"бяла карта" - мнения?

От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Е нали тия 1000 лв излизат от спестовния влог и следващия месец ги нямаш. Евентуално ако вкарваш 1000 лв на 1во число, плащаш през месеца с КК и на 30 число изкарваш 1000лв и си плащаш КК, и така всеки месец - става. НО виж дали спестовния влог го позволява.

Аз тези 1000 така или иначе, ще ги похарча. Ако нямам карта, ще ги изтегля и ще плащам с тях. Тук става въпрос за сметка, в която постоянно се вкарват пари и се олихвяват. Идеята е да не се харчат те, а тези от картата. Спестовния влог е такъв, че може да се тегли по всяко време, без да се разваля лихвата, така че няма проблем.
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Тук нещо си омотал сметките и не се разбира ясно какво искаш - за да ползваш КК безплатно, трябва да възстановиш разходваната сума в гратисния период (най-често 45 дни).
Ако изпълняваш горното - нямаш грижи.
В допълнение, изкарай си КК от ПИБ, където има 1% кешбек за всеки разход при търговец. И някои други банки имат кешбек, но е периодичен, или при определени търговци. При ПИБ е навсякъде.

Не знам дали ме разбра какво имам предвид? Ще се опитам да обясня.

Например: имам сметки на обща стойност 1000 лева всеки месец. Плащам ги с кредитната карта, докато моите пари се олихвяват в банката с 4% годишна лихва. За тези 1000 лева това са 3,33 лева месечно. Идеята ми е, вместо да платя сметките с моите пари и да загубя тези 3,33 лева, да ги платя с кредитната карта, докато моите се олихвяват. По този начин получавам за годината 12х3,33=39,96лв, а за картата плащам 25 лева.

Знам, че сумата не е голяма и печалбата е нищожна, но аз не го правя за печалба, а за удобство. Целта ми е да използвам картата, без да съм на загуба.
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Тук нещо си омотал сметките и не се разбира ясно какво искаш - за да ползваш КК безплатно, трябва да възстановиш разходваната сума в гратисния период (най-често 45 дни).
Ако изпълняваш горното - нямаш грижи.
В допълнение, изкарай си КК от ПИБ, където има 1% кешбек за всеки разход при търговец. И някои други банки имат кешбек, но е периодичен, или при определени търговци. При ПИБ е навсякъде.

Именно, аз смятам в края на всеки месец да възстановявам сумата. Гледах ПИБ, но този кешбек го дават след натрупване на сума от 2000 лева и гратисния им период е 45 дни, докато при ЦКБ е 60. Все пак е по-добре да е повече, може да се наложи понякога. Освен това годишната им такса е 39 лева, а на ЦКБ е 25. Всеки сам вече трябва да си прецени кое му е по-изгодно.
 
От: "бяла карта" - мнения?

На мен от ЦКБ ми предложиха кредитна карта… има само една годишна такса от 25 лева, а при плащане при търговец няма такса.

При теглене от банкомат сигурно има, но аз за това няма да я ползвам.

могат да се плащат сметките, да се зарежда гориво, да се пазарува от магазини и т.н, без никаква такса.
Май само аз не разбрах – къде е логиката и разликата в сравнение с всички други дебитни и кредитни, и всякакви карти, където никъде няма такса в болшинството (98%) от случаите при заплащане на ПОС терминал (физически или виртуален такъв) на всякакви суми!?

Не знам, но това да се изтъква като „предимство“ ще е нормално, ако 98% от банките charge-ваха такса при плащане към търговци, но СЛАВА – все още не са така и няма такива неща, след една камара години може би…

Т.е. това „предимство“ автоматично отпада, след като и при същата банка, и при други банки за плащане към търговци НЯМА такса (нещо повече: никога не е и имало).

Този пример е също толкова смислен, колкото и този, че с карта може да се заплащат стоки и услуги през интернет… ми няма файда да се изтъква такъв feature, след като всички карти го могат това, с изкл. на 0ББ картите и по-специално за международните преводи в чужбина (по последни feedbacks са си все така кофти и невъзможни за ползване).

Все пак за протокола: Месечна такса за разплащателна сметка с карта – 1,25 лв. (без: 1,50) при една др. банка. Важи за всички видове карти, с изкл. на кредитните ѝ, т.е. само дебитните. При кредитните е 2 кинта (т.е. 1,25 + 2 = 3,25 месечно). Но така или иначе в масовия случай си става въпрос за дебитна, където няма месечна такса за дебитната, съответно само 1,25. 12 x 1,25 < 25 лв. на годишна база. С 10 лв. прецакване.

При ЦКБ пък е Чл. 2, т.1, б) или 0,50/месечно за сметка с дебитни карти. Месечни такси за дебитните не намирам, явно няма. Но пък явно са въвели от скоро време (last half year) 0,20 за плащания на ПОС в чужбина и България за всички карти, различни от „Debit MasterCard(като при най-масовата – Visa Electron дебитна е 0,20 през ПОС в BG и 0 през ПОС за чужбина). Ясно се вижда, че гледат да наложат PayPass картите, за да може и повече обекти в страната да ги приемат, че да си обновят и те ПОС терминалите, а от там и банките пак да лапнат средства по тази линия. Как бързо и лесно кръгът се завърта :). Реклама на PayPass карти > изкарване на карти от страна на потребителите > обновяване на ПОС терминалите рано или късно, т.е. влагане на пари в това от страна на магазините > избиване на вложението чрез увеличаване (почти невидимо) на цените на дадени стоки/услуги > плащане за рекламата на банките + ПОС PayPass терминалите от страна на кой? Крайните потребители отново. Но да се върнем темата, 0,50 месечно x 12 < 25 лв. отново, тук разликата вече става още по-чувствителна, а именно (25-6): 19 лв.

Така или иначе кредитните карти са все още за „богатите“ хорица принципно. Нормалните си действат с дебитни и нямат прибързани покупки. Отделно настрана откъм защита (вече писано тук и тук по-подробно) са си гола вода, т.е. едно е да имаш 2k в дебитна карта и да ти източат 2k, друго е да имаш 2k, да ти източат тях, но и още 2-3-4k отгоре „на кредит“.
 
тази карта доколкото видях за разлика от другите кредитни карти няма гратисен период освен че лихвата е около 4 пъти по висока (стандартните карти са 21-22 процента годишна лихва - което не е малко) и имат до по 45 дни гратисен период

@mvmrik иска се мнго високо ниво на самоконтрол да се справиш и да върнеш 1000 лева обратно като банката ти иска да внесеш само минимална вноска от да кажем нещо от рода 30 лева - за 500 до 1000 лв някой ще каже ама как така толкова малка вноска тези 1000 лева няма да се изплатят докато мине срока на валидност - именно това им е идеята на банките винаги да имате да им плащате и никога да не се изплатите за да ви преиздват каратат и да си прибират 20 няколко процента лихва който от друго не ги прибират... не един или двама са затънали така дори и в България накрая картата им е изтеглена до лимит за скъпи вещи плщата минимума който на 10 001 лв мининалната вноска е 500 лв и при заплата от 1500 лева си се усеща обаче може да внасяш минимума и тои веднага ти се обръща на кредитен лимит може да си го изтеглиш да го ползваш а банката си печели по 2500 лева от теб на година... и иска да е доживот...



а това с бялата карта ако затънещ няма изъмкване всяка година и нещо дублира това което дължиш
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: "бяла карта" - мнения?

тази карта доколкото видях за разлика от другите кредитни карти няма гратисен период освен че лихвата е около 4 пъти по висока (стандартните карти са 21-22 процента годишна лихва - което не е малко) и имат до по 45 дни гратисен период

@mvmrik иска се мнго високо ниво на самоконтрол да се справиш и да върнеш 1000 лева обратно като банката ти иска да внесеш само минимална вноска от да кажем нещо от рода 30 лева - за 500 до 1000 лв някой ще каже ама как така толкова малка вноска тези 1000 лева няма да се изплатят докато мине срока на валидност - именно това им е идеята на банките винаги да имате да им плащате и никога да не се изплатите за да ви преиздват каратат и да си прибират 20 няколко процента лихва който от друго не ги прибират... не един или двама са затънали така дори и в България накрая картата им е изтеглена до лимит за скъпи вещи плщата минимума който на 10 001 лв мининалната вноска е 500 лв и при заплата от 1500 лева си се усеща обаче може да внасяш минимума и тои веднага ти се обръща на кредитен лимит може да си го изтеглиш да го ползваш а банката си печели по 2500 лева от теб на година... и иска да е доживот...



а това с бялата карта ако затънещ няма изъмкване всяка година и нещо дублира това което дължиш
За самоконтрола съм напълно съгласен, но аз с него нямам никакъв проблем. Естествено, кредитните карти са нож с две остриета и могат много сериозно да подведат някого. Аз за това казах, че в моя случай парите са налични. Фактически, няма да ми се наложи да плащам за нещо и след това да се чудя как да върна. Просто ще плащам с техните пари и ще давам моите на по-късен етап, а те същевременно се олихвяват. Ако на някой идеята му е да си вземе кредитна карта, за да тегли заем от нея, тогава със сигурност тя няма да му е никак изгодна и ще го накара да плати повече, отколкото ползва.
 
Бяла кредитна карта - насам не се блъскайте!

Съвсем случайно попаднах на един сайт
http://bialakarta.bg/landing-ppc2?gclid=CLHp5__T7r4CFfMZtAodvkkABg
ам аникъде не видях други линкове
поразтършувах се из гошо
и https://bialakarta.bg/Advantage.aspx

тук има доста линкове.
единия е с хттп другия с хттпс
не знам как са го направили този номер:)

Според вас картата минавка ли е, щото пише 6 процента от това , което дължиш.
Удобна е за ученици и студенти. Пък пише отпускали кредит от 200-3000 кинтарос
без поръчител без тинтириминтири ей така отиваш у течнополиса и си купуваш с5 цата

тук се крие разковничето:

Бяла карта е напълно безплатна за Вас, докато не започнете да я използвате!:|:-o:wink::twisted:
 
От: Бяла кредитна карта - насам не се блъскайте!

Enjoy - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=48273&highlight=%E1%FF%EB%E0+%EA%E0%F0%F2%E0
Next time just search! :wink:
@leonssss, влизай по-често във форума, не само в петък:wink:

сори сега да я трия ли темата?
или да си полафим как ще ни е.ат без вазелин!:-o
нека да ми кажете как става този номер със линковете
другото го прочетох в предната тема
 
От: Бяла кредитна карта - насам не се блъскайте!

Много ми се иска да ти кажа - Трий де! Да видя как ще го направиш, но днес съм в добро настроение и ще си направя тихо :lol:
Това с да си полафим малко ми заприлича на онзи виц с двамата полицаи, които искали един напушен да им отвори да си поговорят... и той ги питал - "колко сте?", те- "Двама" и той - "ами говорете си де":D
Но съм сигурен, че на теб не ти трябват други хора да си поговорите -
Леонси, процедурата по лицензиране и разрешителния режим е тежка, но при теб ще мине лесно. Трябва да отидеш до София: ул. Екзарх Йосиф 59 - Център (Телефон: 981 12 25) . Там ще ти примеат заявлението.
в раднево съм с Връзки така че все пак мерси
!
:wink:
Сори, братле, не се сдържах!:)
 
От: Бяла кредитна карта - насам не се блъскайте!

Много ми се иска да ти кажа - Трий де! )

май не разбираш от линкове
 
От: Бяла кредитна карта - насам не се блъскайте!

тва с кредитните карти не го разбирам, за какво му е на някой да има изобщо кредита карта? Никога не съм имал и не мисля да имам, тва е супер тъпо - да плащаш лихва за някакви пари. Нали всеки има някакво количество пари, с които разполага. Кредитните карти са за глупаците, които не могат да си правят сметка и искат да имат повече пари, отколкото могат да си позволят и после потъват в дългове и се чудят какво да правят.
Просто трябва да знаеш как да живееш и с 500 лв. и с 5 000, аз съм се оправял чудесно и в двата случая без да ползвам никакви карти и нищо. В това е ключа към финансовото щастие - да разчиташ на своите си пари, а не на кредити и кредитни карти, те са за бедните и простите :) Освен това мразя да плащам с дебитни карти, само такива имам, просто не е кеф и не ме радва, винаги гледам да имам пари кеш.
 
От: Бяла кредитна карта - насам не се блъскайте!

тва с кредитните карти не го разбирам, за какво му е на някой да има изобщо кредита карта? Никога не съм имал и не мисля да имам, тва е супер тъпо - да плащаш лихва за някакви пари. Нали всеки има някакво количество пари, с които разполага. Кредитните карти са за глупаците, които не могат да си правят сметка и искат да имат повече пари, отколкото могат да си позволят и после потъват в дългове и се чудят какво да правят.
Просто трябва да знаеш как да живееш и с 500 лв. и с 5 000, аз съм се оправял чудесно и в двата случая без да ползвам никакви карти и нищо. В това е ключа към финансовото щастие - да разчиташ на своите си пари, а не на кредити и кредитни карти, те са за бедните и простите :) Освен това мразя да плащам с дебитни карти, само такива имам, просто не е кеф и не ме радва, винаги гледам да имам пари кеш.

мислим повечето от бизнес средите правят бизнесо с креди!
 
От: "бяла карта" - мнения?

Привет,да бялата карта е освободена от таксите при издаване,теглене и обслужване за целия период на време,в който ще се притежава.Лихвата е 6% за месеца върху ползвана сума, разбита по 0,2 % за да се изчислява за дните от месеца, в които се ползва ако не е пълен месец.Тъй като кредитната карта е револвираща когато се заплаща на вноски има 8% револвинг върху оставащата главница ,която е за погасяване за следващия месец, съответно има оскъпяване но все пак кредитната карта е различен продукт от кредита.Но ако идеята е да се изтеглят парите и да се връщат на вноски всеки месец оскъпяването е неизбежно. Може да се ползва и като дебитна или за отстъпки и като цяло е лесна и удобна за ползване в кратки срокове. Заявява се с телефонно обаждане затова се представя картата и от кол център на произволен принцип.Надявам се да съм била полезна с инфото :)
 
От: "бяла карта" - мнения?

Здравейте
Имам Бяла карта от миналата година
Сега исках да вляза в техния сайт за да си видя наличността
но нещо не им работи сайта.
Затова потърсих в търсачката за повече инфо
и така попаднах на този форум.
Реших да ви споделя моя приятен опит
и се наложи да се регистрирам.
Сега по темата - картата я ползвам като дебитна, т.е. одобрен съм за 200 лв. кредит, но не ги бутам.
Колкото си вкарам толкова си тегля.
До сега не съм им дал нищо - нито такси, нито комисионни, нито нищо.
Даже съм на далавера 20 лв.
От някъде в нас се появи рекламка на Бяла карта с 20 лв. бонус за стоки в Техномаркета.
Обадих се на тел. № от рекламката, казах промо кода и данните си за издаване на картата, след известно време куриер ми донесе договора, после и самата карта. И всичко това без да им дам стотинка (май ми блокираха 3 лв. - не помня, но това е стандартно за всички сметки).
Или накратко - вадиш си картата, колкото внасяш - толкова теглиш и нищо повече не им плащаш.
Аз съм в ДСК. Там тегля безплатно само от техните банкомати. Затова си търсех банка с карта, която тегли от банкоматите без да имам разходи по нея. Преди време си извадих такава от Уникредит. Всичко беше супер, но след по-малко от година направиха промени в "Общите условия" и туриха 1 лв. такса на месец. Аз отидох да си закрия сметката и ... почнаха проблемите.
След няколко месеца ходене до офиса им (нямат паркинг и ужас паркирането) и висене по опашки им платих 12 лв. за закриване на сметката и се отървах от тях.
Така че изборът всеки сам да си направи - аз само давам факти.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Бяла карта е продукт на Изи Кредит,предвид лихвите по кредитите им,едва ли е изгодно толкова.По принцип за такива карти се подлъгват по-младите,на възраст 18-23 г. и безработните,които попадат в рисковата група при банките.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Добре бе колеги, вие хабер имате ли си как работи една кредитна карта в частност връщане на сумата. Да взимаш 1к и си върнал 1к+Х, е това ми е мисълта този Х как се достига?!
Минимално плащане е равно на директно заробване за дълг период!

6% на месец в сферата на КК е титанична лихва! Само защото няма такси и бързо се кандидатства и да дадеш близо 4-5 пъти по голяма лихва от всяка банка, само заради едни такси и кандидставане - ами това е показателен факт за ниската финансова грамотност! То и това е идеята на изито - пари от заплата до заплата, бързо лесно и удобно - а връщането, ще е различно!
 
От: "бяла карта" - мнения?

Сега по темата - картата я ползвам като дебитна, т.е. одобрен съм за 200 лв. кредит, но не ги бутам.
Колкото си вкарам толкова си тегля.
До сега не съм им дал нищо - нито такси, нито комисионни, нито нищо.

Ако ти трябва дебитна карта без месечни такси - Алфа Банк предлага такава (Alpha Ултима), но се изисква минимална сума за откриване на сметка 1000 валутни единици (но след като си внесеш 1000 лева по сметката или повече, няма проблем салдото да падне под 1000 лева).

Не препоръчвам да се рискува с кредитни карти. Дори и да я ползвате като дебитна може да сгрешите нещо и да се окаже, че дължите лихви.
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Здравейте, аз лично произвеждам въпросните пластини. Повече оферта е от повечето кредитни карти. Но все пак не забравяйте, че никоя кредитна карта не е "оферта".
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

Здравейте, аз лично произвеждам въпросните пластини. Повече оферта е от повечето кредитни карти. Но все пак не забравяйте, че никоя кредитна карта не е "оферта".

Ти сериозно ли?! Оферта ли си е 72% годишна лихва, като при банките е около 18%?!?!
 

Горе