"бяла карта" - мнения?

От: "бяла карта" - мнения?

Когато си плащаш месечните задължения на кредитната карта, лично ли трябва да се занимаваш да им превеждаш пари, или може да оставиш банкова сметка и те автоматично да си ги изтеглят всеки месец?
 
От: "бяла карта" - мнения?

Може да се настрои автоматично от друга твоя сметка. Аз лично предпочитам сам да си ги прехвърлям с онлайн банкирането (при ПИБ е с токен) . Така съм наясно във всеки един момент къде са парите и тн. Освен това отчитането е от 20 до 20то число , а плащането на това задължение трябва да го покриеш между 20ти и 5ти. Едно време като беше кеш бека 1 % и нямаха гадните таксички за плащане на пос терминал , парите за годишната такса (39 лева ) се избиваха само от това и в повечето случаи печелиш , че използваш картата. Сега го орязаха но ако правиш голям оборот пак може да си покриеш поне таксата за да ти е безплатна картата (при покриване всичко на време).
 
От: От: От: От: "бяла карта" - мнения?

аз ползвах нети препоричвам няма свершване големи лихви
 
От: "бяла карта" - мнения?

Някой да не се обърка , аз говоря за нормална кредитна от банка , не за тоя боклук бяла карта.... с такава никога.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Аз ползвам Бяла карта от няколко години. Наистина - такси за обслужване, теглене и преиздаване няма! Уловката е, че лихвите са доста солени, но пък аз я ползвам само като краен резервен вариант, ако закъсам някъде и спешно ми трябват пари. С Бяла карта имам отпуснат лимит и нищо не плащам докато не изтегля от него - според мен си е добра идея като резервен вариант.
За тегленето - тегля например 150 лв на 29-ти и трябва да ги върна до 4-ти на следващия месец, което си е доста кратко време. А минималната вноска е % от отпуснатия кредитен лимит!!! и мисля, че беше към 30% от лимита. с 2 думи - при лимит 1000лв ако теглиш 400лв вноската ти е 300лв, ако теглиш под 300 лв си връщаш теглената сума + 6% само.
 
От: "бяла карта" - мнения?

@Бърни, случайно засичал ли си как са ти личните покупки - ако ги правиш с кредитна и кеш. Не знам дали си наясно, но с карта правим средно с 20-30% повече покупки спрямо ако беше кеш - това са само и единствено импулсивни покупки и само защото не виждаш кеша физически и няма болка за теб когато ги даваш банкнотите. Така, че банката е много на + от разплащане с карти, както и търговците :D
 
От: "бяла карта" - мнения?

@Бърни, случайно засичал ли си как са ти личните покупки - ако ги правиш с кредитна и кеш. Не знам дали си наясно, но с карта правим средно с 20-30% повече покупки спрямо ако беше кеш - това са само и единствено импулсивни покупки и само защото не виждаш кеша физически и няма болка за теб когато ги даваш банкнотите. Така, че банката е много на + от разплащане с карти, както и търговците :D

Отдавна плащам всичко с карти - кеш нося много рядко , но определено нищо не ми се увеличило. Импулсивни покупки рядко правя и то на евтини неща. Като купувам нещо скъпо винаги сравнявам цени , чета каквото намеря в интернет и избирам внимателно.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Отдавна плащам всичко с карти - кеш нося много рядко , но определено нищо не ми се увеличило. Импулсивни покупки рядко правя и то на евтини неща. Като купувам нещо скъпо винаги сравнявам цени , чета каквото намеря в интернет и избирам внимателно.

То принципно това е за извън онлайн - като цяло при без кешово разплащане склонността за повече покупки е на лице въпросът е с каква степен - писах колко е средното.
Това, че ти се контролираш и примерно плащаш всичко на време - банката като цяло няма оферта от теб :D
 
От: "бяла карта" - мнения?

То принципно това е за извън онлайн - като цяло при без кешово разплащане склонността за повече покупки е на лице въпросът е с каква степен - писах колко е средното.
Това, че ти се контролираш и примерно плащаш всичко на време - банката като цяло няма оферта от теб :D

Аз за банката ли да мисля ? :) Освен това към днешно време , даже хляб може да си купиш онлайн така че всичко може да обмислиш добре преди всяка покупка :)
 
От: "бяла карта" - мнения?

Аз за банката ли да мисля ? :) Освен това към днешно време , даже хляб може да си купиш онлайн така че всичко може да обмислиш добре преди всяка покупка :)

Не разбира се, че няма какво мислиш за нея ... но ти така си мислиш с онлайна - и банка и статистиката е една и съща над 90% няма си плащат в гратиса и ще правят импулсни покупки и ще купуват повече от необходимото им при равни други условия.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Не разбира се, че няма какво мислиш за нея ... но ти така си мислиш с онлайна - и банка и статистиката е една и съща над 90% няма си плащат в гратиса и ще правят импулсни покупки и ще купуват повече от необходимото им при равни други условия.

Тука в този форум по голямата част от хората , трябва да са в 10 те процента. Ако нямаш достатъчно приходи просто не ползваш кредитна. Когато си плащаш всички , което харчиш ти излиза безплатно , пък и е много удобно.
 
От: "бяла карта" - мнения?

Теоретично... като се зачетеш малко се оказва че трябва да са доста малка част.
 
Някой ползвал ли е bialakarta.bg ? До колкото се разбира от общите условия публикувани в сайта, дружеството е „Изи Асет Мениджмънт“ АД.
Разговарях два пъти с оператор и поне от това което ми казаха излиза, че мога да ползвам картата като обикновена дебитна карта и нямам да имам никакви такси. Нито при теглене от банкомат нито при получаване. Даже и месечна/годишна такса няма. Нещо много розово ми изглежда. Не може да няма някаква уловка.
Zdraveite biah klient na biala karta i kakto pravilno ste zabeliazali ima ulovka itia e slednata:
Tova ne e kreditna karta kakto pove4eto hora si misliat tova e niakva forma na braz kredit s lihva ot 15% mese4no.Poiasniavam az li4no izteglih 700 lv. Po telefona vi obiasniavat 4e sled kato usvoite sumata ako ne uspeete da ia varnete v srok 30 dni obiknovenno daljite vnoska v moia slu4ai ot 105 lv.a i po telefona vi obiasniavat taka 4e da ostanete s ubejdenieto 4e mojete da varnete izteglenata suma na vnoski i 4e tezi 105 lv. sa vnoska za vrastane na usvoenata suma v moia slu4ai 700 lv.
Ne se lajete tova izob6to ne e taka !!!.105 lv. vneseni v kraia na meseza sa lihvata koiato daljite zatova 4e ste imali neblagorazumieto da polzvate pari ot "biala karta" v moia slu4ai 700 lv. I sledvastia mesez ako ne varnete vsi4ki usvoeni pari (pri men 700 lv.) otnovo daljite zialata usvoena ot vas suma. Smetnete sami kolko e lihvata v % mese4no .700 lv- 105lv.lihva az dokolkoto moga da smiatam tova sa 15% mese4no.Kato dobavite i globite koito plastate ako prosro4ite dori s edin den !!! .Napravete si smetkata dali iskate da polzvate tezi pari.Mejdu drugoto karta vi se blokira na momenta i ne mojete da teglite ni6to dori i t. n. vnoska !!!.Na men mi triabva6e 3 meseza da se usetia 4e ima izmama.
 
Zdraveite biah klient na biala karta i kakto pravilno ste zabeliazali ima ulovka itia e slednata:
Tova ne e kreditna karta kakto pove4eto hora si misliat tova e niakva forma na braz kredit s lihva ot 15% mese4no.Poiasniavam az li4no izteglih 700 lv. Po telefona vi obiasniavat 4e sled kato usvoite sumata ako ne uspeete da ia varnete v srok 30 dni obiknovenno daljite vnoska v moia slu4ai ot 105 lv.a i po telefona vi obiasniavat taka 4e da ostanete s ubejdenieto 4e mojete da varnete izteglenata suma na vnoski i 4e tezi 105 lv. sa vnoska za vrastane na usvoenata suma v moia slu4ai 700 lv.
Ne se lajete tova izob6to ne e taka !!!.105 lv. vneseni v kraia na meseza sa lihvata koiato daljite zatova 4e ste imali neblagorazumieto da polzvate pari ot "biala karta" v moia slu4ai 700 lv. I sledvastia mesez ako ne varnete vsi4ki usvoeni pari (pri men 700 lv.) otnovo daljite zialata usvoena ot vas suma. Smetnete sami kolko e lihvata v % mese4no .700 lv- 105lv.lihva az dokolkoto moga da smiatam tova sa 15% mese4no.Kato dobavite i globite koito plastate ako prosro4ite dori s edin den !!! .Napravete si smetkata dali iskate da polzvate tezi pari.Mejdu drugoto karta vi se blokira na momenta i ne mojete da teglite ni6to dori i t. n. vnoska !!!.Na men mi triabva6e 3 meseza da se usetia 4e ima izmama.
Какви са тия лайна? На български език се пише тук.
 
Zdraveite biah klient na biala karta i kakto pravilno ste zabeliazali ima ulovka itia e slednata:
Tova ne e kreditna karta kakto pove4eto hora si misliat tova e niakva forma na braz kredit s lihva ot 15% mese4no.Poiasniavam az li4no izteglih 700 lv. Po telefona vi obiasniavat 4e sled kato usvoite sumata ako ne uspeete da ia varnete v srok 30 dni obiknovenno daljite vnoska v moia slu4ai ot 105 lv.a i po telefona vi obiasniavat taka 4e da ostanete s ubejdenieto 4e mojete da varnete izteglenata suma na vnoski i 4e tezi 105 lv. sa vnoska za vrastane na usvoenata suma v moia slu4ai 700 lv.
Ne se lajete tova izob6to ne e taka !!!.105 lv. vneseni v kraia na meseza sa lihvata koiato daljite zatova 4e ste imali neblagorazumieto da polzvate pari ot "biala karta" v moia slu4ai 700 lv. I sledvastia mesez ako ne varnete vsi4ki usvoeni pari (pri men 700 lv.) otnovo daljite zialata usvoena ot vas suma. Smetnete sami kolko e lihvata v % mese4no .700 lv- 105lv.lihva az dokolkoto moga da smiatam tova sa 15% mese4no.Kato dobavite i globite koito plastate ako prosro4ite dori s edin den !!! .Napravete si smetkata dali iskate da polzvate tezi pari.Mejdu drugoto karta vi se blokira na momenta i ne mojete da teglite ni6to dori i t. n. vnoska !!!.Na men mi triabva6e 3 meseza da se usetia 4e ima izmama.
И си прав, и не си прав. В случая като внесеш 105 лв, ти внасяш маааалко главници и повечко лихва. Следващият месец вече не дължиш 700 лв главница, а примерно 650 лв главница. Като цяло да - бялата карта е бърз кредит и не е за всеки. Имах такава. С лимит 1000 лв. Само, че аз тегля и до края на месеца връщам всичко. Така все едно давах по 20 лв на месец. Но това беше преди просто да си извадя една кредитна карта с гратисен период от 45 дни и да приключа с Аксес Файнанс и техните номерца.
 
Ако искате да ви скъсат нервите некадърни служителки и да ви губят нервите с идиотски въпроси кандидатствайте,направо съм потресен от простотията.След няколко дена продавам апартамент и тяхната карта вече няма да ми е нужна.Две седмици ме въртят и буквално се подиграват.Ако имате излишни нерви кандидатствайте.
 
Това е най-голямата финансова вързалка, на която човек може да се надене в наши дни. Не знам какви хора се връзват на такива глупости. Някакви финансови инвалиди. Освен, ако не си много закъсал, ама колко пък да си закъсал, че да те налазят тия пирани.
 

Горе