въпрос за борсите

От: въпрос за борсите

И накрая като се водиш по чужди анализи - финито :D

Груев е добро стартово четиво(макар че като трейдър не стурва, само компилрал няколко теории и ги превел на БГ, нищо повече :D), да се изгардят основните за нещо повече от фалит на пазарите, трябва се чете сериозно западни литератури + дълги дни пред графиките за да се пригоди окото към всички ценови модели и да виждаш правилните нещата, след 2-3 години няма ти прави впечетление от раз ще го виждаш :)

П.С. По калпава платформа от на трейдър.бг няма и като цяло не се занимвайте с БГ брокери, ще се радвате ако само ще ви рекотират
 
Последно редактирано:
От: въпрос за борсите

не съм казал да се води по чужди анализи а само да се образова :) не съм съгласен екстра са си книжките на Ивайло .... и с това не съм съгласен че трябвало да се чете западна литература как ще ми опишат двойния връх Българи или чужденци все тая ..............тайната е да схванеш кое от кое зависи ;)
 
От: въпрос за борсите

Книжките на Груев са нищо особенно, освен преведено западно четиво. Самия Груев си няма понятие от парични управление и не случайно е затрил сериозни сметки в бенчмарк, лично съм говорил с него зашо не говори нищо за стоповете - отоговора му беше адски смешен, нямало смисъл :D

Нужно е да знаеш при двойен връх какво стой зад графиката - какви са настроенията на пазарните играчи какъв е сентимента и защо накрая се съставя тази фигура къде да се слагат ордерите и стоповете при агресивни и консервативни игирачи и редом такива неща дето няма ги видиш обяснени в наште книжки е ако не купиш учебника по Технически анализ на CFA-a Чарлз Д. Къркпатрик, само дето доста парички ще се изсипе. просто ти обеснява груев графично, каквко и как се отиграва и до там :D. Работата е там да четеш книги, чийто автори ги разбират, а не чийто автори ги вадят на конвейр преведени на БГ за 20 кинта. Ясно е че ако седне Сорос ти пише книга, ама такава не обща култура а която е истинност ще струва няколко десетики хиляди :) И работата е точно в западни форуми, там се казват доста истиини затова и казах това

Сигурен съм, че ако те питам защо се изпозлва Фибоначи няма да можеш да ми намериш отоговора в книгита на Груев и на Светлин Митев :D там е описано как се използва, но защо се изпозлва остава неразкрито :D
 
От: въпрос за борсите

Почна се
12351487605HF8HlJ.jpg
 
От: въпрос за борсите

Еми пишман специалисти, като почнат дават обективно мнение става смешно, както онзи твой програмист те учи на SEO :D :D :D
 
От: въпрос за борсите

знам че имам много да уча за психиката и подготовката която трябва да имам за това и съм на демо :) и пак ти благодаря за инфото +реп-че
А колкото по-дълго стоиш на демо акаунт, толкова по-зле ще ти е психиката, когато започнеш да губиш на реалния акаунт...

Освен основите, често ще се ръководиш от някои сайтове с анализи, често грешащи с информацията, ще прескачаш от едно място на друго... не търси място, на което информацията ще е изцяло акуратна - изгради си своя собствена стратегия, научи се да познаваш пазарите. Само така можеш да стигнеш до успех, според мен :))
 
От: От: въпрос за борсите

А колкото по-дълго стоиш на демо акаунт, толкова по-зле ще ти е психиката, когато започнеш да губиш на реалния акаунт...

Освен основите, често ще се ръководиш от някои сайтове с анализи, често грешащи с информацията, ще прескачаш от едно място на друго... не търси място, на което информацията ще е изцяло акуратна - изгради си своя собствена стратегия, научи се да познаваш пазарите. Само така можеш да стигнеш до успех, според мен :))

Кой те излъга, че демото изгражда психиката - демото е за научване и разбиране и изграждане на търговската система, план и основата на дисциплината - това което предоставя демото.
Именно тази основа дава няква гаранция, че като почнеш реално и почнеш се раздираш м/у страха и алчноста и да се сблъскваш със себеси, наученето от демото ще ти помогне и би те спасило докато изградиш психата и завършиш дисциплината ;)
 
От: въпрос за борсите

Демото е, за да те научи да губиш. Там не ти дреме за риска и правиш глупости - отваряш големи позиции, не режеш загубите и това после се прехвърля върху реалната ти търговия!

ЗАРЕЖЕТЕ ДЕМОТО!
 

Горе