важност на карта на сайт

Здравейте,имам туристически сайт и понеже съм отскоро в тази сфера бих искал да попитам за карта на сайта.толкова ли е важно всеки сайт да я има,понеже моят сайт няма такава:))),също ме интерисува като цяло сео-оптимизацията,прочетох всичко във форума с което добих представа за нещата,другото което е ,ако може някой да погледне сайта и да ми каже дали е структориран правилно,кода дали е валиден и дали се движи в правилната посока и.т.н-относно дизайна няма забележки
адреса е:хотели-вили.ком
 
сайт мап е създаден за да помогне индексирането на големи сайтове

дали ти трябва зависи ако се индексира добре и без сайт вероятно няма да усетиш разлика ако не се индексира добре може да наблюдаваш известно подобрение
 
От: важност на карта на сайт

Опредлено за сайт над 100 страници е необходимост сайт мапа. А и ако говорим за юзър френдли, може да намери и приложение при намиране на страници, по-дълбоко забити в сайта ти.

Аз лично бих препоръчал. Най-малкото при актуализация, ще се прибави нова страница и шанса и за по-бърза индексация и намиране от потребителя е по-голям. ;)
 
От: важност на карта на сайт

А аз да ви попитам нужно ли е на сайт около 10 странички да се прави сайт мап :):)

Не е задължително. Ако е с добра навигация не ти трябва.
 
От: важност на карта на сайт

А аз да ви попитам нужно ли е на сайт около 10 странички да се прави сайт мап :):)

@mkirov ме изпревари... :) ако ти е към 10 странички можеш да ги наблъскаш в менюто и то се получава на практика същото...
 
От: важност на карта на сайт

За 10 страници може ръчно да ги наблъскаш в един xml и да го субмитнеш на гоглето.
То не е кой знае каква философия. Нито вреди нито нищо. Г така или иначе ще обходи сайта.
 
От: важност на карта на сайт

На тоя адрес няма сайт тъй че аз не можем каза нищо...
 
От: важност на карта на сайт

Опредлено за сайт над 100 страници е необходимост сайт мапа. А и ако говорим за юзър френдли, може да намери и приложение при намиране на страници, по-дълбоко забити в сайта ти.

Аз лично бих препоръчал. Най-малкото при актуализация, ще се прибави нова страница и шанса и за по-бърза индексация и намиране от потребителя е по-голям. ;)
А каква точно тежест има към индексирането този сайт мап? :)
 
От: важност на карта на сайт

Еми показваш както на бота, така и на посетители (ако е направен и за тях де) къде се намира въпросната страница. Мисля, че с насочване е по-лесно отколкото да е забита някъде и да се надяваш да се намери. Тя ще се намери, но тук вече играе и времето, за което ще бъде намерена. Не си прави труда ако сайта има под 50 страници - с добре напревено меню (навинагия), както казаха по горе, ще се намери страницата за същото време, за което ще се намери при наличието. Може и да има малка разлика, но едва ли ще се осети толкова.
 

Горе