въпрос за борсите

От: въпрос за борсите

Здравей,

Да това означава това точно това. Късмета на начинаещеия, ще имаш добри сделки и ще си помислиш по-лесни пари не може се вадят и бам увеличаваш обемите и после epic FAIL. Хаха това отклонение разбира се не е нещо, което не си чувал. Ако си имал правилно парично управление и система, разбира се че и реално ще е така, тя технолгоията е една и съща на демо или реално ( е реално бях писал по-горе кви са рисковете, но те стават ако пускаш големи обеми и те обичат да цакат клиентите си). Работата е там, че за добри резултати, изизскват и добра и солидна подготовка и много знания да имаш. Как са ти знанията Техническия или Фундаменталния анализ? До месец се надявам да съм разботил и пуснал именно такъв продукт - пазарни анализиране и инвестиции + предприемачество, ще има доста подробна секция с обучение, сега я развивам. Надявам се до тогава си по-наясно с материата или ако не ще минеш обучението на сайта :D

P.S. Съгласен съм донякъде с Obione, акциите са по-спокойни, но не предсотавят тези волатилности и ликвидности както форекса, a капиталовите пазари са друга бира + това искат повече парички да сложиш за да ги купиш, независимо че брокерите дават добри условия за leverage. Изучи основите на анализиране и после ще ти е лесно да избереш, на кой пазар да работиш. Сега аз предпочитам капиталовите и комодити пазарите + опциите, просто са по-спокойни, нахаплярих се с напрежение от форекса :D
 
Последно редактирано:
От: въпрос за борсите

Сори не разрах нещо въпроса ти
 
От: въпрос за борсите

Защо ме опитате nyse.com един приятел се пробва с него и уж каза че е добре.
 
От: въпрос за борсите

Работа не опира до пазар, а до знания
 
От: въпрос за борсите

Имаш дял от компанията.
Акция = право на собственост от капитала на АД или образно казано държиш някъв дял.

Тази акция ти предоставя възможността да гласуваш на общото събрание на акционерите и да гласуваш и презибираш нов управителн съвет и тн.

Освен това имаш право на дивиденти, пророционален приход от печалбата спрямо акциите които имаш.

Две са основните акции, които се купуват обикнвоенни и привилегировани акции.

Обикновенните дават право на глас 1 акция и глас, но нямаш възмоността да получаваш сигурен дивидент, а при привилегировани акции имаш сигурен дивидент, но нямаш право на глас.

При фалит на компанията, акционерите с привилегировани акции получавата първи инвестирания капитал, ако остане. Накрая обикновенните акционери получват капитала си ама почти никога не се случва.

Има и други неща ама това са основните.
 
От: въпрос за борсите

НЕ знам ти си решаваш.

От гледна точка, при обявяване на несъстоятелност привилигированите са по-добри. Разбира се имаш сигурен дивидент, но са и по-скъпи от обикновенните акции, но пък послдните дават право на глас.

Аз предпочитам привилигированите, отделно правиш и пари от надценката при продажбата + дивидент.

Управляващото звено решавата колко пари да остави за акционерите си. Приницпно дивидент е разделената печалба на компанията в/у всички брой акции. Делят примерно 1 милион печалба на компанията м/у 10 милиона акции и се пада 10 стинки дивидент на акциия. После се делят пропорционално спрямо кой колко акции има, ако ти имаш 10к акции ще вземеш 1к лв дивидент.
 
От: въпрос за борсите

На годишен план.
 
От: въпрос за борсите

Този въпрос към колегите от форума трябва да зададеш, аз именно заради такива въпорси изгрждам нов продукт, чиято една част именно ще помогне на теб и други стартиращи като теб ;)
 
От: въпрос за борсите

Исках да кажа на мен не ми прече, просто колегите от този форум, могат да предявят нещо, че го обърнахме на чат.

BTW добър ти е аватара - филма е доста добър, просто Уолстриит прави такива шитни, и бардак обама как им слугува, ама айде да не поЛитизираме форума и да не сменяме темата :D
 
От: въпрос за борсите

плюс 500 мисля че са най големите или а на еторо има правят много реклама, но най добре си намери някои приятел да ти даде направо програма за достъп до борсите
 
От: въпрос за борсите

500 plus не са най-големите а и със сигурност не са по услуги. Еторо да големи са но са сред най-големите - Avafx, Forex.com, FXCM. ACM и т.н да не изброявам.

Приятел да ти даде програма за достъп до борсите?!?! Ти кво Ройтерс терминал ли мислиш, че трябва - всеки брокер без значение къв е дава платформите си фор фрее и с демо.

За предпочитане само метатрейдърската платформа.
 
От: въпрос за борсите

Като за заек започваш с trader.bg (най лесната платформа която съм срещал) задължително с демо и докато цъкаш на демото започваш да учиш тънкостите даже бих ти препоръчал да си купиш тези 2 книжки вместо да се луташ в нета (Борсата война или флирт и Живея в България, печеля в Ню Йорк) на Ивайло Груев страхотно четиво веднага ще качиш до 50-60левел :) след това вече като научиш основите започваш да търсиш в нета тайните вратички и схемите :) ето ти един световен сайт много добър има всичко вътре анализи статистика ревута на борси ------> forexpros.com
 

Горе