата е че не знаем какво ни готвят - ако беше при равни други условия е чудесно, но ....
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: акции на Fibank

Не искам се обзалагам с теб, колко е глупаво това решение - ако до утре 9 часа не е овалдяна паниката! Риска е чудовищен и това е брутална спекулация - така че много умната. Ще е алтернатива, като видим какво става с банковата система и като всичко утихне! Пазарите не обичат шума и особено паниката - точно и тогава се лови рибата и се правят големи печалби. Но работата е че не знаем какво ни готвят - ако беше при равни други условия е чудесно, но ....

Твоите мнения и на @happyslacker ги чета с кеф ;)
 
От: Re: акции на Fibank

Твоите мнения и на @happyslacker ги чета с кеф ;)

Радвам се, че намираш стойност в постовете ми :)!
 
Re: От: Re: акции на Fibank

Не искам се обзалагам с теб, колко е глупаво това решение - ако до утре 9 часа не е овалдяна паниката! Риска е чудовищен и това е брутална спекулация - така че много умната. Ще е алтернатива, като видим какво става с банковата система и като всичко утихне! Пазарите не обичат шума и особено паниката - точно и тогава се лови рибата и се правят големи печалби. Но работата е че не знаем какво ни готвят - ако беше при равни други условия е чудесно, но ....

Е да, рискът е голям. Определено. Кой печели добре с нисък риск? :) То докато се седи и се мисли кой какво готви, реално големите инвеститори правят пари в този диапазон от време, после като се разбере е късно обикновено. :)

П.П: Редактирах малко мнението си. Не давам финансови съвети, все пак се занимавам с маркетинг. :)
 

Горе