бълхарина си е прост селянин, да

testkiwi

Well-Known Member
Видяхте ли колко коли спряха днес в 12 ? Много малко, после ми обяснявайте какъв е патриот, аз дето ме обвиниха тук, че съм предимно руснак стоях прав, а по-голямата част си караха като пичове. Тва е, бълхарина си е прост селянин :lol:

Коментирайте
 
Е при нас Бойко е накарал куките да застанат на кръстовищата. Никой нямаше да спре да ги е.. пешеходци, колоездачи всичко гааааз. Все едно сирените ги надъхаха да си размърдат гъзовете. Е, трябва ли Бойко да сложи куки по кръстовищата, че да спрете бе "патриоти"???
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

Ох, това някакво безумие ли е в тази държава? Било зелено и братовчед ми спрял на сфетофара в 12 и един отзад едва не го бутна и му свирка с клаксуна... ето сега ми се обади бесен от цялата тая история. Бил е доста спокоен явно, защото аз бих го набил тоя отзад. А за какво патриотство говорим? Оня ден гледах деин клип дето бяха направили приятели като минавали с колата през една ромска махала - цигани си играли кючек на химна на Кирил и Методий. Ще спра да пиша, защото не искам да вадя лошия си речник.
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

@testkiwi не обиждай селяните! Може би точно, тези хора които споменаваш по селата са спрели за минутка в памет на загиналите за свободата за разлика от гражданите!
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

Вие какво очаквате? Първо зверски болшевизъм, сега червена демокрация, в която ти се обяснява колко е лошо да си българин и въобще отрича всичко национално. Тия безродни системи възпитаха няколко поколения нихилисти и олигофрени. Иначе, евала че ти си станал, но хайде не обиждай всички българи. И селянин не е обида, да.
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

има си правила за спиране...
 
Re: От: бълхарина си е прост селянин, да

има си правила за спиране...

Само за нас ли има правила? За циганите, дето издевателстват над българското население правила няма ли, закони няма ли? Или и ти си поредното зомби? Поредния поклонник на медиите и на великите хамериканци, дето ни пълнят гъза с демокрация?
Ето какво правят хората, за които законите в България НЕ важат:

10389353_983610338358442_6218736675607682168_n.jpg


Специален поздрав за всички чуждопоклонници! Даже леко се съмнявам, че снимката може тайничко да ви хареса.
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

Никой не трябва да обижда селяните! Правете разлика между селянин и СЕЛЯНДУР. Само един комплексар и цървул - "гражданин" в село раждан може да обижда хората живеещи и работещи на село.
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

Наистина само от любопитство, сериозно ли хората тук са склонни да нарушат закон и да спрат с колата насред пътя, за да отдадат почит на определени хора, в точно определен час и ден? Кое му е уникалното на точно 12:00. Не може ли човек да уважава своите народни герои 24/7 или пък ако има желанието да го направи в една минута, тази минута да е просто по-малко по-късно. Все пак особено на пътя, замислете се, че не сте сами и абсолютно всякакви хора управляват коли и едно такова рязко спиране може да предизвика катастрофи и човешки животи.

Ако съм с кола насред трафик и аз няма да спра. Вероятно бих спрял с кола малко по-рано, отбил някъде на паркинг или отклонение или пък бих се отбил по време на сирените, ако имам възможност. Ако не, ще си продължа. По този начин, не застрашавам живота на някой друг човек, който може и да е чужденец, нямащ си на идея какво става. В случая сирените ме хванаха в движение пеша, спрях и отдадох чест за тяхната саможертва, което е нормално. Огромна част от хората около мен, в оживено място, спряха също, което ми направи добро впечатление. Но ако някой ми натисне рязко спирачка и спре на средата на пътя и предизвика катастрофа, е и аз няма да съм доволен. Изобщо. Но всеки си има приоритети, просто за мен човешкия живот е по-важен от едноминутно уважение, което всеки българин трябва малко или много да го изпитва непрекъснато и не само към Христо Ботев.

П.С Мнението ми се базира на това, което съм чул и виждам за нормално в Пловдив. Възможно е в София/другите градове това да е далеч по-редовно и да е станало традиция, но в Пловдив досега не съм виждал/чувал за такава инициатива.
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

http: //prntscr.com/7c8a44
Ето и мъничко ирония....
А иначе има си разлика между селянин и селяндур, автора на темата е имал впредвид вероятно точно това.
Относно снимката с Левски: Не е единствен случай...бях намерил и некролог на Левски, нещата с просветата у нас започват отчайващо да деградират.
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

Наистина само от любопитство, сериозно ли хората тук са склонни да нарушат закон и да спрат с колата насред пътя, за да отдадат почит на определени хора, в точно определен час и ден? Кое му е уникалното на точно 12:00. Не може ли човек да уважава своите народни герои 24/7 или пък ако има желанието да го направи в една минута, тази минута да е просто по-малко по-късно. Все пак особено на пътя, замислете се, че не сте сами и абсолютно всякакви хора управляват коли и едно такова рязко спиране може да предизвика катастрофи и човешки животи.

Ако съм с кола насред трафик и аз няма да спра. Вероятно бих спрял с кола малко по-рано, отбил някъде на паркинг или отклонение или пък бих се отбил по време на сирените, ако имам възможност. Ако не, ще си продължа. По този начин, не застрашавам живота на някой друг човек, който може и да е чужденец, нямащ си на идея какво става. В случая сирените ме хванаха в движение пеша, спрях и отдадох чест за тяхната саможертва, което е нормално. Огромна част от хората около мен, в оживено място, спряха също, което ми направи добро впечатление. Но ако някой ми натисне рязко спирачка и спре на средата на пътя и предизвика катастрофа, е и аз няма да съм доволен. Изобщо. Но всеки си има приоритети, просто за мен човешкия живот е по-важен от едноминутно уважение, което всеки българин трябва малко или много да го изпитва непрекъснато и не само към Христо Ботев.

Всеки е прав за себе си, но просто това е нещо като традиция и е добре да се спазва. И никой не е казал, че трябва да се спре рязко, просто си пусни аварийния сигнал и спри плавно....така не застрашаваш ничий живот.
 
От: От: бълхарина си е прост селянин, да

Наистина само от любопитство, сериозно ли хората тук са склонни да нарушат закон и да спрат с колата насред пътя, за да отдадат почит на определени хора, в точно определен час и ден? Кое му е уникалното на точно 12:00. Не може ли човек да уважава своите народни герои 24/7 или пък ако има желанието да го направи в една минута, тази минута да е просто по-малко по-късно. Все пак особено на пътя, замислете се, че не сте сами и абсолютно всякакви хора управляват коли и едно такова рязко спиране може да предизвика катастрофи и човешки животи.

Ако съм с кола насред трафик и аз няма да спра. Вероятно бих спрял с кола малко по-рано, отбил някъде на паркинг или отклонение или пък бих се отбил по време на сирените, ако имам възможност. Ако не, ще си продължа. По този начин, не застрашавам живота на някой друг човек, който може и да е чужденец, нямащ си на идея какво става. В случая сирените ме хванаха в движение пеша, спрях и отдадох чест за тяхната саможертва, което е нормално. Огромна част от хората около мен, в оживено място, спряха също, което ми направи добро впечатление. Но ако някой ми натисне рязко спирачка и спре на средата на пътя и предизвика катастрофа, е и аз няма да съм доволен. Изобщо. Но всеки си има приоритети, просто за мен човешкия живот е по-важен от едноминутно уважение, което всеки българин трябва малко или много да го изпитва непрекъснато и не само към Христо Ботев.

Защо да не спреш? Аз си спомням преди примерно 10 г. като живеех на площад възраждане и спираха където засвирят сирените и всички спираха. Днес почти никой не спираше. Къде точно бърза някой за 2 мин..
 
От: От: бълхарина си е прост селянин, да

Защо да не спреш? Аз си спомням преди примерно 10 г. като живеех на площад възраждане и спираха където засвирят сирените и всички спираха. Днес почти никой не спираше. Къде точно бърза някой за 2 мин..

Защото съм на път. В движение с машини, които без проблем могат да убият или ранят човек, дори и ако над 90% от хората, които са в движение на пътя да спрат, останалите 10% ще предизвикат сериозни катастрофи. Включи в това и чужденците с коли, които изведнъж всички спират и намалят. Не е ли по-правилното да отбиеш предварително и да покажеш уважение? Да не говорим за факта, че линейки и полиция понякога бързат и едно такова спиране също може да предизвика проблеми.

Просто идеята ми звучи прекалено опасна и за първи път чух и прочетох за такава инициатива точно тук. При 100% изпълнение звучи добре и определено има място, но риска за мен не си струва, тъй като и при малък процент неспазващи/незнаещи, особено при каране с неразумна скорост ще станат бели.

П.С Не казвам, че това е лоша идея и инициатива. При добро изпълнение, окей. Намаляваш рязко, отбиваш нанякъде за да може някой, който има спешна работа/полиция,линейки и евентуално луди глави/ да минат, окей. Просто за мен по-доброто решение, което е по-добре да стане традиция е да се отбие минута-две предварително и да се намалят всякакви рискове за катастрофи.
 
@Copywriter, не мисля, че тук някой има предвид да скочиш на спирачката, като чуеш сирената, а по-скоро да отбиеш, както си му е реда. Не виждам каква предпоставка за ПТП може да бъде редовно паркирал автомобил, пък ако ще и 100 да са.
 
От: Re: бълхарина си е прост селянин, да

@Copywriter, не мисля, че тук някой има предвид да скочиш на спирачката, като чуеш сирената, а по-скоро да отбиеш, както си му е реда. Не виждам каква предпоставка за ПТП може да бъде редовно паркирал автомобил, пък ако ще и 100 да са.

Ох, това някакво безумие ли е в тази държава? Било зелено и братовчед ми спрял на сфетофара в 12 и един отзад едва не го бутна и му свирка с клаксуна... ето сега ми се обади бесен от цялата тая история. Бил е доста спокоен явно, защото аз бих го набил тоя отзад. А за какво патриотство говорим?

Абсолютно съгласен съм с теб, Кирев и в такъв случай подкрепям инициативата и бих се включил ако съм в движение с кола :) По-скоро моя въпрос беше зададен към cross, тъй като има начини това да се спре правилно и спирането на средата на кръстовище не е едно от тях :)
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

@Тест, що така с лошо бе колега - ти като си заобиколен със селендури, вземи си смени средата.

Чудно ми е как се спира по средата на натоварен булевард, но явно някой от тук са корифеи.

То и самият акт дай един ден да реша да се сетя за всички умрели за свободата си е лицемерен от всякъде ...
 
От: бълхарина си е прост селянин, да

Те повечето не знаят за какво е сирената :lol:, така че ..................
 
Re: От: бълхарина си е прост селянин, да

Те повечето не знаят за какво е сирената :lol:, така че ..................

Това е идеята. Тези, които не знаят, да попитат и да им се каже, за да знаят, че е имало някога хора, от които България има нужда крещяща нужда и сега! Жалко е, че ако такива хора се появят, то по време на "демокрация" те ще бъдат обявени за терористи, а не за национални герои. С политика проблемите в България НЯМА да се решат :\
 

Горе