въпрос за борсите

От: въпрос за борсите

Аз нищо не разбирам от форекси, ама имам един триал в trader.bg.
Кефи, че е изцяло онлайн и системата е готина.

Но като комисионни и тн. немога да ти кажа дали са най-изгодни.
 
От: въпрос за борсите

шо ?


Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
 
От: въпрос за борсите

Че то не е ли целия форекс на тоя принцип? Къде го има това да чакаш някой да купи че да му продадеш на него?
 
От: въпрос за борсите

ами така е ,но не веднага .Ти можеш ли да отидеш да си купиш 1000 акции в Mall Sofia при положение ,че в момента никой не ги продава?

Не, ама акциите на големите фирми са си постоянно в продажба, валута, петрол и всичко останало също ...
И Mall Sofia някаква нова валута ли е? Ти валута ли искаш или акции, че не разбрах много ... много ...
 
От: въпрос за борсите

Можеш да опиташ при Булброкерс (бившите STS Finance) които работят с платформата Meta Trader (най известната и използвана платформа за търговия). Като цяло е много лесна и опростена за работа. С платформата на Бенчмарк не съм много запозат, но като се опитвах да я тествам не ми допадна.
П.С. Ще ти дам и един съвет. Не се захващай с валутна търговия освен ако нямаш излишно време, пари и здрави нерви. При онлайн бизнеса ще имаш доста по добра печалба освен ако не си измислил уникален супер-дупер як метод за търговия :)
 
Познавам един forex trader. Добър е, ама наистина добър. Само, че за да започне само 3 години е чел различни книжки нон-стоп, като след това 2 години е играл само по демо сметки, като през тези 2 е продължил да чете като луд. След това е влязъл с капитал $10 000.

Та мисълта ми беше, че е адски трудно цялото това нещо и само за започването ти трябва много време и здрави нерви. После като започнеш се иска яко нюх, така че не е за всеки това нещо. Някои хора колкото и да четат пак не могат да направят нищо защото им липсва таланта да оцелват момента и да разчитат графиките.

Не е така както ти си го мислиш - влизам със $100, купувам 20 акции, след 2 месеца ги продавам за 200. Нещата са доста по-комплексни.
 
От: въпрос за борсите

Първо търгувай на демо за да видиш как ще губиш пари (ако търгуваш достатъчно дълго - с една сделка може и да спечелиш, но ако направиш 20-50 сделки вероятността да загубиш е доста над 90%).

Ако случайно първите ти няколко сделки са на печалба - това е случайно. Следващите ще са на загуба (с голяма вероятност).

Най-важното правило е - не рискувай повече пари, отколкото можеш да си позволиш да загубиш без това да се отрази сериозно на стандарта ти на живот.

Това правило важи не само за спекулациите с валута и финансови инструменти, а за всякакъв вид рискована дейност.
 
От: въпрос за борсите

Аз от 5 години се занимам с Техническо и Фундаментално анализиране на валутнития, стоковия и комодити пазар.

Така като, чета си прекалено зелен за да не можеш да обясниш, че Форекса е най-лививдния пазар в света и с над 4 трилионан дневен оборот, та затова е със светкавично изпълнение на поръчката. Да вземеш всички пазари в света на куп ще посъберат оборота на форекса :D.

Там изобщо не се се захващай, ако нямаш поне фуднаментални основи за техническият анализ или поне да имаш солидно икономическо/финансово образование, но пак без техническата част, ще ти е доста трудно.

Да отоговоря на въпроса са ти. Предполгам, че няма да вкараш сметка повече от 200-300 долара, щом искаш се пробваш. Работата с Бенчмакра е минималният им лот от 0.05, който ще ти иска 50 долара марджин т.е. не можеш си изградиш правилна money managment стратегия ( предполагам си наясно какво е това ), затова или трябва вкарваш доста повече пари за да си спокоен, че можеш да спазваш ММ-а(не ти го препоръчвам) или другия вариант, които ти препоръчвам е Метатрейдъра. За мен това е най-добртата платофрма.

Относно нашите брокери всички те минават и Трейдъра/Варчев/Булброкерс всички просто те правят поръчка като автоматично ти отварят насрещната поръчка на твоята и при загубата правят парите, въпреки че говоря, че са No dealing desk. Това е така защото над 90% фалират и просто е сладко да взимаш лесни пари, но това не е проблема проблема е че нашите играят срещу стопа ти и ти гърмиш не случайно. Та избери си някой западен брокер FXCM, FXPRO, AC-Markets, Alprari, UFXbank и т.н. да не изреждам.

Трябва ти доста време демо, за да свикнеш с наученото да изградиш системата и психика, чак тогава можеш да мислиш да реално и то няма нищо общо с демото.

Със здраве
 
От: От: въпрос за борсите

Аз от 5 години се занимам с Техническо и Фундаментално анализиране на валутнития, стоковия и комодити пазар.

Така като, чета си прекалено зелен за да не можеш да обясниш, че Форекса е най-лививдния пазар в света и с над 4 трилионан дневен оборот, та затова е със светкавично изпълнение на поръчката. Да вземеш всички пазари в света на куп ще посъберат оборота на форекса :D.

Там изобщо не се се захващай, ако нямаш поне фуднаментални основи за техническият анализ или поне да имаш солидно икономическо/финансово образование, но пак без техническата част, ще ти е доста трудно.

Да отоговоря на въпроса са ти. Предполгам, че няма да вкараш сметка повече от 200-300 долара, щом искаш се пробваш. Работата с Бенчмакра е минималният им лот от 0.05, който ще ти иска 50 долара марджин т.е. не можеш си изградиш правилна money managment стратегия ( предполагам си наясно какво е това ), затова или трябва вкарваш доста повече пари за да си спокоен, че можеш да спазваш ММ-а(не ти го препоръчвам) или другия вариант, които ти препоръчвам е Метатрейдъра. За мен това е най-добртата платофрма.

Относно нашите брокери всички те минават и Трейдъра/Варчев/Булброкерс всички просто те правят поръчка като автоматично ти отварят насрещната поръчка на твоята и при загубата правят парите, въпреки че говоря, че са No dealing desk. Това е така защото над 90% фалират и просто е сладко да взимаш лесни пари, но това не е проблема проблема е че нашите играят срещу стопа ти и ти гърмиш не случайно. Та избери си някой западен брокер FXCM, FXPRO, AC-Markets, Alprari, UFXbank и т.н. да не изреждам.

Трябва ти доста време демо, за да свикнеш с наученото да изградиш системата и психика, чак тогава можеш да мислиш да реално и то няма нищо общо с демото.

Със здраве


Благодари за за изчерпателният отговор ,за сега съм само любител ,чисто и просто ме влече много.

Прав си доста време ще прекарам на демо сметка,защото много мразя да губя пари и рядко го допускам.

А само да ми кажеш кое не е същото в реалната и в демо сметка за да знам.

Благодаря ти отново.
 
От: въпрос за борсите

Моля

Второто ти изречение дава отговора - "мразиш да губиш пари" и като вкараме, частта "просто ме влече много" от първото изречение се получа отговора.
Като си на реална търговия ще започнеш чак тогава да се сблъскваш със себе си, със страха и алчността в теб - старха да губиш пари и влеченито, което става алчност.
Демото не може те подговоти толкова по частта с психиката, то може те подготови само технически т.е. да си наясно с методоти за анализиране и търгуване - то се учи лесно. Тези знания са едва 5-10% от успеха, истинката работа идва, когато си наясно със себе си и да станеш "робот", неподвластен на страха и алчността. Пазара е олицетоворение на емоцията на пазарните елементи т.е. на хората. Само страха и алчността са движещата сила на пазара, намираме тяхното олицетоворени в графиките и именно тук Техническия анализ се намисва, защото той точно това излседва ценото движение, а не както икономистите смятат, че икономиката е движеща сила. С икономически знания трудно се предвижва те са изостващ метод - 6 месеца до 1 година пазара изпреварва икономиката на страната, и каквото и да стане после всичко всичко е функция пак на страха и алчността. Тука трябва да четещ за психология на масата освен техническа литетатура. Та затова над 90% фалират мислят си реалното търгуване, е като демото, но не е :)

П.С. Сетих се за една случака навремто като бях прекалено зелен.

Говорих с един колега, който бе много напред стана на върпос, че загубих 10 долара за 1 ден и се равняваха на 3% от сметката ми и той ми се смееше питам го защо каза ми:
-Не го мисли толкова няма ти помогне много просто забрави, аз днес затворих няколко позиции на 450к долара загуба ( справка оперираше с голям портфейл) аз направо паднах. На следващия ден пак говорихме викам му как е човека ми каза + съм 890к, така звучеше, че все едно е нищо, все едно от 1ва превключва на 2ра скорост :D, няма да ти кажа аз как се чувствах тогава и като ми показа - statment-a си :D. Страх и алчност това е :)
 
Последно редактирано:
От: въпрос за борсите

Благодаря,

Дано да съм ти бил полезен :)
 
Последно редактирано:
От: въпрос за борсите

Благодаря,

Дано да съм ти бил полезен :)

имам пак въпрос ,преди имах демо сметка в Етрадер и бях натрупал + за няколко дни ,това означава ли ,че ако си открия истинска пак ще е така ?
 

Горе