"бяла карта" - мнения?

Maverick

Well-Known Member
Някой ползвал ли е bialakarta.bg ? До колкото се разбира от общите условия публикувани в сайта, дружеството е „Изи Асет Мениджмънт“ АД.
Разговарях два пъти с оператор и поне от това което ми казаха излиза, че мога да ползвам картата като обикновена дебитна карта и нямам да имам никакви такси. Нито при теглене от банкомат нито при получаване. Даже и месечна/годишна такса няма. Нещо много розово ми изглежда. Не може да няма някаква уловка.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Наиститина интересно, без такса обслужване, само 6% от използваната сума
Някой клиент да си каже впечатленията
 
От: "бяла карта" - мнения?

6% месечна лихва върху използваната сума е 72% годишна лихва, ако е така, както го разбирам. Това би трябвало да означава, че ако някой изтегли 1000 лева, трябва да върне 1060 за 1 месец. Лихвата е доста голяма, ако е така. Не съм чел условията и само предполагам за сега.
 
От: "бяла карта" - мнения?

6% месечна лихва върху използваната сума е 72% годишна лихва, ако е така, както го разбирам. Това би трябвало да означава, че ако някой изтегли 1000 лева, трябва да върне 1060 за 1 месец. Лихвата е доста голяма, ако е така. Не съм чел условията и само предполагам за сега.
Малко скъпо ми се струва!:shock:
Но това не е всичко - имат и още /освен тези 6%на месец лихва/ 8% такса револвиране върху непогасената в края на месеца, но изтеглена сума :cry: или по друг начин казано върху главницата!
С една дума - БЯГАЙЙЙЙ
Част от споделеното от мен инфо идва от един друг форум!
 
От: "бяла карта" - мнения?

като обикновена дебитна карта

Като кредитна карта, а не като дебитна. Тоест те ти дават кредитна карта без годишна такса, но ако теглиш кредит с тази карта - ще трябва да плащаш голяма лихва.
 
От: "бяла карта" - мнения?

pa_lta, къде го видя това за револвинга? Защото аз 2 пъти говорех с тях и не са ми казали за него. Но след това като се разтърсих намерих тема в дата-та и само там имаше едно мнение в което се казваше за тази такса.

happyslacker, да. Но има възможност да се получават пари напред. Зареждам си картата и когато реша тегля от банкомат. И нямам такси.

Естествено, ако тегля кредит таксите са много сурови. Другото което ми казаха по телефона (няма го написано никъде в сайта както за револвинга) е, че независимо кога теглиш, първата вноска или цялото връщане трябва да е м/у 1во и 5то число. Реално ако се върнат парите преди тази дата и платиш само 6% не е нищо. И все пак на мен не ми трябва кредитна а дебитна карта.

Ще се радвам ако някой сподели инфо от 1во лице.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Запитай се те как ще печелят и ще разбереш къде е уловката
 
От: "бяла карта" - мнения?

То е ясно, че ще има някакви такси (скрити ли не), въпроса е какви и колко.
 
От: "бяла карта" - мнения?

И аз и звъннах да ги попитам като дебитна карта как да я използвам - обясниха ми, че щели да ми отпуснат 200 лева и аз ако искам да си вкарам 2000 - с минимални такси. аха - вече не е без такси - ами с минимални... Хич не ги харесвам аз тези "бързи пари".
 
От: "бяла карта" - мнения?

И аз и звъннах да ги попитам като дебитна карта как да я използвам - обясниха ми, че щели да ми отпуснат 200 лева и аз ако искам да си вкарам 2000 - с минимални такси. аха - вече не е без такси - ами с минимални... Хич не ги харесвам аз тези "бързи пари".

Поне пита ли колко са тези минимални такси?

Код:
struma.bg/news/10768/1/1/Inkasator-na-Izi-Aset-Menidjmunt-nahlu-v-doma-na-dlujnik-v-Petrich-i-s-ritnik-v-grudniya-kosh-go-vkara-v-hirurgiya-za-62-lv.html

Аз ще пропусна :D

Прочете ли статията и коментарите?
 
От: "бяла карта" - мнения?

Koментарите са доста интересни и със сигурност коментиращите имат нещо общо с фирмата. Нищо чудно и тук да се появят обясняващи колко е добра фирмата и колко са доволни.
 
От: "бяла карта" - мнения?


Изи Ла ла не присъства => шансът за scam е по-голям. Все едно теглиш модифицирана OS от „някой си random“ modder, сложил една камара tools, скинове и прочие (кои добри, кои не), изключени обновления и пр. Инсталираш, действаш, работиш, докато не се скапе, .NET Framework-а започне да вади errors или някой софтуер не работи, поради изискването на 3rd party инструмент, който е изчистен/премахнат от ядрото му. И не на последно място – оставена „вратичка“ за modder-а за отдалечен достъп или за по-лесно прокарване/влизане на stеаlers в него, кеф.

Прегледай Globul-ската MasterCard iPay.
 
От: "бяла карта" - мнения?

На мен от ЦКБ ми предложиха кредитна карта и даже се замислям да се възползвам от нея, въпреки че по принцип съм против тях и до сега не съм ползвал. При тях има само една годишна такса от 25 лева, а при плащане при търговец няма такса. При теглене от банкомат сигурно има, но аз за това няма да я ползвам. Става въпрос, че могат да се плащат сметките, да се зарежда гориво, да се пазарува от магазини и т.н, без никаква такса. Ако се върнат парите до 2 месеца, няма никаква лихва.

Ако някой реши да ползва такава карта, заради това че няма пари, тогава не си заслужава, защото той ще ги изтегли и после ще се чуди откъде да ги върне. В повечето случаи, ще просрочи гратисния период и ще плаща лихви. В моят случай е друго - аз имам парите в банкова сметка и те се олихвяват. Идеята ми е да не ползвам моите пари за сметки, гориво, храна и т.н, а да ползвам чуждите - тези на банката, чрез картата. В края на всеки месец си погасявам задълженията и по този начин излизам на печалба. Става въпрос, че лихвата, която ще получат парите ми в банката за годината са по-големи от 25 лева, а това означава, че за мен ще е по-удобно и изгодно да използвам такава карта.

За сега по-добро предложение от това не съм намерил, ако някой знае нещо, може да каже. На мен целта ми не е да взимам пари на кредит, а да имам повече удобство и да не ми се налага всеки пък да ходя до банката, като ми потрябва някаква сума. С карта към сметката не става, защото при депозита не разрешават да има карта.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Според мен една от най-евтините дебитни карти е на ПИБ - 6лв годишна такса, за тегленето не помня какви бяха таксите. Но важното е че нямаш такса върху сметката.
По-рано бях към социете женерал, там хем имаше годишна такса върху карата, хем месечна такса по разплащателната сметка.

Човек като избира банка и дебитни карти, трябва да има в предвид и таксите по разплащателната му сметка, а не само тези върху картата.

ПП: Имайте наум, че тия банки нищо безплатно не дават. Четете си внимателно договорите, особено дребния шрифт и ще видите че в крайна сметка пак ще ви ощипат от някъде :)
 
От: "бяла карта" - мнения?

Според мен една от най-евтините дебитни карти е на ПИБ - 6лв годишна такса, за тегленето не помня какви бяха таксите. Но важното е че нямаш такса върху сметката.
По-рано бях към социете женерал, там хем имаше годишна такса върху карата, хем месечна такса по разплащателната сметка.

Човек като избира банка и дебитни карти, трябва да има в предвид и таксите по разплащателната му сметка, а не само тези върху картата

Годишната такса не е толкова важна, по-скоро гратисния период и таксите при теглене. При тази на ЦКБ няма никакви такси и като се върне сумата до 2 месеца няма лихва. Ако се спазва този период, няма да се плаща нищо повече от 25 лева годишно. Аз за това засега съм се ориентирал към нея, но ако излезе нещо по-добро, естествено ще се замисля :)
 
От: От: "бяла карта" - мнения?

Годишната такса не е толкова важна, по-скоро гратисния период и таксите при теглене. При тази на ЦКБ няма никакви такси и като се върне сумата до 2 месеца няма лихва. Ако се спазва този период, няма да се плаща нищо повече от 25 лева годишно. Аз за това засега съм се ориентирал към нея, но ако излезе нещо по-добро, естествено ще се замисля :)

Ако твойте си пари са на спестовен влог, не знам да ли има смисъл, ако ще погасяваш от тях сметките по КК. Ако имаш месечен доход, да, него можеш да го превърташ през КК, но пак няма особен смъсъл в БГ. Напр в UK така се трупа кредитна история, но в БГ?
 
От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Ако твойте си пари са на спестовен влог, не знам да ли има смисъл, ако ще погасяваш от тях сметките по КК. Ако имаш месечен доход, да, него можеш да го превърташ през КК, но пак няма особен смъсъл в БГ. Напр в UK така се трупа кредитна история, но в БГ?

Не знам дали ме разбра какво имам предвид? Ще се опитам да обясня.

Например: имам сметки на обща стойност 1000 лева всеки месец. Плащам ги с кредитната карта, докато моите пари се олихвяват в банката с 4% годишна лихва. За тези 1000 лева това са 3,33 лева месечно. Идеята ми е, вместо да платя сметките с моите пари и да загубя тези 3,33 лева, да ги платя с кредитната карта, докато моите се олихвяват. По този начин получавам за годината 12х3,33=39,96лв, а за картата плащам 25 лева.

Знам, че сумата не е голяма и печалбата е нищожна, но аз не го правя за печалба, а за удобство. Целта ми е да използвам картата, без да съм на загуба.
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Не знам дали ме разбра какво имам предвид? Ще се опитам да обясня.

Например: имам сметки на обща стойност 1000 лева всеки месец. Плащам ги с кредитната карта, докато моите пари се олихвяват в банката с 4% годишна лихва. За тези 1000 лева това са 3,33 лева месечно. Идеята ми е, вместо да платя сметките с моите пари и да загубя тези 3,33 лева, да ги платя с кредитната карта, докато моите се олихвяват. По този начин получавам за годината 12х3,33=39,96лв, а за картата плащам 25 лева.

Знам, че сумата не е голяма и печалбата е нищожна, но аз не го правя за печалба, а за удобство. Целта ми е да използвам картата, без да съм на загуба.
Е нали тия 1000 лв излизат от спестовния влог и следващия месец ги нямаш. Евентуално ако вкарваш 1000 лв на 1во число, плащаш през месеца с КК и на 30 число изкарваш 1000лв и си плащаш КК, и така всеки месец - става. НО виж дали спестовния влог го позволява.
 

Горе