гугъл обича стари домейни

старите домени не попадат в пясъчника коеот много цненно за сайтове с дуплиеит иначе то е хубаво да е стар домеина ама не само стар ами и стари линкове да има... за да има
 
добре де :) как ще обясниш тогава че понякога келеви нови сайтове (дори и без линкове - като мойте сайтове например ) излизат пред дърти домейни в резултата на гухл!?!

Възрастта е само един от критериите, и в това, което казваш няма нищо странно.

Алгоритъма е сума от различни критерии.
 
Ами поддомейн на стар домейн как се интерпретира от търсачките? Например имаме стар домейн hit.bg и правим сайт нещоси.hit.bg. Или е по-добре сайтът да бъде free.hit.bg/нещоси?
 
Според мен историята започва да тече от момента в който Google достъпи даден домейн. Колкото повече време мине, толкова по-добро ще са резултатите при евентуална последвала SEO оптимизация.

До известна степен старите домейни предпазват от Google SandBox, но само когато се говори за попадане в пясъчника поради прекалено бърза оптимизация. Това на означава, че при смяна на сървър и подобни няма да се забиеш пак в пясъка.

Съдейки по резултатите на www.axeny.com, който е достъпен за първи път през 2000-та година - старите домейни са голям плюс. Жалко, че проекта пропадна, за няколко месеца стана #1 за "Google PageRank" - мина дори bgtraffic :)
 
Ами поддомейн на стар домейн как се интерпретира от търсачките? Например имаме стар домейн hit.bg и правим сайт нещоси.hit.bg. Или е по-добре сайтът да бъде free.hit.bg/нещоси?

От това не се разбира точно какво питаш.
(Предполагам че hit.bg не е твой)
Ако имаш пред вид точно hit.bg, то до колкото съм запознат така или иначе трябва да използваш под домейн.
Ако имаш пред вид твой личен домейн, то карай по класическия начин.
 
hit.bg позволява и free.hit.bg/нещоси.

Пример:
http://free.hit.bg/injinera/

Имах предвид сайтове за безплатен хостинг (и в частност hit.bg).

Поддомейна free.hit.bg е стар и вероятно сайта http://free.hit.bg/mysite/ ще издържи по-бърза оптимизация/нарастване без да попадне в пясъчника...
 
Чудя се какво ли ще бъде отношението на търсачката върху сайт на английски език на домейн .bg - напр. site.hit.bg/english-page.html. Допускаме, че страницата е грамотно написана:
Код:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
   "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">

Някой правил ли е опит за сайт с английско съдържание и домейн .bg?
 
нямам на идея не съм пробвал но на теория има равен шанс да се ранкне заедно с които и да е друг домеин

на теория да.. но там малко играят гео таргетиранията на Г. примерно .бг домейни са малко по толерирани с бг съдържание и бг хостинг от колкото .бг домейн със английско съдържание и хостинг някъде си настрани.
Г. хваща доста фактори просто с това гео таргетиране честно казано .. не оказват огромно влияние но все пак влиянието над резултата си го има ..
 
И аз си мисля за чувдият Г - трудно ще се ранкнеш добре, като Г ти даде предимство само за Бг потребителите - на база гео-таргетинк. Мисля си че и разширение помага, както и спъва класирането на домейн/сайт/ в определени резултати.

Просто си мисли че сайт с домейн свършващ на .bg едва ли ще помогне като инфо на някой от ... да кажеме - канада. Но тук и зависи и на какви хостинги си качен. Но определено си мисля че ще има проблем с излизането в чуждестраните резултати поради причината че е домейн предвиден за този тип държави, абе немога да съм 100% сигурен в това докато не го видя.

Някой ще каже ... еми БГ фирма с домейн на .bg само че за американският пазар...и нали вътре си има и другият език освен Бг. Има много противоречия по въпроса, според мен. Но факт е че Г е хитър и ще го позиционира на база домейн и други фактори.:)
 
И аз си мисля за чувдият Г - трудно ще се ранкнеш добре, като Г ти даде предимство само за Бг потребителите - на база гео-таргетинк. Мисля си че и разширение помага, както и спъва класирането на домейн/сайт/ в определени резултати.

Просто си мисли че сайт с домейн свършващ на .bg едва ли ще помогне като инфо на някой от ... да кажеме - канада. Но тук и зависи и на какви хостинги си качен. Но определено си мисля че ще има проблем с излизането в чуждестраните резултати поради причината че е домейн предвиден за този тип държави, абе немога да съм 100% сигурен в това докато не го видя.

Някой ще каже ... еми БГ фирма с домейн на .bg само че за американският пазар...и нали вътре си има и другият език освен Бг. Има много противоречия по въпроса, според мен. Но факт е че Г е хитър и ще го позиционира на база домейн и други фактори.:)
най-важния фактор е на какъв език е съдържанието.
Аз съм на щатски хостинг и съм в топ 3 за много неща.
Имам и .at домейн с който без да съм работил по него се ранква доволно ...
 
най-важния фактор е на какъв език е съдържанието.
Аз съм на щатски хостинг и съм в топ 3 за много неща.
Имам и .at домейн с който без да съм работил по него се ранква доволно ...

това обаче не значи, че ако беше на български хостинг нямаше да се ранкнеш по-добре в Г.бг, даже съм убеден. Това че в момента си в топ 3 говори, че си се справил успешно с оптимизацията. виж и този пост, от наш човек е :)
http://www.seomoz.org/ugc/locally-registered-and-hosted-sites-and-how-links-from-abroad-affect-them
 
това обаче не значи, че ако беше на български хостинг нямаше да се ранкнеш по-добре в Г.бг, даже съм убеден. Това че в момента си в топ 3 говори, че си се справил успешно с оптимизацията. виж и този пост, от наш човек е :)
http://www.seomoz.org/ugc/locally-registered-and-hosted-sites-and-how-links-from-abroad-affect-them
възможно е, но сайтовете с които се конкурирам със сайта ми за коли всички се хостват в БГ и всички са с .bg, много по-стари от моя, но все пак са след мен ;)
 
Аз имам едно малко различно аблщдение сайт на англииски с линкове от англииски сайтове и хостнат в сащ като почне да се посещава от често от хора с гугъл тулбар от бг почва да катери резултати в гугъл бг :) ( извода е ходете на афилиейт сайтовете си за чужбина с бразузът с инсталнат тулбар) поне в началото докато имате малко посестители :)
 

Горе