ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

testkiwi

Well-Known Member
Е, разправя ми един каква "супер" далавера имало. Аз се пробвах преди години в тогавашния хит, дето сега май никой не го вълнува - LR :D Макар да не се вътрих, не се и занимавах. Май никой, който познавах и се хвана не спечели нищо. Само един имам приятел, който го признавам, той изкара някакви къси пари, ама той изкара и 1000$ от тия сайтове с кликовете за реклами като кешфиеста ако си спомняте. Вие какво ще кажете за новия турбо хит SCI
 
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

И на мен преди няколко месеца ми предлагаха "доходоносна работа" и като чух, че става дума за SCI ги отрязах.
 
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Схемата е измислена много добре - Не виждам какво не и харесвате

Реално погледнато това си е някакъв вид групово пазаруване - Хората договарят отстъпки с магазините и техните клиенти пазаруват с отстъпка, а пък магазините които са дали отстъпка получават повече клиенти.

Нямам представа колко ми е вярна информацията но хората купуват картите с които пазаруват с отстъпка за 50лв ако пазаруват активно спокойно ще си избият парите за 1-2 месеца - Ако ги мързи да си носят картата или пък не си правят труда да проверяват къде могат да пазаруват с отстпъка ще изгорят с 50лв

Тези които им ги продават, купуват това право (франчайз) за 3000лв тоест трябва да успеят да убедят 60 човека да си купят такива карти за да си избият парите - ако намерят още хора са напред - отделно че получават по около един процент от покупката на всеки на който са продали карта.

Ако ги мързи ще изгорят с парите - Но те точно за това им ги взимат та да ги мотивират - ако картите или франчайзите се раздаваха безплатно никой нямаше да ги ползва - Хората не оценяват когато получат нещо без пари
 
Re: От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Схемата е измислена много добре - Не виждам какво не и харесвате

Реално погледнато това си е някакъв вид групово пазаруване - Хората договарят отстъпки с магазините и техните клиенти пазаруват с отстъпка, а пък магазините които са дали отстъпка получават повече клиенти.

Нямам представа колко ми е вярна информацията но хората купуват картите с които пазаруват с отстъпка за 50лв ако пазаруват активно спокойно ще си избият парите за 1-2 месеца - Ако ги мързи да си носят картата или пък не си правят труда да проверяват къде могат да пазаруват с отстпъка ще изгорят с 50лв

Тези които им ги продават, купуват това право (франчайз) за 3000лв тоест трябва да успеят да убедят 60 човека да си купят такива карти за да си избият парите - ако намерят още хора са напред - отделно че получават по около един процент от покупката на всеки на който са продали карта.

Ако ги мързи ще изгорят с парите - Но те точно за това им ги взимат та да ги мотивират - ако картите или франчайзите се раздаваха безплатно никой нямаше да ги ползва - Хората не оценяват когато получат нещо без пари

Мога да разтягам локуми как в белите държави една млм компания става пирамида когато печели предимно от продажба на пакети за членство и тези пакети са несъразмерно скъпи (в САЩ / Канада ) това си е за федерално разследване ама тук нямаме такова законодателсво

нормалните млм компании имат някаква вноска за каталогче и мостри която не надвхърля разходите понеже целата им да се печели продажба на продуктите

пп Доколкото съм запознат никой не си купува карти вече, подаряват ги понеже тези който са се изръсили с 3000 имаха и някакви таргети да гонят ако не ги постигнат горят... същото важи и ако продаваш мембършипи по 3000 губиш си даунлайна ако не продаваш...


Само ще кажа някой от форума би ли се джоинал в афилиейт / дрошипинг програма която му иска 3000 стартово за гол въздух - правото да ги продаваш... че на всичкото отгоре да си губиш акаунта ако не продаваш достатъчно ...

и както винаги при всяка пирамида ще си напиша - печелиш ако си в началото и си достъчно неморален да ги пробутваш с усмивка :) една голяма част ще са скарани с приятелите си накрая

пп Местата за отсъпки са малко само се надъхват новите как щели да хванат големите вериги, да се разрастнат в чужбина (ама трябва в държави в който няма горното закондателсво за пирамидите) и от приятелката ми знам ако искаш фитнес, танци сауна масаж, по добре да си купиш ваучър за от сайт за групово отколкото да ползваш таква карта (тя има подарена) спестила е под 10 лева за 8 месеца ако си я беше платила щеше да е назад...
 
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Кул - Може тези които продават картите да не си изкарват парите и да са на загуба но това не прави тази фирма и този бизнес модел пирамида

Никой не може да ти дава гаранции за това дали един бизнес ще е успешен или няма да е успешен - Всеки който дава 3000лв трябва да си направи много добре сметката дали може да ги изкара - Ако не може да ги изкара това си е негов проблем - Ще ги пише загуба и продължава напред - То ако отвориш лафка да не е някой да ти гарантира че ще спечелиш.

А колкото до таргетите и другите работи - Това са напълно нормални неща стига да са обявени предварително а не да ти ги сипват на час по лъжичка след като си се набил три бона.

То това ако е пирамида - Биткойните трябва да са фуния :)
 
фрначаиза е нещо съвсем друго дават ти бизнес модел, обучават ти персонала да изпълнява работата до даден стандарт, дават ти марка, включватте в обащата реклама (макар че и това в България е изкривено малко - темата за работата в макдоналдс)
 
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Въобще не е друго - Не е казано че непременно трябва да продаваш бургери или пилци та да си горд собственик на франчайз

Това което си го написал е правилно не разбирам само защо мислиш че хората които плащат по 3 000 лв не могат да минат в категорията франчайз?
 
Re: От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Кул - Може тези които продават картите да не си изкарват парите и да са на загуба но това не прави тази фирма и този бизнес модел пирамида

Никой не може да ти дава гаранции за това дали един бизнес ще е успешен или няма да е успешен - Всеки който дава 3000лв трябва да си направи много добре сметката дали може да ги изкара - Ако не може да ги изкара това си е негов проблем - Ще ги пише загуба и продължава напред - То ако отвориш лафка да не е някой да ти гарантира че ще спечелиш.

А колкото до таргетите и другите работи - Това са напълно нормални неща стига да са обявени предварително а не да ти ги сипват на час по лъжичка след като си се набил три бона.

То това ако е пирамида - Биткойните трябва да са фуния :)

човек пирамида е не искам да линквам сайта на фбр но http://www.fbi.gov/scams-safety/fraud
More specifically, pyramid schemes—also referred to as franchise fraud or chain referral schemes—are marketing and investment frauds in which an individual is offered a distributorship or franchise to market a particular product. The real profit is earned, not by the sale of the product, but by the sale of new distributorships. Emphasis on selling franchises rather than the product eventually leads to a point where the supply of potential investors is exhausted and the pyramid collapses. At the heart of each pyramid scheme is typically a representation that new participants can recoup their original investments by inducing two or more prospects to make the same investment. Promoters fail to tell prospective participants that this is mathematically impossible for everyone to do, since some participants drop out, while others recoup their original investments and then drop out.

пирамида е ще видиш... точното описание е че никой не печели от картите и от продажбата им понеже са се излъгали много хора и си гонят таргетите направо ги раздават в София безплатно за тяхна сметка да не изгорят с трите хилки... печели се от продажба на дистрибуторски пакети ама и там имаше горене... а като не се печели от картите 100% отговаря на описанието за фбр за пирамидална схема

класическо за пирамида според сайта :) прочети англииския текст внимателно


При франчайза няма такова горене твоето си е твое
 
Последно редактирано от модератор:
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Аз не знам колко луди трябва да има за да си купят карта за отстъпки, която струва 50 лв.
Големите вериги ще ги хванат, ама друг път.

Аз рабирам карта за отстъпка от този вид: Тука в града има 3-4 зеленчукови магазина и картата за отстъпка 10% при тях е 1лв. Колкото явно разхода по самата карта.
Това за мен е добро решение, защото аз ходя при тях да пазарувам с 10% отстъпка, което не е малко, особено в пролетно-есенния сезон, когато почти всеки ден пазаруваш от такъв тип магазини.

А относно конкретната схема .. мантата казва че е франчайз, може и такова да е, ама е пълен балон. 60 човека е прекалено голяма таргет група, то трябва да ходиш от врата на врата да зарибяваш хората с пълни лайна и пак ще си вътре...

Помните ли онези които вървяха така от врата на врата и продаваха китайски боклуци за по 20-30 лева. Те поне знаеха, че като продадеш днес 3-4 и си си вързал печалбата.
 
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Кулайс - Това че една фирма работи по схемата МЛМ не я прави пирамида

100% съм убеден че това не е пирамида - Трябват съвсем различни неща за да може една МЛМ схема да заприлича на пирамида - Ако не го разбираш кажи да проведа един курс на обучение
 
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Аз имам карта от SCI, не съм плащал за нея. Ползвам си отстъпки на доста места и всеки месец ми превеждат някакви пари, не виждам какво толкова има да се "хваща" и с какво ще ви измамят. Аз картата си я имам може би от повече от половин година, обектите им растат особено в големите градове, е вярно, че няма отсъпки в Billa или Carefour, но пък SubWay, някои бензиностанции, детски магазини, аптеки са също места, където често си оставяме парите и защо да не вземем някой лев обратно.

Аз говоря от своят опит, не съм Premium там, както споменах дори не съм плащал за картата си, но ако бях платил многократно щях да си я избия.
 
Като бях на Банско по някаква случайност попаднах и на техен тим билдинг в същия хотел. Няма такива селендури. Карат едни нови БМВ-та и нон стоп пиянстваха и крещяха. Абсолютни кретени. За да си такъв има две причини - или работиш в някаква тъпа организация, за която не ти пука как я представяш навън или просто си такъв, но то пък не е много опция това. Не знам какви са и какво толкова печелят. Но и други неща съм чувал - колите да им на изплащане, като са чукнати и взети от чужбина така. Идеята е са малко пари да изглеждат скъпарска и преуспяваща компания. :) Нали, купуваш заради обвивката. Това са ми го казвали, не твърдя, че е така. Споделям каквото съм чул. :)

А бизнес моделът им е ясен. Но лично аз не бих правил нещо такова. Вижда ми се малко странно и куцо. И всеки, който влиза последен почти е сигурно, че няма да е по-нагоре в йерархията. :) Но пък да си знаел на време, нали така. :)
 
Човек пирамида е , според американското законодателство, знам какво е пирамида и знам как се печели от такава и знам какво е МЛМ И НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ ТЯХ..

Ако след даването на 3000 лв НЕ се печелеше продажба на бизнес пакети (да доведеш двама за да избие твоя да продадеш 10 да вземеш 15 бона) а само от продажба карти, нямаше да е пирамида а франчайз...

Ако се плащаше само за рекламни материали минимланна сума и след това можеше да ги продаваш картите на млм принцип и да печелиш процент от цената и отстъпката няколко нива надолу пак нямаше да е пирамида... а редовна млм компания...

в инвестора им бяха пуснали гфо а имаха вече 17-20 000 члена някъде имаха приход по картите (процент от отстъпките) около 150 000 лв падасе по няколко лева на човек дал 3000... Основните пари се въртят от продажба на бизнес пакети затова е пирамида, картите ги раздават за да си покрият таргетите

Според закона в бг е ок да пуснеш карта за отсъпка за 50 лв дори и важаща само за едно мяст, и бизнес пакет по 3000 след което може да се продават бизнес пакети за продаващи карти, които да се избиват с продажбата още на бизнес пакети... ама в щатите ще полежиш...

Пирамида го прави начина на продажбата на бизнес пакета а не че картата е на млм принцип

Пак ще го цитирам и ще болдна казах да се чете много внимателно

More specifically, pyramid schemes—also referred to as franchise fraud or chain referral schemes—are marketing and investment frauds in which an individual is offered a distributorship or franchise to market a particular product. The real profit is earned, not by the sale of the product, but by the sale of new distributorships. Emphasis on selling franchises rather than the product eventually leads to a point where the supply of potential investors is exhausted and the pyramid collapses. At the heart of each pyramid scheme is typically a representation that new participants can recoup their original investments by inducing two or more prospects to make the same investment. Promoters fail to tell prospective participants that this is mathematically impossible for everyone to do, since some participants drop out, while others recoup their original investments and then drop out.

Границата е много тънка но нито Орифлеим нито Хербалайф който са две световно известни МЛМ компании генерират печалбите си от бизнес пакет
 
Последно редактирано от модератор:
  • Like
Реакции: snux
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

Кул в Щатите за много неща можеш да полежиш това не значи че си престъпник

Пирамида - Балон и други такива понятия в БГ се използват за вертикални схеми от които последните по веригата ще издухат супата за сметка на тези над тях.

Тоест за пирамида може да се приеме ако има безкрайно вертикално препродаване на талони - Тоест тия дето са купили Талони да ги препродават на следващите за да си избият парите а те на по следващите и така до безкрай - Това е класическа пирамида и балон който расте безконтролно вертикално докато не гръмне и последните не установят че всъщност няма на кой да продават талони.

При тези нещата са точно на обратното схемата не се разраства безконтролно вертикално - Стига до третото (четвърто) ниво тоест крайният потребител и под него няма развитие а самият потребител реално може да спечели от участието си - Както виждаш от коментара на колегата по горе редовно си пазарува и пести кинти.

Единствените които могат да изядат дървото са посредниците 2-3 ниво които може да не си избият парите - Ама това какво общо има с пирамидите - Познавам доста хора дето са в схемите на Орифлейм и Ейвън и редовно се вътрят за да гонят някакви таргети и да вземат по добри цени - Купват неща дето не знаят дали въобще ще могат да ги продадат и тн - Това прави ли Орифлейм и Ейвън пирамиди???
 
Хрумна ми преди теб за големите млм :) Last edited by coolice; Today at 23:13. и се самокопирам

Границата е много тънка но нито Орифлеим нито Хербалайф които са две световно известни МЛМ компании генерират печалбите си от продажба на бизнес пакет Когато фирмата почне да печели от бизнес пакет основно става пирамидална схема

в европа на доста места също е забранено и става дума за бизнес пакета отново но трябва да изровя старите теми в инвестора къде се цитираше с линкове

Има разлика между пирамида (понзи схема и пирамидална схема и затова се бъркаш така с талоните) http://www.sec.gov/answers/ponzi.htm#PonziVsPyramid
 
Сега ще го разпиша с трите примера кога е пирамида и кога е

Да вземем за пример продукта Премиум Акаунт Във форума цена 60 лв.

Пускам програма 20 лв за реферал пордажба - Не е прирамида

=================================

Пускаме още няколко нива
5 лева за продажба на човек под вас,
3 лева за продажба на човек на човека под вас
2 лева за продажба на човека на човека на човека под вас
1 лв за продажба на човека на човека на човека на човека под вас

хубаво млм на 5 нива (доста са на три 4) - НЕ Е ПИРАМИДА

=================================

Пускам такса продажба за правото да продавате премиум акаунти - дакажем 100 лв. Включва 100 персонални визитки, лъскави каталогчета с предимството да си Премиум и други рекламни материали, счетоводна конуслтация на продавачите да си осчетоводят продажбите - НЕ Е ПИРАМИДА - така работят големите млм в областа каталогчета и мостри стартово за някакви къси пари (мисля че бяха 40 -60 лв)... ако имате волюм на продаби следащите са фрии ако не пак си ги купувате и раздавате... при всеки бинзес има риск...

Хората под вас си плащат каталогчета и мострите вие си взимате процента от техните продажбите на Премиуми по таблицата горе

=================================

Към горното МЛМ за премиума:

Пускам такса 3000 лв за правото да продавате Премиум Акаунт -

взимате 1500 за продажба на правото друг да продава премиума (с две продажби се избива закупеното от вас право)
взимате 500 лв за продажба от човек от под вас на право да се продава премиума
взимате 300 лева от продажбата на правото на човек на човека под вас да продава премиума
взимате 200 лева от продажбата на правото човека на човека на човека под вас да продава премиума
и псоледно взимате 100 от продажбана на правотоо на човека на човека на човека на човека под вас да продава премиума


Аз винаги си прибирам по минимум 500 лв на всяко ниво от горе до долу (или повече ако резна нивата до три повече) и всички се концетрират да продават правото за продажба Премиум Аканунта а не самия Премиум ( в следаща фаза Премиума почват да го раздават за тяхна сметка иначе ще изгорят с трите хилки :) все пак гоним таргети :) Прибирам си и по 30 от това :)

СТАВА ПИРАМИДАЛНА СХЕМА според доста западни законодателсва и за канада съм сигурен че така гледал съм линкове ще поровя за сащ вече дадох...

В бг закона е не е съвършен и все още може последното ама май тези ще са последните...

ПП за да съм груб ако за 3 месеца не продадете поне два Бизнес по 3000 лв пакета също си губите правото от нивата бизнес пакети :lol: Не е пирамида по БГ закона ама играта ще звучи малко като : Аз печеля вие губите :lol: и ще е хубав начин да прибереш още 6 бинки от парите на висчки по веригата :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

мен не ме грабна щото не е грандиозна. все пак аз пробвах МММ където на картинките имаше самолети и имения и печалби от сорта на 8 000 000 $ на месец. Но това е руската душа - щедра и необятна като руската земя :D:D
 
От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

mantaman, фокусираш се само върху картите. А те са точно за парлама, колкото да заблудят закона и хората, че не говорим за пирамида от най-чист тип. От картата се печелят някакви стотинки и левчета, тя се използва само за параван, и ако беше само тя никой нямаше да твърди, че SCI са пирамида.

Там истинското нагушване идва от т.нар. бизнес пакети, където купуваш за 4000лв (вече) правото да препродаваш бизнес пакети и печелиш по 500лв от всеки успешно продаден пакет. Е там е чистата пирамида. Сравни тая печалба спрямо печалбата от т.нар. карти за отстъпка, която мисля, че беше 0.5% от потреблението на тоя, на който си продал/подарил карта. Ако е похарчил 500лв в обекти, които приемат картата, което е живо чудо защото за целта трябва сигурно да яде събуей по два пъти дневно и да зарежда в бензиностанция в Бусманци, то ти ще вземеш 2.5лв. Сравни го това с 500-те лева, ако му продадеш бизнес пакет. Може да бъркам процентите, не ги знам наизуст, но по памет порядъците са подобни.

Никой, който купува пакета от 4000лв не си прави илюзия, че ще избие сумата от консумацията на тия на които е дал/продал карти. Или ако си я прави тая илюзия е безобразно тъп. Всички, които купуват пакети си ги взимат с цел да се нагушат, ако намерят други рибоци под тях, които да купуват пакети. Класическа пирамида. Правото да караш БМВ-тата им не се печели с продажба на карти и ядене в събуей.
 
Re: От: ее още ли има балъци бре? SCI врели некипели :D

само по 500 лева ли взимат от бизнес пакет и колко нива надолу ? да си сметнем колко си прибират организаторите чисто :)

И аз това се опитах да обясня че в момента никой не продава картите има 25 000 регнати в схемата с по 3000 лева (вече 4 което не го знаех) и поне в софия на доста места може да се намери безплатна - раздават хората :)
 

Горе