Конкурс за: за домейн име на дигитална агенция

Предложения за домейн име на дигитална агенция


Вариант 1:
digia.bg

Функционално кратко име (5 знака), с корпоративно звучене. Лесно четене и изписване на латиница. Асоциация с ключовата дума „дигитално“. Лека загадъчност, провокираща аудиторията да търси повече информация.

Забележки:
* БГ уникалност - домейнът го има регистриран с „com“, „net“, „info“, „org“, „online“ и „eu“.
* Възможни изписвания на кирилица: диджия.bg/бг (6 знака), дигия.bg/бг. Свободни за регистрация.



Вариант 2:
dibra.bg

Съставно име, включващо в себе си понятията „дигитален бранд“, „дигитално брандиране“. Кратко (5 знака) и звучно, с български характер. Удобно за запомняне и възпроизвеждане.

Забележки:
* БГ уникалност - домейнът го има регистриран с „com“, „net“, „org“ и „eu“.
* Възможно изписване на кирилица: дибра.bg/бг. Свободни за регистрация.



Вариант 3:
clicky.bg

Асоцитивно-емоционално име, предаващо основно дейстие за бизнеса – „кликането“. Кратко (6 знака). Лесно за четене и за писане от англоворящи. „Яко“ и разбираемо за целевата аудитория.

Забележки:
* БГ уникалност - домейнът го има регистриран с всички основни разширения, без „bg“.
* Възможно изписване на кирилица: клики.bg/бг. Свободни за регистрация.



Вариант 4:
digency.bg

Звучно съставно име от „digital/дигитална“ и „agency/агенция”. Позиционира марката и предлаганите услуги пред аудиторията. Удобно за четене и лесно за писане от владеещите английски.

Забележки:
* БГ уникалност - домейнът го има регистриран с „com“, „net“, „org“ и „eu“.
* Възможно изписване на кирилица: диджънси.bg/бг. Свободни за регистрация.



Вариант 5:
clickmark.bg

Асоциативно-рационално име, носещо разпознаваемост. Сравително дълго (9 знака), но удобно за четене и писане от англоговорящи. Представя същността на предлаганите услуги: „Маркетинг за кликове“.

Забележки:
* БГ уникалност - домейнът го има регистриран с „com“ и „net“.
* Възможно изписване на кирилица: кликмарк.bg/бг. Свободни за регистрация.



Вариант 6:
digitalnik.bg

Дълго име (10 знака), с познато звучене, наподобяващо известна българска марка. Лесно за четене и за запомняне. Наситено с асоциации, уникално и позициониращо. И с леко хумористично намигане.

Забележки:
* БГ уникалност - домейнът го има регистриран с „com“.
* Възможно изписване на кирилица: дигиталник.bg/бг. Свободни за регистрация.
 
db.png
 
digitall
 
Здравейте,

Извинявам се за забавянето, но предвид почивните дни нямах достъп до интернет и сега имам възможност за обявя победителят. Първо искам да благодаря на всички, които се включиха и за страхотните предложения, които изпратиха. Предвид, че това е трудна задача, тъй като има доста условности, всички от вас се постараха изключително.

Аз имах предварително очаквания към името, но за мен беше важно да хвана и мисленето на повечето онлайн потребители. Със сигурност е важно едно име да е запомнящо, лесно за писане и произнасяне, но и да те отличи от останалите. Затова смятам, че името, което ми изпрати потребителят plamenko на ЛС отговаря с това, че се връзва с дигиталния маркетинг и освен това има заигравка с името, което идва от ОДИТ и SEO - Odiseo.bg

Здравей,

Предлагам името Odiseo.bg. Кратко, ясно и точно. Връзва се много добре със SEО и има интересна заигравка. Отделно от това е лесно за запомняне и произнасяне, бранда може да се развие добре и да се създаде креативност около името.

Поздрави,

Нека потребителят се свърже с мен на ЛС, за да уточним как ще получи наградата си.
 
Не, че нещо...

Начало на конкурса: 11.09.2018

Краен срок на конкурса: 20.09.2018

Дата за обявяване на победител: 22.09.2018

Честито и на победителя. ;)

upload_2018-9-24_10-6-38.png
 
Щях да се въздържа да коментирам, но няма как, защото си заслужава да се отбележи. Хмм...


Въпросния потребител plamenko е регистриран снощи, в 22:00ч....доста след крайния срок на конкурса.
Просто на някой не му се дават обещаните пари. Затова е по-добре да се направи на чукнат. Но какво очаквахте наистина?
 
Здравейте, възможно е, честно казано, не съм погледнал кога ми е писал и кога се е регистрирал, просто видях, че имам лично съобщение от още няколко непрочетени. Ако желаете с цел да няма обидени и всичко да е честно, да преразгледам решението си.
 
Името не е лошо, но според мен се доближава до думата Оди/Ходи и в комбинация със СЕО, може звучи на някой като ОдиСело/Оди си на Село:), ОдиТСео може би ще е по-удачно, за една буква сега, но може би е заето.
Това е мое мнение, обаче, както и да е важното е да ви харесва, примерно хората си мислят, че моя ник идва от WebSolutions, но не, идва от Абсолут и то не, че обичам водка;), а просто игра на думи и асоциации, е... не е тайна, че пиенето в малки количества развинтва въображението и креативността;).
Успех!
 
Последно редактирано:
Името не е лошо, но според мен се доближава до думата Оди/Ходи и в комбинация със СЕО, може звучи на някой като ОдиСело/Оди си на Село:), ОдиТСео може би ще е по-удачно, за една буква сега, но може би е заето.
Но това е мое мнение, както и да е, важното е да ви харесва, примерно хората си мислят, че моя ник идва от WebSolutions, но не, идва от Абсолут и то не, че обичам водка;), а просто игра на думи и асоциации, е... не е тайна, че пиенето в малки количества развинтва въображението и креативността;).
Успех!
За пиенето съм напълно съгласен, но айде да е уиски / ром и да оставим водката. Джинът с тоник е към своя край... за жалост. Твоето име си е престиж, доказано и утвърдено :D
 
Просто на някой не му се дават обещаните пари. Затова е по-добре да се направи на чукнат. Но какво очаквахте наистина?

Само искам да уточня, че имам още няколко конкурса тук и съм платил на всички спечелили.
 
Аз също участвах на ЛС, за да не им регистрира някой друг домейните. Но не ми харесват 2 неща:

Първо обявяването на победителя от конкурса се забави с 2 дена и накрая победителят е регистриран точно през тези 2 дена във форума.
Дали има измама или не, няма никакво значение. Защо е крайният срок тогава, след като не се спазва нито от въпросния потребител, а след това и от организатора на конкурса?
Това с неспазването на сроковете опорочава целия конкурс.
 
Аз също участвах на ЛС, за да не им регистрира някой друг домейните. Но не ми харесват 2 неща:

Първо обявяването на победителя от конкурса се забави с 2 дена и накрая победителят е регистриран точно през тези 2 дена във форума.
Дали има измама или не, няма никакво значение. Защо е крайният срок тогава, след като не се спазва нито от въпросния потребител, а след това и от организатора на конкурса?
Това с неспазването на сроковете опорочава целия конкурс.
Явно не четеш достатъчно.

"Здравейте,

Извинявам се за забавянето, но предвид почивните дни нямах достъп до интернет и сега имам възможност за обявя победителят. Първо искам да благодаря на всички, които се включиха и за страхотните предложения, които изпратиха. Предвид, че това е трудна задача, тъй като има доста условности, всички от вас се постараха изключително.

Аз имах предварително очаквания към името, но за мен беше важно да хвана и мисленето на повечето онлайн потребители. Със сигурност е важно едно име да е запомнящо, лесно за писане и произнасяне, но и да те отличи от останалите. Затова смятам, че името, което ми изпрати потребителят plamenko на ЛС отговаря с това, че се връзва с дигиталния маркетинг и освен това има заигравка с името, което идва от ОДИТ и SEO - Odiseo.bg"
 
Чета много добре, но не се прави така конкурс. Всичко точно и ясно е написано, и изведнъж всички срокове са нарушени.
Срока за обявяване на победител не е проблем, че е нарушен, случва се човек да е на почивка, но важното е коректно да се избере име измежду останалите, които са се вместили/ограничили в обявения срок.
Не може с лека ръка да се променят правилата на конкурса и сроковете.
С това моят коментар по темата приключва.
 
Последно редактирано:
Относно забавянето предположих, че уикендът може да е онлайн недостъпен. Има календар за предварително планиране. Интересно, когато нов потребител се регне, често не може да пише на ЛС (по спомени от срещани коментари из темите).

Домейн името е лесно за запомняне, може да се свърже и с Одисей. По-скоро го асоциирам с travel агенция. Може пък да има успех в брандирането и одитирането. Не е първото измислено. Съществува в Мрежата с програматорска насоченост. :)

Успех от мен!
 

Горе