въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

maiak

New Member
Здравейте,
Искам да питам за използването на nofollow в аффилиейт сайта ми.

Имам около 500 продукта, съдържанието на сайта е основно заглавие, описание, картинка и цена на продуктите. Всички линкове минават през LinkShare. Не знам как бота оценява тези изходящи линкове.

В някакъв английски форум прочетох че Google наказва сайтовете с аффилиейт линкове.
Какво ще кажете и за това:
"It is not possible to deduce a general behaviour from this one site. It would need to be tested to be certain. But it seems that:

1. Google is really rating (and penalising) sites based on their outbound links.
2. Affiliate links and/or affiliate script blocks can count towards a "spam penalty".
3. Adsense (mis-)usage is irrelevant.
4. A small number of pages can trigger a penalty for the whole site (in this case 2 out of over 20 pages).
5. When Google penalises a site with a "spam penalty" it will still crawl the site, but perhaps reduced in frequency. "
Информацията я взех от тук: ewealth.com/showthread.php?t=15575
 
Последно редактирано от модератор:
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

принципно е забелязано че гугъл мрази генбъкс , за твоите продукти се съмнявам да имаш проблем...
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

Vetzkov, Coolice, благодаря за отговорите.
Смятам да поработа над nofollow :)
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

Бихте ли ми казали как да сложа но фолол на моя сайт ... Веце 10х ,че ми спомена за това , но незнам как да го направя ...
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

На афилиейт линковете:
PHP:
<a href="http://www.site.com" rel="nofollow" target="_blank" title="Description">Site</a>

Така се слага. Много помага, тъй като ти трябва трафика, а не преливането на PR и линкването към дадения сайт. :wink:
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

Значи ако примерно е :

<a href="http://www.muscomax.net/?tanev">CLICK HERE</a>

Ще стане ??? ->
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

<a href="http://www.muscomax.net/?tanev" rel="nofollow">CLICK HERE</a>

Sammy златния ;)

Да попитам - ся като го слагам тва , ще се разбира ли от по-светнатите дали съм сложил но фолол в сайта си или не ?
 
Последно редактирано:
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

От по светнатите - да, ако тръгнат да гледат сорса, аз имам плугин за фирефокс който вижда нофолола, но иначе от потребителите, тези нормалните, няма да се вижда :)
П.П. Не мисли да слагаш нофоллол на линк партниорите ти :d
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

От по светнатите - да, ако тръгнат да гледат сорса, аз имам плугин за фирефокс който вижда нофолола, но иначе от потребителите, тези нормалните, няма да се вижда :)
П.П. Не мисли да слагаш нофоллол на линк партниорите ти :d

a сега ми кажи дали всичко е ок и имам ли но фоллол като имаш този плугин ;) спокс на партниорите няма да слагам но фоллол :d
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

даааа гъзар си :d Един съвет, махни тази лента горе, и си сложи друг темплейт :)
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

даааа гъзар си :d Един съвет, махни тази лента горе, и си сложи друг темплейт :)

Мерси за съвета :) но все още не съм решил кой точно да си избера за моята ниша :)
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

и на банерите ли с афилиейт линк слагате Nofollow
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

ами да, същото е, нали е линк пак

малееееееее
колко кода трябва да оправям имам работа за цяла седмица :cry:
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

щом казвате че е по добре значи трябва да се направи
 
От: въпрос за Nofollow при Affiliate сайт

Може просто да replace-неш част от кода с друг :) Например:
<a
със
<a rel="nofollow"
И си готова :)
 

Горе